Jump to content

Καλοκαιρινές διακοπές


leo123
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

μίλησα με ένα φίλο και είπαμε να πάμε Θάσο για 3-4 μέρες. λογικά θα μείνουμε στο λιμένα. αμάξι θα έχουμε δικό μας

που να πάμε; τι να δούμε;

 

το νησι ειναι μικρο. αφου θα εχετε αυτοκινητο γυριστε το ολο. εγω αυτο ειχα κανει.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 958
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλο επίσης να έχετε γεμίσει το αμάξι πλήρες από βενζίνη μέσα από Καβάλα ,για πιό φθηνά και ποιοτικά ,αφού δεν θα μείνετε εξάλλου και πολύ ...:) Edited by Starenios
Link to comment
Share on other sites

ΣΑΜΟΣ ΤΟ ΠΙΟ ΑΦΙΛΟΞΕΝΟ ΝΗΣΙ ΤΗΣ ΕΛΛΑΔΑΣ

 

Δρομους ΔΕΝ εχει. ( ο κεντρικος δρομος που ενωνει Καρλοβαση και Βαδυ εχει σε καποια σημεια 1,5 λουριδα και πρεπει να εχει στρωθει ασφαλτος πριν 15 χρονια)

Ακτοπλοικες γραμμες ΔΕΝ εχει ( 2-3 φορες την εβδομαδα εχει καραβι απο Πειραια)

Παραλιες ΔΕΝ εχει (εκτος εαν σας αρεσει να κολυμπατε σε ΚΟΤΡΟΝΕΣ...).

Τουριστικες υποδομες ΔΕΝ εχει.

Μαγαζια ΔΕΝ εχει (μα καλα, που ψωνιζεται ρε παιδια, στα τουρισταδικα????).

Φαι....ΔΕΝ ΕΧΕΙ....

και εξηγω, εισαι σε ενα καταπρασινο νησι, περιμενεις να φας τουλαχιστον καλα κρεατικα...αμ δε, αγευστα, και δεν λεω σε ενα μαγαζι αλλα εδω και μια εβδομαδα δεν εχω φαει καλη μπριζολα πουθενα...τι το πιο απλο.....

 

και το ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ...ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΣΩΣΤΟΥΣ...ΔΕΝ ΕΧΕΙ!!!! (βλεπουν πινακιδες Αθηνας και τρελενονται οι κομπλεξικοι)

 

τι εχει;...πρασινο, εαν ηθελα ομως πρασινο θα πηγαινα σε βουνο, οχι σε νησι.... :(

 

ΤΟΣΟ ΑΦΙΛΟΞΕΝΟ ΝΗΣΙ ΣΑΝ ΤΗΝ ΣΑΜΟ δεν εχω ξανασυναντησει και εχοντας γυρισει πολλα μεροι στην Ελλαδα και καποια στο εξωτερικο.

Δυστυχως οι κατοικοι σε αυτο το νησι θελουν να ζουν μονοι τους οπως καταλαβαινω απο την συμπεριφορα τους...και δυστυχως για αυτους (ευτυχως για τους υπολοιπους) το καταφερνουν....ΑΔΕΙΟ ειναι το νησι!!!!

 

Προσοχη εαν παρολα αυτα κανεται το λαθος και την επισκευθειται ΜΗΝ πατε ουτε για 5 λεπτα στον Αγιο Κωνσταντινο, μπορει να κατσεται να φατε και ο ταβερνιαρης να παρει την τροχαια να σας γραψει.

 

 

 

Εγω την πατησα φετος......και για αυτο ενημερωνω για να μην την πατησουν και αλλοι.

Μονο σαμιωτες ειναι οι νεαροι σε αυτο το νησι οι τουριστες ανω των 60....

 

Περυσι ημουνα Κρητη....η μερα με την νυχτα σε ολα, μα σε ολα λεμε!!!!

τι να λεμε, φαι, δρομους, παρπαλιες, αγορα, ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ (και το βρακι τους να σου δωσουν)????

Με εφαγε η περιεργεια να δω και την Σαμο....ΑΣ ΠΡΟΣΕΧΑ

 

Για ολα αυτα και για πολλα αλλα που ξεχναω.....ΜΑΚΡΥΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΣΑΜΟ, μεινεται καλυτερα στην Αθηνα καλυτερα θα περασεται !!!

