Jump to content

Vodafone Καρτοπρόγραμμα


TakeOverNet
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

τελικά το ενεργοποίησα μιας και με διαβεβαίωσαν ότι μπορώ να πάρω άλλα πακέτα ομιλίας internet κλπ. και όντως έτσι είναι.

μόλις μου ήρθε μήνυμα ενεργοποίησης, αγόρασα το surf & email 100 με 5€ από τα 15€ που μου έβαλαν.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 915
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Βρήκα μια λύση για όλους εμάς που δε μπορούμε να χρησιμοποιήσουμε τα ευρώ που μας βάζει κάθε μήνα η βόνταφον ώστε να αγοράσουμε πακέτο για ίντερνετ.

 

1) Κάνουμε επέκταση υπολοίπου 3 ή 5 €.

2) Αγοράζουμε το πακέτο που μας ενδιαφέρει και σαφώς αντιστοιχεί στο ποσό που δανειστήκαμε.

3) Το πακέτο ενεργοποιείται κανονικά χωρίς κανένα πρόβλημα.

4) Η μόνη παραπάνω χρέωση που γίνεται είναι για το κόστος της υπηρεσίας επέκτασης υπολοίπου. Δε πληρώνεις κάτι παραπάνω όπως θα σε ανάγκαζαν να αγοράσεις εξτρά κάρτα μιας και τα χρήματα από την επέκταση αφαιρούνται τον επόμενο μήνα από τα χρήματα που βάζει η βόνταφον.

 

Σε εμένα λειτουργεί κανονικά.. και επιτέλους έχω άνετα mobile internet χωρίς να χρειάζεται να αγοράζω κάρτες και να μου μένουν 15 € αχρησιμοποίητα!

 

Αν δεν έγινα κατανοητός ή για τυχόν ερωτήσεις στείλτε μου ;)

I'm a real producer and you're just the piano man!!!
Link to comment
Share on other sites

εγω δε καταλαβα γιατι κουραζεστε τοσο πολυ με τα καρτοπρογραμματα και δεν εχετε καρτοκινητο... Ουτε να αγχωνεστε εαν θα σας φαει τα χρηματα στο τελος του μηνα, ουτε τιποτα. Ασε που δε θα δινεις 20-25+ ευρω σταθερα καθε μηνα. + ενας λιγοτερος λογαριασμος στο σπιτι
Link to comment
Share on other sites

Βρήκα μια λύση για όλους εμάς που δε μπορούμε να χρησιμοποιήσουμε τα ευρώ που μας βάζει κάθε μήνα η βόνταφον ώστε να αγοράσουμε πακέτο για ίντερνετ.

 

1) Κάνουμε επέκταση υπολοίπου 3 ή 5 €.

2) Αγοράζουμε το πακέτο που μας ενδιαφέρει και σαφώς αντιστοιχεί στο ποσό που δανειστήκαμε.

3) Το πακέτο ενεργοποιείται κανονικά χωρίς κανένα πρόβλημα.

4) Η μόνη παραπάνω χρέωση που γίνεται είναι για το κόστος της υπηρεσίας επέκτασης υπολοίπου. Δε πληρώνεις κάτι παραπάνω όπως θα σε ανάγκαζαν να αγοράσεις εξτρά κάρτα μιας και τα χρήματα από την επέκταση αφαιρούνται τον επόμενο μήνα από τα χρήματα που βάζει η βόνταφον.

 

καλή μαγκιά! φτάνει να μη μαθευτεί πολύ και το κόψουν.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

το καρτοπρογραμμα 15 υπαρχει ακομα;;;γιατι ενδιαφερομαι να βαλω γιατι πλεον η δεκαυρη καρτα για το καρτοκινητο δεν φτανει ουτε για τα βασικα....

τα 15 ευρω τα χρησιμοποιω οπως θελω;;;;(πχ εγω κυριως τα θελω για ιντερνετ)

Nokia 8210,Nokia 6600,Sony Ericsson w810,Nokia N70,Sony Ericsson w995,Nokia N8,Nokia lumia 800.Samsung Galaxy S3,Ηtc ONE m9
Link to comment
Share on other sites

Βρήκα μια λύση για όλους εμάς που δε μπορούμε να χρησιμοποιήσουμε τα ευρώ που μας βάζει κάθε μήνα η βόνταφον ώστε να αγοράσουμε πακέτο για ίντερνετ.

