Jump to content

Συζητήσεις για... οτιδήποτε!


t300
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν απλώσεις hyperdesmo καλά οι πιθανοτητες να τραβήξεις νερά μηδενίζονται.Απο το απολυτο τίποτα που έχεις τώρα κάτι θα γίνει.Φυσικά όλα για το μικρότερο δυνατό κόστος.

 

 

Sent from my iPhone Xs using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

Καλύτερα να πετάξεις τα χρήματα σου σε κάτι άλλο, αν θέλεις υγρομόνωση κάνε σωστή με ασφαλτόπανο περίπου 10ε/τμ ή αν θέλεις υγρομόνωση και θερμομόνωση υπολόγισε 30ε/τμ.
Link to comment
Share on other sites

οριακα να βρεις με μοτερ 3 ιππων διαδρομο με 1000Ε

https://www.skroutz.gr/s/15450041/Pegasus-Elegant.html

 

παρολα αυτά εγω εχω τον marathon της κετλερ. κατασκευη γερμανικη οχι κινεζικος. τον εχω τωρα 10 χρονια και δεν εχει παθει τιποτα. μονο σπρει ριχνω στον ταπητα. πολυ καλος με χοντρο ταπητα και πολυ καλο αντικραδασμικο.

Κάνει πολύ θόρυβο; Μπορεί να χρησιμοποιηθεί και σε ώρες κοινής ησυχίας;

Link to comment
Share on other sites

Κάνει πολύ θόρυβο; Μπορεί να χρησιμοποιηθεί και σε ώρες κοινής ησυχίας;

 

ανετα δεν κανει τοσο θορυβο.

Link to comment
Share on other sites

Εχεις πάρει κάτι από τον Ισπανό;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

εχει καλά πράγματα ο πωλητής αυτός ;

Link to comment
Share on other sites

Σε διάδρομο 3ΗΡ, προς αυτόν κλίνω μάλλον., τον ProTred MR-900... Ακόμα υπό μελέτη είναι το ΘΈΜΑ όμως ...

 

https://www.skroutz.gr/s/18971777/ProTred-MR-900.html#reviews

 

Στάλθηκε από το Mi 9 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Η προσφορά ισχύει για ορχήστρα γάμου, dj και ενοίκιαση ήχου.

Δείτε την ιστοσελίδα μας και ενημερωθείτε.

 

 

 

site: https://www.emajore.com/index.php/el/dj-s

 

emajore.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα

Θελω να συνεχισω τις σπουδες μου πανω στην πληροφορικη μιας και εργαζομαι πανω στην πληροφορικη και εχω καποιες αποριες.

Καταρχας ειμαι 34 και εχω πτυχιο ηλεκτρολογου μηχανικου ΤΕΙ.Εκανα κατι μαθηματα πανω στην πληροφορικη και τωρα εργαζομαι σαν προγραμματιστης.Σκεφτομαι να συνεχισω τις σπουδες μου

 

Θελω να δωσω κατατακτηριες και ηθελα να ρωτησω ποιες ειναι οι διαφορες του ΟΠΑ πληροφορικης ,του ΕΚΠΑ πληροφορικης και του ΠΑΠΕΙ πληροφορικης ποιο τμημα να επιλεξω?

Edited by yioas
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, μου ήρθε χθες ο λογαριασμος της ΕΥΔΑΠ και ήταν 93 ευρώ με κατανάλωση 71κμ.

Δεδομένου ότι το σπίτι είναι 57τμ και μένουμε 2 άτομα θεώρησα την κατανάλωση υπερβολική. Επειδή έχω εγγραφεί μάλισα στο site έχω πρόσβαση και σε παλαιότερες καταναλώσεις (πριν νοικιάσω εγώ το σπίτι) και με εξαίρεση τους 2 τελευταίους λογαριασμούς (3 έχουν εκδοθεί στο ονομά μου), ο ΜΟ από όλους τους υπόλοιπους είναι ~22ΚΜ ανά 90 μέρες.

