Jump to content

Καλοκαιρινές διακοπές


leo123
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχει κάποιος άποψη για Γύθειο και Λακωνία γενικότερα?

 

Φιλε μου εγω ειμαι απο Σπαρτη και μενω μονιμα εδω...Κατεβαινουμε τουλαχιστον 2-3 φορες την εβδομαδα επειδη εχει τις πιο κοντινες παραλιες....Απο παραλιες γενικα ειναι παρα πολυ καλα...Αλλα η διαμονη σου στο γυθειο θα σε απογοητευσει...Γεματη μποχα απο τα αμαζευτα σκουπιδια λογω προβληματος με τη χωματερη..

Εαν θελεις να ερθεις προς Λακωνια καποια μερη που αξιζουν ειναι η Πλυτρα με απιστευτες παραλιες,η Νεαπολη και φυσικα η Ελαφονησος η οποια ειναι γυρω στα 10 λεπτα με Fairy Boat απο ενα χωριο λιγο εξω απο τη Νεαπολη...Αυτα:)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 958
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Η Κως τι σας λεει? Απο κοσμο (τουριστριες) και νυχτερινη ζωη πως τα παει? Ακουω καλα πραγματα παντως και σκεφτομαι και Κω εκτος απο Ροδο
Link to comment
Share on other sites

την επισκεφτηκα πριν λιγα χρονια με τον κολλητο ..

πολυ ωραιο νησι .. πολυ τουρισμο .. πολυ σκανδιναβια ..

 

αν θυμαμαι καλα .. ο/η Κέφαλος ηταν μια τοποθεσια που μου αρεσε παρα πολυ για μπανιο.. επισης στην χωρα υπαρχει μια περιοχη που γεγεται Εξαρχεια και γινεται χαμος το βραδυ ..

οι τιμες μου ειχαν φανει καλες τοσο στη διαμονη οσο και στο φαγητο και στο βραδυ ..

 

το μονο αρνητικο που ειχα διαπιστωσει ήταν οι υπερβολες των 18αριδων ισραηλινων που ερχονταν να ξεφαντωσουν πριν καταταγουν στον στρατο .. που ειναι 3 χρονια στο Ισραηλ ..

 

@πώς λεγεται αυτος που καταγεται απο την Κω ?

Edited by freedomandloveSW
Link to comment
Share on other sites

Τελικα αποφασισαμε για Ροδο, για διαμονη Φαληρακι προτεινετε? Υπαρχει κανα αλλο μερος με πολυ κοσμο στο νησι? Κανα δυο φιλοι ψιλοδισταζουν για Φαληρακι και γιαυτο ρωταω μηπως υπαρχει και αλλη περιοχη με πολυ τουτισμο στην Ροδο, αν και θα τους πεισουμε πιστευω :p

Επίσης θελω να ρωτησω και για Πηλιο γιατι σκεφτομαι να παω για ναυαγοσωστης εκει, εχει τουριστες η ειναι ψιλοησυχα τα πραγματα?

Edited by kotsosbb
Link to comment
Share on other sites

Τίποτα για δωμάτια ή γενικά για Αμοργό......

 

Εμείς πήγαμε πέρυσι και είχαμε μείνει στο http://www.amorgos-island.gr/ag-paraskeuh.htm

πολύ ωραία δωμάτια, πολύ καθαρά με θέα το απέραντο!

Το κακό είναι ότι ήταν αρκετά μακρυά, σκέψου ότι είναι στην άκρη του νησιού και σαν περιοχή δεν έχει τίποτα μιας και ο κόσμος μαζεύεται στην άλλη άκρη του νησιού. και ο δρόμος έχει πολλές πολλές στροφές.

Στον Άγιο Παύλο έχω μία φίλη που έχτιζαν πέρυσι το ξενοδοχείο, φέτος είναι έτοιμο, δεν έχει ακόμα site όμως και δεν ξέρω σε τι τιμές θα είναι!

