Jump to content

Mobile TV - Dual Sim με ελληνικά


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

μετά απο αρκετό λιώσιμο ένα έχω να πω..δεν πρόκειται να βρείτε κατι καλύτερο με τα ιδια λεφτά , και η κατασκευή του μια χαρά ειναι ( είχα πιάσει στα χέρια μου το n95 8 γιγα και μου φάνηκε άδειο )

 

το μόνο που με προβληματίζει μέχρις στιγμής είναι η tv του ...έκανα γύρω γύρω βόλτες για να καταφέρω να πιάσω κάποια κανάλια και αυτά με το ζόρι και με πολύ χιόνι .

δεν ξέρω αν φταίει η περιοχή που μένω ( Πειραιάς ) αλλα και στην δουλειά μια απο τα ίδια έπιανα ...καμιά πατέντα κανένα κολπάκι που μπορώ να κανω για καλητερο σήμα υπάρχει αραγε?

 

.....απο τα πολυ θετικά του είναι η ένταση των ηχείων που πραγματικά μπορεί να σε ξεκουφάνει ...μου έλυσε και τα χέρια και η δυνατότητα που έχει να έχω δυο ενεργές sim μιας και στην δουλειά δεν χρειαζετε να κουβαλάω 2 κινητα :rolleyes:

 

η άποψη μου είναι οτι για 120 ευρώ ειναι άριστη αγορά , για παραπάνω ευρώ θα είχα και παραπάνω απαίτησης ....αντε να βγει και κινεζικο με ψηφιακή tv :shifty:

To κινητό έχει άψογη τηλεόραση....Έχει αρκετά μειονεκτήματα, ανάμεσα στα οποία έλλειψη ΜΜS και αντιστοίχιση φωτό στις επαφές μέχρι 20 ΚΒ, χωρίς αυτόματο resize....

http://banners.wunderground.com/banner/gizmotemp/global/stations/16716.gif
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ti na po re paidia...opou exo dokimasi mexris stigmis den piano sxedon katholou . ..les na exi tipota to diko mou?

kai ena akoma arnitiko pou paratirisa simera einai oti den exi dinato ixo sto akoustiko otan milas , oso ki an to aniksis akouhete poli xamila ...les na epesa se provlimatiko ???

Link to comment
Share on other sites

Κοιτάξτε και αυτό.

http://www.china-mobile-phone.com/2008-01/zt968-e.htm

 

Έχει καλύτερη κάμερα, και κοστίζει US$150.00.

Μπορείτε να παραγγείλετε απευθείας απο εκείνο το site. +35$ μεταφορικά

http://www.china-mobile-phone.com/information/shipping-cost.htm

Δεν ξέρω τι γίνεται με τις παραγγελίες, το ψάχνω. Όποιος βρει κάτι νεότερο (και μακάρι και κάποιον στην Ελλάδα που να τα πουλάει) να μας το πει.

Μέχρις στιγμής υπάρχει το

http://www.1ena.com

το οποίο πουλάει παρόμοια τηλέφωνα, χωρίς όμως Ελληνικά!

Βασίλης!
Link to comment
Share on other sites

Κοιτάξτε και αυτό.

http://www.china-mobile-phone.com/2008-01/zt968-e.htm

 

Έχει καλύτερη κάμερα, και κοστίζει US$150.00.

Μπορείτε να παραγγείλετε απευθείας απο εκείνο το site. +35$ μεταφορικά

http://www.china-mobile-phone.com/information/shipping-cost.htm

Δεν ξέρω τι γίνεται με τις παραγγελίες, το ψάχνω. Όποιος βρει κάτι νεότερο (και μακάρι και κάποιον στην Ελλάδα που να τα πουλάει) να μας το πει.

Μέχρις στιγμής υπάρχει το

http://www.1ena.com

το οποίο πουλάει παρόμοια τηλέφωνα, χωρίς όμως Ελληνικά!