 

1) Κάνουμε επέκταση υπολοίπου 3 ή 5 €.

2) Αγοράζουμε το πακέτο που μας ενδιαφέρει και σαφώς αντιστοιχεί στο ποσό που δανειστήκαμε.

3) Το πακέτο ενεργοποιείται κανονικά χωρίς κανένα πρόβλημα.

4) Η μόνη παραπάνω χρέωση που γίνεται είναι για το κόστος της υπηρεσίας επέκτασης υπολοίπου. Δε πληρώνεις κάτι παραπάνω όπως θα σε ανάγκαζαν να αγοράσεις εξτρά κάρτα μιας και τα χρήματα από την επέκταση αφαιρούνται τον επόμενο μήνα από τα χρήματα που βάζει η βόνταφον.

 

Σε εμένα λειτουργεί κανονικά.. και επιτέλους έχω άνετα mobile internet χωρίς να χρειάζεται να αγοράζω κάρτες και να μου μένουν 15 € αχρησιμοποίητα!

 

Αν δεν έγινα κατανοητός ή για τυχόν ερωτήσεις στείλτε μου ;)

αν ισχυει αυτο τοτε ειμαστε κομπλε.....

Nokia 8210,Nokia 6600,Sony Ericsson w810,Nokia N70,Sony Ericsson w995,Nokia N8,Nokia lumia 800.Samsung Galaxy S3,Ηtc ONE m9
Link to comment
Share on other sites

Ενας που εχει καρτοπρογραμμα βονταφον, καθε ποσες του μηνα μπαινουν τα 1500'+1500μνματα προς βονταφον?
ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Καθε 8/μηνα
Αν δεν θελεις παγια, ελαχιστες χρεωσεις, προβληματα σε λογαριασμους το μοναδικο δικτυο ειναι εδω, με καθε νεα αιτηση δωρα μια 2πλη κουβερτα σε διαφορα χρωματα και μια σακουλα καρβουνα. Απεριοριστη ομιλια απο την ταρατσα του σπιτιου σου με ολoυς
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Εχω το πρόγραμμα unlimited 20. Πως μπορώ να βάλω μέσα κάρτα ανανέωσης & να πάρω πακέτο ομιλίας προς όλους? Ευχαριστώ πολύ!!!
Samsung S8
Link to comment
Share on other sites

Αγοράζεις μία κάρτα από το περίπτερο , και καλείς το νούμερο που γράφει επάνω η κάρτα.

Πακέτα ομιλίας προς όλους δεν υπάρχουν.