[sIGPIC][/sIGPIC]Ericsson 197,337,388,768,688,788,T39,T68_SE P900,K500,P910,K750,W800,K800,W910,T650,C905,X1,X10mini+pro_Nokia 6150,3210,8210,7110,6510,3650,6100,6600,6680,9500_Motorola MicroTac 7500,StarTac130,V3x,K1_Panasonic G500,GD90,GD92_Siemens C25,SL45,SX1,S65_Sharp GX20,GX30_Samsung D600,B2100,Galaxy SIII, Sonim XP1, Qtek8010,2020i,S100,9100,8310_iPAQ 6515,hx4700_O2 XDA IIs_Dell Axim X51V_FSC N560_MIO A701_SONY Xperia S,J,T,,Z,Z2_Z5_iPhone 3GS,4,5.6,7
Link to comment
Share on other sites

παιδια καποιες πληροφοριες για αλοννησο? αξιζει? ξερω οτι ειναι πολυ ησυχο νησι..αλλα θελω να ξερω τα βασικα τα εχει? πχ μπαρακια και beachbarakia? ή τελειως αποτοξινωση?

επισης δεν θα παρω αυτοκινητο μαζι. φανταζομαι θα χει τουλαχιστον για δικυκλο.

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω μήπως είχε κανείς άλλος το ίδιο πρόβλημα?

 

Προσπαθώ από το site http://www.thomson.co.uk/ να κάνω μία κράτηση για τις διακοπές.

Ενώ βάζω όλα τα στοιχεία σωστά, μου βγάζει πρόβλημα να συμπληρώσω τον σωστό ταχυδρομικό κώδικα.

Καμιά βοήθεια?

Θέλω διακοπές!

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

παιδια καποιες πληροφοριες για αλοννησο? αξιζει? ξερω οτι ειναι πολυ ησυχο νησι..αλλα θελω να ξερω τα βασικα τα εχει? πχ μπαρακια και beachbarakia? ή τελειως αποτοξινωση?

επισης δεν θα παρω αυτοκινητο μαζι. φανταζομαι θα χει τουλαχιστον για δικυκλο.

 

Ολα τα απαραιτητα τα εχει, και εχει και μερικα ομορφα μπαρακια στο Πατητηρι (λογικα και σε άλλα χωρια αλλά δε γνωριζω). Υπεροχο ησυχο νησι με καταπληκτικες παραλιες, αλλά οπωσδηποτε χρειαζεται δικυκλο ή αυτοκινητο για να πατε στις παραλιες και στους αλλους οικισμους. Πηγα προπερσι και θα πηγαινα ανετα ξανα και ξανα!

Link to comment
Share on other sites

Ολα τα απαραιτητα τα εχει, και εχει και μερικα ομορφα μπαρακια στο Πατητηρι (λογικα και σε άλλα χωρια αλλά δε γνωριζω). Υπεροχο ησυχο νησι με καταπληκτικες παραλιες, αλλά οπωσδηποτε χρειαζεται δικυκλο ή αυτοκινητο για να πατε στις παραλιες και στους αλλους οικισμους. Πηγα προπερσι και θα πηγαινα ανετα ξανα και ξανα!

 

Φοβερό νησί, ονειρεμένο... Αλλά, προσοχή στις θάλασσες, είναι επικίνδυνες εκεί. Έχει ρεύματα δυνατά...

Link to comment
Share on other sites

ειχα παει περυσι κρουαζιερα απο Σκοπελο. για οσο κατσαμε και καναμε και σε κανα 2 παραλιες μπανιο ηταν πολυ ομορφα .

αλλα ειναι νησι για οσους θελουν ησυχια και για ξεκουραση.

iphone xs max ipad 6th gen
Link to comment
Share on other sites

ειχα παει περυσι κρουαζιερα απο Σκοπελο. για οσο κατσαμε και καναμε και σε κανα 2 παραλιες μπανιο ηταν πολυ ομορφα .

αλλα ειναι νησι για οσους θελουν ησυχια και για ξεκουραση.

 

Συμφωνώ είχα πάει πριν 4 χρόνια είναι πολύ ήσυχο νησί και με πολύ πρασινάδα.

