Jump to content

LG KC550


akis_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το συγκεκριμένο το είχα αγοράσει από ebay. Το κόστος ήταν υπερβολικά χαμηλό για να κάθομαι να το φτιάχνω μόνος μου ή να το ψάχνω σε συνοικιακά μαγαζιά. Το καλωδιάκι του βέβαια είναι αρκετά λεπτό και ευλύγιστο. Από αξιοπιστία δε μπορώ να πω γιατί μέσα σε ένα μήνα το είχα χάσει :lol: . Το αντικατέστησα με το παρακάτω το οποίο με έχει ικανοποιήσει πολύ παραπάνω:

 

http://cgi.ebay.co.uk/3-5mm-Headphone-Adapter-for-LG-KU990-Viewty-KS20-KF750_W0QQitemZ370173743278QQcmdZViewItemQQptZUK_MobilePhones_MobilePhoneAccessories_MobilePhoneBatteries?hash=item370173743278&_trksid=p3286.c0.m14&_trkparms=72%3A1683%7C66%3A2%7C65%3A12%7C39%3A1%7C240%3A1318

 

Ναι δεν το κανω για το κοστος απλα δεν εχω ασχοληθει με ebay και λεω μηπως τοχουμε εδω σε κανα μαγαζι να το παρω,:shifty:

myphone_2.png
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 633
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ti lete to lg kc910 einai kalo h einai mapa?

 

Φιλε εισαι σε λαθος τοπικ..εδω αναφερομαστε στο Lg kc550..:-)..

iPhone 3G ➡ 5S ➡ 6S ➡ 7 Plus ➡ XR ➡ 11 ➡ 12 ➡ 14 Pro 

Samsung Galaxy A5, S7, S8, S22 Ultra

Other phones: LG Optimus L9, Motorola Moto X. Xiaomi Mi 8 Lite, Honor Play, Xiaomi Mi A1, Huawei P20, Google Pixel 6a

Link to comment
Share on other sites

Εχω ένα πρόβλημα με το LG PC Suite... δεν μπορεί να βρει το κινητό...

Απεγκατέστησα το πρόγραμμα και το έκανα ξανά εγκατάσταση αλλά τίποτα... Αν και είναι συνδεδεμένο με το καλώδιο usb (το άλλαξα και διάφορες θύρες) δεν μπορεί να το βρεί.. Ο υπολογιστής το βλέπει κανονικά ως μέσο αποθήκευσης, αλλά δεν συνεργάζεται με το πρόγραμμα... καμιά ιδέα?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα.

 

Σαν χρήστης του τηλεφώνου και αφού έκανα και εγώ υπομονή όπως όλοι, σας αναφέρω οτι επιτέλους λειτουργεί η αναβάθμιση μέσω δικτύου.

Εγώ την Κυριακή αναβάθμισα το δικό μου σε 10g και όλα πήγαν καλά.

Link to comment
Share on other sites

πρεπει στις επιλογες στην συνδεσιμοτητα - συνδεση USB να βαλεις υπηρεσια δεδομενων

 

Ευχαριστώ πολύ, αλλά δεν έχει καμία επιλογή :(:(

http://xs137.xs.to/xs137/09142/lgsuite499.jpg

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα !ενας φιλος μου ενδιαφερεται για αυτο το κινητο ποιες ειναι οι εντυπωσεις σας αξιζει ?
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ, αλλά δεν έχει καμία επιλογή :(:(

http://xs137.xs.to/xs137/09142/lgsuite499.jpg

 

Το μενου του κινητού λογικά εννοεί ο φίλος.

Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

Το μενου του κινητού λογικά εννοεί ο φίλος.

 

A ok!!! Ευχαριστώ πολύ!!! Τώρα το είδα .. είναι καινούργιο το κινητό και δεν τα έχω ψάξει όλα ακόμα!!!

