Jump to content

Vodafone Καρτοπρόγραμμα


TakeOverNet
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όχι δεν θα μεταφερθούν , Αν δεν έγινε ακόμα η μεταφορά , καλεσε 1330 επιλογή 2 και στείλτα σε έναν φίλο σου .

Μετά όταν γίνεις καρτοσυμβόλαιο μπορεί να στα στείλει πίσω.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Παιδιά τα φώτα σας αν γνωρίζετε.Με ταλαιπωρούν εδώ και σχεδόν 10 ημέρες για να μετατρέψουν τον καρτοκινητό μου σε καρτοπρόγραμμα.Όταν παίρνω τηλέφωνο στο τμήμα συνδέσεων μου λένε ότι υπάρχει συστεμικό πρόβλημα λόγω αναβάθμισης και περιμένουμε από μέρα σε μέρα.Εντωμεταξύ εγώ δεν μπορώ να βάλω χρήματα στο καρτοκινητό μου γιατί αν βάλω τώρα ενδέχεται να μετατραπεί σε καρτοπρόγραμμα την επόμενη ώρα και να τα χάσω.Έχει συμβεί σε κανένα παρόμοια περίπτωση;
Link to comment
Share on other sites

fourdim, στη μετατροπή από καρτοκινητό σε καρτοπρόγραμμα (και το αντίστροφο) δε χάνεται το υπόλοιπο, μπορείς να βάλεις άφοβα κάρτα.
Link to comment
Share on other sites

fourdim, στη μετατροπή από καρτοκινητό σε καρτοπρόγραμμα (και το αντίστροφο) δε χάνεται το υπόλοιπο, μπορείς να βάλεις άφοβα κάρτα.

 

Σε τηλεφωνική επικοινωνία μου είπαν το αντίθετο,ότι δηλαδή δεν μεταφέρονται τα χρήματα.Βέβαια έχουν συμβεί πολλά... παράξενα.Με πήραν τηλέφωνο 1 Φεβρουαρίου και μου έκαναν την προσφορά οπότε και δέχτηκα.Λίγες μέρες αργότερα μου έστειλαν με courrier το συμβόλαιο το οποίο... δεν ήταν δικό μου.Ανήκε σε αλλοδαπό.Δεν το υπέγραψα τους πήρα τηλέφωνο και την επομένη μου ήρθε πράγματι το δικό μου με νέα κάρτα sim (γιατί άραγε; ) .Από τότε κόλλησε το σύμπαν...

Edited by fourdim
Link to comment
Share on other sites

Το υπόλοιπο στην VODAFONE χάνεται όταν πάς από κάρτα σε καρτοπρόγραμμα (σε άλλη μεγάλη εταιρεία δεν χάνεται )
Link to comment
Share on other sites

Σε τηλεφωνική επικοινωνία μου είπαν το αντίθετο,ότι δηλαδή δεν μεταφέρονται τα χρήματα.Βέβαια έχουν συμβεί πολλά... παράξενα.Με πήραν τηλέφωνο 1 Φεβρουαρίου και μου έκαναν την προσφορά οπότε και δέχτηκα.Λίγες μέρες αργότερα μου έστειλαν με courrier το συμβόλαιο το οποίο... δεν ήταν δικό μου.Ανήκε σε αλλοδαπό.Δεν το υπέγραψα τους πήρα τηλέφωνο και την επομένη μου ήρθε πράγματι το δικό μου με νέα κάρτα sim (γιατί άραγε; ) .Από τότε κόλλησε το σύμπαν...

 

Δε χάνεται το υπόλοιπο! Ούτε δύο μήνες δεν έχει που έκανα μετατροπή και δε χάθηκε τίποτα. Στην ίδια κάρτα sim γίνεται η μετατροπή και διατηρούνται όλες οι υπηρεσίες. Απορώ γιατί σου έστειλαν καινούρια. Εκτός αν άλλαξαν τώρα πρόσφατα πολιτική...:confused:

Link to comment
Share on other sites

Το υπόλοιπο στην VODAFONE χάνεται όταν πάς από κάρτα σε καρτοπρόγραμμα (σε άλλη μεγάλη εταιρεία δεν χάνεται )

 

WRONG

 

Σε οποιαδηποτε μετατροπη ειτε απο καρτοκινητο σε καρτοπρογραμμα ή απο καρτοπρογραμμα σε καρτοκινητό το υπολοιπο δεν χάνετε.

