Jump to content

Καλοκαιρινές διακοπές


leo123
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδες ειμαι αναμεσα σε δύο...από τη μια παργα και συβοτα και απο την αλλη ευβοια (μαλλον πευκη στην βορεια ευβοια)...εχει παει κανενας κ αν ναι αξίζει?σημειωτεον οτι θα παω με την κοπελα μου.....που ειναι καλύτερα????

 

μηπως εννοεις το πευκί στην β.ευβοια?αν ναι θα σου πω οτι ειναι ωραιο μερος,εχει μεγαλη,με αρκετο κοσμο&καλη..παραλια&μεγαλο,μακρυ&φαρδυ πεζοδρομο γεματο ταβερνες&καφετεριες για να κανεις μια ηρεμη βολτουλα το βραδακι&να χαζεψεις!..για να πας με την κοπελα σου καλα ειναι&ηρεμα!σου προτεινω να περασεις&απεναντι σκιαθο ετσι για βολτα!μονοημερη να φυγεις το πρωι&να γυρισεις το βραδι!20ευρω εχει το εισιτηριο αν θυμαμαι καλα!επισης αν θες φαγητο το πευκι προσφερετε αλλα τους Ωραιούς θα πρεπει να τους επισκεφτεις ενα μεσημερακι ή ενα βραδακι..

 

Παργα ειχα παει εκδρομη στο γυμνασιο:lol::D:p!καλα ηταν αλλα επειδη δεν γνωριζω ας σου απαντηση αλλος...

[sIGPIC][/sIGPIC]TOYOTA COROLLA AE86..&τα μυαλα στα καγκελα!!!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 958
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

παιδια σκεφτομαι να παω ελαφονησο φετος.Που αξιζει να μεινουμε?υπαρχουν δωματια κοντα στην (εκπληκτικη) παραλια του σιμου?

επισης σιφνο που παιζει να παω φετος,ποια παραλια λεει τα περισσοτερα?σκεφτομαστε να μεινουμε εκει κ οχι στην απολλωνια(πρωτευουσα).

thanks.

Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω νησί να μπορώ να πάρω αυτοκίνητο χωρίς να πληρώσω μαλοκέφαλα σε μεταφορικά και να είναι και σχετικά κοντά να μην φύγει ο μισός προϋπολογισμός των διακοπών σε βενζίνες (αναχώρηση από Θεσ/νικη). Η διαμονή ευτυχώς είναι με εισητήρια κοινωνικού τουρισμού οπότε βγαίνει πολύ φτηνά αν και σε περιορισμένο σχετικά αριθμό καταλυμμάτων - ξενοδοχείων.

Σκέφτηκα την Θάσσο ως λογικό προορισμό αλλά θέλω και γνώμες για το εν λόγω νησί! Διασκέδαση, φαγητό, παραλίες για εμένα + :love:

 

Μήπως τελικά μόνο η Σαντορίνη είναι ο απόλυτος προορισμός για ζευγάρια ή είναι απλά αστικός μύθος; :worry:

 

:)

Link to comment
Share on other sites

για ποσες μερες θα πας διακοπες?

εγω την θασο την εχω καταταξει στους προορισμους σαββατοκυριακου/τριημερου

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Φρικ λέω για κανένα 5νθήμερο...παραπάνω χλωμό :( Σ/Κ ή τριήμερο ε;

Για Λευκάδα ή Κέρκυρα; Ξέρω ότι δεν είναι κόντα όπως είπα αλλά είναι εύκολα προσβάσιμα νησιά (Λευκάδα με αυτοκίνητο κανονικά + Κέρκυρα 30λεπτά με φέρυ)

Link to comment
Share on other sites

Για σαββατοκύριακο καλύτερα Ύδρα ή Σπέτσες???