Σαν νησί έχει πάαααααρα πολύ αέρα!

Αν όντως αποφασίσετε να πάτε εκεί, ότι θέλεις από λεπτομέρειες, θάλασσες,φαγητό μπορώ να σου πω!

Θέλω διακοπές!

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά υπάρχει κάποιος που να ξέρει πληροφορίες για Νίσυρο?Τα πιο πολλά τα βρήκα από το internet απλά ρωτάω μήπως κάποιος έχει προσωπική εμεπιρία από το νησί...

π.χ.υπάρχουν καραβάκι που κάνουν ημερήσιες εκδρομές σε άλλα νησιά(εκτός από το Γυαλί?)ή κάποια καλή πρόταση για φαγητό κ ποτό ίσως?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θα ήθελα πληροφορίες για Σκιάθο. Σκεφτόμαστε να πάμε με την παρέα μου, προς τα τέλη Ιουλίου, βέβαια πολλοί με αποθάρρυναν ότι είναι ήδη αργά για να κλείσουμε και δε θα βρίσκουμε τίποτα. Παίζει κάτι τέτοιο; Στην τελική αν δεν βρούμε Σκιάθο θα πάμε αλλού.

 

Τέσπα, όποιος έχει προσωπική εμπειρία από ξενοδοχεία και ενοικιαζόμενα δωμάτια στη Σκιάθο ας πει και ας προτίνει κάποια που έμεινε ευχαριστημένος, είτε εδώ είτε με πμ. Δεκτή κάθε πληροφορία. Απλά μέσω ίντερνετ πολλές φορές δε μπορείς να καταλάβεις τι θα σου βγει το δωμάτιο που θα κλείσεις, οπότε καλό είναι να προτίνει κάποιος που ξέρει... και οποιαδήποτε άλλη πληροφορία για το νήσι καλοδεχούμενη π.χ μέρη για φαγητό, εξόδους το βράδυ...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θα ήθελα πληροφορίες για Σκιάθο. Σκεφτόμαστε να πάμε με την παρέα μου, προς τα τέλη Ιουλίου, βέβαια πολλοί με αποθάρρυναν ότι είναι ήδη αργά για να κλείσουμε και δε θα βρίσκουμε τίποτα. Παίζει κάτι τέτοιο; Στην τελική αν δεν βρούμε Σκιάθο θα πάμε αλλού.

 

Τέσπα, όποιος έχει προσωπική εμπειρία από ξενοδοχεία και ενοικιαζόμενα δωμάτια στη Σκιάθο ας πει και ας προτίνει κάποια που έμεινε ευχαριστημένος, είτε εδώ είτε με πμ. Δεκτή κάθε πληροφορία. Απλά μέσω ίντερνετ πολλές φορές δε μπορείς να καταλάβεις τι θα σου βγει το δωμάτιο που θα κλείσεις, οπότε καλό είναι να προτίνει κάποιος που ξέρει... και οποιαδήποτε άλλη πληροφορία για το νήσι καλοδεχούμενη π.χ μέρη για φαγητό, εξόδους το βράδυ...

 

 

Φίλε μου εδώ κ 3 χρόνια πηγαίνω σκιάθο.Νομίζω είναι καλή επιλογή...Εχουμε κ λέμε.Δωμάτιο δε παίζει να μην βρεις...Όλη η ζωή είναι στη χώρα...Την ημέρα υπάρχουν αρκετές παραλίες από 6 λεπτά μέχρι 25(κουκουναριές).Απέφυγε τις τοπικές συγκοινωνίες εκτός αν το θεωρείς μέσο γνωριμιών και όχι μεταφοράς...Προτίμησε μηχανάκι αν γίνετε.Η νυχτερινή ζωή είναι συγκεντρωμένη σε 3 4 clubakia δίπλα στο λιμάνι.Ξενοδοχεία κ δωμάτια μέσα στη χώρα δεν υπάρχουν αξιόλογα πλην ενός(αλλά η τιμή τρελή)...Βέβαια βολεύουν γιατί αλκοόλ κ οδήγηση δε πηγαίνουν ποτέ μαζί...Οι τιμές περσινές τουλάχιστον είναι προσιτές δλδ 60-80 το τρίκλινο.Φέτος καλά θα κάνουν να τις ρίξουν.Ότι άλλο θες... :)

:cry:
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα και από μένα!

