Jump to content

Vodafone Καρτοπρόγραμμα


TakeOverNet
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 895
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Επιβεβαιώνω κι εγώ ότι ΔΕΝ γίνεται. Φυσικά το γιατί το ξέρουν οι ίδιοι. Μόνο φαίνεται αν είχες καρτοκινητό με διπλή κάρτα και το μετατρέψεις σε καρτοπρόγραμμα.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Mου πρότειναν από τη Vodadone ένα πακέτο καρτοπρόγραμμα με 15 ευρώ το μήνα, που θα δίνει 300' λεπτά προς όλους, 900 προς Vodafone, 100sns και 1GB το μήνα. (χρόνος ομιλίας καταναλώνεται ανά 3 λεπτά)

Ξέρετε κάτι σχετικά; Τη θεωρείτε συμφέρουσα προσφορά;

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει αντικειμενική απάντηση σε αυτό.

Αν σου φτάνουν τα 300' προς όλους, και τα υπόλοιπα που δίνει, και σε κάρτα χάλαγες περίπου τα ίδια, τότε μάλλον ναι, σε συμφέρει.

Link to comment
Share on other sites

Mου πρότειναν από τη Vodadone ένα πακέτο καρτοπρόγραμμα με 15 ευρώ το μήνα, που θα δίνει 300' λεπτά προς όλους, 900 προς Vodafone, 100sns και 1GB το μήνα. (χρόνος ομιλίας καταναλώνεται ανά 3 λεπτά)

Ξέρετε κάτι σχετικά; Τη θεωρείτε συμφέρουσα προσφορά;

 

Εσύ θα το κρίνεις αυτό. Η απορία μου είναι ότι δεν θυμάμαι να δίνει κάπου η βόντα 900' σε βόνταφον στο καρτοπρόγραμμα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πριν λίγο πήρα τηλέφωνο στην εξυπηρέτηση πελατών και τους είπα ότι θελω να διακοψω το καρτοπρογραμμα και να το κάνω κάρτα γιατί αυτό που μου πρότειναν για ανανεώσει δεν με βόλευε,μου είπαν επίσης ότι εκτός απ τον τρέχων λογαριασμό πρέπει να πληρωσω και 10 ευρώ τέλη απόσυνδέσεις και τους είπα ότι πρώτη φορά το ακούω αυτό και δεν μου το είπε καμία φορά κανένας από εκείνους.

Είπαν ότι ισχύει εδώ και ένα χρόνο(κατι τέτοιο).

Το έχει ακούσει κανείς αυτό ή με δουλεύουν,συμβόλαιο δεν έχω γιατί οι συνδεσεις-ανανεωσεις εδώ και 5 χρόνια γίνονται τηλεφωνικά.

Όπως και να 'χει εγώ πήγα τα πλήρωσα και θα γίνει ή διακοπή σε ένα μήνα,αν νομίζουν ότι κέρδισαν 10 ευρώ θα χάσουν πολλά περισσότερα :mad:

Link to comment
Share on other sites

Πριν λίγο πήρα τηλέφωνο στην εξυπηρέτηση πελατών και τους είπα ότι θελω να διακοψω το καρτοπρογραμμα και να το κάνω κάρτα γιατί αυτό που μου πρότειναν για ανανεώσει δεν με βόλευε,μου είπαν επίσης ότι εκτός απ τον τρέχων λογαριασμό πρέπει να πληρωσω και 10 ευρώ τέλη απόσυνδέσεις και τους είπα ότι πρώτη φορά το ακούω αυτό και δεν μου το είπε καμία φορά κανένας από εκείνους.

Είπαν ότι ισχύει εδώ και ένα χρόνο(κατι τέτοιο).

Το έχει ακούσει κανείς αυτό ή με δουλεύουν,συμβόλαιο δεν έχω γιατί οι συνδεσεις-ανανεωσεις εδώ και 5 χρόνια γίνονται τηλεφωνικά.

