Jump to content

[S60 3rd Edition] Πιστοποιητικά - Διαδικασία Symbian Signed


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γειά σας και από μένα!Συγχαρητήρια για το site είμαι νέος χρήστης,κ από ότι είδα έχετε κάνει πολύ ωραία δουλειά.

Έκανα την διαδικασία που βρήκα στην πρώτη σελίδα του τόπικ,κατέβασα τα αρχεία κ όλα πήγαν καλά.Τώρα ότι εφαρμογές κατέβασα τις έκανα signed με τον τρόπο που διάβασα.

Η απορία μου είναι η εξής καθότι εντελώς άσχετος.Με αυτή τη διαδικασία τι κερδίζω?

Πλέον οι trial εκδόσεις κρατάνε για πάντα κ όχι για 7μέρες ας πούμε,ή κατάλαβα λάθος?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Διάβασε αυτό και θα καταλάβεις γιατί πρέπει να το κάνεις.

 

Επίσης θα πρέπει να ρίξεις και μια ματιά σε όλο το S60 3rd Edition Platform FAQ εφόσον είσαι νέος.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Eυχαριστώ πολύ!Η αλήθεια είναι ότι είχα κοιτάξει το τόπικ αυτό,αλλά πρόχειρα,κ δυστυχώς δν το είχα προσέξει.Είναι εύκολο να μου πει κάποιος με ένα πμ που βρίσκω τις ''παράνομες'' εφαρμογές, που αν κατάλαβα καλά δν έχουν όριο ημερών για την χρήση τους?
Link to comment
Share on other sites

Mπορεις ακομη να κατεβασεις πιστοποιητικο με τον δευτερο τροπο? Εαν Ναι τι συνδεση εχεις?

 

Εγώ αν βάλω το δικό μου imei μπορώ να κατεβάσω το πιστοποιητικό μου το οποίο το είχα βγάλει από παλιά. Το έχει έτοιμο και μου εμφανίζει κατευθείαν το λινκ για να το κατεβάσω. Αλλά απ' ότι φαίνεται έχει σταματήσει αυτή η σελίδα να δίνει πιστοποιητικά. Κάτω από το λινκ μου εμφανίζει και το παρακάτω μήνυμα:

 

Japan April 9 update signature tool, has applied for before the certificate can not be used

Certificate error if prompted, use the bottom of the new version of Signature Tools

*Please use this site only authorized signature to the software tool with a certificate signatures

*Powered signature tool KEY document already contains the certificate directly into the signature can

*Other channels to obtain the signature of the certificate can not meet the signature site

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά,θα ηθελα πιστοποιητικό για imei:356788023777840, αν και δεν εχω καταλαβει που χρησιμοποιειται!!!Χρειαζεται για να χακαρω το 6210?Ευχαριστω πολυ
Link to comment
Share on other sites

Θα ακολουθήσεις αυτές τις οδηγίες για να πάρεις το cer και το key.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Έκανα register στο OPDA και κατεβασα το *.key . Την ώρα που προσπάθησα να κατεβάσω το *.cer κόλλησε το πράμα . Μετά απο 10 λεπτα εκανα cansel και τωρα δεν μπορώ να κατεβάσω πάλι γιατι δεν εχω credits . Υπάρχει καμμιά λύση ? Να postaρω για να πάρω Credits ??

 

To IMEI μου είναι : 354549021503840.

 

Ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Έκανα register στο OPDA και κατεβασα το *.key . Την ώρα που προσπάθησα να κατεβάσω το *.cer κόλλησε το πράμα . Μετά απο 10 λεπτα εκανα cansel και τωρα δεν μπορώ να κατεβάσω πάλι γιατι δεν εχω credits . Υπάρχει καμμιά λύση ? Να postaρω για να πάρω Credits ?? Ευχαριστώ.

 

Μπορεις να ποσταρεις αλλα και να κανεις νεο θεμα..

Αν δεις οτι δεν γινετε τιποτα και δεν παιρνεις credit κανε αυτο.

Link to comment
Share on other sites

Δες αυτό το μήνυμα του gianpithio:

 

 

Ριξε μια ματια στην παρακατω εικονα. Γραφει τις ενεργεις που μπορεις να κανεις για να παρεις credits. Δεν εχω αναλυσει ακομη τον πινακα:

 

http://imageshack.gr/files/euoxnkoqnd8uq6xhsdly_thumb.jpg

 

Απλα κανε 3-4 post και δοκιμασε εαν κατεβαινει.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα! Ο τροπος που παιρνουμε πιστοποιητικο εχει αλλαξει. Εαν διαβασεις το 1 ποστ του παροντος θα καταλαβεις τι πρεπει να κανεις.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Καλώς , ευχαριστώ πολύ . Θα προσπαθήσω και θα ενημερώσω.