Θέλω την βοήθεια σας και τα φώτα σας:

Είμαστε μία παρέα 5 ατόμων (μόνο άντρες) και δεν ξέρουμε που να πάμε!Σήμερα ένας πέταξε την ιδέα για Σαντορίνη.Αξίζει να πάμε ως αντροπαρέα ή θα ξενερώσουμε;;;Έχει δηλαδή beach bar που να γίνεται τζέρτζελος,καλή νυχτερινή ζωή κτλ;;;

Για να σας δώσω να καταλάβετε τι είδους διασκέδαση θέλουμe τα 5 τελευταία χρόνια έχουμε πάει Μύκονο (αρκετές φορές),Σκιάθο άλλες τόσες,Πάρο και Λευκάδα (που ήταν το πιο χαλαρό σε σχέση με τα άλλα, αλλά περάσαμε ωραία).

Η ιδέα έπεσε στο τραπέζι για Σαντορίνη γιατί λέμε πως η ζευγαροκατάσταση είναι λίγο μύθος...Ισχύει;;;

Αν τελικά η Σαντορίνη δεν αξίζει έχετε κάτι άλλο να προτείνετε;;;;

Please help!!!!

 

Παιδιά θα ήθελα πληροφορίες για Σκιάθο. Σκεφτόμαστε να πάμε με την παρέα μου, προς τα τέλη Ιουλίου, βέβαια πολλοί με αποθάρρυναν ότι είναι ήδη αργά για να κλείσουμε και δε θα βρίσκουμε τίποτα. Παίζει κάτι τέτοιο; Στην τελική αν δεν βρούμε Σκιάθο θα πάμε αλλού.

 

Τέσπα, όποιος έχει προσωπική εμπειρία από ξενοδοχεία και ενοικιαζόμενα δωμάτια στη Σκιάθο ας πει και ας προτίνει κάποια που έμεινε ευχαριστημένος, είτε εδώ είτε με πμ. Δεκτή κάθε πληροφορία. Απλά μέσω ίντερνετ πολλές φορές δε μπορείς να καταλάβεις τι θα σου βγει το δωμάτιο που θα κλείσεις, οπότε καλό είναι να προτίνει κάποιος που ξέρει... και οποιαδήποτε άλλη πληροφορία για το νήσι καλοδεχούμενη π.χ μέρη για φαγητό, εξόδους το βράδυ...

 

Φίλε αν είστε αντροπαρέα θα περάσετε super μην αγχώνεσαι καθόλου!Το νησί τα έχει όλα!Μέχρι και after!Όσο για τα δωμάτια μην αγχώνεσαι επίσης καθόλου και καθόλου να μην κλείσετε και να πάτε εκεί χύμα πάλι θα βρείτε.

Στο προτείνω με 1000

Edited by Nikos_s3
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά υπάρχει κάποιος που να ξέρει πληροφορίες για Νίσυρο?Τα πιο πολλά τα βρήκα από το internet απλά ρωτάω μήπως κάποιος έχει προσωπική εμεπιρία από το νησί...

π.χ.υπάρχουν καραβάκι που κάνουν ημερήσιες εκδρομές σε άλλα νησιά(εκτός από το Γυαλί?)ή κάποια καλή πρόταση για φαγητό κ ποτό ίσως?

