Jump to content

Mobile TV - Dual Sim με ελληνικά


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

pedia ego pira to iphono ton clono kai einai polly oreo (pros to paron..na doume zoi i mpataries)

erotisi..an jeri kapios: a) yparxi pouthena kanena manual gia ayta (to idio einai sxodon ola)

b) pos kanis egkatastasi games;

c) pos stelnis sms..xaxxaxaxaaax

kai isos polla alla

 

 

 

thanks

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

παιδια το A9000 το εχει κανεις? Εχει ελληνικα?

Στα κινητα χωρς ελληνικα παιρνεις τα SMS που σου στελνουν ή δεν τα εμφανιζει καλα?

 

Βρηκα ενα και λεει οτι εχει MTK Operating System. Ξερετε τι είδος λειτουργικο ειναι αυτο?

 

http://i18.ebayimg.com/01/i/001/0c/f7/9fab_1_b.JPG

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

παιδια το A9000 το εχει κανεις? Εχει ελληνικα?

Στα κινητα χωρς ελληνικα παιρνεις τα SMS που σου στελνουν ή δεν τα εμφανιζει καλα?

 

Βρηκα ενα και λεει οτι εχει MTK Operating System. Ξερετε τι είδος λειτουργικο ειναι αυτο?

 

http://i18.ebayimg.com/01/i/001/0c/f7/9fab_1_b.JPG

den exei ellhnika-mporei na emfanizei ta sms mporei kai oxi exartatai an exei ellhnika fonts to logismiko. mtk einai kleisto logismiko ton kinezon.
Link to comment
Share on other sites

den exei ellhnika-mporei na emfanizei ta sms mporei kai oxi exartatai an exei ellhnika fonts to logismiko. mtk einai kleisto logismiko ton kinezon.

 

Ευχαριστω για την απαντηση..

 

Και κατι αλλο.

Τα κινητα που ειναι dual standby και ειναι ενεργες και οι 2 γραμμες οταν μιλας (ή εισαι στο ιντερνετ) στη μια γραμμη και σε καλουν στην αλλη τι γινεται? Λεει οτι ειναι κλειστο?

 

WAP internet σε αυτα τα κινητα εχει δοκιμασει κανεις? δουλευει εδω?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ΓΕΙΑ ΣΑΣ

 

ΜΙΑ ΕΡΩΤΗΣΗ:ΓΙΑ ΑΥΤΑ ΤΑ ΚΙΝΕΖΙΚΑ ΕΧΟΥΝ ΓΙΝΕΙ ΜΕΤΡΗΣΕΙΣ ΑΚΤΙΝΟΒΟΛΙΑΣ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΠΟΥ ΚΑΤΑΧΩΡΗΜΕΝΕΣ Ή ΘΑ "ΚΑΨΟΥΜΕ" ΤΑ ΑΥΤΙΑ ΜΑΣ ΚΑΙ ΘΑ ΒΓΑΛΟΥΜΕ ΤΡΙΤΟ ΑΥΤΙ; ΟΧΙ ΟΤΙ ΤΑ ΕΠΩΝΥΜΑ ΚΙΝΗΤΑ ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΟΤΕΡΟ ΒΛΑΒΕΡΑ ΑΛΛΑ ΛΕΜΕ ΤΩΡΑ.

 

ΠΟΙΟΣ ΞΕΡΕΙ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ?

Link to comment
Share on other sites

ΓΕΙΑ ΣΑΣ

 

ΜΙΑ ΕΡΩΤΗΣΗ:ΓΙΑ ΑΥΤΑ ΤΑ ΚΙΝΕΖΙΚΑ ΕΧΟΥΝ ΓΙΝΕΙ ΜΕΤΡΗΣΕΙΣ ΑΚΤΙΝΟΒΟΛΙΑΣ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΠΟΥ ΚΑΤΑΧΩΡΗΜΕΝΕΣ Ή ΘΑ "ΚΑΨΟΥΜΕ" ΤΑ ΑΥΤΙΑ ΜΑΣ ΚΑΙ ΘΑ ΒΓΑΛΟΥΜΕ ΤΡΙΤΟ ΑΥΤΙ; ΟΧΙ ΟΤΙ ΤΑ ΕΠΩΝΥΜΑ ΚΙΝΗΤΑ ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΟΤΕΡΟ ΒΛΑΒΕΡΑ ΑΛΛΑ ΛΕΜΕ ΤΩΡΑ.