Πήρα τηλέφωνο στην ΕΥΔΑΠ και μου είπαν και αυτοί (by the way μου έκανε εντύπωση ότι ήταν πολύ εξυπηρετικοί) ότι όντως φαίνεται αυξημένη κατανάλωση στους 2 τελευταίους λογαριασμούς που δε δικαιολογείται με βάση την προηγούμενη εικόνα και να πάω να ελέγξω για διαρροή στο ρολόι.

Πήγα λοιπόν έχοντας κλείσει τα πάντα πάνω και το ρολόι δεν έγραφε, οπότε μάλλον δεν είμαστε στο case της διαρροής από το ρολόι μέχρι το σπίτι. Επίσης δεν παρατήρησα και τίποτα νερά γύρω γύρω για να καταλάβω κάτι, ανέβηκα και στην ταράτσα να τσεκάρω τον ηλιακό, δε φαίνεται κάτι ούτε εκεί.

Αυτό που μου έκανε εντύπωση είναι ο τελευταίος λογαριασμός που έστειλαν γράφει 1352 ΚΜ και χθες που τσέκαρα γράφει 1359. Δεδομένου ότι μιλάμε για 9 μέρες 7ΚΜ, όπως φαίνεται ο επόμενος λογαριασμός θα είναι ακόμα πιο αυξημένος και από αυτόν που ήρθε τώρα.

Αν όντως κάνω τόση κατανάλωση, να τον πληρώσω και να πληρώσω και τον επόμενο, ωστόσο μου φαίνεται ότι κάτι δεν πάει καλά όταν μιλάμε για οικιακό νοικοκυριό 2 ατόμων να βγαίνει μέση ημερήσια κατανάλωση ~700 λίτρα (έτσι γράφει στο site). Δηλαδή τα βάζω από εδώ, τα βάζω από εκεί, με πλυντήρια, καζανάκια, μπάνια δε μπορεί να βγει αυτό το νούμερο. Υπόψιν ότι δεν έχω ούτε φυτά να ποτίζω, ούτε καθαρίζω συχνά τα μπαλκόνια με νερό κλπ, ούτε πλένω αμάξι... Με όσους μίλησα σχετικά, μου είπαν και αυτοί ότι δεν δικαιολογείται τόση κατανάλωση.

Το θέμα είναι ότι δεν ξέρω και τι άλλο να κάνω, πέραν του προφανούς να φέρω έναν υδραυλικό (παρόλο που δε φαίνεται διαρροή) να κάνει έναν γενικό έλεγχο.

Τι γνώμη έχετε ρε παιδιά μπας και καταλάβω τι έχει γίνει; Υπάρχει καμιά πιθανότητα να ναι χαλασμένος ο μετρητής και αντί να γράφει Χ να γράφει 3Χ πχ;

Ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Και εμένα μου είχε έρθει τρελός λογαριασμός μέχρι να καταλάβω ότι το καζανάκι στην μια από τις δύο τουαλέτες είχε διαρροή που δεν την είχαμε πάρει χαμπάρι.λογικα κάποια διαρροή κάπου θα υπάρχει.ισως όχι στο δικό σου μέρος που αντιστοιχεί αλλά μπορεί και έξω στο πεζοδρόμιο.εκει δεν είναι δική σου η ευθύνη.

Tcl 20 5g

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον ειχαν πολυ καιρο να μετρησουν και το εβαζαν στο περιπου....τωρα μετρησαν κανονικα και σου ηρθαν αναδρομικα.
Link to comment
Share on other sites

Και εμένα μου είχε έρθει τρελός λογαριασμός μέχρι να καταλάβω ότι το καζανάκι στην μια από τις δύο τουαλέτες είχε διαρροή που δεν την είχαμε πάρει χαμπάρι.λογικα κάποια διαρροή κάπου θα υπάρχει.ισως όχι στο δικό σου μέρος που αντιστοιχεί αλλά μπορεί και έξω στο πεζοδρόμιο.εκει δεν είναι δική σου η ευθύνη.
Αν ήταν το καζανάκι, δε θα χα καμία ένδειξη? Κάποιον θόρυβο, νερό να τρέχει στη λεκάνη, κάτι?