 

Ύδρα!!!!Πήγα πέρυσι και είναι τέλεια!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Φρικ λέω για κανένα 5νθήμερο...παραπάνω χλωμό :( Σ/Κ ή τριήμερο ε;

Για Λευκάδα ή Κέρκυρα; Ξέρω ότι δεν είναι κόντα όπως είπα αλλά είναι εύκολα προσβάσιμα νησιά (Λευκάδα με αυτοκίνητο κανονικά + Κέρκυρα 30λεπτά με φέρυ)

 

απο λευκαδα μαρεσαν πολυ οι παραλιες...αν εισαι της παραλιας να εισαι ολη μερα αραχτος σε μια ξαπλωστρα,πανε

 

κερκυρα ειναι σουπερ.το αγαπημενο μου νησι.δαγκωτο κερκυρα απο μενα

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

απο λευκαδα μαρεσαν πολυ οι παραλιες...αν εισαι της παραλιας να εισαι ολη μερα αραχτος σε μια ξαπλωστρα,πανε

 

κερκυρα ειναι σουπερ.το αγαπημενο μου νησι.δαγκωτο κερκυρα απο μενα

 

Freakούλα που είχες μείνει στην Λευκάδα?!?Αν θες στείλε pm με info..

 

Και αν κάποιος άλλος έχει πάει Λευκάδα ας δώσει τα φώτα του στο θέμα "στέγαση"

2 hearts are beating together,

I'm in love I'm in love

Is this forever and ever ??

I'm in love I'm in love

Link to comment
Share on other sites

στο νυδρι μπιτς(ετσι κι ετσι) και στο κονακι(οπου πηγα μια φορα και απο τοτε παντα εκει μενω) που ειναι μπαγκαλοους με πισινα
:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

στο νυδρι μπιτς(ετσι κι ετσι) και στο κονακι(οπου πηγα μια φορα και απο τοτε παντα εκει μενω) που ειναι μπαγκαλοους με πισινα

 

Ευχαριστώ!

2 hearts are beating together,

I'm in love I'm in love

Is this forever and ever ??

I'm in love I'm in love

Link to comment
Share on other sites

αν πας στο κονακι τελικα,στον δρομο που ειναι συνεχισε ευθεια και στο αριστερο σου χερι στο 1ο φαγαδικο που θα βρεις σταματησε!!!(με το αμαξι φυσικα)

τελειο φαγητο,μεγαλες μεριδες,μικρες τιμες και η κλασικη ατακα της ιδιοκτητριας-μαγειρισσας στο τελος" φαγατε καλα?"

 

 

δυστυχως δεν θυμαμαι ονομα

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω νησί να μπορώ να πάρω αυτοκίνητο χωρίς να πληρώσω μαλοκέφαλα σε μεταφορικά και να είναι και σχετικά κοντά να μην φύγει ο μισός προϋπολογισμός των διακοπών σε βενζίνες (αναχώρηση από Θεσ/νικη). Η διαμονή ευτυχώς είναι με εισητήρια κοινωνικού τουρισμού οπότε βγαίνει πολύ φτηνά αν και σε περιορισμένο σχετικά αριθμό καταλυμμάτων - ξενοδοχείων.

Σκέφτηκα την Θάσσο ως λογικό προορισμό αλλά θέλω και γνώμες για το εν λόγω νησί! Διασκέδαση, φαγητό, παραλίες για εμένα + :love:

 

Μήπως τελικά μόνο η Σαντορίνη είναι ο απόλυτος προορισμός για ζευγάρια ή είναι απλά αστικός μύθος; :worry:

 

:)

Σκιαθος...Ειναι μονο 2 ωρες ο Βολος απο Θεσσαλονικη,αρα οχι πολλες βενζινες,το οδικο δυκτιο απο ακρη σε ακρη του νησιου ειναι μονο 14 χμλ πανω στα οποια ειναι ολες οι παραλλιες,το καραβια απο Βολο κανει μονο 2,30 ωρες,το εισητηριο για αυτοκινητο απ οτι ξερω ειναι λογικο.Και ειναι και νησι για ζευγαρια αλλα και για παρεες:)

Dust in the wind

 

 

http://briefcase.pathfinder.gr/download/snatch13/15577/183644/0/pao13.gif

Link to comment
Share on other sites

Επειδη χθες γυρισα απο Λευκαδα θα σας πω τις εντυπωσεις μου.Οσον αφορα τα μεταφορικα αξιζει γιατι δεν πληρωνεις φερι.Εμενα στην περιοχη Αγιο Νικητα (βορειοδυτικα του νησιου) που ηταν πολυ ωραια.Συνιστω να μεινετε στην δυτικη πλευρα γιατι εκει ειναι οι φοβερες παραλιες (εγκρεμνοι,καθισμα) και το πορτο κατσικι που ειναι νοτια μιας και εισαι στο Ιονιο πελαγος.Απο την αλλη πλευρα αν εξαιρεσεις Πορο-Νυδρι που παλι δεν φτανουν την δυτικη πλευρα ηταν ωραια.Η ανατολικη πλευρα δουλευει πολυ με ξενους και ειναι λιγο μπαχαλο χωρις ποιοτητα.Να κοιταξετε να ειστε κοντα στην χωρα μιας και μονο εκει αξιζει η νυχτερινη ζωη (παραλιακα στο πλακοστρωτο και 2 pubs το Capital και αλλη μια που δεν θυμαμαι πως λεγεται).Οι pubs εχουν κοσμο Παρασκευη και Σαββατο.