 

ΠΟΙΟΣ ΞΕΡΕΙ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ?

ego ksero oti den einai exo mia metrisi apo 1 kineziko me tv dual sim kai i apodosi tou itan 0.876

an thimamai kala to orio einai 2.0 kai arketa eponima einai pano apo 1.0

Link to comment
Share on other sites

παιδια το A9000 το εχει κανεις? Εχει ελληνικα?

Στα κινητα χωρς ελληνικα παιρνεις τα SMS που σου στελνουν ή δεν τα εμφανιζει καλα?

 

Βρηκα ενα και λεει οτι εχει MTK Operating System. Ξερετε τι είδος λειτουργικο ειναι αυτο?

 

http://i18.ebayimg.com/01/i/001/0c/f7/9fab_1_b.JPG

 

RTOS Real time Operatins System - ΕΠΕΞΕΡΓΑΣΤΗΣ MTK περισσότερα θ βρεις στο post που έχω κάνει στο thread για το JC777s

 

Δοκιμάστε κωδικό εργαστασιακών λειτουργιών για να δείτε περισσότερες πληροφορίες *#66*#

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ξέρει να μου πει κανείς αν κάποιο από τα παρακάτω μοντέλα υποστηρίζει βίντεο κλήση:

 

Hiphone MP 188

 

i9-3G

 

I3216

 

ITelecom VE-98

 

JINCEN JC678s

 

Chang jiang A5000

 

Ή αν υπάρχει κάποιο άλλο κινέζικο μοντέλο που να υπόστηρίζει Dual SIM και βίντεο κλήση?

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει να μου πει κανείς αν κάποιο από τα παρακάτω μοντέλα υποστηρίζει βίντεο κλήση:

 

Hiphone MP 188

 

i9-3G

 

I3216

 

ITelecom VE-98

 

JINCEN JC678s

 

Chang jiang A5000

 

Ή αν υπάρχει κάποιο άλλο κινέζικο μοντέλο που να υπόστηρίζει Dual SIM και βίντεο κλήση?

 

εγω αποτι ξερω κανενα απο αυτα δεν εχει 3G.δεν εχει βγει μου φαινεται κινεζικο με 3G ακομα!!καποια μπορει να εχουν δευτερη καμερα μπροστα αλλα ειναι δευτερης γενιας!!

Link to comment
Share on other sites

Ok! Thanks! Πήρα το I3216 τελικά!! Και για φανατικός των Nokia είμαι ευχαριστημένος μέχρι στιγμής!! :D

Φαινετε πολυ καλο..καλοριζικο φιλε μου!!

Link to comment
Share on other sites

Ok! Thanks! Πήρα το I3216 τελικά!! Και για φανατικός των Nokia είμαι ευχαριστημένος μέχρι στιγμής!! :D

Λίγο ξεπερασμενο πλέον αυτό το μοντέλο κατά τη γνώμη μου.Απο αυτά που έχεις γράψει πιο πάνω το Α 5000 είναι το πιο νέο με το πιο καινούριο μενού και με μικρότερο μέγεθος.Ελπίζω να μην το πήρες στην τιμή που είδα σε αυτό το site...

斯塔夫罗斯 :O

Link to comment
Share on other sites

pira k egw paidia to v-98.....kalo alla den exei wap.....otan paw ekei pou leei ipireseis einai adeio....ginete auto k se sas??????giati egrafe oti eixe wap k sindeetai mesw gprs ...diavasa sxoleia poio panw alla den apantise kapoios me sigouria...ontws den exei???? signwmi pou grafw etsi paideia diskoleuome to epomeno minima 8a einai elliniko
Link to comment
Share on other sites

Ok! Thanks! Πήρα το I3216 τελικά!! Και για φανατικός των Nokia είμαι ευχαριστημένος μέχρι στιγμής!! :D

 

μια και εχουμε κατι κοινο δηλ φανατικος νοκιακιας να σε ρωτησω στις επαφες εχεις την δυνατοτητα αποθηκευσης πολλων νουμερων ανα ονομα?

φαντασου οτι ηθελα και θελω να παρω το Ν82 αλλα η διπλη καρτα ειναι μεγαλο αβανταζ....

www.ofd.gr F-131

www.ladanivaclub.gr

Link to comment
Share on other sites

Στις επαφές έχει τα εξής πεδία:

 

Cell Phone Number

Home Number

Company Name

E-mail

Office Number

Fax Number

Birthday

Video

Sound

Picture

Caller Group

 

Μπορείς δηλαδή να γράψεις 3 αριθμούς + το φαξ.