 

Sent from my Redmi Note 6 Pro using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 98 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μαλλον ειχαν πολυ καιρο να μετρησουν και το εβαζαν στο περιπου....τωρα μετρησαν κανονικα και σου ηρθαν αναδρομικα.
Αυτό δεν το βλέπω πιθανό. Εξάλλου όπως αναφέρω αυτοί λένε ότι μέτρησαν 17/06 κ είδαν 1352 και εγώ χθες 26/06 είδα 1359 προς 1360... Δηλαδή με αυτόν τον Ρυθμό ο επόμενος θα ναι γύρω στα 80 κμ.

 

Sent from my Redmi Note 6 Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μίλα ξανά με ευαθ.

Δήλωσε βλάβη του ρολογιού. Ας το αλλάξουνε. Νομίζω δε πληρώνεις κάτι εσύ.

Αν όντως έχει βλάβη, ίσως μειώσουμε το ποσό που ήδη γράφει ο λογαριασμός σου.

Δεν έχεις να χάσεις κάτι

 

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν σου λέω ότι είναι απαραίτητα αυτό.στηννδικιανμου περίπτωση αυτό ήταν.απλα επειδή χρησιμοποιούσαμε την άλλη τουαλετα δεν το πήραμε έγκαιρα χαμπάρι.εξωτερικη βρύση στην οποία να υπάρχει εύκολη πρόσβαση υπάρχει;μήπως κάποιος την χρησιμοποιεί;

Tcl 20 5g

Link to comment
Share on other sites

Μίλα ξανά με ευαθ.

Δήλωσε βλάβη του ρολογιού. Ας το αλλάξουνε. Νομίζω δε πληρώνεις κάτι εσύ.

Αν όντως έχει βλάβη, ίσως μειώσουμε το ποσό που ήδη γράφει ο λογαριασμός σου.

Δεν έχεις να χάσεις κάτι

 

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk

 

Εχω την εντύπωση ότι για έλεγχο και αντικαταστάση ρολογιού έχει κόστος 42 ευρώ σε περίπτωση που εν τέλει δεν είναι προβληματικό και θέλει και χαρτί από τον ιδιοκτήτη του σπιτιού ή κάτι τέτοιο.

Όντως δεν έχω να χάσω κάτι και μάλιστα στο τηλ. μου είπαν να δω το ρολόι και αν δε γράφει με κλειστές παροχές (δηλ. δε φαίνεται να υπάρχει διαρροή) να τους πάρω να τους πω πόσο γράφει τώρα το ρολόι...

Οπότε έχω σκοπό να τους πάρω και να τους πω ότι σε 10 μέρες ήδη έχει γράψει πάλι αδικαιολόγητα πολύ και τι μπορεί να γίνει σε τέτοια περίπτωση... Στη συνέχεια θα φέρω και έναν υδραυλικό για έναν γενικό έλεγχο και βλέπουμε.

Το πρόβλημα δεν είναι ο λογαριασμός που βγήκε, στην τελική ας τον πληρώσω και όλο αν δε βγάλουμε άκρη... Δε με νοιάζει αυτό... Αυτό που με νοιάζει είναι να εξακριβώσω αν και τι πρόβλημα υπάρχει...

 

Δεν σου λέω ότι είναι απαραίτητα αυτό.στηννδικιανμου περίπτωση αυτό ήταν.απλα επειδή χρησιμοποιούσαμε την άλλη τουαλετα δεν το πήραμε έγκαιρα χαμπάρι.εξωτερικη βρύση στην οποία να υπάρχει εύκολη πρόσβαση υπάρχει;μήπως κάποιος την χρησιμοποιεί;

 

Οχι δεν υπάρχει εξωτερική βρύση φίλε μου, 2 βρύσες έχω σε 2 μπαλκόνια στα οποία προφανώς έχω πρόσβαση μόνο εγώ.

Edited by SpyrosR
Link to comment
Share on other sites

Άνοιξε τη βρύση και δες αν τρεχει αδικαιολόγητα το ρολόι.

Εκτός αν όντως αυξήσεις την κατανάλωση χωρίς να το καταλάβεις (πχ πλύσιμο χαλιών)

 

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα σε ολους κ καλο υπολοιπο καλοκαιριου!