 

Σε τηλεφωνική επικοινωνία μου είπαν το αντίθετο,ότι δηλαδή δεν μεταφέρονται τα χρήματα.Βέβαια έχουν συμβεί πολλά... παράξενα.Με πήραν τηλέφωνο 1 Φεβρουαρίου και μου έκαναν την προσφορά οπότε και δέχτηκα.Λίγες μέρες αργότερα μου έστειλαν με courrier το συμβόλαιο το οποίο... δεν ήταν δικό μου.Ανήκε σε αλλοδαπό.Δεν το υπέγραψα τους πήρα τηλέφωνο και την επομένη μου ήρθε πράγματι το δικό μου με νέα κάρτα sim (γιατί άραγε; ) .Από τότε κόλλησε το σύμπαν...

 

Δες αν ο αριθμος στην αιτηση του συμβολαιου ειναι ο δικο σου. Μπορει προληπτικα να σου εχουν στειλει καινουργια sim για αναβαθμιση sim σιγουρεψου απλα οτι ο αριθμος στο συμβολαιο αφορα τον αριθμο σου

Αν δεν θελεις παγια, ελαχιστες χρεωσεις, προβληματα σε λογαριασμους το μοναδικο δικτυο ειναι εδω, με καθε νεα αιτηση δωρα μια 2πλη κουβερτα σε διαφορα χρωματα και μια σακουλα καρβουνα. Απεριοριστη ομιλια απο την ταρατσα του σπιτιου σου με ολoυς
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν παιδιά τελικά με ενεργοποίησαν.Πληροφοριακά αναφέρω ότι τελικά το μικρό ποσό που υπήρχε στην κάρτα όπως και τα ΜΒ μεταφέρθηκαν στο καρτοπρόγραμμα οπότε έχουν δίκιο οι προλαλήσαντες.Το περίεργο είναι ότι ενεργοποιήθηκε η παλιά κάρτα sim.Πήγα λοιπόν σε κατάστημα vodafone και τους ρώτησα για τη sim που μου έστειλαν και κοιτάζοντας στο σύστημα ανακάλυψαν ότι φαίνεται η καινούρια sim ενεργή και όχι η παλιά.Έχουν μπερδέψει τα πάντα.Σταματάω να το ψάχνω,κουράστηκα...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω το καρτοπρογραμμα Vodafone 15. Όταν μπήκαν οι μονάδες στις 8 του μήνα, αμέσως έστειλα στο 1252 να μάθω το υπόλοιπο. Προς μεγάλη μου έκπληξη έγραφε 5,81€ υπόλοιπο! Ε πήγα στην Vodafone η κοπέλα δεν ήξερε να μου απαντήσει και υποθεσαμε ότι αφερειται το πόσο των 8€ για το unlimited. Αλλά και πάλι θα έπρεπε να είναι παραπάνω το υπόλοιπο μου σωστά? Δεν έχω κάνει καμία επέκταση κτλπ. 7 Μαρτίου θα πάω να ακυρώσω το unlimited για να δω πιο καθαρά την ανανέωση. Σας φαίνεται περίεργο όλο αυτό?
Link to comment
Share on other sites

Είμαι από το Καλοκαίρι στο Kαρτοπρόγραμμα unlimited 15. Πληρώνω το πάγιο μου, δε με χρεώνει τίποτα για τα 1500' & sms. Το μοναδικό μου παράπονο είναι ότι δεν μπορώ να έχω internet, δε μπορώ να βάλω κάποιο από τα πακέτα τους. Το προσπαθώ καιρό, η κοπέλα στο κατάστημα με λέει να κάνω την ενεργοποίηση μόλις με έρχεται το μύνημα ότι έχει μπει το ποσό του παγίου σας στον λογαριασμό σας αλλά τίποτα. Στο internet μπορώ να μπαίνω μόνο με το internet όλη μέρα το οποίο δεν είναι και καθόλου βολικό. Στην τηελφωνική εξυπηρέτηση με λενε κάτι βλακείες. Τι μπορώ να κάνω;;; Δε ζητάω κάτι παράλογο πιστεύω. Στο εξωτερικό πλέον στις περισσότερες εταιρείας δίνουν δωρεάν σε κάθε πακέτο κινητής τηλεφωνίας το internet & εμείς εδώ πληρώνουμε και πάλι δε μπορούμε να κάνουμε κάτι!!!!! :!:
I'm a real producer and you're just the piano man!!!
Link to comment
Share on other sites