Όπως και να 'χει εγώ πήγα τα πλήρωσα και θα γίνει ή διακοπή σε ένα μήνα,αν νομίζουν ότι κέρδισαν 10 ευρώ θα χάσουν πολλά περισσότερα :mad:

 

Ισχύει, αλήθεια σου είπαν.

Link to comment
Share on other sites

Πριν λίγο πήρα τηλέφωνο στην εξυπηρέτηση πελατών και τους είπα ότι θελω να διακοψω το καρτοπρογραμμα και να το κάνω κάρτα γιατί αυτό που μου πρότειναν για ανανεώσει δεν με βόλευε,μου είπαν επίσης ότι εκτός απ τον τρέχων λογαριασμό πρέπει να πληρωσω και 10 ευρώ τέλη απόσυνδέσεις και τους είπα ότι πρώτη φορά το ακούω αυτό και δεν μου το είπε καμία φορά κανένας από εκείνους.

Είπαν ότι ισχύει εδώ και ένα χρόνο(κατι τέτοιο).

Το έχει ακούσει κανείς αυτό ή με δουλεύουν,συμβόλαιο δεν έχω γιατί οι συνδεσεις-ανανεωσεις εδώ και 5 χρόνια γίνονται τηλεφωνικά.

Όπως και να 'χει εγώ πήγα τα πλήρωσα και θα γίνει ή διακοπή σε ένα μήνα,αν νομίζουν ότι κέρδισαν 10 ευρώ θα χάσουν πολλά περισσότερα :mad:

 

Να ξέρεις ότι θα βγει λογ/σμός 08/12 και 08/01 ο τελευταίος.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Να ξέρεις ότι θα βγει λογ/σμός 08/12 και 08/01 ο τελευταίος.

Το ξέρω για 8/12,για 8/1 θα γίνει η εκκαθάριση μάλλον ε?

Κανονικά για το δεκαρικο της αποσύνδεσης έπρεπε να το κυνηγησω αλλά βαριομουν να μιλάω με τις ωρες με τους άσχετους εκεί στη βοδα!

Ίσως στείλω κάνα mail ΕΕΤΤ :rolleyes:

Edited by dimi_1982
Link to comment
Share on other sites

Το ξέρω για 8/12,για 8/1 θα γίνει η εκκαθάριση μάλλον ε?

Κανονικά για το δεκαρικο της αποσύνδεσης έπρεπε να το κυνηγησω αλλά βαριομουν να μιλάω με τις ωρες με τους άσχετους εκεί στη βοδα!

Ίσως στείλω κάνα mail ΕΕΤΤ :rolleyes:

 

Όχι, δεν έχεις συμβόλαιο για να κάνεις εκκαθάριση. Κανονικός λογ/σμός θα σου έρθει. Είναι τα χρήματα/πακέτο που θα μπουν στις 08/12.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Από τις 30 Ιανουαρίου 2016 και για 4 συνεχόμενα Σαββατοκύριακα, όλοι οι συνδρομητές του Καρτοπρογράμματος για Ιδιώτες μπορούν να απολαμβάνουν δωρεάν ομιλία προς όλα τα δίκτυα, αρκεί να εγγραφούν στην προσφορά από τις 25 Ιανουαρίου και μετά, στέλνοντας το γράμμα «Ν» με γραπτό μήνυμα δωρεάν στο 1252 για να λάβουν αυτόματα και δωρεάν 1500 λεπτά ομιλίας για χρήση εντός Ελλάδας προς όλα τα εθνικά κινητά και σταθερά, διαθέσιμα κάθε Σαββατοκύριακο έως και τις 21 Φεβρουαρίου 2016. Η κατανάλωση υπολογίζεται ανά δευτερόλεπτο, με ελάχιστη διάρκεια κλήσης τα τρία λεπτά. Τα λεπτά που τυχόν δεν θα καταναλώνονται εντός του εκάστοτε Σαββατοκύριακου, δεν θα μεταφέρονται.