Link to comment
Share on other sites

Ναι στο κινητο ειναι η επιλογη αυτη

 

Μια χαρα ειναι το κινητο αυτο μεχρι τα 250ε δε θα βρεις καλυτερο

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι? Γιατί το ξυπνητήρι δεν χτυπάει όταν είναι κλειστό το κινητό? :(:(

Συμβαίνει και σε εσάς? Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Δεν γινεται να μη χτυπαει! Μηπως το εχεις βαλει αθορυβο προφιλ η εχεις πειραξει καμια ρυθμιση στο ξυπνητηρι; Για δες το...
Link to comment
Share on other sites

Δεν χτυπάει καθόλου, απλά ανοίγει και πηγαίνει εκί που ζητάει το pin... προφίλ κανονικό με φουλ ένταση όπως επίσης και ξυπνητήρι με φουλ ένταση... Δεν ξέρω τι συμβαίνει:(:(
Link to comment
Share on other sites

Αφου ανοιγει παει να πει οτι ενεργοποιειται το ξυπνητηρι απλα δεν ακουγεται ηχος. Περιεργο μου φαινεται. Δοκιμασες ν'αλλαξεις ηχο; Δεν ξερω τι αλλο να σκεφτω φιλε μου..
Link to comment
Share on other sites

Ναι δοκίμασα και από τους προεπιλεγμένους ήχους μήπως και έψταιγε αυτό αλλά τίποτα και πάλι... και κάτι άλλο... Ποια είναι η τελευταία έκδοση του firmware και από που μπορώ να το κατεβάσω? εγώ έχω το 10f!!! Ευχαριστώ πολύ φίλε μου για την βοήθεια!!!:):)
Link to comment
Share on other sites

Θα εγκαταστησεις το pc suite απο το cd που ειχε μεσα στο κουτι του κινητου και θα μπεις εδω για να δεις την υπολοιπη διαδικασια.. http://gr.lgmobile.com/web/web.product.manualSoftwareRF.laf

Η τελευταια εκδοση ειναι η 10g απ'οτι ξερω. Εσυ εχεις την προηγουμενη.

Εναλλακτικα πληκτρολογησε 2945#*# στην οθονη κλησης και απο το μενου που θα βγαλει επελεξε factory reset για να επαναφερεις τις αρχικες ρυθμισεις του εργοστασιου. Με αυτο μπορει να λυθει το προβλημα του ξυπνητηριου αλλα θα χαθουν ολα τα αρχεια της μνημης του τηλεφωνου γι'αυτο φροντισε να τα σωσεις στην καρτα μνημης.

Παρακαλω δεν κανει τιποτα.. :)

Link to comment
Share on other sites

Θα εγκαταστησεις το pc suite απο το cd που ειχε μεσα στο κουτι του κινητου και θα μπεις εδω για να δεις την υπολοιπη διαδικασια.. http://gr.lgmobile.com/web/web.product.manualSoftwareRF.laf

Η τελευταια εκδοση ειναι η 10g απ'οτι ξερω. Εσυ εχεις την προηγουμενη.

Εναλλακτικα πληκτρολογησε 2945#*# στην οθονη κλησης και απο το μενου που θα βγαλει επελεξε factory reset για να επαναφερεις τις αρχικες ρυθμισεις του εργοστασιου. Με αυτο μπορει να λυθει το προβλημα του ξυπνητηριου αλλα θα χαθουν ολα τα αρχεια της μνημης του τηλεφωνου γι'αυτο φροντισε να τα σωσεις στην καρτα μνημης.

Παρακαλω δεν κανει τιποτα.. :)

Δεν μπορει να κανει αναβαθμιση απο το σπιτι δεν το υποστηρίζει το kc550:(

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορει να κανει αναβαθμιση απο το σπιτι δεν το υποστηρίζει το kc550:(

 

Οσον αφορά το ξυπνητήρι έκανα factory reset και επανήλθε!!! Τώρα δουλεύει οκ!!! Αλλα όσον αφορά την αναβάθμιση, υπάρχουν κανονικά τα αρχεία στο ίντερνετ και κατεβάζει κανονικά την αναβάθμιση, αλλά στο σημείο που πάει να την φορτώσει στο κινητό μου πετάει μήνυμα ότι έχει πρόβλημα η σύνδεση του κινητού με τον υπολογιστή και ότι πρέπει να βγάλω το καλώδιο usb και την μπαταρία και να τα ξαναβάλω...:(:(

