Jump to content

Καλοκαιρινές διακοπές


leo123
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μόνο που είναι γεμάτο μπαμπάδες, μαμάδες, παιδιά, θείους...

 

Για Λευκάδα, προτείνω παραλία Εγκρημνοί που λόγω 300 σκαλοπατιών που θα πρέπει να κατέβεις, βρίσκεις γαλαζοπράσινη παραλία και μόνο...νέους και ωραίες και ωραίους!! :D

 

δεν λες ομως τι τραβας για να τις ανεβεις:lol::lol:ειδικα απο μια ολοκληρη μερα ξαπλα

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 958
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

κρουαζιερα στα ελληνικα νησια. κατι που ηθελα πολυ να δοκιμασω επιτελους φετος θα το κανω. εχει κανεις εμπειρια?

 

με τα πλοία της γραμμής ή με την easycruise?? Σε ποια νησιά θα πας;;

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

με τα πλοία της γραμμής ή με την easycruise?? Σε ποια νησιά θα πας;;

 

οχι με easycruise με μια αλλη εταιρια. δεν θυμαμαι τωρα το ονομα. μυκονο, σαντορινη, κρητη, πατμο και κουσαντασι.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

παιδια για αρχες αυγουστου θα βρω τπτ πουθενα 3-4 μερουλες?αν ειναι δυνατον με απευθειας αποχωρηση απο θεσ/νικη :p
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή εβδομάδα!

Μιας και οι φετινές διακοπές είναι πολύ κουτσουρεμένες χρονικά, έχει κανείς πρόταση για ΣΚ στην Εύβοια; Προς τα πού θα έπρεπε να κοιτάξω;

Ιδέες για μέρος και διαμονή είναι ευπρόσδεκτες. :)

seventh_heaven

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

Link to comment
Share on other sites

Έχει πάει κανείς ή γνωρίζει για τη Σκοτινα Πιερίας, οτιδήποτε πληροφορίες σχετικά με παραλίες, διασκέδαση φαγητό κλπ. είναι καλοδεχούμενες.

Ευχαριστώ πολύ.

 

Εχω περασει απειρα εφηβικα καλοκαιρια στη Σκοτινα!Τελευταια φορα ειχα παει πριν απο 5-6 χρονια για λιγο αρα δεν εχω πολυ προσφατες πληροφοριες...Η παραλια της Σκοτινας ειναι παρα πολυ ομορφη κ τεραστια,οπως κ ολες οι παραλιες της περιοχης(λεπτοκαρυα κτλ).Απο νυχτερινη ζωη δεν εχω πολλα να σου πω,καθως κ εγω ημουν πιο μικρη κ δεν εχει τιποτα τρελο...Το πιο κοντινο ειναι ο Πλαταμωνας,η Λεπτοκαρυα,το Λιτοχωρο κ η Παραλια Κατερινης,αλλα νομιζω οτι ο Πλαταμωνας ειναι κ πιο κοντα κ εχει πιο πολλα κ πιο ωραια μαγαζια(δε θυμαμαι καθολου τι παιζει με Λιτοχωρο)......Για φαγητο αλλα κ βολτες να πας οπωσδηποτε στον πανεμορφο Παλαιο Παντελεημονα,ενα απο τα πιο γραφικα χωρια της Ελλαδας...Επισης εμεις πηγαιναμε συχνα σε ενα κοντινο χωριο την Αιγανη.Στην πλατεια του υπαρχει μια ταβερνα που τα φαγητα της(κοντοσουβλι,προβατινα κτλ)τα θυμαμαι παντα..Επισης πολυ κοντα ειναι κ το Διονπου εχει ενα εντυπωσιακο αρχαιολογικο παρκο κ ενα αρχαιο θεατρο που γινονται συνεχεια συναυλιες κ φεστιβαλ.Τελος μια πολυ καλη εκδρομη ειναι να ανεβειτε στον Ολυμπο μεχρι τα Πριονια που παει το αμαξι.Η φυση τριγυρω ειναι απιστευτη με ποταμι κ κοσμο που κανει περιπατους κ πικνικ κ υπαρχουν κ 2-3 καλες ταβερνες που μπορειτε να φατε.Ελπιζω να βοηθησα λιγακι...

Αχ!τι μου θυμησες.....

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή εβδομάδα!

