Jump to content

Vodafone Καρτοπρόγραμμα


TakeOverNet
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τα λεπτά του unlimitet μπορούν να χρησιμοποιηθούν και για βιντεοκλήσεις προς αριθμούς vodafon; Γιατί οι φωστήρες σε κατάστημα της vodafon δεν γνωρίζαν να μου πούνε. (βέβαια υπάρχει και ο εμπειρικός τρόπος με τον έλεγχο υπολοίπου, ώστε να δω εάν χρεώνει λεπτά ομιλίας ή ευρώ το λεπτό)...
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • Απαντήσεις 931
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Καλημέρα!

Αν διακόψεις το καρτοπρόγραμμα & το κάνεις καρτοκινητό vodafone τα πακέτα με τα mb μεταφέρονται ή τα χάνεις?

Samsung S8
Link to comment
Share on other sites

ποιο ειναι το τηλεφωνο για να κανουμε το καρτοπρογραμμα καρτοκινητο?

 

Κάλεσε το 1227

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
  • 4 weeks later...
βρε παιδιά δεν ισχυε και στο καρτοπρογραμμα η συνδυαστική προσφορά με vodafone-hol ? άλλαξε αυτο?

Ισχύει για καρτοπρόγραμμα πάνω από 15 ευρώ.

Link to comment
Share on other sites

Έχω το καρτοπρόγραμμα 25 και μου περισσεύουν 12 ευρώ (αύριο μπαίνουν τα νέα λεπτά και η αξία ομιλίας). Το υπόλοιπο των χρημάτων προστίθενται στο νέο μήνα ή χάνονται (το υπόλοιπο των λεπτών ξέρω ότι χάνονται). Επίσης υπάρχει η δυνατότητα να μεταφερθούν σε καρτοκινητό cu; Edited by basdel
Link to comment
Share on other sites

το καρτοπρογραμμα εχει και αυτο δεσμευση χρονου οπως το συμβολαιο ;

η μετατροπη απο προγραμμα σε καρτοπρογραμμα (διατηρωντας τον αριθμο), κρατα 1 μηνα;

Και στο διαστημα αυτο του μηνα τι προγραμμα εχω ;

Γ Ι Ω Ρ Γ Ο Σ
Link to comment
Share on other sites

το καρτοπρογραμμα εχει και αυτο δεσμευση χρονου οπως το συμβολαιο ;

η μετατροπη απο προγραμμα σε καρτοπρογραμμα (διατηρωντας τον αριθμο), κρατα 1 μηνα;

Και στο διαστημα αυτο του μηνα τι προγραμμα εχω ;

 

Ναι, και αμα εχεις παρει καποια εκπτωση θα έχει και επιβαρυνση στην περιπτωση διακοπης.

Η μετατροπη απο προγραμμα σε καρτοπρογραμμα γινετε την ιδια μερα που θα κάνεις την αίτηση, αρκει να εχεις ολοκληρωσει το απαιτουμενο διαστημα για το προγραμμα σου. Αν οχι τοτε θα πληρωσεις την διαφορα της επιδοτησης/εκπτωσης που ειχες

Αν δεν θελεις παγια, ελαχιστες χρεωσεις, προβληματα σε λογαριασμους το μοναδικο δικτυο ειναι εδω, με καθε νεα αιτηση δωρα μια 2πλη κουβερτα σε διαφορα χρωματα και μια σακουλα καρβουνα. Απεριοριστη ομιλια απο την ταρατσα του σπιτιου σου με ολoυς
Link to comment
Share on other sites

Έχω το καρτοπρόγραμμα 25 και μου περισσεύουν 12 ευρώ (αύριο μπαίνουν τα νέα λεπτά και η αξία ομιλίας). Το υπόλοιπο των χρημάτων προστίθενται στο νέο μήνα ή χάνονται (το υπόλοιπο των λεπτών ξέρω ότι χάνονται). Επίσης υπάρχει η δυνατότητα να μεταφερθούν σε καρτοκινητό cu;

 

Το υπολοιπο των μονάδων σου μεταφέρονται εως και για 2 μηνες απο την αρχικη ημερομηνια ανανεωσης. Δηλαδη:

 

Ανανεωση 08/07/2013 -> Οτι μείνει, θα είναι διαθέσιμο μέχρι και 07/10/2013, στην ανανεωση που θα γίνει 08/10/2013 θα χαθουν.

Μπορει να γίνει μεταφορα σε καρτοκινητο/cu vodafone, δεν θυμαμαι τωρα το 5ψηφιο, πρεπει να είναι πανω απο 5€ και έχει χρέωση 0,50€ για κάθε μεταφορά.