 

 

Τα κατάφερα . Ευχαριστώ πολύ..

Link to comment
Share on other sites

Οσοι απο εσας εχετε προβληματα και δεν μπορειτε να κατεβασετε το πιστοποιητικο σας διαβαστε ξανα το 1 ποστ του παροντος.

 

Εαν υπαρχει καποιο αρχειο .key που δεν υπαρχει στην λιστα ο κατοχος του ας επικοινωνησει μαζι μου μεσω pm.

 

 

:)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

μπορεί να εκδοθεί ένα πιστοποιητικό ΙΜΕΙ 353205030042481

δεν τα καταφερα μονος

 

Που κολλας..Πες μας να βοηθησουμε!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά και εγώ κολλάω κυρίως στο ότι δεν έχω χρόνο αυτή την περίοδο για να ασχοληθώ. Χώρια που έχω και τουλάχιστον 20 Symbian συσκευές, οπότε... Εντούτοις, με ενδιαφέρει να εγκαταστήσω μόνο μια εφαρμογή σε ένα Ν82. Αν θέλετε να με βοηθήσετε με το πιστοποιητικό, το ΙΜΕΙ είναι 358082014154377. Σας ευχαριστώ πολύ!
[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά και εγώ κολλάω κυρίως στο ότι δεν έχω χρόνο αυτή την περίοδο για να ασχοληθώ. Χώρια που έχω και τουλάχιστον 20 Symbian συσκευές, οπότε... Εντούτοις, με ενδιαφέρει να εγκαταστήσω μόνο μια εφαρμογή σε ένα Ν82. Αν θέλετε να με βοηθήσετε με το πιστοποιητικό, το ΙΜΕΙ είναι 358082014154377. Σας ευχαριστώ πολύ!

 

Αφου προκειαται για ελλειψη χρονου μπορω να στο κανω εγω..

 

Εdit:Ζητησα και το περιμενω..Οταν εκδοθει θα σε ειδηποιησω!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα! Ο τροπος που παιρνουμε πιστοποιητικο εχει αλλαξει. Εαν διαβασεις το 1 ποστ του παροντος θα καταλαβεις τι πρεπει να κανεις.

 

 

Επιθυμώ με το παρόν να εκφράσω,δημοσίως, τις ευχαριστίες μου στον Balantis7 και

gianpithio,καθώς επίσης σε όλο το forum,για τις άοκνες προσπάθεις και επιτυχής καθοδηγήσεις των.Οι ευχαριστίες είναι το ελάχιστο!!!

ΥΓ.Balantis7 η έκβαση θετικότατη!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα..

 

Μετα και τις τελευταιες αλλαγες που εγιναν στο 1 post οφειλω να ομολογησω οτι το συγκεκριμενο θεμα αγγιζει την τελειοτητα. Ο χρονος και η ευκολια για να παρει καποιος οσα πιστοποιητικα θελει ειναι μικρος σε σχεση με την διαδικασια που ακολουθουσαμε στις αρχες.

 

Οσοι απο εσας εχουν καποιο προβλημα η δεν καταλαβαινουν κατι μπορουν να ρωτησουν στο forum και να τους βοηθησουμε. Εαν καποιος θελει να γραψει το imei του γιατι δεν μπορει να ασχοληθει 10' λεπτα με την διαδικασια δεν υπαρχει κανενα προβλημα αλλα οσοι βοηθησουν μπορουν να το κανουν μεσω pm. Ετσι δεν θα μπορει να μπει ο xxx και να μας πει γιατι βοηθησατε τον ψψψ και μου λετε να ακολουθησω μονος μου τον οδηγο.

 

Μετα απο το post του Cruster[/member] και το κολπο να παιρνουμε OPBs απο το opda για να κατεβαζουμε σχεδον οσα πιστοποιητικα θελουμε με ενα λογαριασμο μου περασε απο το μυαλο να φτιαξουμε μια ομαδα και να ζητουσαμε εμεις πιστοποιητικα (γνωριζω οτι αρκετοι θα βοηθουσαν και τους ευχαριστω για αυτο :bow:). Oι περισσοτεροι θα ειταν ευχαριστημενοι αφου θα τα ειχαν ολα ετοιμα και δεν θα μαθεναν ποτε το παραμικρο. Πιστευω οτι το myphone περα απο τις λυσεις που προσφερει εχει και ενα αλλο χαρακτηρα εκπαιδευτικο.

