Jump to content

Motorola ZN5


akis_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλορίζικο! Δηλαδή το ηχείο του είναι σιγανό? Μία σύγκριση με το Ν95? (που βλέπω ότι έχεις)

 

Ευχαριστώ :).. Ναι είναι αρκετά σιγανό.. Μέρα με την νύχτα με το 95άρι!!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 511
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδια, προκειται να το παρω αυτες τις μερες, οι κατοχοι του τι μου συστινεται? αξιζει?

Η αναλυση βιντεο τελικα ειναι τοσο αισχρη?

 

(ενα pm ):)

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα περίμενα κάποια από τα επόμενα Motorola.

Δεν είμαι κάτοχος,απλά από ότι διαβάζω στο Διαδύκτιο.

Link to comment
Share on other sites

Με επιδοτηση ειναι, οποτε....

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

VS ....

1-->N82

2-->K850I

3-->ZN5

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον εγώ το έχω 2 βδομάδες το κινητό.Το πήρα απο κατάστημα wind κ χωρίς σύνδεση και με κορνίζα δώρο(κοινώς άκη σε δουλεψανε κ σου φαγανε την κορνιζα).Στα του κινητου τώρα :

-Γενικά πολύ καλό τηλέφωνο

-Η φωτογραφική του είναι απιστευτη.Πολύ γρήγορη.Τα καλύτερα 5μπξλ στην αγορα.Κολλητός με ν82 παραδέχεται την ανωτερότητα του ζν5

-Αρνητικό της κάμερας η εκ των υστέρων επικόλληση των οποιων εφε(ασπρομαυρο,σεπια,κλπ).Δλδ πρωτα τραβας κ μετα αμα θες το κανεις ασπρομαυρο.Το οποιο επίσης είναι πολύ αργο μιας κ τ'αρχεια ειναι της ταξης του 1-1,5μεγαμπαιτ

-Βίντεο οντως τραγικο 176χ144(δλδ ελεος)

-Πολύ καλα υλικά στο τηλεφωνο

-Αρκετά γρήγορο μενου αν κ θέλει μια δυο αναβαθμισούλες για να στρώσει απο ριστάρτ κ προβλήματα

-Κανένα προβλημα απο σήμα.Ποιοτικό κ δυνατο το ηχειο του.Αψογο για μένα

-Μπαταρία τραγική για μένα.Εχω αποκτήσει φοβία.Μια μέρα βαριά βαριά.Με 20' κλησεις,1 ωρα mp3 κ κανα μισαωρο σερφαρισμα

-Απίστευτη οθόνη.Ευκρινεια κ χρώματα άψογα.Πάααρα πολυ μεγάλη φωτεινοτητα.Συγκριτικα του ν82 φαινεται σβηστη και αχρωμη μπροστα της.Ειναι λογος απο μονη της να παρεις το κινητο για μενα

-Παααάρα πολυ καλος ηχος απο το mp3.

-Ωραίος ο νέος τροπος προβολής των φωτογραφιών

-Πολύ άνετο το πληκτρολόγιο.Τα κουμπιά φαίνεται πως έχουν μεγαλύτερη περιοχη απο κάτω σε σχέση με αυτό που βλέπεις.Απροβληματιστο γενικώς

-Αρκετά καλα τα βοοηθητικά Πλήκτρα.Νομίζω ομως πως επαιρνε χαλαρά και αλλα.Μειον οτι δεν εχει παρα 3 κουμπια στα πλάγια(ηχος +- κ καμερας) και κόβει λιγο απο τις multimedia δυνατότητες του κινητού

-Υπερπλήρες το πακέτο πώλησης.Ως και τιβι αουτ έχει.Αρκετα καλά τα default ακουστικά.Δέχεται απροβλημάτιστα οποιαδηποτε άλλα.

-Το μέγεθος του κινητου είναι μικρότερο απο οτι νομίζετε.Πολύ καλή η ποιότητα συναρμογής.Το καπακι πίσω σφραγίζει σαν χρηματοκιβώτιο.