Μιας και οι φετινές διακοπές είναι πολύ κουτσουρεμένες χρονικά, έχει κανείς πρόταση για ΣΚ στην Εύβοια; Προς τα πού θα έπρεπε να κοιτάξω;

Ιδέες για μέρος και διαμονή είναι ευπρόσδεκτες. :)

 

εγω ξερω απο βορεια ευβοια να σου πω..για σκ λεει πολυ στην αγια αννα(αμα βρεις)!!!αλλα για αν θες παραλια με πολλες ξαπλωστρες,καφετεριες-μπαρ αρκετο κοσμο κλεισε στο πευκι!!!&σαββατο βραδι οποσδηποτε me gusta στην αιδηψο ή bazaar στον πυργο!!!για φαγητο στους ωρεους..για ψωνια ιστιαια!!!απλα για καφε πευκι,ιστιαια ή αιδηψο στο ''καζινο''-δεν λεγεται ετσι αλλα ολοι ετσι το ξερουν...

[sIGPIC][/sIGPIC]TOYOTA COROLLA AE86..&τα μυαλα στα καγκελα!!!
Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου άρεσε πάρα πολύ και η Νάξος ... δεν ένιωσα το κοσμοπολίτικο της Πάρου, Μυκόνου .. ήταν πιο χαλαρό νησί .. με "ήρεμο" κόσμο (τουλάχιστον εγώ αυτό ένιωσα).. και πήγα με τη σχέση μου ακριβώς για να χαλαρώσω και να ηρεμήσω.. είχα νοικιάσει αμάξι από το internet (έχω κάποια site να σου προτείνω που δίνουν πολύ καλές τιμές κ είναι για όλο τον κόσμο) αλλά έκανα camping για 1 βδομάδα.. οπότε δεν ξέρω να σου πω για τιμές ξενοδοχείων και καταλυμάτων..

Μάλιστα αν πάρεις το Traveler's Icons αυτού του μήνα έχει αφιέρωμα στη Νάξο(και στην Πάρο) ..

 

Θα παω σε μια βδομαδα Ναξο με την παρεα μου,οποτε οτι πληροφοριες για παραλιες,χωρια,ταβερνες,μπαρακια(οχι club)εχεις θα με βοηθουσαν.Πρεπει να κλεισω αμαξι απο το internet?Δε θα βρουμε εκει λες?Κ εμεις camping θα κανουμε(κλασσικα), στο Maragas.Εσεις σε ποιο ειχατε μεινει?

Χαιρομαι που λες οτι ειναι χαλαρο νησι,γιατι δεν ειμαστε για εξαλλα πραγματα.Σκεψου οτι Ικαρια ηταν ο αρχικος προορισμος αλλα δε μας εκατσε.........

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κάποιος ένα καλό κατάλυμα - ξενοδοχείο στα Σύβοτα Θεσπρωτίας? Προτιμώ να έχει μείνει και να είναι ευχαριστημένος...
Nokia N95, SonyEricsson W960i, HTC TyTN II, HTC Touch Dual, Nokia N95 8 GB, HTC Touch Diamond, SE C902, Samsung SGH i-900 Omnia, HTC Touch HD, SE Xperia X1, LG Arena, SE W995, Samsung i8910 HD, Samsung i8000 Omnia II, iPhone 3GS, HTC HD2, iPhone 4, Xperia Mini, iPhone 4S, Galaxy Note II, Sony Xperia S, Galaxy S4, Galaxy Note3, LG Nexus 5, Galaxy Note 8, Galaxy Note 10.1 LTE 2014 Edition, LG G3, Galaxy Note 4, iPhone 6S Plus, iPhone 7 Plus.
Link to comment
Share on other sites

Eγώ θα πάω στην Κω, τυχαία επιλογή γιατί βόλευε το αεροπλάνο... ! Έχει πάει κανείς να μου δώσει καμιά πληροφορία για παραλίες, διασκέδαση κλπ?
Link to comment
Share on other sites

Για Σκύρο έχω ακούσει και διαβάσει καλές γνώμες,έχει πάει κανείς εδώ μέσα πρόσφατα να πει σχετικά ;
Link to comment
Share on other sites

Για Σκύρο έχω ακούσει και διαβάσει καλές γνώμες,έχει πάει κανείς εδώ μέσα πρόσφατα να πει σχετικά ;

 