 

to kaliteri kamera pou to ides ? 1.3 megapixel grafi oti exi anti 2 pou exi to diko mas ..to http://www.1ena.com ta exi se diplasia kai timi...

Link to comment
Share on other sites

και εγώ νόμιζα για 640χ480.:lol:

Απο βίντεο πως πάνε (εννοώ τι ανάλυση και ποιότητα);

Συμφωνώ πως το 1ena.com τα έχει πανάκριβα (σχετικά με τις τιμές που είναι πολύ χαμηλότερες και σε $). Εκτός αυτού δεν βάζει και τηλέφωνα με Ελληνικά (που είναι περίεργο μιας και... υπάρχουν).

Απο Ελλάδα μπορούμε να τα πάρουμε; Τα φοβάμαι τα Κινέζικα!

Εκτός αυτού πως γίνεται παρόμοια τηλ. να έχουν τόσο διαφορετικές τιμές;

Βασίλης!
Link to comment
Share on other sites

ακουστε οσων αφορα της καμερες. ολες εχουν φακο 0.3mp. απο εκει και μετα μεσα απο το λογισμικο τους ανεβαζουν τα pixel. γι'αυτο μην περιμενετε σπουδαιες φωτο απο τα συγκεκριμενα κινητα,τοχω ξαναπει αλλωστε δε τα παιρνουμε για την καμερα τους.
Link to comment
Share on other sites

ακουστε οσων αφορα της καμερες. ολες εχουν φακο 0.3mp. απο εκει και μετα μεσα απο το λογισμικο τους ανεβαζουν τα pixel. γι'αυτο μην περιμενετε σπουδαιες φωτο απο τα συγκεκριμενα κινητα,τοχω ξαναπει αλλωστε δε τα παιρνουμε για την καμερα τους.

 

οπότε... κατάλαβα κ τα αποτελέσματα... Καλά, ας μην είμαστε και αχάριστοι με 100 ευρώ εδώ δεν βρίσκεις κινητό ούτε με κάμερα!

Σκέφτομαι και εγώ να αγοράσω απο το παρπάνω λινκπου έβαλα το ZT968-E.

Έχει και TV, αλλά ψάχνοντας το, είδα οτι υπάρχει ο τεράστιος... ΠΕΛΩΡΙΟΣ, κίνδυνος του τελωνείου. Αν το παραγγείλω θα έρθει (:D) ή θα τρέχω τελωνεία+δασμούς+....(ότι θυμηθεί ο κάθε τελωνειακός), περίπτωση στην οποία μπορεί να μη πάω καν να το πάρω :cry:;

Ξέρετε τίποτε;

Επίσης Droulis

έχεις κάποια άλλη πρόταση (άλλο κινητό, άλλο τρόπο αγοράς);;;

Ευχαριστώ παιδιά απο το ενδιαφέρον. Έχω συγκινηθεί

:O

Βασίλης!
Link to comment
Share on other sites

meso ebau ..des to proigoumeno link kai parto apo eki...den plironis kai telonio mias kai ine i aksia tou kato apo 100 evro ( ROTISA )

emena mou irthe kanonika stin doulia mou kai to parakolouthousa me to noumero pou mou ixan dosi...:)

Link to comment
Share on other sites

meso ebau ..des to proigoumeno link kai parto apo eki...den plironis kai telonio mias kai ine i aksia tou kato apo 100 evro ( ROTISA )

emena mou irthe kanonika stin doulia mou kai to parakolouthousa me to noumero pou mou ixan dosi...:)

 

απο οτι καταλαβα δεν μπαινει ΜΡ3 για ηχος κλησης ετσι?σημερα μου ηρθε.πρωτες εντυπωσεις πολυ καλες.τηλεοραση καλα πιανω.ο ηχος ειχες δικιο ειναι σουπερ.πολυ δυνατος.τα λεμε το ξεψαχνιζω......