Το καρτοπρογραμμα είναι της Vodafone Θάνο? Επειδή εμένα μου τα σουφρωνει το unlimited!!! Από όσο κατάλαβα δηλαδή, εκτός εάν τα 10 ευρώ πάνε στο ΦΠΑ... lol
Link to comment
Share on other sites

Το καρτοπρογραμμα είναι της Vodafone Θάνο? Επειδή εμένα μου τα σουφρωνει το unlimited!!! Από όσο κατάλαβα δηλαδή, εκτός εάν τα 10 ευρώ πάνε στο ΦΠΑ... lol

 

Ναι της vodafone είναι! Πέτυχα προσφορά στην οποία με έδινε δωρεάν το unlimited απλώς δε μπορώ να το χρησιμοποιήσω όπως θέλω μόνο κλήσεις, μηνύματα & internet όλη μέρα. Λογικά σε εσένα δίνει στο unlimited 30 mb/ μήνα πράγμα που δε εμένα δε συμβαίνει!

I'm a real producer and you're just the piano man!!!
Link to comment
Share on other sites

Είμαι από το Καλοκαίρι στο Kαρτοπρόγραμμα unlimited 15. Πληρώνω το πάγιο μου, δε με χρεώνει τίποτα για τα 1500' & sms. Το μοναδικό μου παράπονο είναι ότι δεν μπορώ να έχω internet, δε μπορώ να βάλω κάποιο από τα πακέτα τους. Το προσπαθώ καιρό, η κοπέλα στο κατάστημα με λέει να κάνω την ενεργοποίηση μόλις με έρχεται το μύνημα ότι έχει μπει το ποσό του παγίου σας στον λογαριασμό σας αλλά τίποτα. Στο internet μπορώ να μπαίνω μόνο με το internet όλη μέρα το οποίο δεν είναι και καθόλου βολικό. Στην τηελφωνική εξυπηρέτηση με λενε κάτι βλακείες. Τι μπορώ να κάνω;;; Δε ζητάω κάτι παράλογο πιστεύω. Στο εξωτερικό πλέον στις περισσότερες εταιρείας δίνουν δωρεάν σε κάθε πακέτο κινητής τηλεφωνίας το internet & εμείς εδώ πληρώνουμε και πάλι δε μπορούμε να κάνουμε κάτι!!!!! :!:

 

Δυστηχώς δεν μπορείς να ξοδεψεις τα χρηματα που γινονται ανανεωση στις 8/μηνα για να αγορασεις καποιο πακετα. Απο αρχες φεβρουαριου αν δεν κανω λαθος το πακετο εχει και 30ΜΒ. Αν δεν σε καλυπτει και αυτο τοτε αναγκαστικα πρεπει να κανεις επιπλεον ανανεωση 5€/10€ και να αγορασεις καποιο πακετο.

Αν δεν θελεις παγια, ελαχιστες χρεωσεις, προβληματα σε λογαριασμους το μοναδικο δικτυο ειναι εδω, με καθε νεα αιτηση δωρα μια 2πλη κουβερτα σε διαφορα χρωματα και μια σακουλα καρβουνα. Απεριοριστη ομιλια απο την ταρατσα του σπιτιου σου με ολoυς
Link to comment
Share on other sites

Όσοι έχουν δωρεάν το Unlimited δεν παίρνουν τα 30ΜΒ όπως οι υπόλοιποι. Αν θέλεις internet, θα πρέπει να ενεργοποιήσεις κάποιο από τα mobile internet πακέτα (με κάρτα δικιά σου):

 

http://www.vodafone.gr/portal/client/cms/viewCmsPage.action?pageId=10035

Link to comment
Share on other sites

Δυστηχώς δεν μπορείς να ξοδεψεις τα χρηματα που γινονται ανανεωση στις 8/μηνα για να αγορασεις καποιο πακετα. Απο αρχες φεβρουαριου αν δεν κανω λαθος το πακετο εχει και 30ΜΒ. Αν δεν σε καλυπτει και αυτο τοτε αναγκαστικα πρεπει να κανεις επιπλεον ανανεωση 5€/10€ και να αγορασεις καποιο πακετο.

Εγώ ξόδεψα τα 5 ευρώ από τα 15 για serf & mail και τώρα έχω 500mb (πληρωμή 29 φεβρουαρίου πριν λήξει η προσφορά-έτσι μου είπανε) . Θα μας τρελάνουν εκεί στην vodafon! (εχω το καρτοπρόγραμμα 15-μεττροπή από καρτοκινητό, 16,5 ευρώ με unlimited, και 45 λεπτά προς άλλους αριθμούς.)

