Jump to content

Καρτοκινητή Vodafone International


Vangelakis4
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

οταν λεει οτι δεν ισχυει σε κατασταση περιαγωγης, εννοει οτι αυτος που ειναι εξωτερικο δε μπορει να τα χρησιμοποιει, σωστα; Εαν ομως καποιος με αυτο το πακετο ειναι ελλαδα, μπορει να χρησιμοποιει τα 300 προς εναν αλλο που ειναι voda ελληνικο νουμερο, αλλά στο εξωτερικο, σωστα; Αυτος που ειναι ελλαδα θα του αφαιρουνται απο το 300 και αυτος που ειναι εξωτερικο θα χρεωνεται εισερχομενη κληση, ετσι δεν ειναι;

 

ναι προφανως ετσι ειναι οπως τα λες.

 

Ελαβα ενα δωρο 500 ΜΒ μεχρι τις 16 του μηνα αν δεν κανω λαθος ομως επειδη ειχα ενεργοποιημενο αλλο πακετο ιντερνετ με sms στο 1286 μου δινει το υπολοιπο απο το πακετο που ειχα. Μπορω καπως να μαθω το υπολοιπο απο τα 500;

μεσω του 13840 θα μπορεσουνε να σε ενημερωσουν για το υπολοιπο που εχεις διαθεσιμο , ετσι μου ειχανε πει οταν ειχα παρει να ρωτησω για την προσφορα της μεγαλης εβδομαδας .

Edited by JOHNMEGARYTHMOS

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Κάλυψη 3G σε επαρχία συγκεκριμένα για Τεγέα Αρκαδίας ξέρει κανείς;

Στο χάρτη κάλυψης της Vodafone φαίνεται να πιάνει σχεδόν παντού κι όπως λένε κατά 99,8%, να υποθέσω ότι είναι έτσι;

Υπάρχει δυνατότητα από εξυπηρέτηση πελατών να μπορούν να σου πουν αν πιάνει στη περιοχή που θέλεις;

Link to comment
Share on other sites

Κάλυψη 3G σε επαρχία συγκεκριμένα για Τεγέα Αρκαδίας ξέρει κανείς;

Στο χάρτη κάλυψης της Vodafone φαίνεται να πιάνει σχεδόν παντού κι όπως λένε κατά 99,8%, να υποθέσω ότι είναι έτσι;

Υπάρχει δυνατότητα από εξυπηρέτηση πελατών να μπορούν να σου πουν αν πιάνει στη περιοχή που θέλεις;

 

ναι μπορούν ! Αλλά δεν είναι αξιόπιστοι διότι παίζουν ρολό και οι εξωτερικοί παράγοντες για to σήμα!.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Κάλεσε 1399 δωρεάν από κινητό Vodafone για να σου πουν για την κάλυψη
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Παράταση πακέτου χρόνου ομιλίας προς συνδρομητές Vodafone International και προς Αλβανία

Η εταιρία VODAFONE - ΠΑΝΑΦΟΝ ΑΕΕΤ (Vodafone) ανακοινώνει την παράταση της διαθεσιμότητας του πακέτου χρόνου ομιλίας που προσφέρει 300 λεπτά προς συνδρομητές Vodafone International με χρέωση €1 (συμπεριλαμβανομένου ΦΠΑ 23%) και του πακέτου ομιλίας που προσφέρει 50 λεπτά προς όλα τα κινητά και σταθερά της Αλβανίας με χρέωση €5 (συμπεριλαμβανομένου ΦΠΑ 23%) έως και 15/09/2012. Tα πακέτα ομιλίας είναι διαθέσιμα στους συνδρομητές καρτοκινητής Vodafone International.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Κάλυψη 3G σε επαρχία συγκεκριμένα για Τεγέα Αρκαδίας ξέρει κανείς;

Στο χάρτη κάλυψης της Vodafone φαίνεται να πιάνει σχεδόν παντού κι όπως λένε κατά 99,8%, να υποθέσω ότι είναι έτσι;

Υπάρχει δυνατότητα από εξυπηρέτηση πελατών να μπορούν να σου πουν αν πιάνει στη περιοχή που θέλεις;

όταν είχα vodafone cu έξω από το κέντρο της Τρίπολης 4χλμ(χωριό θανα) προς Τεγέα δεν είχε πρόβλημα!σορρυ για την καθυστερημένη απάντηση αλλά τώρα το είδα

Link to comment
Share on other sites

Η εταιρία VODAFONE - ΠΑΝΑΦΟΝ ΑΕΕΤ (Vodafone) ανακοινώνει την αύξηση του διαθέσιμου χρόνου ομιλίας προς όλα τα σταθερά δίκτυα της Βουλγαρίας από 100 λεπτά σε 180 λεπτά με την ίδια χρέωση των 5€ για τις ενεργοποιήσεις του αντίστοιχου πακέτου που θα πραγματοποιήσουν οι συνδρομητές καρτοκινητής Vodafone International από 10/07/2012 έως και 30/09/2012. Παράλληλα κατά τη διάρκεια χρήσης του πακέτου αυτού, το βήμα χρέωσης θα είναι ανά τρία λεπτά αντί ανά δευτερόλεπτο με ελάχιστη διάρκεια κλήσης τα τρία λεπτά που ίσχυε μέχρι σήμερα.