 

απο οτι καταλαβα δεν μπαινει ΜΡ3 για ηχος κλησης ετσι?σημερα μου ηρθε.πρωτες εντυπωσεις πολυ καλες.τηλεοραση καλα πιανω.ο ηχος ειχες δικιο ειναι σουπερ.πολυ δυνατος.τα λεμε το ξεψαχνιζω......

 

οκ οι ηχοι κλησης.αλλαζουν.πολυ καλο μεχρι στιγμης

Link to comment
Share on other sites

kalispera paidia

 

skeftomai sovara na to tsimpisw;)

eseis osoi to exete eiste euxaristimenei???

An to agorasw simera kai stelei aurio pote 8a to exw???

 

Filika

 

Nikolas:D:):p

Μέγιστο μέγεθος υπογραφής 16 kiB
Link to comment
Share on other sites

kalispera paidia

 

skeftomai sovara na to tsimpisw;)

eseis osoi to exete eiste euxaristimenei???

An to agorasw simera kai stelei aurio pote 8a to exw???

 

Filika

 

Nikolas:D:):p

 

 

λοιπον παιδια και εγω παιρνω το κινητο παρασκευη μαλλον μην το σκεφτεσαι μολις το παρω θα γραψω σχολια

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

value for the money ο Κινέζος παιδιά ...και τη tv τελικά μια χαρά και σε εμένα ..απλά λόγω προβληματικής περιοχής δεν είχα σήμα στην αρχή
Link to comment
Share on other sites

to kaliteri kamera pou to ides ? 1.3 megapixel grafi oti exi anti 2 pou exi to diko mas ..to http://www.1ena.com ta exi se diplasia kai timi...

 

Εχω δει το συγκεκριμενο σαιτ www,chrisdr,com και εχει επισης κινητα τηλεφωνα Dual Sim με TV με αγγλικα σε καταπληκτικες τιμες με εγγυηση 1χρονου

και εχω δει και κατι ωραια GPS φορητα με προεγκαταστημενους χαρτες destinator..και λεω να "χτυπησω"κατι απο αυτα..εχεις παρει μηπως απο το συγκεκριμενο καταστημα ή καποιος αλλος?

Link to comment
Share on other sites

Εχω δει το συγκεκριμενο σαιτ www,chrisdr,com και εχει επισης κινητα τηλεφωνα Dual Sim με TV με αγγλικα σε καταπληκτικες τιμες με εγγυηση 1χρονου

και εχω δει και κατι ωραια GPS φορητα με προεγκαταστημενους χαρτες destinator..και λεω να "χτυπησω"κατι απο αυτα..εχεις παρει μηπως απο το συγκεκριμενο καταστημα ή καποιος αλλος?

tv-dual sim me ellhnika exei? edo to thread giauto milaei kai oi times tou den einai katapliktikes.
Link to comment
Share on other sites

παιδια απο sar πως πανε τα κινητα βρηκατε τιποτε θελω πολυ να παρω αλλα μην γινει τηγανιτο το κεφαλι μου:wacko:, εχουν ανοιχτη ακροαση και ποσο καλη ειναι? μπορεις ας πουμε να το εχεις σε πανω απο 40cm και να σε ακουν καθαρα.
Link to comment
Share on other sites

παιδιά έχω πάρει το TV-N99i από το http://www.1ENA.com και είμαι απόλυτα ευχαριστημένος από το τηλέφωνο σαν συσκευή και ιδιαίτερα από την πρακτική λειτουργία των 2 sim.

Αλλά προσοχή για να πιάσει καλά τα κανάλια της τηλεόρασης πρέπει πριν κάνετε scan να βάλετε στις ρυθμίσεις σαν χώρα τη Γερμανία, γιατί έχει ακριβώς το ίδιο σύστημα με εμάς.