 

Αφού πέρασα τις επαφές από το Nokia στο PC με το PCSuite σε αρχεία *.vcf κατάφερα να τις περάσω στο I3216 με δύο τρόπους:

 

1. Αντιγράφεις τις επαφές στην κάρτα μνήμης και μετά από το File Manager του κινητού της προωθείς μία μία στον τηλεφωνικό κατάλογο. Το κακό είναι ότι... πρώτον είναι χρονοβόρο αν έχεις πολλές επαφές και δεύτερον αν στην επαφή έχεις 2 κινητά θα σου περάσει μόνο το πρώτο. Δεν έχει δεύτερο πεδίο για κινητό.

 

2.Με το Clever Phone Manager v6.10. Με USB δεν κατάφερα να το συνδέσω μόνο με Bluetooth. Το καλό είναι ότι είναι πιο γρήγορος τρόπος αλλά το κακό του πάλι είναι ότι... πρώτον περνάει μόνο το πρώτο τηλέφωνο και τίποτα άλλο, και δεύτερον τις επαφές με πολύ μεγάλο όνομα δεν τις περνάει (νομίζω μέχρι 15 χαρακτήρες).

 

Τώρα ψάχνω να δω πως μπορώ να περάσω themes και κάπου διάβασα ότι τρέχουν αρχεία *.nes που είναι τα παιχνίδια από παλιές κονσόλες αλλά μάλλον όχι όλα τα μοντέλα.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
οποιος θελει mms και wap ρυθμισεις να λεει στην εταιρεια που ανηκει να του στειλουν για ΝΟΚΙΑ 6220 :):):):):):)

 

Το παλιό Nokia 6220 ή το καινούργιο το Classic??

Link to comment
Share on other sites

mallon den isxuei auto pou exo pei as to dokimasei kapoios na mas pei to palio 6220. kalitera xeirokinita nomizo

 

mpika stin vodafone kai mou esteilan sindiasmenes rithmiseis meso sms gia nokia 6220(palio). ekana egkatastasi rithmiseon se 1 w400s, meta ekana epanekinisi kinitou. mpika kanonika sto vodafone meso kinitou gprs. mou ebgale kanonika ta ellinika fonts.(bebaia o browser ton kinezikon einai mapa)

Link to comment
Share on other sites

Έστειλα τις ρυθμίσεις από το site της Nokia για το 6220 και δουλεύουν μια χαρά στο I3216 και για Vodafone και για Cosmote!!! :D

Ο Browser είναι όντως χάλια, έβαλα και τις ρυθμίσεις για i-mode αλλά μπαίνει μόνο σε site του i-mode...:(

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα ,

Χτες παρέλαβα το Jincen Jc-730s και είπα να σας δώσω τις πρώτες εντυπώσεις μου..

Καλή ποιότητα κατασκευής , πολύ καλός δέκτης τηλεόρασης - ραδιοφώνου , δίνεται η δυνατότητα να ακούς ράδιο χωρίς συνδεδεμένα ακουστικά και ακόμα μπορείς να ακούς ράδιο ή να βλέπεις tv μέσω ακουστικού Bluetooth ,

καλούτσικη κάμερα , η ελληνική έκδοση του software θέλει δουλειά ακόμα για να μπορεί να κριθεί ικανοποιητική (εγώ το χρησιμοποιώ στα αγγλικά), το manual που το συνοδεύει παρότι είναι στα αγγλικά δεν είναι και ότι πιο κατανοητο .

Έχει πάρα πολλές δυνατότητες τις οποίες ακόμα δεν έχω εξερευνήσει…

Προσωπικά λόγω άγνωστης τιμής sar το χρησιμοποιώ πάντα μέσω ακουστικού.

Πιστεύω ότι είναι τίμια αγορά για τα λεφτά του.

Έχω 2-3 απορίες και θα ήθελα την βοήθεια σας τελειώνοντας.

Δεν μπορώ να sortaro τα κανάλια στην tv.

Eχω κάνει search τα έχει βρει αλλά δεν μπορώ να τα βάλω σε μια σειρά οπότε πατώντας τα αντίστοιχα κουμπιά 1-2-3 να πηγαίνω στα αντίστοιχα κανάλια .