 

Επιπλέον η Vodafone ανακοινώνει την διάθεση από 10/07/2012 έως και 30/09/2012 ενός νέου πακέτου χρόνου ομιλίας για όλους τους συνδρομητές καρτοκινητής Vodafone International, με χρέωση 5€ τo οποίο προσφέρει 60 λεπτά ομιλίας προς όλα τα κινητά και σταθερά δίκτυα στην Βουλγαρία.

 

Τα πακέτα ομιλίας έχουν διάρκεια 30 ημερών από την ημερομηνία ενεργοποίησής τους. Μετά τη λήξη ισχύος του πακέτου, δηλαδή 30 ημέρες από την ενεργοποίηση ή μετά την κατανάλωση του διαθέσιμου χρόνου ομιλίας, οι συνδρομητές θα χρεώνονται σύμφωνα με τις βασικές χρεώσεις του πακέτου τους. Κατά τη διάρκεια χρήσης των διαθέσιμων λεπτών ομιλίας των συγκεκριμένων πακέτων ισχύει χρέωση ανά τρία λεπτά. Τα διαθέσιμα λεπτά που δεν καταναλώνονται εντός 30 ημερών δεν μεταφέρονται σε επόμενους μήνες.

 

Όλοι οι συνδρομητές Vodafone International θα μπορούν να ενεργοποιήσουν δωρεάν μέσω γραπτού μηνύματος το πακέτο προς σταθερά δίκτυα Βουλγαρίας στέλνοντας «2» στο 12555 και το πακέτο προς όλα τα δίκτυα της Βουλγαρίας στέλνοντας «22» στο 12555.

 

Επιπλέον μπορούν να ενημερώνονται για το υπόλοιπο χρόνου ομιλίας καλώντας δωρεάν στο 1252.

 

Σημειώνεται ότι η χρήση των ανωτέρω πακέτων ομιλίας δεν ισχύει κατά την διάρκεια περιαγωγής.

 

Όλες οι ανωτέρω τιμές περιλαμβάνουν ΦΠΑ 23%.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Το κόστος απόκτησης ενός αριθμού vodafone international είναι 5€. Μπορώ να το παραγγείλω στο σπίτι μου? Θα παραμείνει 5€? Ξέρει κανείς?
Link to comment
Share on other sites

Το κόστος απόκτησης ενός αριθμού vodafone international είναι 5€. Μπορώ να το παραγγείλω στο σπίτι μου? Θα παραμείνει 5€? Ξέρει κανείς?

 

εαν κάνεις αίτηση νέου πακέτου σύνδεσης απο το site του vodafone.gr θα το παραλάβεις δωρεάν με courier όποτε σε συμφέρει καλύτερa.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Α, μαλιστα! Θενκς! Βεβαια δεν καταλαβα τι θελει οταν ζηταει αριθμο εγγραφου...

 

εκεί που σου λέει αριθμό έγραφου γράφεις τον αριθμό ταυτότητας σου και επιλέγεις ή απο πάνω ή απο κάτω την επιλογή αστυνομική ταυτότητα.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

 

καλα που υπάρχει η συγκεκριμένη ανακοινώση ;. Εγώ εχω βάλει σελίδοδείκτη τις ανακοινώσεις τις vodafone και μπαίνω μέσα και δεν υπάρχει. Επίσης απο όσο βλέπω το vodafone international δεν ειναι πια πιο οικονομικό στην χρέωση ομιλίας αλλά έχει την ίδια χρέωση ομιλίας με vodafone cu και vodafone νέο καρτοκινητο . Όσο για τa μυνηματa και την ομιλία ακολούθησε τον δρόμο τις κιου που τa ίδια έκανε και εκείνη. Αλλά απο όσο βλέπω παραμένει η χρέωση ανά δευτερόλεπτο κάτι που συμφέρει χωρίς να έχει την ελάχιστο χρονο χρέωσης όπως στa αλλά δυο πακέτα καρτοκινητης που ένω έχουν την ίδια χρέωση, έχουν ελάχιστο χρονο χρέωσης. Άρα τώρα δεν υπάρχει οικονομικό καρτοκινητο με οικονομικές βασικές χρεώσεις . Μονο η champion αν υπάρχει ακόμα έχει οικονομικές χρεώσεις κατά τa αλλά όλα ξεκινάνε απο 37λεπτα το λεπτο και μετά πάμε σε ακριβότερα όπως καρτοκινητη ολυμπιακός και ελτα. Ξέχασα κάτι άλλο ; ή όχι ;.