 

Ειναι ευκολο να κατεβασουμε τους οδηγους απο το 1 post να στελνουμε ετοιμο το φακελο και να γραψουμε:

 

Για να ολοκληρωθεί η διαδικασία, θα πρέπει

 

αν το αρχείο προς υπογραφή είναι sis, να εκτελέσουμε το "auto_signsis.bat".

αν το αρχείο προς υπογραφή είναι sisX, να εκτελέσουμε το "auto_signsisX.bat".

 

Ας σταματησουμε επιτελους να τα θελουμε ολα ετοιμα και ας προσπαθησουμε γιατι θα ειναι για δικο μας καλο.

 

Γνωμη μου ειναι να παραμεινουν τα πραγματα οπως ειναι σημερα αλλα εαν υπαρχουν μελη που θελουν να βοηθησουν και να παιρνουν πιστοποιητικα για οσουν δεν μπορουν να διαβασουν το 1 post και να αφιερωσουν 10' λεπτα ας επικοινωνησουν μαζι μου για να το οργανωσουμε.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα

 

μηπως μπορω να εχω τα πιστοπιητικα γιατι δεν την παλευω καθολου με τα κινεζικα :cry:

 

ΙΜΕΙ 354183028415475

 

ευχαριστω εκτον προτερων

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια. Ειμαι νεος στο site και νεος επισης στα νοκια με symbian. Διαβασα προσεκτικα τον οδηγο και δοκιμασα να παρω απο το κινεζικο site τα αρχειακια για τα οποια γινεται λογος, cer και key. Περιμενα πανω απο 24 ωρες (για την ακριβεια περιμενω 2 μερες) αλλα το λινκ για να τα κατεβασω ειναι αφαντο!!

 

Στη συνεχεια δοκιμασα με το 2ο τροπο , αλλα το site αφου εκανα submit μου εμφανισε επανελλημενα το εξης μηνυμα: symbiansigned暂时停止了开发者证书(TC Publisher ID)的申请,具体恢复日期敬请随时关注此平台通知

 

suspended symbiansigned developer certificate (TC Publisher ID) applications, specifically the restoration of the date of this platform you notice at any time!

 

 

Πλεον δε ξερω τι να κανω και ζηταω τη βοθεια σας. Αν καποιος μπορει να με βοηθησει το emei μου ειναι 359330027252202 και ο κωδικος που εβαλα εκει ειναι 13131313131 . Ευχαριστω πολυ εκ των προτερων παιδια!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια. Ειμαι νεος στο site και νεος επισης στα νοκια με symbian. Διαβασα προσεκτικα τον οδηγο και δοκιμασα να παρω απο το κινεζικο site τα αρχειακια για τα οποια γινεται λογος, cer και key. Περιμενα πανω απο 24 ωρες (για την ακριβεια περιμενω 2 μερες) αλλα το λινκ για να τα κατεβασω ειναι αφαντο!!

 

Στη συνεχεια δοκιμασα με το 2ο τροπο , αλλα το site αφου εκανα submit μου εμφανισε επανελλημενα το εξης μηνυμα: symbiansigned暂时停止了开发者证书(TC Publisher ID)的申请,具体恢复日期敬请随时关注此平台通知

 

suspended symbiansigned developer certificate (TC Publisher ID) applications, specifically the restoration of the date of this platform you notice at any time!

 

 

Πλεον δε ξερω τι να κανω και ζηταω τη βοθεια σας. Αν καποιος μπορει να με βοηθησει το emei μου ειναι 359330027252202 και ο κωδικος που εβαλα εκει ειναι 13131313131 . Ευχαριστω πολυ εκ των προτερων παιδια!

Αρχικα να ξερεις πως ο δευτερος τροπος δεν λειτουργει πλεον οποτε μονο απο τους κινεζους.

Τωρα το οτι δεν το εχεις παρει ακομα ειναι αλλο θεμα.

Και γω περιμενω ενα που επρεπε να μου το χαν βγαλει απο χθες το βραδυ αλλα ακομη δεν το βγαλαν οποτε προφανως δεν μπορουμε να κανουμε τιποτε αλλο εκτος απο υπομονη.

Οποτε υπομονη...:)

 

καλησπερα

 

μηπως μπορω να εχω τα πιστοπιητικα γιατι δεν την παλευω καθολου με τα κινεζικα :cry:

 

ΙΜΕΙ 354183028415475

 

ευχαριστω εκτον προτερων

 

Παιδια πραγματικα με τους οδηγους του πρωτου ποστ δεν ειναι τιποτα να παρεις το πιστοπιητικο.

Αφηερωσε 10 λεπτα και θα δεις οτι δεν ειναι τιποτα!

Απλα διαβασε τους οδηγους και δεν θα χεις κανενα προβλημα..;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...