Αν δεν θελεις παγια, ελαχιστες χρεωσεις, προβληματα σε λογαριασμους το μοναδικο δικτυο ειναι εδω, με καθε νεα αιτηση δωρα μια 2πλη κουβερτα σε διαφορα χρωματα και μια σακουλα καρβουνα. Απεριοριστη ομιλια απο την ταρατσα του σπιτιου σου με ολoυς
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 3 weeks later...

Τα χρήματα που είναι μέσα μπορώ να αγοράσω κάποιο πακέτο ομιλίας προς όλα τα δίκτυα?

 

Είναι του πατέρα μου και νομίζω έχει το καρτοπρόγραμμα umlimited γιατί πληρώνει γύρω στα 12€ συνδυαστική με Hol.

 

Πήρα το 1252 και έχει 37€ μέσα... αλλά δεν είχε κάποια επιλογή για αγορά πακέτων.

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς καλώντας στο 1330 να τα μεταφέρεις σε ένα δικό σου καρτοκινητό ή CU

Πακέτα ομιλίας δεν υπάρχουν .

Link to comment
Share on other sites

Ωραίο πρόγραμμα....το καλύτερο για τις ανάγκες του πατέρα μου.

 

Θέλω να βρω την υπάλληλο που τον μετέφερε απο vodafone κάρτα σε αυτό, αλλά εκεί πατάνε μερικοί στην ασχετοσύνη των μεγάλων.

Link to comment
Share on other sites

Αν απειλήσω ότι θα το κάνω καρτοκινητό η θα αλλάξω εταιρεία τι έκπτωση μπορώ να πετύχω ; Το έχει κάνει κανένας σας ;

Από καρτοκινητό unlimitet που πλήρωνα 21,5 ευρώ, όταν αιτήθηκα την αλλαγή σε cu, η vodafon μου έκανε δύο προσφορές: η πρώτη στα 15 ευρώ και αφού επέμενα, την άλλη ημέρα μου πρόσφερε 11,20 και 20 ευρώ στην κάρτα για κλήσεις (μιλάω για το unlimitet, 1500 λεπτά και sms προς vodafon, 30mb και 20 ευρώ στην κάρτα, περίπου 66 λεπτά προς όλους)

Link to comment
Share on other sites

Η Vodafone αυξησε την τιμη στα προγράμματα της (καρτοπρόγραμμα) και δεν το έκανε μόνο για νεους συνδρομητές αλλα και στους υφιστάμενους.

Έχει το δικαίωμα να το κάνει αυτό ?

Δηλαδή μπορεί αυριο να μας ζητήσουν να πληρώσουμε π.χ. 50€ ?

Το θεωρώ απαράδεκτο....

Link to comment
Share on other sites

Η Vodafone αυξησε την τιμη στα προγράμματα της (καρτοπρόγραμμα) και δεν το έκανε μόνο για νεους συνδρομητές αλλα και στους υφιστάμενους.

Έχει το δικαίωμα να το κάνει αυτό ?

Δηλαδή μπορεί αυριο να μας ζητήσουν να πληρώσουμε π.χ. 50€ ?

Το θεωρώ απαράδεκτο....

όντως έγινε και δεν ξέρω εάν είναι νόμιμο. Μόλις τον Ιούνιο το ανανέωσα για ένα χρόνο, υποτίθεται με σταθερή τιμή.

Link to comment
Share on other sites

Η Vodafone αυξησε την τιμη στα προγράμματα της (καρτοπρόγραμμα) και δεν το έκανε μόνο για νεους συνδρομητές αλλα και στους υφιστάμενους.

Έχει το δικαίωμα να το κάνει αυτό ?

Δηλαδή μπορεί αυριο να μας ζητήσουν να πληρώσουμε π.χ. 50€ ?

Το θεωρώ απαράδεκτο....

 

Κανονικά μπορεί να το κάνει, αλλά υπό μία προϋπόθεση: να έχει ενημερώσει αρκετό καιρό πριν με κατάλληλο τρόπο όλους τους συνδρομητες, οπότε σου δίνει το δικαίωμα να μην το δεχτείς, να φύγεις, να αλλάξεις πρόγραμμα, κλπ. Εάν το έχει κάνει αυτό, έχει καλώς, αλλιώς μπορεί μέχρι και αποζημίωση να ζητήσεις.

Think Positive
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να μεταφέρει κανείς το υπόλοιπο χρημάτων από "καρτοπρόγραμμα vodafon απεριόριστα" σε καρτοτηλέφωνο vodafon cu; (δε μιλάω για τον χρόνο ομιλίας, αλλά για χρήματα).
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να μεταφέρει κανείς το υπόλοιπο χρημάτων από "καρτοπρόγραμμα vodafon απεριόριστα" σε καρτοτηλέφωνο vodafon cu; (δε μιλάω για τον χρόνο ομιλίας, αλλά για χρήματα).