 

Sent from my GT-I5800 using Tapatalk

My phones: LG GOOGLE NEXUS 5 16GB (BLACK) LG G5 32GB, SAMSUNG GALAXY NOTE 8 64GB

My tablet: LG G PAD V400 7.0 8GB (BLACK)

Link to comment
Share on other sites

μίλησα με ένα φίλο και είπαμε να πάμε Θάσο για 3-4 μέρες. λογικά θα μείνουμε στο λιμένα. αμάξι θα έχουμε δικό μας

που να πάμε; τι να δούμε;

 

απο τα αγαπημενα μου νησια.... ισως το σωζει οτι ειναι μακρια απο αθηνα....

 

αξιζει να το γυρισεις.... εχει μερικα πολυ ωραια μερη! προτιμω την νοτια πλευρα του :)

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

απο τα αγαπημενα μου νησια.... ισως το σωζει οτι ειναι μακρια απο αθηνα....

 

αξιζει να το γυρισεις.... εχει μερικα πολυ ωραια μερη! προτιμω την νοτια πλευρα του :)

 

νοτια θα μείνω :p

έκλεισα τελικά 25-29 ιουλίου:cool:

Link to comment
Share on other sites

Πήγα Καρπενήσι το ΣΚ και ηρέμησα...Ποια νησιά και πράσινα άλογα...

 

Σωστό κι αυτό! Κι εγώ, δεν έχω μανία με νησιά και τέτοια...

Τα καλύτερα καλοκαίρια μου, τα 'χω κάνει σε χερσαία περιοχή της Ελλάδας (ή άλλης χώρας), απλώς ήταν παραθαλάσσια και μπορούσα να βουτήξω κιόλας. (ΣΥΝ ΟΤΙ είναι και... φθηνότερα, οπουδήποτε αλλού εκτός από νησί!)

Link to comment
Share on other sites

νοτια θα μείνω :p

έκλεισα τελικά 25-29 ιουλίου:cool:

 

Λιμεναρια,ποτο,Λιμενα για διασκεδαση,φαγητο! ψιλη αμμο(διπλα στον ποτο) χρυση αμμουδια και παραδεισο για μπανιο!!

ΣΚΕΨΟΥ ΘΕΤΙΚΑ!! :)
Link to comment
Share on other sites

Σωστό κι αυτό! Κι εγώ, δεν έχω μανία με νησιά και τέτοια...

Τα καλύτερα καλοκαίρια μου, τα 'χω κάνει σε χερσαία περιοχή της Ελλάδας (ή άλλης χώρας), απλώς ήταν παραθαλάσσια και μπορούσα να βουτήξω κιόλας. (ΣΥΝ ΟΤΙ είναι και... φθηνότερα, οπουδήποτε αλλού εκτός από νησί!)

30' από το Καρπενήσι έχει ένα φαράγγι με ένα καταρράκτη...:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

30' από το Καρπενήσι έχει ένα φαράγγι με ένα καταρράκτη...:rolleyes:

 

Εμένα μου λες. Είχα πάει εκεί προσκοπάκι, για "Χρυσό Βέλος".

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να πάω κάπου τον ντάλα Αύγουστο και να μην έχει πολύ κόσμο.

Η πρώτη μου επιλογή είναι να μείνω στην Αθήνα και να κάνω τις γνωστές υπέροχες "διακοπές στην Αθήνα" -όπως κάνω κάθε χρόνο, άλλωστε, 15αύγουστος στην πόλη, ΥΠΕΡΟΧΑ, μόνοι μας, όλη η πόλη για πάρτη μας.

Μετά σκέφτηκα για αλλαγή να πάω Θεσσαλονίκη ή Πάτρα που θα είναι επίσης άδειες, αλλά μου λένε ότι είναι χειρότερα από την Αθήνα γιατί έχει περισσότερη ζέστη και υγρασία.

Μετά σκέφτηκα να πάω σε κανέναν ξενώνα σε κανένα μικρό χωριό σε κάποιο βουνό (πχ Βαρδούσια) -αλλά φοβάμαι ότι θα γίνεται πανικός από τους ντόπιους που όλο το χρόνο μένουν στις πόλεις και γυρνούν στο χωριό τους μόνο τον Αύγουστο και έχουν πανηγύρια που μαζεύουν πάρα πολύ κόσμο.