-Το ντιζάιν υποκειμενικό είναι βέβαια.Ξεφεύγει επιτελους απο ραζορ αλλα δεν λέει κ τιποτα το ιδιαιτερο.Κριμας.Ζηλεύω το ραζορ 2 όταν το βάζω διπλα στο ζν5

 

Ο,τι αλλο θέλετε ρωτάτε.Για μένα επιτέλους η μοτορόλα εβγαλε ενα κινητο που τα κανει ολα κ συμφερει(340 δεν μου φαινονται πολλα για αυτό το κινητο).Αξίζει κάθε ευρώ και δεν εχω βρει ουσιαστικά κάτι μεμπτό.Μετά απο 32 διαφορετικά τηλέφωνα είναι η πρώτη φορα μετα από πολυ καιρο(οταν ειχε πρωτοβγει το e398) που με ενθουσιασε τόσο τηλεφωνο.Για μένα πάρτε το χωρίς συζήτηση

Back to basics

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου με βοηθησε παρα πολυ, να 'σαι καλα!! απο αυριο και εγω στο team!! :lol:

 

μονο την αισχρη αναλυση φοβαμαι του βιντεο, αν και νομιζω πως δεν παιζει να την αφησουν ετσι οι μοτοφανς!! ;)

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

Το πήρα από κατάστημα wind κ χωρίς σύνδεση και με κορνίζα δώρο (κοινώς άκη σε δουλεψανε κ σου φάγανε την κορνίζα).

 

:(:mad::mad:.. (αν είναι έτσι) Θα τους περιποιηθώ καλά.

 

 

[edit: Μόλις έστειλα eMail στα κεντρικά της wind, για να δούμε τι θα μου απαντήσουν :shifty:]

 

 

[edit 2: Σήμερα μου απάντησαν από την Wind στο eMail που τους είχα στείλει...

 

Αγαπητέ συνδρομητή,

 

Η συγκεκριμένη προσφορά ισχύει μόνο για νέες συνδέσεις.

 

Με εκτίμηση,

 

ΤΜΗΜΑ ΓΡΑΠΤΗΣ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑΣ

e-mail: crm@wind.com.gr ]

Link to comment
Share on other sites

Παίδες... άκυρο οι χαρές και τα πανηγύρια! Πήγα σήμερα και μου είπαν πως οι επιδοτήσεις τελειώσανε για φέτος!!

Απο του χρόνου λέει πάλι!! :( ( εταιρικό πρόγραμμα cosmote)

 

Υφισταται κατι τετοιο?:blink:

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

Παίδες... άκυρο οι χαρές και τα πανηγύρια! Πήγα σήμερα και μου είπαν πως οι επιδοτήσεις τελειώσανε για φέτος!!

Απο του χρόνου λέει πάλι!! :( ( εταιρικό πρόγραμμα cosmote)

 

Υφισταται κατι τετοιο?:blink:

 

Δεν νομίζω.. Αλλά για καλύτερα ρώτησε ΕΔΩ (που γνωρίζουν σίγουρα ποίο πολλά) ;)

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ!! υπαρχει καποιο αναλογο θεμα για το συγκ/νο προγραμμα εκεί ή να φτιάξω thread?

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το παρήγγειλα κι εγώ με συνοπτικές διαδικασίες.

Όταν το πάρω στα χέρια μου θα σας πω εντυπώσεις.

Στο εξωτερικό έχει κυκλοφορήσει;

Έχουν ασχοληθεί οι modders?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

το είδα σήμερα, wind...

 

φαίνεται λίγο μεγάλο για μένα...

 

αλλά, από ότι κατάλαβα η κάμερα λέει πολλά...

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

A dummy's guide to necromancy

 

http://www.smape.com/en/articles/tes...ZN5-inside.html

 

 

http://img207.imageshack.us/img207/200/piccj4.jpg

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΠΑΙΔΙΑ,

 

ΓΡΑΦΩ ΓΙΑ ΠΡΩΤΗ ΣΤΟ FORUM ΣΑΣ ΑΠΟ ΟΤΙ ΚΑΤΑΛΑΒΑΤΕ ΜΑΛΛΛΟΝ ΑΠΟ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΜΟΥ ΕΧΩ ΔΟΥΛΕΥΩ ΣΤΗΝ WIND ΚΑΙ ΕΧΩ ΤΟ ZN5 ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ ΚΑΙ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΟΙ ΜΠΑΤΑΡΙΑ ΤΟΥ ΜΕ ΕΧΕΙ ΒΓΑΛΕΙ ΑΠΡΟΠΡΟΣΩΠΟ, ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΚΗ ΤΟΥ ΕΙΝΑΙ ΜΑΚΡΑΝ Η ΚΑΛΗΤΕΡΗ ΣΤΗΝ ΑΓΟΡΑ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ ΙΣΩΣ ΚΑΛΗΤΕΡΗ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΟ S/E C905 ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΕΧΕΙ 8.1MP CAMERA.KAI EINAI KATA ΠΟΛΥ ΓΡΗΓΟΡΟΤΕΡΟ ΑΠΟ ΤΟ E8 ΠΟΥ ΕΧΩ.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το παρέλαβα κι εγώ χτες. Δεν μπορώ να πω ότι έχω εκστασιαστεί από το κινητό, αλλά θα πρέπει να υπογραμμίσω ότι είμαι φαν των clamshell και επιπλέον έχω απαιτήσεις που φαίνονται υπερβολικές στο Μ.Ο.