Edit : απο ότι μου είπανε η ανακοινώση έχει βγει απο τις 3/8 για αυτο δεν την έβλεπα τώρα .

Edited by JOHNMEGARYTHMOS

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Κανονικά δεν θα έπρεπε ο νόμος να τους υποχρεώνει να ειδοποιούν με sms για τις επικείμενες χρεώσεις; Από το σύνολο αυτών που έχουν International πόσοι θα δουν την ανακοίνωση; Τα ίδια έκανε και η Q. Μέχρι στιγμής έμεινε η Frog για να δούμε... :rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

το ολυμπιακος εχει (ακομη) 0,0532/sms (εντός ελλαδος) και 0,126/λεπτο (μεταξυ τους τα 'ολυμπιακος'). Σε ολα τα άλλα ειναι πανακριβος
Link to comment
Share on other sites

το ολυμπιακος εχει (ακομη) 0,0532/sms (εντός ελλαδος) και 0,126/λεπτο (μεταξυ τους τα 'ολυμπιακος'). Σε ολα τα άλλα ειναι πανακριβος

 

απο ότι έμαθα το champion καρτοκινητο ειναι το πιο οικονομικό 0.20 ή 0.21ευρώ το λεπτο με χρέωση ανά δευτερόλεπτο και το sms προσ ολους και στο εξωτερικό έχει 4λεπτα. Όποτε παραμένει το οικονομικότερο καρτοκινητο που υπάρχει. Βέβαια έχει καταργήθει απο ότι μου είπανε. Αλλά υπάρχουν πολλά καταστήματα champion καρεφουρ που έχουνε καρτοκινητa στa ταμία όποτε υπάρχει πολύ stock στa καταστήματα όποτε μπορείτε να το πάρετε εαν ενδιαφέρεται κανένας. Το κακό ειναι ότι δεν έχει κανένα πακέτο για χρονο ομιλίας και sms αλλά μονο πακέτα internet. Ούτε καν μπονους ανανέωσης όπως έχει το international.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

συμφωνω για το champion, αλλά εαν υπολογισεις το 2πλασιασμο του frog, αυτο παραμενει (ακομη) το φτηνοτερο, αφου ολες οι χρεωσεις διαιρουνται στο μισό. Παντα μιλαω για στανταρ χρεωσεις, χωρις πακετα και μπονους. Το μονο ασχημο στο frog ειναι οτι κανει 2πλασιασμο μονο στην πρωτη ανανεωση καθε μηνα.
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Ανεβασε τις τιμες στη Qcard η wind,βρηκε την ευκαιρια να τις ανεβασει στο international και η voda,λοιπον δεν αξιζει καθολου να μιλας στην κινητη,απο δω και περα θα περιορισω κι εγω τις ανανεωσεις μου για σπασιμο,οσο τις ανεβαζουν τις τιμες τοσο λιγοτερες θα ειναι οι ανανεωσεις μου,αντε πια το παρακαναν ολες,το κινητο μου απο δω και περα θα το χω μονο για να με παιρνουν......
Link to comment
Share on other sites

Ανεβασε τις τιμες στη Qcard η wind,βρηκε την ευκαιρια να τις ανεβασει στο international και η voda,λοιπον δεν αξιζει καθολου να μιλας στην κινητη,απο δω και περα θα περιορισω κι εγω τις ανανεωσεις μου για σπασιμο,οσο τις ανεβαζουν τις τιμες τοσο λιγοτερες θα ειναι οι ανανεωσεις μου,αντε πια το παρακαναν ολες,το κινητο μου απο δω και περα θα το χω μονο για να με παιρνουν......

 

Χα... εδω και 1,5 - 2 χρονια και γω ακολουθω αυτη την τακτικη... Απο συμβολαιο 35 ευρω επι πολλα χρονια τους κατεβασα σιγα σιγα σε καρτα οπου ανανεωνω μια στο διμηνο... οσο λιγοτερη χρηση γινεται. Σε καθε αυξηση που βαρουσαν, εκανα πολλαπλάσια μειωση χρήσης/καταναλωσης με την σειρα μου. Πλεον ειμαι ενα βήμα πριν πετάξω την sim στα σκουπίδια :D

 

Μακάρι να εμπαιναν ολοι σε αυτη την λογική... θα βλέπαμε καλύτερες μερες... αλλα φευ...