Όλα τα κανάλια πλέον τα πιάνει άψογα και με μία μπαταρία βλέπω τηλεόραση συνεχόμενα για πάνω από 6 ώρες.

Link to comment
Share on other sites

παιδια παιζει κανονικα τραγουδια και βιντεο;

μπορω να στειλω ενα τραγουδι απο αλλο κινητο μεσω bluetooth΄και να παιζει;

ευχαριστω

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

παιδια παιζει κανονικα τραγουδια και βιντεο;

μπορω να στειλω ενα τραγουδι απο αλλο κινητο μεσω bluetooth΄και να παιζει;

ευχαριστω

 

ναι κανονικα.τα τραγουδια και με φοβερο ηχο.στα βιντεο ομως κολλαει η εικονα δηλαδη ο ηχος προηγειται.τουλαχιστον αυτα απο το youtube.αλλα στελνει και παιζει κανονικα.παιδια για την τιμη του ειναι σουπερ.αφου εγω εχω ενα HTC cruise και τωρα ξεκουραζεται

Link to comment
Share on other sites

πάντως προτίμησα να το πάρω από ελληνικό site για να έχω και την εγγύηση αντικατάστασης και γενικά το κεφάλι μου ήσυχο, άσε που αν μπλέξεις με τελωνεία δεν ξέρεις τι φιρμάνι θα'ρθει τελικά
Link to comment
Share on other sites

πάντως προτίμησα να το πάρω από ελληνικό site για να έχω και την εγγύηση αντικατάστασης και γενικά το κεφάλι μου ήσυχο, άσε που αν μπλέξεις με τελωνεία δεν ξέρεις τι φιρμάνι θα'ρθει τελικά

 

Πες εντυπωσεις μολις το παρεις.Ελληνικα δεν εχει φυσικα:confused:

Link to comment
Share on other sites

Πες εντυπωσεις μολις το παρεις.Ελληνικα δεν εχει φυσικα:confused:
νομιζω παιδια πως υπαρχει αναλογο thread για το συγκεκριμενο κινητο που μιλατε. αν εχετε κατι συγκεκριμενο να πειτε για το κινητο που αναφερομαστε πολυ ευχαριστως να εκφρασετε την αποψη σας,ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

Διάβασα όλα αυτά που λέτε και λέω να το χτυπήσω,από ebay,να το πάρω καλύτερα από το ebay.de,έτσι σίγουρα δε θα έχω πρόβλημα με τελωνείο??θέλω να ρωτήσω αν ξέρετε κάτι για τα παρακάτω...

1.Please remark your phone number on the paypal payment (very important).

2.Shipping internationally (worldwide) by EMS or TNT...(τι να διαλέξω?)

3.We accept paypal only,δηλαδή από που πληρώνω?

ευχαριστώ πολύ!!

Link to comment
Share on other sites

Διάβασα όλα αυτά που λέτε και λέω να το χτυπήσω,από ebay,να το πάρω καλύτερα από το ebay.de,έτσι σίγουρα δε θα έχω πρόβλημα με τελωνείο??θέλω να ρωτήσω αν ξέρετε κάτι για τα παρακάτω...

1.Please remark your phone number on the paypal payment (very important).

2.Shipping internationally (worldwide) by EMS or TNT...(τι να διαλέξω?)

3.We accept paypal only,δηλαδή από που πληρώνω?

ευχαριστώ πολύ!!

 

To ότι είναι στο ebay.de δεν είναι σίγουρο ότι είναι ο πωλητής στην γερμανία οπότε κοίτα από που το στέλνει.

1. Βάλε το κινητό σου μήπως χρειαστεί να σε ενημερώσει για κάτι

2. δεν ξέρω

3. Το paypal είναι μια υπηρεσία για "ασφαλείς" αγοραπωλησίες μέσω ιντερνετ κοίτα εδώ

http://briefcase.pathfinder.gr/download/317490
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Mobile TV - Dual Sim με ελληνικά

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...