Δεν με νοιάζει να κάνω μπάνια ή οποιαδήποτε δραστηριότητα (πχ μπαράκια, σπορ). Μόνο να αράξω κάπου θέλω, σε ξενώνα ή και κάμπινγκ, που να μην πέφτω σε κίνηση με αυτοκίνητα, να βρίσκω εύκολα τραπέζι στην ταβέρνα, και γενικά να αποφύγω τις ταλαιπωρίες της πολυκοσμίας.

Και (εννοείται) να είναι και οικονομικά! :p

Κάμια γνώμη ή πρόταση;

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να πάω κάπου τον ντάλα Αύγουστο και να μην έχει πολύ κόσμο.

Η πρώτη μου επιλογή είναι να μείνω στην Αθήνα και να κάνω τις γνωστές υπέροχες "διακοπές στην Αθήνα" -όπως κάνω κάθε χρόνο, άλλωστε, 15αύγουστος στην πόλη, ΥΠΕΡΟΧΑ, μόνοι μας, όλη η πόλη για πάρτη μας.

Μετά σκέφτηκα για αλλαγή να πάω Θεσσαλονίκη ή Πάτρα που θα είναι επίσης άδειες, αλλά μου λένε ότι είναι χειρότερα από την Αθήνα γιατί έχει περισσότερη ζέστη και υγρασία.

Μετά σκέφτηκα να πάω σε κανέναν ξενώνα σε κανένα μικρό χωριό σε κάποιο βουνό (πχ Βαρδούσια) -αλλά φοβάμαι ότι θα γίνεται πανικός από τους ντόπιους που όλο το χρόνο μένουν στις πόλεις και γυρνούν στο χωριό τους μόνο τον Αύγουστο και έχουν πανηγύρια που μαζεύουν πάρα πολύ κόσμο.

Δεν με νοιάζει να κάνω μπάνια ή οποιαδήποτε δραστηριότητα (πχ μπαράκια, σπορ). Μόνο να αράξω κάπου θέλω, σε ξενώνα ή και κάμπινγκ, που να μην πέφτω σε κίνηση με αυτοκίνητα, να βρίσκω εύκολα τραπέζι στην ταβέρνα, και γενικά να αποφύγω τις ταλαιπωρίες της πολυκοσμίας.

Και (εννοείται) να είναι και οικονομικά! :p

Κάμια γνώμη ή πρόταση;

 

TAΪΛΑΝΔΗ!!!

Πηγαίνει "κοπίδι" ένας φίλος εκεί. ΕΙΚΟΣΙ μέρες σε 5 αστέρων ξενοδοχείο με ΟΛΑ ΜΕΣΑ στην τιμή (με πισίνες, waterland, event κτλ.)..., μαζί με τα αεροπορικά..., 1000 ευρώ!!!!!!!! Με 1000 ευρώ εδώ στο "Ελλάντα", δεν πας... ούτε 5 μέρες στην Πάρο!

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να πάω κάπου τον ντάλα Αύγουστο και να μην έχει πολύ κόσμο.

Η πρώτη μου επιλογή είναι να μείνω στην Αθήνα και να κάνω τις γνωστές υπέροχες "διακοπές στην Αθήνα" -όπως κάνω κάθε χρόνο, άλλωστε, 15αύγουστος στην πόλη, ΥΠΕΡΟΧΑ, μόνοι μας, όλη η πόλη για πάρτη μας.

Μετά σκέφτηκα για αλλαγή να πάω Θεσσαλονίκη ή Πάτρα που θα είναι επίσης άδειες, αλλά μου λένε ότι είναι χειρότερα από την Αθήνα γιατί έχει περισσότερη ζέστη και υγρασία.

Μετά σκέφτηκα να πάω σε κανέναν ξενώνα σε κανένα μικρό χωριό σε κάποιο βουνό (πχ Βαρδούσια) -αλλά φοβάμαι ότι θα γίνεται πανικός από τους ντόπιους που όλο το χρόνο μένουν στις πόλεις και γυρνούν στο χωριό τους μόνο τον Αύγουστο και έχουν πανηγύρια που μαζεύουν πάρα πολύ κόσμο.

Δεν με νοιάζει να κάνω μπάνια ή οποιαδήποτε δραστηριότητα (πχ μπαράκια, σπορ). Μόνο να αράξω κάπου θέλω, σε ξενώνα ή και κάμπινγκ, που να μην πέφτω σε κίνηση με αυτοκίνητα, να βρίσκω εύκολα τραπέζι στην ταβέρνα, και γενικά να αποφύγω τις ταλαιπωρίες της πολυκοσμίας.