Current status: Galaxy S7 Duos, HP Spectre X360, Synology DS215j
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ με τη σειρά μου από τότε που αύξησαν τις τιμές σταμάτησα τις ανανεώσεις και χρησιμοποιώ την frog που μέχρι στιγμής είναι η φτηνότερη και διπλασιάζει την κάρτα.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Έχω ένα Vodafone Καρτοκινητό με υπόλοιπο ~25€ στο οποίο έχουν γίνει ανανεώσεις 25€ τους τελευταίους 2 μήνες. Για να μεταφέρω χρόνο προς έναν αριθμό Vodafone Ιnternational ξέρω ότι πρέπει να κάνω αλλαγή πακέτου από το 1266 και να κάνω το Καρτοκινητό --> International, καθώς το Sharing για το International είναι εφικτό μόνο μεταξύ ίδιου πακέτου (από International σε International).

Απορίες:

1. Θα χάσω το υπόλοιπό μου με την αλλαγή πακέτου; (νομίζω πώς όχι αλλά το διπλοτσεκάρω)

2. Για να μεταφέρω πχ 20 ευρώ που θέλω, πρέπει πρώτα να κάνω μια ανανέωση ως International, πλέον, αφού αλλάξω το πακέτο; Και αρκεί μια ανανέωση 5€ ή πρέπει πάλι να είναι πάνω από 25€ τους τελευταίους 2 μήνες ενώ είμαι International;

 

Οι όροι για τη μεταφορά υπολοίπου από το σάιτ της βόντα, εδώ:

http://www.vodafone.gr/portal/client/cms/viewCmsPage.action?pageId=11420

Αυτό με την υποχρεωτική ανανέωση προκειμένου να αποκτήσεις το δικαίωμα να κάνεις sharing μετά την αλλαγή πακέτου κάπου το έχω διαβάσει στο myphone αλλά (φυσικά) τώρα δεν το βρίσκω.

Edited by tseapis
επαναδιατύπωση
Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα Vodafone Καρτοκινητό με υπόλοιπο ~25€ στο οποίο έχουν γίνει ανανεώσεις 25€ τους τελευταίους 2 μήνες. Για να μεταφέρω χρόνο προς έναν αριθμό Vodafone Ιnternational ξέρω ότι πρέπει να κάνω αλλαγή πακέτου από το 1266 και να κάνω το Καρτοκινητό --> International, καθώς το Sharing για το International είναι εφικτό μόνο μεταξύ ίδιου πακέτου (από International σε International).

Απορίες:

1. Θα χάσω το υπόλοιπό μου με την αλλαγή πακέτου; (νομίζω πώς όχι αλλά το διπλοτσεκάρω)

2. Για να μεταφέρω πχ 20 ευρώ που θέλω, πρέπει πρώτα να κάνω μια ανανέωση ως International, πλέον, αφού αλλάξω το πακέτο; Και αρκεί μια ανανέωση 5€ ή πρέπει πάλι να είναι πάνω από 25€ τους τελευταίους 2 μήνες ενώ είμαι International;

 

Οι όροι για τη μεταφορά υπολοίπου από το σάιτ της βόντα, εδώ:

http://www.vodafone.gr/portal/client/cms/viewCmsPage.action?pageId=11420

Αυτό με την υποχρεωτική ανανέωση προκειμένου να αποκτήσεις το δικαίωμα να κάνεις sharing μετά την αλλαγή πακέτου κάπου το έχω διαβάσει στο myphone αλλά (φυσικά) τώρα δεν το βρίσκω.

 

το υπόλοιπο σού το χάνεις μόνο εαν είσαι καρτοκινητό ολυμπιακός και ελτα και πας σε άλλο πακέτο καρτοκινητης!. Αλλιώς όχι. Οσο για την ανανέωση 25ευρώ και άνω για το sharing ισχύει κανονικa αλλά δεν ξερω εαν θα πρέπει να βάλεις 25ευρώπ ίδιο αριθμό με το ίδιο πακέτο και μετά εαν το αλλάξεις να μην έχεις προβλήμa δεν το εχω δοκιμάσει αλλά νομίζω οτι δεν πρέπει να παίζει ρολό ίσως τa 25ευρώ αφορούν την γραμμή και όχι το πακέτο που είσαι. Τέλος να ξέρεις οτι η μεταφορά χρονου ομιλίας σε άλλο καρτοκινητό δεν ανανεώνει τον χρονο που λήγει η καρτα σημ στον αριθμό που θα το μεταφέρεις .

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...