 

Έχω πάει στη Νίσυρο, το '01. Είχαμε αράξει σε μια παραλία, ελεύθερο κάμπινγκ, και την βγάζαμε εκεί, κυρίως. Κορυφαίος τόπος του νησιού, ο κρατήρας, βεβαίως! Κατά τα άλλα, θυμάμαι την φοβερή πλατεία στο Μανδράκι με την σκια της: την πλατεία Ηλικιωμένης για δροσιά και καφέ, μπύρες κλπ και από φαγητό θυμάμαι κάτι κρέατα στα Νικιά, νομίζω, που φάγαμε και όλα είχαν κύμινο. Επίσης, υπάρχει και μια ταβέρνα (ή μήπως καφενείο; ) με θέα το ηφαίστειο, δυστυχώς δεν θυμάμαι σε ποιον οικισμό. Τα θερμά λουτρά αξίζουν -αν σου αρέσουν- καθώς και η φυσική σάουνα που υπάρχει σε ένα σημείο πάνω στο δρόμο, (φυσικά) δεν θυμάμαι πού ακριβώς. Κάτι πανηγύρια με πολύ χορό, θυμάμαι... Τι άλλο; Ρε, γμτ, σαν σε σύννεφο την θυμάμαι τη Νίσυρο, δεν ξέρω γιατί. Μόνο το αραλίκι στην παραλία θυμάμαι... Επίσης, αν καπνίζετε, να πάτε με προμήθειες γιατί δεν έχει πολλά σημεία πώλησης καπνού και ποικιλία. Αυτά...

Αν θέλεις κάτι άλλο πολύ συγκεκριμένο, στείλε πμ να ρωτήσω έναν φίλο μου που είχε πάει πέρυσι και να σου πω. Για το καραβάκι που ρωτάς πχ δεν ξέρω, αλλά μπορώ να ρωτήσω.

Link to comment
Share on other sites

έχω βρει κάποια πράγματα για Σέριφο μέσω διαδικτύου αλλά αν κάποιος έχει πάει ή είναι από κει και μπορεί να προτείνει κάτι για εξόδους,παραλίες,φαγητό και λοιπά... :)

Προστατέψτε το περιβάλλον.

 

Μηδενική ανοχή στο παθητικό κάπνισμα!

Link to comment
Share on other sites

^ Σου εύχομαι να μην φυσάει όταν θα πας.

 

ευχαριστώ.ε,αν θα φυσάει 1-5 Ιουλίου τότε τι να πω...φοβερή τύχη!!

πάντως,έχω βρει αρκετούτσικα πράγματα απλά κάποιος που θα έχει πάει θα ξέρει σίγουρα καλύτερα απ'ότι μία πολύ συνοπτική περιγραφή πραγμάτων που βρήκα μέσω διαδικτύου...

Προστατέψτε το περιβάλλον.

 

Μηδενική ανοχή στο παθητικό κάπνισμα!

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ.ε,αν θα φυσάει 1-5 Ιουλίου τότε τι να πω...φοβερή τύχη!!

πάντως,έχω βρει αρκετούτσικα πράγματα απλά κάποιος που θα έχει πάει θα ξέρει σίγουρα καλύτερα απ'ότι μία πολύ συνοπτική περιγραφή πραγμάτων που βρήκα μέσω διαδικτύου...

 

:) Έχεις καλές πιθανότητες να μην φυσάει. Εμείς πήγαμε αρχές Ιουλίου το '95 ή το '96 και έτυχε να μην φυσάει. Είχαμε νοικιάσει αυτοκίνητο και κάναμε μερικά από τα καλύτερα μπάνια της ζωής μου. Στο Γάνεμα ήταν απίστευτα... Κατά τα άλλα θυμάμαι οκ φαγητό και διασκέδαση. Λίγο στον κόσμο τους και χαλαροί ήταν όλοι στα καταστήματα παντού, από το πρακτορείο εφημερίδων μέχρι το rent a car και τις ταβέρνες. Κανένας δεν βιαζόταν να μας εξυπηρετήσει! Οπότε πάρε τίποτα κράκερ να μασουλάς στις ταβέρνες ώσπου να σας φέρουν το φαγητό :lol:. Βέβαια, στα 15 χρόνια που έχουν περάσει από τότε που πήγα εγώ μπορεί να έχει αλλάξει το στυλ τους, δεν ξέρω...