Και (εννοείται) να είναι και οικονομικά! :p

Κάμια γνώμη ή πρόταση;

 

Μπορείς να πας στους Παξούς ,στην Ιθάκη, στην Κώ...

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να πας στους Παξούς ,στην Ιθάκη, στην Κώ...

 

Πιο... "φθηνό" νησί, δεν είχες να του προτείνεις;;;;;;;

Είναι μια σταλιά (πανέμορφο βέβαια), έχει απειρο-ελάχιστα μέρη για να κλείσεις να μείνεις και είναι και "ΓΙΩΤ-άδικο" (πηγαίνουν κυρίως πλούσιοι με γιωτ). Και τα πάντα είναι πανάκριβα εκεί - όπως και στη Σίφνο, βέβαια.

Link to comment
Share on other sites

Θα βρεθώ το Δεκαπενταύγουστο στο Λεωνίδιο.Έχετε καμιά πρόταση για κείνα τα μέρη, πχ καμια εκδρομή εκεί κοντά ή κανά μέρος για διασκεδαση κτλ;
Link to comment
Share on other sites

Θέλω να πάω κάπου τον ντάλα Αύγουστο και να μην έχει πολύ κόσμο.

Η πρώτη μου επιλογή είναι να μείνω στην Αθήνα και να κάνω τις γνωστές υπέροχες "διακοπές στην Αθήνα" -όπως κάνω κάθε χρόνο, άλλωστε, 15αύγουστος στην πόλη, ΥΠΕΡΟΧΑ, μόνοι μας, όλη η πόλη για πάρτη μας.

Μετά σκέφτηκα για αλλαγή να πάω Θεσσαλονίκη ή Πάτρα που θα είναι επίσης άδειες, αλλά μου λένε ότι είναι χειρότερα από την Αθήνα γιατί έχει περισσότερη ζέστη και υγρασία.

Μετά σκέφτηκα να πάω σε κανέναν ξενώνα σε κανένα μικρό χωριό σε κάποιο βουνό (πχ Βαρδούσια) -αλλά φοβάμαι ότι θα γίνεται πανικός από τους ντόπιους που όλο το χρόνο μένουν στις πόλεις και γυρνούν στο χωριό τους μόνο τον Αύγουστο και έχουν πανηγύρια που μαζεύουν πάρα πολύ κόσμο.

Δεν με νοιάζει να κάνω μπάνια ή οποιαδήποτε δραστηριότητα (πχ μπαράκια, σπορ). Μόνο να αράξω κάπου θέλω, σε ξενώνα ή και κάμπινγκ, που να μην πέφτω σε κίνηση με αυτοκίνητα, να βρίσκω εύκολα τραπέζι στην ταβέρνα, και γενικά να αποφύγω τις ταλαιπωρίες της πολυκοσμίας.

Και (εννοείται) να είναι και οικονομικά! :p

Κάμια γνώμη ή πρόταση;

 

Και εγώ μέσα στον Αύγουστο θα πάω διακοπές και σκέφτομουν πάνω κάτω όπως εσύ. Τελικά αποφασίσαμε Σκόπελο. Μια εβδομάδα θα κάτσουμε και μας κάνανε και καλή τιμή για δίκλινο δωμάτιο μέσα στη πόλη 35ευρώ. Σχετικά ήσυχο νησάκι -ότι πρέπει να ξελαμπικάρουμε:p

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ μέσα στον Αύγουστο θα πάω διακοπές και σκέφτομουν πάνω κάτω όπως εσύ. Τελικά αποφασίσαμε Σκόπελο. Μια εβδομάδα θα κάτσουμε και μας κάνανε και καλή τιμή για δίκλινο δωμάτιο μέσα στη πόλη 35ευρώ. Σχετικά ήσυχο νησάκι -ότι πρέπει να ξελαμπικάρουμε:p

 

πηγα πέρυσι Σκοπελο.

 

ειναι φοβερο νησι εκπληκτικης ομορφιας, τιγκα στο πρασινο και με φοβερες παραλιες.

 

απλα... ετοιμασου για πολλες ανηφορες και απειρα σκαλοπατια...

 

***φοβερη και η χωρα

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...