 

Επίσης, από 01 Μαρτίου 2016, η χρέωση για κλήσεις προς διεθνείς προορισμούς, για συνδρομητές προγραμμάτων Συμβολαίου και Καρτοπρογράμματος για Ιδιώτες, εμπορικά διαθέσιμων και μη, μεταβάλλεται ως εξής: για τη Ζώνη 1 (Ευρώπη) από €0,80/λεπτό σε €0,90/λεπτό, Ζώνη 2 (Αμερική-Αυστραλία-Ν. Ζηλανδία) από €1,00/λεπτό σε €1,10/λεπτό, Ζώνη 3 (Ασία) από €1,50/λεπτό σε €1,65/λεπτό, Ζώνη 4 (Αφρική) από €2,20/λεπτό σε €2,40/λεπτό και Ζώνη 5 (Νήσοι Ειρηνικού Ωκεανού) από €3,00/λεπτό σε €3,30/λεπτό. Το βήμα χρέωσης παραμένει 1 λεπτό και η ελάχιστη διάρκεια κλήσης παραμένει 1 λεπτό.

http://www.vodafone.gr/portal/client/news/announcementClient!pressReleaseDetails.action?pressReleaseId=40363

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ξέρει κανείς το πρόγραμμα Καρτοπρόγραμμα More Talk 2; γιατί το έχει η ανηψιά μου και της δίνει 600 προς όλους 300 προς vodafone, 100sms και 100MB. Πόσο είναι το πάγιο του;
Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ξέρει κανείς το πρόγραμμα Καρτοπρόγραμμα More Talk 2; γιατί το έχει η ανηψιά μου και της δίνει 600 προς όλους 300 προς vodafone, 100sms και 100MB. Πόσο είναι το πάγιο του;

 

Διορθωση

 

600λεπτα προς Vodafone

300λεπτα προς ολους

100SMS

100MB

 

26,50€ αρχικη τιμη χωρις τελος κινητης τηλεφωνιας και χωρις καποια πιθανη εκπτωση

Αν δεν θελεις παγια, ελαχιστες χρεωσεις, προβληματα σε λογαριασμους το μοναδικο δικτυο ειναι εδω, με καθε νεα αιτηση δωρα μια 2πλη κουβερτα σε διαφορα χρωματα και μια σακουλα καρβουνα. Απεριοριστη ομιλια απο την ταρατσα του σπιτιου σου με ολoυς
Link to comment
Share on other sites

Διορθωση

 

600λεπτα προς Vodafone

300λεπτα προς ολους

100SMS

100MB

 

26,50€ αρχικη τιμη χωρις τελος κινητης τηλεφωνιας και χωρις καποια πιθανη εκπτωση

Άρα υπάρχει γιατί δεν το βρήκα κάπου στη σελίδα τους.

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Παιδια, μεταξυ του καρτοπρογραμματος Vodafone 500 /12 ευρω/μηνα (500' προς ολα τα δικτυα, 100 sms προς ολα τα δικτυα, 100ΜB internet/ μηνα) και του Cosmote Mobile προς ολους 35/21 ευρω/μηνα (400' προς ολα τα δικτυα, 300ΜΒ ιντερνετ, 30 SMS/μηνα), ποιο θα προτεινατε ?... Η διαφορα ειναι οτι το Cosmote Mobile 35 εχει πολυ χαμηλοτερες χρεωσεις για τα τηλεφωνηματα, σαν αυτες των συμβολαιων, απο οτι καταλαβα!...
Link to comment
Share on other sites

Η διαφορά πρέπει να είναι πως το καρτοπρόγραμμα έχει ελάχιστη χρέωση 3 λεπτών ενώ το άλλο 1 λεπτό. Αν οι κλήσεις σου έχουν διάρκεια οι περισσότερες κοντά στα 3 λεπτά και πάνω, τότε μάλλον σε συμφέρει η λύση της vodafone, μιας και έχει και χαμηλότερο πάγιο. Αν δεν σου φτάσει κάτι από όσα σου δίνει λογικά μπορείς να βάλεις κάρτα όπως το καρτοκινητό και να πάρεις κάποιο πακέτο(ομιλίας ή Internet. Λογικά τα sms ίσως σου φτάνουν).
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω. Παλιά που είχα καρτοπρόγραμμα ήταν 3 λεπτά.