*Αγοραστε ομπρελες γιατι το νοικιασμα πηγαινε 7 και 8 ευρω και την πατησα.

Link to comment
Share on other sites

^θα πάω για μία μέρα στην λευκάδα. Για μπάνιο λέμε να πάμε στους εγκρεμνούς, αλλά επειδή δεν θέλω να χάσουμε όλο το χρόνο μας ψάχνοντας μπορείς να μου πεις καμιά ωραία ψαροταβέρνα να καθήσουμε για φαγητό??
http://dl5.glitter-graphics.net/pub/1310/1310135q5fto1gp1w.gif
Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω νησί να μπορώ να πάρω αυτοκίνητο χωρίς να πληρώσω μαλοκέφαλα σε μεταφορικά και να είναι και σχετικά κοντά να μην φύγει ο μισός προϋπολογισμός των διακοπών σε βενζίνες (αναχώρηση από Θεσ/νικη). Η διαμονή ευτυχώς είναι με εισητήρια κοινωνικού τουρισμού οπότε βγαίνει πολύ φτηνά αν και σε περιορισμένο σχετικά αριθμό καταλυμμάτων - ξενοδοχείων.

Σκέφτηκα την Θάσσο ως λογικό προορισμό αλλά θέλω και γνώμες για το εν λόγω νησί! Διασκέδαση, φαγητό, παραλίες για εμένα + :love:

 

Μήπως τελικά μόνο η Σαντορίνη είναι ο απόλυτος προορισμός για ζευγάρια ή είναι απλά αστικός μύθος; :worry:

 

:)

Αλεξ για Θασσο αν το αποφασισεις να μου στειλεις ενα pm... Πηγαμε περυσι με την κοπελια μου για 5 μερες και περασαμε πολυ ωραια! Βεβαια αυτη παραθεριζε εκει απο μικρο παιδι... Μειναμε σπιτι της οποτε δεν εχω info για δωματια/ξενοδοχεια αλλα μπορω να σου στειλω καλες ταβερνουλες και παραλιες για μπανιο! ;)

 

Ειδικα ειχαμε παει σε μια ερημικη και ηταν ολα τα λεφτα!! ;) ;)

Link to comment
Share on other sites

θα κανεις τον κοπο να το προωθησεις και σε μενα?θα παω τριημερο εκει...
:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Οταν ειχα παει Θασο θυμαμαι την παραλια χρυση αμμουδια που ηταν πολυ καθαρη οπως και η θαλασσα.Απο φαγητο που το προτεινω σε ολους οσους θα πανε Θασο,ενα εστιατοριο στα δεξια σας (καθως μπαινετε χρυση αμμουδια) 500 μετρα απο το ξενοδοχειο enavlion hotel ή enavlion Batagiannis.
Link to comment
Share on other sites

προσπαθησα να κλεισω 4ημερο θασο αλλα ολα τα ξενοδοχεια(μα ολα!) ειναι γεματα για 15αυγουστο.

κατα πασα πιθανοτητα περιμενουν 8ημερες και 10ημερες εκδρομες και δεν θελουν να "χασουν" το δωματιο για 3 διανυκτερευσεις.

 

ισως αν παρω αρχες αυγουστου να εχω καλυτερη τυχη.

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Paidia kalispera:p

MIas kai apofasisa na paw fetos telika skia8o kai exw vrei ksenodoxeio ktl dn exw kleisei akoma karavi:p

2 atoma me autokinito 13 k 18 pigaine ela dld poso peripou 8a kostisei???

An mporeite dwste m kai sugekrimena kapoia sites i otidipote allo einai xrisimo:p

 

Filika

 

Nikolas:)

Μέγιστο μέγεθος υπογραφής 16 kiB
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...