Edited by Vasileios
Link to comment
Share on other sites

Την επιασε μανια τη vodafone εν καιρο κρισης να προωθει παση θυσια την καρτοσυνδεση γιατι βλεπει οτι με τα καρτοκινητα δε γινεται δουλεια,μια καρτα 5αρα βαζουν οι περισσοτεροι το μηνα,τα συμβολαια λιγοστευουν γιατι η ανεργια και οι απολυσεις καλπαζουν,η τελευταια της ελπιδα ειναι η καρτοσυνδεση,δηλαδη ενα σταθερο παγιο το μηνα απο τον συνδρομητη,εμενα μου στειλαν 3 φορες e-mail και με επαιρναν τηλ δεν το σηκωσα γιατι κοιμομουν μαλλον γι αυτο,ακομη κι αν τους απαντουσα δε θα βγαζαμε ακρη γιατι και να θελω δε μπορω να το κανω λογω και της δικης μου ανεργιας,το κρατος υπολειτουργει κι ο κοσμος δεινοπαθει,πρεπει να γινει κατι να αλλαξει η κατασταση....
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Aπό τις 08/08/2012 στο Vodafone Καρτοπρόγραμμα 15 για ιδιώτες, καθώς και στο Εταιρικό Καρτοπρόγραμμα 15 για επαγγελματίες, αυξάνεται ο διαθέσιμος χρόνος ομιλίας και αντίστοιχα το πάγιο από 15€ σε 17€ (με ΦΠΑ). Aντιστοίχως μετονομάζονται και οι εμπορικές τους ονομασίες: από Vodafone Kαρτοπρόγραμμα 15 σε Vodafone Kαρτοπρόγραμμα 17 και από Εταιρικό Καρτοπρόγραμμα 15 σε Εταιρικό Kαρτοπρόγραμμα 17. Στα πλαίσια της παραπάνω αλλαγής, οι συνδρομητές των αντίστοιχων προγραμμάτων έχουν το δικαίωμα καταγγελίας της σύμβασής τους αζημίως (εξαιρείται τυχόν επιδότηση συσκευής) μέσα σε ένα μήνα από τη δημοσίευση της ανακοίνωσης αυτής.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Aπό τις 08/08/2012 στο Vodafone Καρτοπρόγραμμα 15 για ιδιώτες, καθώς και στο Εταιρικό Καρτοπρόγραμμα 15 για επαγγελματίες, αυξάνεται ο διαθέσιμος χρόνος ομιλίας και αντίστοιχα το πάγιο από 15€ σε 17€ (με ΦΠΑ). Aντιστοίχως μετονομάζονται και οι εμπορικές τους ονομασίες: από Vodafone Kαρτοπρόγραμμα 15 σε Vodafone Kαρτοπρόγραμμα 17 και από Εταιρικό Καρτοπρόγραμμα 15 σε Εταιρικό Kαρτοπρόγραμμα 17. Στα πλαίσια της παραπάνω αλλαγής, οι συνδρομητές των αντίστοιχων προγραμμάτων έχουν το δικαίωμα καταγγελίας της σύμβασής τους αζημίως (εξαιρείται τυχόν επιδότηση συσκευής) μέσα σε ένα μήνα από τη δημοσίευση της ανακοίνωσης αυτής.

 

τι εννοεισ με αυτο? 'οι συνδρομητές των αντίστοιχων προγραμμάτων έχουν το δικαίωμα καταγγελίας της σύμβασής τους αζημίως (εξαιρείται τυχόν επιδότηση συσκευής) μέσα σε ένα μήνα από τη δημοσίευση της ανακοίνωσης αυτής. '

Όλη η ζωή είναι μπροστά μου αλλά εγώ εξακολουθώ να κοιτάω πίσω.
Link to comment
Share on other sites

τι εννοεισ με αυτο? 'οι συνδρομητές των αντίστοιχων προγραμμάτων έχουν το δικαίωμα καταγγελίας της σύμβασής τους αζημίως (εξαιρείται τυχόν επιδότηση συσκευής) μέσα σε ένα μήνα από τη δημοσίευση της ανακοίνωσης αυτής. '

 

δεν ξερω πιστευω όμως ότι μπορείς να καταγγελεις την σύμβαση σου . Εγώ το είδα και είπα να ενημερώσω παραπάνω λεπτομεριες δεν ξερω. Επίσης γράφει ότι θα αυξηθούν τα λεπτα αλλά δεν αναφέρει στa πόσα.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω πιστευω όμως ότι μπορείς να καταγγελεις την σύμβαση σου . Εγώ το είδα και είπα να ενημερώσω παραπάνω λεπτομεριες δεν ξερω. Επίσης γράφει ότι θα αυξηθούν τα λεπτα αλλά δεν αναφέρει στa πόσα.

 

Κλήση στο 13830 και ολα λυνονται :).

Αν δεν θελεις παγια, ελαχιστες χρεωσεις, προβληματα σε λογαριασμους το μοναδικο δικτυο ειναι εδω, με καθε νεα αιτηση δωρα μια 2πλη κουβερτα σε διαφορα χρωματα και μια σακουλα καρβουνα. Απεριοριστη ομιλια απο την ταρατσα του σπιτιου σου με ολoυς
Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω πιστευω όμως ότι μπορείς να καταγγελεις την σύμβαση σου . Εγώ το είδα και είπα να ενημερώσω παραπάνω λεπτομεριες δεν ξερω. Επίσης γράφει ότι θα αυξηθούν τα λεπτα αλλά δεν αναφέρει στa πόσα.