 

Έκανα εγγραφή στο myacount και εκεί που έβελα κανονικά υπόλοιπο unlimited, υπόλοιπο σε ευρώ, υπόλοιπο μηνύματα και mb τγου πακέτου από την 1η Μαρτίου βλέπω μόνο το υπόλοιπο σε ευρώ (από τα 15 ευρώ ) του καρτοπρογράμματος 15.

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι ότι εμένα δε με δίνει ούτε τα 30mb που δίνει στους υπόλοιπους. Τα πακέτα χωρίς έξτρα ανανέωση μπορείς να τα ενεργοποιήσεις μόνο αν είναι πρώτη φορά και επιλέξεις αυτόματη ανανέωση όπου σε δίνει δωρεάν mb για ένα μήνα αλλά τον επόμενο σε λέει τα κλασσικά ότι χρειάζεται να κάνεις ανανέωση!
I'm a real producer and you're just the piano man!!!
Link to comment
Share on other sites

Όταν κάποιος έχει το καρτοπρόγραμμα 20 και τελειώσει η κάρτα οπότε δεν έχει δωρεάν για άλλα δίκτυα, μπορεί να γίνει κλήση από τα 1500 προς vodafone προς vodafone? καθώς και αποστολή μηνύματος ή πρέπει να υπάρχει υπόλοιπο χρημάτων?
Link to comment
Share on other sites

Όταν κάποιος έχει το καρτοπρόγραμμα 20 και τελειώσει η κάρτα οπότε δεν έχει δωρεάν για άλλα δίκτυα, μπορεί να γίνει κλήση από τα 1500 προς vodafone προς vodafone? καθώς και αποστολή μηνύματος ή πρέπει να υπάρχει υπόλοιπο χρημάτων?

 

Πρέπει να έχεις τουλάχιστων 1,00€ για να μπορεί να δει το πακέτο των 1500Λ και 1500sms

Αν δεν θελεις παγια, ελαχιστες χρεωσεις, προβληματα σε λογαριασμους το μοναδικο δικτυο ειναι εδω, με καθε νεα αιτηση δωρα μια 2πλη κουβερτα σε διαφορα χρωματα και μια σακουλα καρβουνα. Απεριοριστη ομιλια απο την ταρατσα του σπιτιου σου με ολoυς
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

500 mb δωρο για ολη την μεγαλη εβδομαδα

http://www.vodafone.gr/portal/client/cms/viewCmsPage.action?pageId=11085

 

να διαγραφει το μυνημα παιδες..ειναι ασκοπο να υπαρχει και εδω αφου υπαρχει στου καρτοκινητου το θεμα :)

Edited by giothesuper

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Σήμερα με πήραν τηλέφωνο από vodafone για αλλαγή από το καρτοκινητό στο καρτοπρόγραμμα με 17€ το μήνα και 30MB internet.

Μου είπαν ότι ο 1ος μήνας είναι δωρεάν και μετά έχει άλλους 2 με το παραπάνω πάγιο και αν δε μου κάνει το διακόπτω μετά τους συνολικά 3 μήνες.

Επίσης μου είπαν ότι οι μονάδες που έχω τώρα δε θα ισχύουν στο καρτοπρόγραμμα και θα μου στείλουν άλλη sim με το ίδιο νούμερο όμως.

Τις μονάδες που σου δίνει, μπορείς να τις χρησιμοποιήσεις για να πάρεις άλλα πακέτα, για internet π.χ.;

Πώς σας φαίνεται όσοι το χρησιμοποιείτε; Αξίζει να το αλλάξω;

Link to comment
Share on other sites

Αν πρόκειται για το καρτοπρόγραμμα 25 στα 17 ευρώ, μια χαρά είναι .
Link to comment
Share on other sites

δεν ξέρω αν είναι το 25 ή κάποιο άλλο.

για να έχω εξτρα internet μπορώ να χρησιμοποιώ τις μονάδες του

καρτοπρογράμματος ή πρέπει να βάζω άλλη κάρτα;

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν ξέρεις πιό είναι , τότε μπορεί να είναι κακή προσφορά , μπορεί να είναι και καλή.......
Link to comment
Share on other sites

καλά, μάλλον δε θα το ενεργοποιήσω γιατί βλέπω στα πιο πίσω post ότι τις μονάδες που σου δίνει

δεν μπορείς να τις χρησιμοποιείς όπως θές, σαν τις μονάδες του καρτοκινητού και 30MB είναι πολύ λίγα.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone Καρτοπρόγραμμα

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...