Link to comment
Share on other sites

Ποιες παραλιες ειναι καλες και μαζευουν πιο πολυ κοσμο στην Ροδο? Στο Φαληρακι ειναι καλη η παραλια?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα και από μένα!

Θέλω την βοήθεια σας και τα φώτα σας:

Είμαστε μία παρέα 5 ατόμων (μόνο άντρες) και δεν ξέρουμε που να πάμε!Σήμερα ένας πέταξε την ιδέα για Σαντορίνη.Αξίζει να πάμε ως αντροπαρέα ή θα ξενερώσουμε;;;Έχει δηλαδή beach bar που να γίνεται τζέρτζελος,καλή νυχτερινή ζωή κτλ;;;

Για να σας δώσω να καταλάβετε τι είδους διασκέδαση θέλουμe τα 5 τελευταία χρόνια έχουμε πάει Μύκονο (αρκετές φορές),Σκιάθο άλλες τόσες,Πάρο και Λευκάδα (που ήταν το πιο χαλαρό σε σχέση με τα άλλα, αλλά περάσαμε ωραία).

Η ιδέα έπεσε στο τραπέζι για Σαντορίνη γιατί λέμε πως η ζευγαροκατάσταση είναι λίγο μύθος...Ισχύει;;;

Αν τελικά η Σαντορίνη δεν αξίζει έχετε κάτι άλλο να προτείνετε;;;;

Please help!!!!

 

εχω παει 2 φορες και τις 2 ζευγαρωτος ..

το νησι καλο και εχει αρκετη "νυχτα"

παιζουν και κατι beach bar

απο παραλιες δεν εντυπωσιαστηκα

απο τιμες ακριβη την ειχα βρει

η θέα στη καλντερα ομως ειλκρινα .. αποζημιωνει ..

Link to comment
Share on other sites

πηγα τελικα στην Πατμο που ειχα ρωτησει εδω περα για το που να παω κτλ κτλ..

πολυ ωραιο νησι.. ησυχο σε οποιον αρεσει να ηρεμει πραγματικα... Μικρες ωραιες παραλιες, μονο δυο οι οργανωμενες αλλα και οι μη οργανωμενες πολυ ωραιες... Αξιζει να κανετε ενα τουρ με καραβι στα νησια Μαραθι και Αρκιους! Πραγματικα απιστευτα μερη! Ενω για το φαγητο, τι να πω... Τα καλυτερα!!! και τιμες τουλαχιστον 30-40% πιο φθηνα απο τις Αθηνας!

Link to comment
Share on other sites

παιδια ειχα παει σαντορινη το 2004 και εμενα φηρα πανω απο τα γαιδουρακια(στο παλιο λιμανι νομιζω) που εχει την τρομερη θεα...Δυστυχως ονομα ξενοδοχειου δε θυμαμαι,αλλα μηπως μπορει καποιος να αναφερει καποια απο αυτα τα ξενοδοχεια που ειναι μπροστα μπροστα και εχουν την καλη τη θεα?
Link to comment
Share on other sites

πηγα τελικα στην Πατμο που ειχα ρωτησει εδω περα για το που να παω κτλ κτλ..

πολυ ωραιο νησι.. ησυχο σε οποιον αρεσει να ηρεμει πραγματικα... Μικρες ωραιες παραλιες, μονο δυο οι οργανωμενες αλλα και οι μη οργανωμενες πολυ ωραιες... Αξιζει να κανετε ενα τουρ με καραβι στα νησια Μαραθι και Αρκιους! Πραγματικα απιστευτα μερη! Ενω για το φαγητο, τι να πω... Τα καλυτερα!!! και τιμες τουλαχιστον 30-40% πιο φθηνα απο τις Αθηνας!