 

οσοι εχετε καρτοπρογραμμα: Οτιδηποτε και να σας πουνε, θα επιμενετε οτι δεν εχετε καμμια υποχρεωση να επιστρεψετε επιδοτηση! Ο νομος σας καλυπτει 100%. Απλα, θα πρεπει να εχετε υπομονη, γιατι οι τηλεφωνητριες της vodafone θα σας πρηζουν οτι θα πρεπει να την επιστρεψετε, λεγοντας οτι το γραφει στο συμβολαιο που υπογραψατε. Εκει, ομορφα και ωραια, τους απαντατε οτι το συμβολαιο επισημα ακυρωνεται και δεν ισχυει τιποτα. Το μονο που ισχυει ειναι ο νομος που λεει καθαρα οτι αζημιως φευγετε.

 

ενας φιλος μου ειχε στο παρελθον τετοιο θεμα και τους ζητησε να του στειλουν αυτα που ισχυριζονται σε e-mail ωστε να το χρησιμοποιησει δικαστικά. Δυο ημερες μετά, τον πηραν τηλ και του αλλαξαν ΑΖΗΜΙΩΣ το συμβολαιο σε καρτοκινητο (και οχι σε 30 ημερες που τοτε χρειαζοταν, σε 1 μερα μετα!), εννοειται χωρις να επιστρεψει καμμια επιδοτηση.

Link to comment
Share on other sites

οι τηλεφωνητριες της vodafone θα σας πρηζουν οτι θα πρεπει να την επιστρεψετε, λεγοντας οτι το γραφει στο συμβολαιο που υπογραψατε.

 

 

Λογικό αυτό που λένε. Με το τμήμα εξυπηρέτησης πελατών μιλάς άλλωστε, όχι με το νομικό τμήμα.

Link to comment
Share on other sites

πχ δ επιθυμω ν δινω 17ε αντι 15,τς παιρνω και απαιτω ακυρωση συμβολαιου?και το κανουν καρτοκινητο?δεν εχω παρει ποτε επιδοτηση. δεκεμβριο κλεινω χρονο αλλα δε το θελω αλλο το καρτοσυμβολαιο
Όλη η ζωή είναι μπροστά μου αλλά εγώ εξακολουθώ να κοιτάω πίσω.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Πήγα χτές σε ένα κατάστημα Vodafone για να διακόψω το καρτοσυμβόλαιο επειδή μονομερώς αύξησαν το πάγιό μου από 15 σε 17 ευρώ. Πήραμε με τον υπάλληλο το τμήμα αποσυνδέσεων και όταν τους είπα το λόγο η κοπέλα ξαφνιάστηκε γιατί δεν το ήξερε καν! Αφού ρώτησε κάποιον εκεί υπεύθυνο και μου το επιβαιβέωσε και αυτή προχώρησε το αίτημά μου. Αυτό που με εντυπωσίασε είναι ότι δεν έκανε καμία προσπάθεια να με κρατήσει αν και πάντα πληρώνω έγκαιρα και παρά το ότι έχω παράλληλα και double play της ΗΟL. Αν το κάνουμε όλοι αυτό και φάνε τα μούτρα τους τότε θα καταλάβουν ότι είναι λάθος, νταβατζιλίκι και σε λάθος εποχή η αύξηση των παγίων τελών σε υπηρεσίες που ούτως ή άλλως αποδίδουν κέρδος αφού είναι ενδο-δικτυακές (απεριόριστα). Bye bye Voda Καρτοπρόγραμμα...
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Είχα σύνδεση στη VODAFONE πριν 1 χρόνο και το γύρισα σε cu.

Σήμερα μου ήρθε ένα email που λέει ότι μπορω να μετατρεψω το νούμερο μου σε καρτοπρογραμμα με 15€/μήνα και περιλαμβάνει unlimited ομιλία και SMS προς VODAFONE + 30mb Internet.

Συγκεκριμένα αναφέρει:

"Φέτος το καλοκαίρι, άλλαξε τον αριθμό σου 6945ΧΧΧΧΧΧΧ σε Vodafone Καρτοπρόγραμμα, πάρε τον πρώτο μήνα δώρο και απόλαυσε Unlimited επικοινωνία.