Ειχα παει πριν 4 χρονια για 15 μερες κ ειχα περασει παρα πολυ ωραια!Για μπανιο,ακριβως κατω απο τη χωρα ειναι τα Μαγαζια κ ο Μωλος,εκει υπαρχει κ ενα πανεμορφο,με τελεια διακοσμηση beach bar.Επισης πολυ ωραιες παραλιες απ'οσο θυμαμαι ειναι η Ατσιτσα,στο βορειο μερος, ο Πευκος,τα Γυρισματα,η Ασπους κ η Παναγια.Για φαγητο οπωσδηποτε στο Λιακο,κ στο "Ο παππους κ εγω" στη χωρα,κ σε ενα αλλο που εχει τρομερα φαγητα κοντα στην Ασπους(το λεγανε Λαμπρο αν θυμαμαι καλα????)Επισης οπωσδηποτε για καφε κ γλυκο(καρυδοπιτα με παγωτο) στον Καβο στη Λιναρια!Απο νυχτερινη ζωη,θα πατε στην Ακαματρα(απιστευτα ομορφο μαγαζι),στο Νοστο,το Ηρωον κ στο Καταλαθος.Κ μετα οταν ολα στη χωρα κλεισουν ολοι μαζευονται στο Happy Wave,ενα μοναδικο beach bar που δουλευει ολη μερα(αν κ η παραλια του δεν ειναι πολυ καλη)κ ξανα-ανοιγει στις 4 το χαραμα μεχρι το πρωι!!!!!!Μην παραλειψετε να ανεβειτε στου Μπρουκ(πλατεια στο πανω μερος της χωρας) κ στο καστρο για την υπεροχη θεα,κ να πατε κ στο μουσειο Φαλταιτς(αν κ λαογραφικο που εγω τα βαριεμαι οσο δεν παιρνει,εχει εντυπωσιακα εκθεματα κ πραγματικα αξιζει...)

Ελπιζω να σε κατατοπισα αρκετα,εγω ειχα παει για 15 μερες κ δε μου εκανε καρδια να φυγω.........

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ ,καλες διακοπές νάχεις, μια από τα ίδια έχω ακούσει και διαβάσει τελευταία για την Σκύρο.:)

Μάλλον για εκεί με βλέπω,για λίγο όμως λόγω υποχρεώσεων.:wacko:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Δυσκολα τα πραματα.. Αρχισε να χειμονιαζει. Και εχω αδεια τον Σεμπτεμβριο. Σκεφτομουν για Χαλκιδικη, αλλα ο καιρος ειναι χαλια. Τι να κανω; Τωρα ειμαι στην Αθηνα. Ειναι καλυτερα απο αυτα που βλεπω στην τηλεοραση. Που προτεινετε να παω; Ισως προς Κορινθο, Ναυπλιο; Μηπως καποιο νησι; Ή καλυτερα να το σκεφτω για το βουνο! :blink:
Link to comment
Share on other sites

To οτι αρχισε να χειμωνιαζει απο που το καταλαβες ?? δηλαδη να αρχισω να κατεβαζω χειμωνιατικα ???:) παντου μπορεις να πας , και τον μηνα που διαλεξες σχεδον ολα ειναι αδεια για διακοπες ή εχουν ελαχιστο κοσμο , 4 χρονια κανω διακοπες τον Σεπτ και παντα ειχα ηλιο και ζεστη και εκανα και μπανια.Τωρα που το θες ειναι δικο σου θεμα , θες παραλιες ? βουνα ? παντως το μονο σιγουρο ειναι οτι θα βρεις καλυτερες τιμες και λιγο κοσμο, που για μενα και τα 2 ειναι σουπερ.
Link to comment
Share on other sites

Εγω μιαλω οσο αφορα το καιρο, που αρχισε να χαλαει.. Δε κανει πια τοσο ζεστη. Δεν ειναι για θαλλασα. Παγωμενες ειναι!
Link to comment
Share on other sites

δε θα ανοίγουμε τόπικ για κάθε μήνα...!συνέχεια στο ήδη υπάρχον τόπικ για τις διακοπές δηλαδή εδώ..:)
Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...
Γεια σας.Ειναι η πρωτη φορα που με την παρεα μου θα παμε μονοι μας διακοπες και σκεφτομαστε να παμε αμμουλιανη.Μηπως ξερει κανεις αν εχει νεολαια και νυχτερινη ζωη;
Link to comment
Share on other sites

Παίδες για Μήλο και Σίφνο...καταλυματα και ωραιες παραλιες που εχει; Ειναι όμορφα;

Λεω για 4 βραδυες Μήλο και 3 Σίφνο. Τι να προσέξω;

:X«'Έλληνες ενωθείτε εναντίον του κοινού εχθρού, εναντίον του μίσους, της διχόνοιας και της διαίρεσης, που είναι ό ίδιος μας ο εαυτός» - Θ. ΚΟΛΟΚΟΤΡΩΝΗΣ.
Link to comment
Share on other sites