 

Επείδη κι εγώ φέτος ενδιαφέρομαι για ήσυχες διακοπές.... Και την Πάτμοτην έχω στα υπόψην μου. Μήπως φίλε μπορείς να μου πεις περίπου τιμές για διαμονή? Κι αν μπορείς στείλε μου κανένα λινκ από ξενοδοχεία - δωμάτια (pm)....

 

Ευχαριστώ

Hello !
Link to comment
Share on other sites

δωματια θα βρεις παρα πολλα.. ειδικα στην Σκαλα (λιμανι).. Εγω πηγα πριν μια εβδομαδα οποτε η τιμες ακομα δεν ηταν τις υψηλης σεζον... Τι ειδους ξενοδοχειο/δωματιο ξαχνεις για να σου στειλω μερικες προτιμησεις απο Ξενοδοχεια...
Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω απλά ξενοδοχεία - δωμάτια... όχι τίποτα 4αστέρων και resort. Γενικά οι τιμές στα δωμάτια τώρα που πήγες ήταν τσιμπημένες σε σχέση με αυτά που προσφέρουν?
Hello !
Link to comment
Share on other sites

εγω πηγα σε ενα ξενοδοχειο 4αστερων γιατι εχω γνωστο και μου το αφησε 80ευρω αυτη την εποχη.. Γενικα ομως τα δωματια ειναι σε φυσιολογικες τιμες... Μπορω να ρωτησω συγκεκριμενα και να σου πω... μερικα απλα ειναι το Σκαλα Χοτελ στο λιμανι. Οσο για δωματιο μπορω να μαθω περισσοτερα γιατι εχω γνωστους εκει περα.. Δεν ενδιαφερθηκα να μαθω για τα δωματια επειδη ειχα κλεισει σε ξενοδοχειο.
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά γνωρίζει κανένας κανένα φτηνό δωμάτιο στην Σκιάθο?

Ψάχνω εδώ και 2 ώρες στο google και βρίσκω από 80 και πάνω έλεος!!

Κανένα 30αρι θέλω να δώσω..

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

kikis2002 καταρχήν δεν ανοίγουμε νέο τόπικ, όταν υπάρχει ήδη άλλο ανοιχτό , που καλύπτει το ίδιο ή σχεδόν ίδιο θέμα!

κατά συνέπεια το ποστ σου μεταφέρθηκε εδώ, όπου όμως απαγορεύεται η διαφήμιση! άρα όποιος θέλει να σε βοηθήσει το κάνει με pm, και συνεχίζουμε...

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά γνωρίζει κανένας κανένα φτηνό δωμάτιο στην Σκιάθο?

Ψάχνω εδώ και 2 ώρες στο google και βρίσκω από 80 και πάνω έλεος!!

Κανένα 30αρι θέλω να δώσω..

 

δεν ξέρω τι και πως έχεις ψάξει ... και για πότε το θες .. Αλλά το google δεν είναι πάντα και ο καλύτερος βοηθός ..

 

έχε υπόψιν σου και site τύπου booking.com που μπορείς να βρεις δωμάτια σε όλο τον κόσμο.. ή τον οδηγό διακοπών εδώ

 

αλλιώς δοκίμασε στο τηλέφωνο επικοινωνίας του γραφείου τουρισμού, να σου δώσουν λίστα με τα τηλέφωνα όλων των ξενοδοχειακών μονάδων, ή ενοικιαζόμενων δωματίων κτλ της περιοχής που σε ενδιαφέρει.. αν και είμαι σίγουρη ότι αυτό το βρίσκεις και με λίγο ψάξιμο online..

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...