Σαν πρώτη εικόνα μπορώ να πω ότι έχει μια εκπληκτική οθόνη και γρήγορο μενού. Η φωτογραφική μηχανή είναι εντυπωσιακή και εύχρηστη. Για την ποιότητα των φωτογραφιών που βγάζει δεν μπορώ να εκφέρω γνώμη γιατί δεν την έχω δουλέψει ακόμα. Γενικά το κινητό έχει μια ποιότητα, αν και κινέζικο, στην κατασκευή του και φαίνεται στιβαρό.

Το wifi επίσης είναι πολύ σοβαρό πλεονέκτημα. Συνδέεται πολύ γρήγορα και είναι σταθερό. Αν φορτώσεις και τον Opera επάνω το μόνο που σε περιορίζει είναι το πληκτρολόγιο που δεν είναι πλήρες! Αντίστοιχα και το bluetooth συνδέεται πολύ γρήγορα και εύκολα με άλλες συσκευές.

Αυτά που με προβλημάτισαν είναι οι αλλαγές που υπάρχουν στο μενού και φυσικά με δυσκολεύουν τώρα στην αρχή. Έτσι δεν μπορείς να προσαρμόσεις το μενού όπως το θέλεις, δεν υπάρχουν συντομεύσεις, λείπει το "έξυπνο" πλήκτρο που λειτουργούσε σαν επιπλέον συντόμευση, κάποια υπομενού είναι σε διαφορετική θέση. ο τηλεφωνικός κατάλογος έχει διαφοροποιημένη διάταξη κλπ. Στα μειονεκτήματα θα προσθέσω και το μέγεθος του κινητού. Είναι λίγο μεγαλύτερο από το L9, αλλά δείχνει τεράστιο! Μόνο αν τα βάλεις δίπλα-δίπλα καταλαβαίνεις ότι δεν έχουν μεγάλη διαφορά.

Στα πλεονεκτήματα να προσθέσω και το ότι το πακέτο είναι κάτι παραπάνω από πλήρες. Κάρτα μνήμης 1GB, καλώδιο microUSB, rokr handsfree, MPT, λογισμικό της Kodak και TV out. Καλό γκατζετάκι το τελευταίο. Έχεις την οθόνη του κινητού σου στην τηλεόραση!

Περισσότερα σε λίγο καιρό που θα το έχω δουλέψει και θα το έχω συνηθίσει. Γενικά πάντως πιστεύω ότι αποτελεί μια καλή βάση για ατελείωτο modding.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

θα παω να το δω κι εγω αν κι απο εμφανιση δεν βλεπω να μου αρεσει.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Petixe kaneis na enkatastisei esto ena java application meso Bluetooth h ths kartas mSD?

Tha eimai eygnomon gia thn apantish. Sygnomh gia ta latinika :(

Μόνο τον opera mini,κι αυτό με το ζορι.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

στοιχεία για τον φακό έχουμε, φωτεινότητα σε τι αντιστοιχει σε 35mm;

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

εεεε παιδιά...

Πήγα σήμερα μια βόλτα από Saturn και χάζευα τα κινητά όσπου έφτασα και στο ZN5 και είδα την τιμή του... 229 €!!!!!!!!! :blink: Εγώ το είχα αφήσει 100 ευρώ πάνω πριν λίγο καιρό,,, Όποιος ενδιαφέρεται να πάει να το πάρει από εκεί! Απότι είδα έχει καμια 10αριά.

Βασικά να πάτε μεθαύριο για να προλάβω αύριο να πάρω και για μένα επειδή σήμερα δεν είχα λεφτά πάνω μου... :D

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Motorola ZN5

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...