Στο ραδιόφωνο έκανα την αντιστοίχιση με επιτυχία

Επίσης όταν βλέπω tv αναβοσβήνει το πληκτρολόγιο , δεν ξέρω αν είναι πρόβλημα , αν δεν είναι πάντως θα ήθελα να μάθω πως απενεργοποιείτε αυτό.

Τελειώνοντας ψάχνω να βρω πως κλειδώνει το πληκτρολόγιο αλλά δεν βρίσκω το πώς.

G_KOR
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα ,

Έχω 2-3 απορίες και θα ήθελα την βοήθεια σας τελειώνοντας.

Δεν μπορώ να sortaro τα κανάλια στην tv.

Eχω κάνει search τα έχει βρει αλλά δεν μπορώ να τα βάλω σε μια σειρά οπότε πατώντας τα αντίστοιχα κουμπιά 1-2-3 να πηγαίνω στα αντίστοιχα κανάλια .

Στο ραδιόφωνο έκανα την αντιστοίχιση με επιτυχία

Επίσης όταν βλέπω tv αναβοσβήνει το πληκτρολόγιο , δεν ξέρω αν είναι πρόβλημα , αν δεν είναι πάντως θα ήθελα να μάθω πως απενεργοποιείτε αυτό.

Τελειώνοντας ψάχνω να βρω πως κλειδώνει το πληκτρολόγιο αλλά δεν βρίσκω το πώς.

 

Δεν σορτάρονται.

Δεν νομίζω να σβήνει.

Κλειδώνει με το κουμπί δίπλα απο τον κεντρικό πλοηγό(αυτό που δείχνει μια μπαταρία).Επίσης ξεκλειδώνει και με τον συνδυασμό από το ακριβώς απο πάνω κουμπί(αυτό με την μπαταρία που λέγαμε) και μετά #.

Κλειδώνει και με τον συνδυασμό απο το κόκκινο(πάνω δεξιά) και το *.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις πληροφορίες.

Πόση ώρα πρέπει να διαρκεί η πρώτη φόρτιση ???

Εμενα και οι δυο μπαταρίες ήταν τελειως πεσμένες , η πρώτη μπαταρία μου

φόρτισε περίπου σε 4 ώρες.

Θα την αφήσω να ξεφορτιστει πλήρως και θα την φορτίσω πάλι μετά.

G_KOR
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας

ειμαι νεος σε αυτο το forum και γενικα στις τεχνολογιες τετοιων κινητων. Εχω στη κατοχη μου ενα τετοιο κινητο κινεζικης κατασκευης, Τ1 tv mobile phone ειναι το μοντελο. Το κινητο ειναι πολυ καλο ολα λειτουργουν αψογα απλα δεν δεχεται τα ελληνικα sms, μοιαζει με προβλημα της γραμματοσειρας. παρακαλω αν γνωρίζει καποιος πως να το φτιαξω η να με παραπεμψει σε καποιο link θα του ειμουν ευνομον!ευχαριστω εκ των προτέρων!

Link to comment
Share on other sites

Επίσης όταν βλέπω tv αναβοσβήνει το πληκτρολόγιο , δεν ξέρω αν είναι πρόβλημα , αν δεν είναι πάντως θα ήθελα να μάθω πως απενεργοποιείτε αυτό.

 

Τελικά σβήνει πατώντας την #..

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας

ειμαι νεος σε αυτο το forum και γενικα στις τεχνολογιες τετοιων κινητων. Εχω στη κατοχη μου ενα τετοιο κινητο κινεζικης κατασκευης, Τ1 tv mobile phone ειναι το μοντελο. Το κινητο ειναι πολυ καλο ολα λειτουργουν αψογα απλα δεν δεχεται τα ελληνικα sms, μοιαζει με προβλημα της γραμματοσειρας. παρακαλω αν γνωρίζει καποιος πως να το φτιαξω η να με παραπεμψει σε καποιο link θα του ειμουν ευνομον!ευχαριστω εκ των προτέρων!

 

 

Δυστυχώς δεν έχω βρει κάποια ρύθμιση (αν κάνω λάθος ας μας πει κάποιος) στο δικό μου και όταν γράφεις Ελληνικά σου μειώνει τους χαρακτήρες στο μισό. Αυτό εννοείς?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Mobile TV - Dual Sim με ελληνικά

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...