Παίδες για Μήλο και Σίφνο...καταλυματα και ωραιες παραλιες που εχει; Ειναι όμορφα;

Λεω για 4 βραδυες Μήλο και 3 Σίφνο. Τι να προσέξω;

 

η μηλος εχει πολλες παραλιες πολυ ομορφες.(σαρακινηκο κλεφτικο κλπ) καλο ειναι να κανεις με το καραβακι και το γυρο που σε πηγαινει σε παραλιες που δεν πας με το αυτοκινητο.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας.Ειναι η πρωτη φορα που με την παρεα μου θα παμε μονοι μας διακοπες και σκεφτομαστε να παμε αμμουλιανη.Μηπως ξερει κανεις αν εχει νεολαια και νυχτερινη ζωη;

 

Η αμουλιανη εχει πολυ ωραια θαλασσα αλλα δεν φημιζεται και για την νυχτερινη της ζωη. Ψαξτε το λιγο καλυτερα πριν το αποφασισετε

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παίδες για Μήλο και Σίφνο...καταλυματα και ωραιες παραλιες που εχει; Ειναι όμορφα;

Λεω για 4 βραδυες Μήλο και 3 Σίφνο. Τι να προσέξω;

 

 

Καταρχήν, είναι πανέμορφα στη Μήλο!:D

Να προσέξεις τον καιρό, δηλ. να πας στις βόρειες παραλίες του νησιού(Σαρακήνικο,Παπάφραγκα) όταν δεν έχει βοριά. Προσωπικά ξετρελάθηκα με την παραλία των Θειορυχείων και θα συμφωνήσω με τον gsa1967, κάνε βόλτα με καραβάκι. Έχει πολύ καλό φαγητό και να δοκιμάσεις οπωσδήποτε σοκολατόπιτα στην Πλάκα.;)

Επίσης, για δωμάτιο στη Μήλο πρέπει να κλείσεις...χθες κιόλας. Δεν ξέρω φέτος με την κρίση, αλλά πέρσι αρχές Ιουνίου για να κλείσω για Αύγουστο υπήρχαν μόνο 2 ξενοδοχεία που είχαν δωμάτιο. Για Σίφνο, δυστυχώς δεν έχω πάει ακόμα και δεν μπορώ να σε βοηθήσω.

Ωστόσο, καλές διακοπές!:happy:

Link to comment
Share on other sites

Για Μήλο να υπολογίζεις πολλή ταλαιπωρία αυτοκινήτου (για να φροντίσεις να πάρεις κάποιο δεύτερο ή να νοικιάσεις εκεί) και όσον αφορά στα ξενοδοχεία, εγώ που είχα πάει πρόπερσι, είχα διαπιστώσει ότι όλα ήταν κλασικα δωμάτια με A/C, ψυγείο και τηλεόραση. Εγώ είχα τελικά νοικιάσει ένα έξω από την πόλη, δεν είχα κάποιο πρόβλημα. Αν θες, στείλε ΡΜ για να ψάξω την κάρτα του. Edited by rigasnic

[imgalign]http://www.rigasplastika.gr/nicolas/320ci.jpg[/imgalign]

rigasnic :: The ex-night shift ::

Link to comment
Share on other sites

Για Μήλο να υπολογίζεις πολλή ταλαιπωρία αυτοκινήτου (για να φροντίσεις να πάρεις κάποιο δεύτερο ή να νοικιάσεις εκεί) και όσον αφορά στα ξενοδοχεία, εγώ που είχα πάει πρόπερσι, είχα διαπιστώσει ότι όλα ήταν κλασικα δωμάτια με A/C, ψυγείο και τηλεόραση. Εγώ είχα τελικά νοικιάσει ένα έξω από την πόλη, δεν είχα κάποιο πρόβλημα. Αν θες, στείλε ΡΜ για να ψάξω την κάρτα του.

 

Ευχαριστώ για τις πληροφορίες. Δεν πολυκαταλαβα για το αυτοκινητο. Υπαρχει προβλημα δρόμων; χρειαζεται να παρω αυτοκινητο ή ειναι κοντινες αποστασεις. Νοικιαζουν εκει αυτοκινητα; θα παρω αυριο καποια τηλεφωνα

Edited by rigasnic
:X«'Έλληνες ενωθείτε εναντίον του κοινού εχθρού, εναντίον του μίσους, της διχόνοιας και της διαίρεσης, που είναι ό ίδιος μας ο εαυτός» - Θ. ΚΟΛΟΚΟΤΡΩΝΗΣ.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...