Εδω μερικες εικονες απο το τι γινεται στην ατμοσφαιρα της Καβαλας

απο τα εργοστασια κυριως των λιπασματων αλλα κ των πετρελαιων που δουλευουν ασταματητα μερα νυχτα.

Δε μπορεις να σταθεις εκει γυρω, σε πιανει αναγουλα κ πονοκεφαλος απο την εντονη μυρωδια.

Με μηχανακι περνας κ γκαζωνεις να βγεις απο τη μποχα κ με αμαξι κλεινεις παραθυρα κ το air condition στην ανακυκλωση.

Μεγαλη απορια για το πως ζουν οι κατοικοι σε Χαλκερο κ Νεα Καρβαλη

κ ποσο μαλλον ,πως δουλευει εκει μεσα ο κοσμος... ?

Εδω το σχετικο βιντεο

https://www.youtube.com/watch?v=b480YVUi8vY

Link to comment
Share on other sites

δηλαδή υπάρχει κάτι καινούριο ; Χτήστηκαν νέα εργοστάσια στην Καβάλα ; Γιατί από το 1981 που ήμουν φαντάρος το εργοστάσιο λιπασμάτων υπήρχε.

Τι άλλαξε από τότε;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους σας.

 

Τελικά αποφάσισα να κάνω την υπέρβαση και να ανεβάσω το budget λίγο, στα 900€, μιας και ως ετοιμοπαραδοτο βρήκα τον Amila F350PI Progressive, με σαφώς ανώτερα κατά πολύ χαρακτηριστικά σε σχέση με τον ProTred MR-900 που είχα ως βασική επιλογή στην αρχή.

 

Πριν από λίγο τον παρήγγειλα κιόλας, τα χαρακτηριστικά του είναι τα παρακάτω:

 

Διάδρομος γυμναστικής ηλεκτρικός Progressive F350PI AMILA 92219

 

Ο διάδρομος τρεξίματος Progressive F350PI της AMILA προσφέρει άνετη και ξεκούραστη προπόνηση σε αθλούμενος έως 160 Kg.

 

Διαθέτει πολύ ισχυρό μοτέρ 3,50 hp, ηλεκτρική κλίση έως 20% και ηλεκτρική ταχύτητα έως 22 km/h.

 

Η αντικραδασμική ανάρτηση κάτω από το εμπρός μέρος του δαπέδου απορροφά άριστα τους κραδασμούς κρατώντας σας ασφαλή.

 

Τεχνικά Χαρακτηριστικά

 

Μοτέρ: 3.50hp

 

Κονσόλα: Οθόνη Μπλε LCD 7”, Κουμπιά Άμεσης Ρύθμισης Ταχύτητας και Κλίσης, Αισθητήρες καρδιακών παλμών

 

Ενδείξεις Κονσόλας: Ταχύτητα, Χρόνος, Απόσταση, Κλίση, Καρδιακοί Παλμοί, Θερμίδες, Σωματικό λίπος

 

Προγράμματα:*80 προκαθορισμένα + χειροκίνητο + 5 χρήστη

 

Ταχύτητα:*1-22 Km/h

 

Κλίση:*Ηλεκτρική 20%

 

Δάπεδο:*Πάχους 18mm

 

Επιφάνεια Ιμάντα:*54x150 cm, πάχους 1.4mm

 

Ράουλα:*Εμπρός 56mm, πίσω 48mm

 

Διαστάσεις (ανοικτός):*201x86x143cm

 

Βάρος:*95Kg

 

Μέγιστο Βάρος Χρήστη:*160Kg

 

Άλλα Χαρακτηριστικά:*Ρόδες Μεταφοράς, Υδραυλική υποβοήθηση στο δίπλωμα/ξεδίπλωμα, Θέσεις δοχείου, Ηχεία

 

43055d254ccb5de49a523c6694b36185.jpg5c467f096a98f50473eb7afd9df77f57.jpg00b89b24e145e065db821004fea960cd.jpg

 

Στάλθηκε από το Mi 9 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις για... οτιδήποτε!
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...