Link to comment
Share on other sites

Οσον αφορά το ξυπνητήρι έκανα factory reset και επανήλθε!!! Τώρα δουλεύει οκ!!! Αλλα όσον αφορά την αναβάθμιση, υπάρχουν κανονικά τα αρχεία στο ίντερνετ και κατεβάζει κανονικά την αναβάθμιση, αλλά στο σημείο που πάει να την φορτώσει στο κινητό μου πετάει μήνυμα ότι έχει πρόβλημα η σύνδεση του κινητού με τον υπολογιστή και ότι πρέπει να βγάλω το καλώδιο usb και την μπαταρία και να τα ξαναβάλω...:(:(

Εισαι σιγουρος;

Link to comment
Share on other sites

Εισαι σιγουρος;

 

Ναι γιατί κάνει κανονικά και τον έλεγχο του τύπου του κινητού και όλα τα υπόλοιπα, αλλα κολλάει σε εκείνο το σημείο που προείπα:(

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα.

Σαν χρήστης του τηλεφώνου και αφού έκανα και εγώ υπομονή όπως όλοι, σας αναφέρω οτι επιτέλους λειτουργεί η αναβάθμιση μέσω δικτύου.

Εγώ την Κυριακή αναβάθμισα το δικό μου σε 10g και όλα πήγαν καλά.

Εγω ειπα για την αναβαθμιση γιατι διαβασα αυτο στην προηγουμενη σελιδα και υπεθεσα οτι θα λειτουργει πλεον. Αλλιως προσωπικα τους το ειχα δωσει(στο service)για να μου την κανουν.

Link to comment
Share on other sites

Ναι γιατί κάνει κανονικά και τον έλεγχο του τύπου του κινητού και όλα τα υπόλοιπα, αλλα κολλάει σε εκείνο το σημείο που προείπα:(

 

Ναι εχεις δικιο τωρα μολις εκανα την αναβαθμιση.Οταν ομως παταω 2945#*# μου λει οτι εχω την 10c.Και μολις το ξαναβαζω για αναβαθμιση μηπως δεν εγινε μου λεει οτι εχω την τελευταια version:blink:και δεν χρειαζεται αναβαθμιση

Link to comment
Share on other sites

Οσον αφορά το ξυπνητήρι έκανα factory reset και επανήλθε!!! Τώρα δουλεύει οκ!!! Αλλα όσον αφορά την αναβάθμιση, υπάρχουν κανονικά τα αρχεία στο ίντερνετ και κατεβάζει κανονικά την αναβάθμιση, αλλά στο σημείο που πάει να την φορτώσει στο κινητό μου πετάει μήνυμα ότι έχει πρόβλημα η σύνδεση του κινητού με τον υπολογιστή και ότι πρέπει να βγάλω το καλώδιο usb και την μπαταρία και να τα ξαναβάλω...:(:(

 

Εχει κανείς άλλος το ίδιο πρόβλημα?:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Μήπως επηρεάζει το αν το κινητό είναι Cosmote? Αυτά που είχαν myview έχουν άλλη έκδοση firmware, η οποία μάλιστα δεν ανανεώνεται σχεδόν καθόλου. Μπορεί να έχει παραμείνει στην 10c, δε θα μου έκανε εντύπωση.
Link to comment
Share on other sites

Μήπως επηρεάζει το αν το κινητό είναι Cosmote? Αυτά που είχαν myview έχουν άλλη έκδοση firmware, η οποία μάλιστα δεν ανανεώνεται σχεδόν καθόλου. Μπορεί να έχει παραμείνει στην 10c, δε θα μου έκανε εντύπωση.
Ωραια δεν μπορει να μπει firmware που να σβηνει το myview;
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...