Βλέποντας εδώ, και αν ισχύει ο ίδιος τιμοκατάλογος για όλα τα καρτοπρογράμματα(μιας και αναφέρει το 350), λέει καθαρά πως έχει ελάχιστη διάρκεια κλήσης τα 3'. Παρακάτω στον τιμοκατάλογο για τις εθνικές κλήσεις λέει ελάχιστη χρέωση 60", αλλά με αυτά τα δεδομένα ίσως εννοεί πέρα από τα δωρεάν λεπτά. Δηλαδή αν τα έχεις φάει αυτά που σου δίνουν και έχεις υπόλοιπο μέσα να ισχύει το τελευταίο. Μακάρι να είναι διαφορετικά όμως και να κάνω λάθος. Σε αυτήν την περίπτωση, που ισχύει ελάχιστη χρέωση 1 λεπτού γενικά, τότε είναι ακόμη πιο συμφέρον το συγκεκριμένο πρόγραμμα για το φίλο μας που ρωτάει.

Link to comment
Share on other sites

Η χρέωση είναι 3 λεπτά στα δωρεάν λεπτά προς vodafone και 1 λεπτό για τις χρεώσεις που γίνονται μέσα από το ποσό του παγίου που μπαίνει στη κάρτα
Link to comment
Share on other sites

Γ) Από 08 Μαΐου 2016, με ακριβή ημερομηνία ισχύος ανά συνδρομητή την αντίστοιχη ημερομηνία μηνιαίας τιμολόγησης της σύνδεσής του, αυξάνεται κατά €1,5 η ονομαστική τιμή του παγίου των παρακάτω εμπορικά και μη διαθέσιμων Kαρτοπρογραμμάτων για Iδιώτες των κατηγοριών: Vodafone Καρτοπρόγραμμα Βασικό, Καρτοπρόγραμμα 350/ 500 / Νέο 500, Καρτοπρόγραμμα 18,5/21,5/26,5/36,5,Καρτοπρόγραμμα Extra Surf 1 / 2, Καρτοπρόγραμμα Extra Talk 1 / 2 / 3.

http://www.vodafone.gr/portal/client/news/announcementClient!pressReleaseDetails.action?pressReleaseId=40390

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

B) Από τις 10/05/2016 οι Ιδιώτες συνδρομητές συμβολαίου, νέοι και υφιστάμενοι, θα μπορούν να ενεργοποιήσουν εφόσον το επιθυμούν, ένα νέο επιπρόσθετο πακέτο ΜΒ για Internet στο κινητό, που προσφέρει 2GB Internet στο κινητό κάθε μήνα με €15. Το πακέτο διατίθεται με αυτόματη μηνιαία ανανέωση.

Γ) Από τις 16/05/2016 τροποποιείται το ποσοστό έκπτωσης του Vodafone Οικογενειακού πακέτου ‘’Όλοι σε ένα’’ από 15% σε 10% για νέους συνδρομητές συμβολαίου Vodafone RED 1. Οι υφιστάμενοι συνδρομητές που έχουν ενταχθεί στο Vodafone Οικογενειακό πακέτο πριν από την ανωτέρω ημερομηνία δεν επηρεάζονται από την αλλαγή.

Δ) Από τις 28/05/2016 με ακριβή ημερομηνία ισχύος ανά συνδρομητή την αντίστοιχη ημερομηνία μηνιαίας τιμολόγησης της σύνδεσής του, η έκπτωση στο πάγιο της Vodafone σύνδεσης κινητής που λαμβάνουν οι νέοι και υφιστάμενοι συνδρομητές της συνδυαστικής προσφοράς Vodafone κινητής (συμβολαίου και καρτοπρογράμματος) και Vodafone Home τροποποιείται από 10% σε 7%. Διευκρινίζεται ότι η έκπτωση στο πάγιο του σταθερού Vodafone Home παραμένει αμετάβλητη για όλους τους συνδρομητές της συνδυαστικής προσφοράς, νέους και υφιστάμενους.