 

Κάλεσε 1330

Link to comment
Share on other sites

Η Vodafone αυξησε την τιμη στα προγράμματα της (καρτοπρόγραμμα) και δεν το έκανε μόνο για νεους συνδρομητές αλλα και στους υφιστάμενους.

Έχει το δικαίωμα να το κάνει αυτό ?

Δηλαδή μπορεί αυριο να μας ζητήσουν να πληρώσουμε π.χ. 50€ ?

Το θεωρώ απαράδεκτο....

 

ναι μπορεί, αλλά έχεις 1 μήνα να σπάσεις το συμβόλαιο από μεριά σου αζημίως από την μέρα της ανακοίνωσης. Δες στο σάιτ τις ανακοινώσεις για να δεις πότε αλλαξαν οι τιμές!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπερα σε ολους !

Θελω να μου δωσετε τα φωτα σας. Ειχα καρτοπρογραμμα vodafone για 2 χρονια περιπου. Αποφασισα πριν απο 2 βδομαδες να αλλαξω εταιρεια και εκανα φορητοτητα σε ενα απο τα προγραμματα απεριοριστα της Cosmote. Ολα καλα με την φορητοτητα, αλλαξε κανονικα η εταιρεια, μεχρι που ερχεται ο λογαριασμος της Vodafone. Πηγαινω στο καταστημα να τον πληρωσω και εμεινα εκπληκτος καθως ο υπαλληλος μου ειπε πως περαν του παροντος λογαριασμου θα ερθει και ενας ακομα για τις 4 μερες που χρησιμοποιησα το καρτοπρογραμμα μεσα στον καινουριο μηνα ! Το θεμα ειναι οτι δεν θα χρεωσουν τις 4 μερες αλλα ολοκληρο τον μηνα ! Γνωριζει καποιος κατι περισσοτερο ? Οντως οφειλω να πληρωσω ολοκληρο τον μηνα ?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους !

Θελω να μου δωσετε τα φωτα σας. Ειχα καρτοπρογραμμα vodafone για 2 χρονια περιπου. Αποφασισα πριν απο 2 βδομαδες να αλλαξω εταιρεια και εκανα φορητοτητα σε ενα απο τα προγραμματα απεριοριστα της Cosmote. Ολα καλα με την φορητοτητα, αλλαξε κανονικα η εταιρεια, μεχρι που ερχεται ο λογαριασμος της Vodafone. Πηγαινω στο καταστημα να τον πληρωσω και εμεινα εκπληκτος καθως ο υπαλληλος μου ειπε πως περαν του παροντος λογαριασμου θα ερθει και ενας ακομα για τις 4 μερες που χρησιμοποιησα το καρτοπρογραμμα μεσα στον καινουριο μηνα ! Το θεμα ειναι οτι δεν θα χρεωσουν τις 4 μερες αλλα ολοκληρο τον μηνα ! Γνωριζει καποιος κατι περισσοτερο ? Οντως οφειλω να πληρωσω ολοκληρο τον μηνα ?

 

Μην ανησυχείς θα χρεώσουν μεν ολόκληρο το παγιο αλλά θα χει και επιστροφικο όλες τις ημέρες που είχες φύγει από το δίκτυο. Πχ παγιο 30ευρω του μηνα μειον 26ευρω αρα 4ευρω. Μόνο για τις μέρες που ήσουν στο δίκτυο θα πληρώσεις φυσικά

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Καλησπέρα, έχει κανένας καρτοπρόγραμμα?

Μου πρότειναν και πήρα ένα με:

500 λεπτά προς όλους (ξέρω τρίλεπτα είναι)

100 sms προς όλους

100 ΜΒ internet

με 17,90 το μήνα συν το ότι βάζουν και 11.50 ευρώ για αγορά πακέτων (όχι ομιλίας που θα ήθελα )

αγοράζω προς το παρόν 500 ΜΒ με 5 ευρώ..

Είμαι στο τέταρτο μήνα και πάει καλά σχετικά ..

 

Κάποια στιγμή με πήρε τηλεφωνητής και μου πρόσφερε 200 λεπτά με 5 ευρώ , τα πήρα αλλά δεν ξαναέγινε..

Επειδή δεν μου φτάνουν τα 500 λεπτά (ευτυχώς έχω δίκαρτο και F2G με τα 300 λεπτά) υπάρχει περίπτωση να το ξαναδώσουν το πακετάκι με τα 200 λεπτά/5 ευρώ?

Nokia 9500, HP 6515 , FC T830 , HTC TYTN II , Samsung i5800 Galaxy 3 , HTC legend , s 6102 , SIII mini , s 7562, Grand Duos.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Αν έχεις καρτοπρόγραμμα 350 καινουργιο με προσφορα 18,5 παγιο , αν το διακόψεις τι πληρώνεις μετά;
Galaxy S21 Ultra + Galaxy Watch
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone Καρτοπρόγραμμα

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...