 

 

Δωρεάν Unlimited Ομιλία και SMS προς Vodafone για 12 μήνες

Δωρεάν 30 MB για χρήση Internet από το κινητό για 12 μήνες"

Γνωρίζει κανείς αν στα 15€ θα επιβαρύνομαι και τέλη συνδρομητή + ΦΠΑ;

 

Το σκέφτομαι γιατι βάζω 10€ κάρτα κάθε μήνα και έκανα αίτηση για dp στην hol & έτσι ίσως κερδίσω έκπτωση 5€.

http://www.danasoft.com/sig/grlansin.jpg
Link to comment
Share on other sites

Είχα σύνδεση στη VODAFONE πριν 1 χρόνο και το γύρισα σε cu.

Σήμερα μου ήρθε ένα email που λέει ότι μπορω να μετατρεψω το νούμερο μου σε καρτοπρογραμμα με 15€/μήνα και περιλαμβάνει unlimited ομιλία και SMS προς VODAFONE + 30mb Internet.

Συγκεκριμένα αναφέρει:

"Φέτος το καλοκαίρι, άλλαξε τον αριθμό σου 6945ΧΧΧΧΧΧΧ σε Vodafone Καρτοπρόγραμμα, πάρε τον πρώτο μήνα δώρο και απόλαυσε Unlimited επικοινωνία.

 

 

Δωρεάν Unlimited Ομιλία και SMS προς Vodafone για 12 μήνες

Δωρεάν 30 MB για χρήση Internet από το κινητό για 12 μήνες"

Γνωρίζει κανείς αν στα 15€ θα επιβαρύνομαι και τέλη συνδρομητή + ΦΠΑ;

 

Το σκέφτομαι γιατι βάζω 10€ κάρτα κάθε μήνα και έκανα αίτηση για dp στην hol & έτσι ίσως κερδίσω έκπτωση 5€.

 

ο φορος δηλαδη τα τελη κινητης τηλεφωνιας και το φπα ειναι εξτρα.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και μερικά χρόνια όλες οι εταιρίες κινητής και σταθερής τηλεφωνίας έχουν υποχρεωθεί να περιλαμβάνουν τον Φ.Π.Α. στο Πάγιο που ανακοινώνουν .

Άρα το Φ.Π.Α. περιλαμβάνεται στα 15 ευρώ.

Το τέλος κινητής τηλεφωνίας 12% δεν περιλαμβάνετε.

Η τελική τιμή που θα πληρώνεις είναι 16,80 ευρώ.

Link to comment
Share on other sites

Αρα τρωνε ενα ακυρο και τελειωσε η υποθεση! :D

 

Ευχαριστω για την απαντηση παντως.

http://www.danasoft.com/sig/grlansin.jpg
Link to comment
Share on other sites

Αρα τρωνε ενα ακυρο και τελειωσε η υποθεση! :D

 

Ευχαριστω για την απαντηση παντως.

 

Η παραπολυ απλα κανεις καρτοπρογραμμα 15 , πληρωνεις 16,79€ και κερδιζεις στο double play σου αλλα 5€, αρα στην ουσια το περνεις στα 11,69€ , αρα ολες οι παροχες στο καρτοκινητο σου με 1,69€ παραπανω.

Αν δεν θελεις παγια, ελαχιστες χρεωσεις, προβληματα σε λογαριασμους το μοναδικο δικτυο ειναι εδω, με καθε νεα αιτηση δωρα μια 2πλη κουβερτα σε διαφορα χρωματα και μια σακουλα καρβουνα. Απεριοριστη ομιλια απο την ταρατσα του σπιτιου σου με ολoυς
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

ο 1ος λογαριασμός με καρτοπρόγραμμα 15 μου ήρθε μόνο 8,95€,

ενώ περίμενα κάτι κοντά στα 17€ αφού έχει αυξηθεί το πάγιο κατα 2€.

τι έχει γίνει; υπάρχει καμιά προσφορά ή κάτι τέτοιο;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone Καρτοπρόγραμμα

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...