Ε) Από τις 28/06/2016 τροποποιείται η χρέωση για κλήσεις προς εθνικά κινητά και σταθερά μετά την παρέλευση του ενσωματωμένου χρόνου ομιλίας σε όλα τα Καρτοπρογράμματα για ιδιώτες, εμπορικά διαθέσιμα και μη, από €0,0082€/δευτ. σε €0,009834€/δευτ. Επιπρόσθετα από την ανωτέρω ημερομηνία τροποποιείται η χρέωση για αποστολή γραπτού μηνύματος προς εθνικά κινητά και σταθερά για όλα τα προγράμματα συμβολαίου και Καρτοπρογράμματα για ιδιώτες, εμπορικά διαθέσιμα και μη, από €0,15€/SMS σε €0,17€/SMS.

Για περισσότερες πληροφορίες μπορείτε να ενημερωθείτε αναλυτικά στο http://www.vodafone.gr.

Δυνάμει των ανωτέρω αλλαγών οι συνδρομητές που επηρεάζονται , έχουν το δικαίωμα καταγγελίας της σύμβασής τους αζημίως (εξαιρούνται τυχόν επιδοτήσεις) εντός ενός μηνός από την παρούσα ανακοίνωση.

Όλες οι ανωτέρω τιμές περιλαμβάνουν ΦΠΑ 23%.

http://www.vodafone.gr/portal/client/news/announcementClient!pressReleaseDetails.action?pressReleaseId=40403&dateFrom=&dateUntil=

 

Το μηνυμα τραβα την ανηφορα..

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Καλησπέρα, αυριο εχω ταξίδι και εχω μείνει πχ με 100ΜΒ. Προσπαθω να βαλω 5€/500ΜΒ αλλα δεν με αφήνει.

Μου βγάζει το εξής μηνυμα

 

"H ENEPΓOΠOIHΣH TOY ΠAKETOY ΔEN EINAI EΦIKTH. MΠOPEITE NA ENEPΓOΠOIHΣETE TO ΠAKETO ΞANA TON EΠOMENO TIMOΛOΓIAKO MHNA."

 

Η κοπέλα στην εξυπηρέτηση μου ειπε μπορω να το ενεργοποιήσω μονο μετα τις 24/11 αλλα τα χρειάζομαι αυτο το ΣΚ. Μου ειπε να βαλω 3€/120ΜΒ αν θελω. Ή να παρω κάρτα -προφανώς των 10€ γιατι το ιντερνετ εχει 5,04€...!!! - και απο αυτα τα λεφτα να το βαλω. Ωστόσο μεσα στο καρτοπρογραμμα εχω απο πάγια 21,35€ .. Μα δεν ειναι βλακεια να κάθονται αυτα τα λεφτα και να μη μπορω να τα χρησιμοποιήσω ;;;;

 

Υπάρχει καποιος τρόπος να τα ξοδέψω σε ΜΒ χωρις να παρω κάρτα; Σκέφτηκα να μη παρω καν κάρτα αλλα ξέρει κανεις αν θα χρεώνει απο εκείνο το ποσο;

 

Ειναι λιγο κοροϊδία... Σκεφτομαι να το κανω CU αλλα δεν ξερω αν αξίζει. (Βέβαια αυτο ειναι ενα αλλο θέμα)

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν σε αφήνει να το ενεργοποιήσεις; Επειδή είχες ενεργοποιήσει ένα και δεν έχει λήξει ημερολογιακά;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ευχαριστώ για την απάντηση. Ναι ετσι λένε... Μα ειναι βλακεια. Μια φορα το μήνα πρεπει να πληρώσω 5€ για 500ΜΒ; Τα αλλα που κάθονται στη κάρτα τα 21,35€.. Άχρηστα ειναι...;;;
Link to comment
Share on other sites

Τουλάχιστον στο καρτοκινητό δεν έχει τέτοιους χαζούς περιορισμούς.

 

Sent from my XT1562

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone Καρτοπρόγραμμα

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...