Jump to content

Αυτοκίνητα που έχετε δει στο δρόμο (Supercars κ.α.)


omikrone3
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ΕΓΩ ΠΑΝΤΩΣ ΑΠΟ ΦΕΡΑΡΙ ΘΑ ΔΙΑΛΕΓΑ ΑΥΤΟ

 

http://img75.imageshack.us/img75/1171/2006ferrari599gtbs1280x960fd9.th.jpg

 

ΚΑΙ ΑΠΟ ΜΕΡΣΕΝΤΙΚΟ ΜΙΑΣ ΚΑΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΛΟΓΟΣ ΘΑ ΔΙΑΛΕΓΑ ΑΥΤΟ

 

http://img367.imageshack.us/img367/1948/2060912007mini18leu3.th.jpg

 

ΚΑΙ ΘΑ ΜΟΥ ΕΜΕΝΑΝ ΚΑΙ ΑΡΚΕΤΑ ΡΕΣΤΑ ΣΤΟ ΠΑΝΤΕΛΟΝΙ ΑΝΤΙ ΝΑ ΠΑΡΩ ΤΗΝ SLR....

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Wirelessly posted (Opera/8.01 (J2ME/MIDP; Opera Mini/2.0.4062/1316; en; U; ssr))

 

Εγώ πάντως, όπως και αν σας ακούγεται θα προτιμήσω την slr από κάποια Ferrari. Μου αρέσει περισσότερο το σχήμα της και θεωρώ το σήμα τη ΜcLaren τεράστιο ατού. Δεν αναφέρομαι σε αλλά μοντέλα, απλά στην SLR και σε ferrari αυτής της τιμολογιακής κατηγορίας. Αν βάλω και αλλά μοντέλα στη μέση, το πράγμα αλλάζει.

Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (Opera/8.01 (J2ME/MIDP; Opera Mini/2.0.4062/1316; en; U; ssr))

 

 

 

Μη σου πω και τρίπλα.Εκτός αυτού η enzo ήταν και πολύ περιορισμένης παραγωγής πράγμα που τη κάνει σπάνια αλλά και πιο ακριβή με τη πάροδο των ετών σαν συλλεκτικό μόντελλο. Από την άλλη η SLR μπορεί ακόμη κατά παραγγελία να γίνει δίκη σου.

 

Τι λέτε ρε παιδιά; Η SLR έχει 600.000€ και η ΕΝΖΟ είχε 800.000€

Link to comment
Share on other sites

Τι λέτε ρε παιδιά; Η SLR έχει 600.000€ και η ΕΝΖΟ είχε 800.000€

 

 

Έχει φτάση το εκκατομύριο σαν συλεκτική πλέον;)

Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (Opera/8.01 (J2ME/MIDP; Opera Mini/2.0.4062/1316; en; U; ssr))

 

Wirelessly posted (Opera/8.01 (J2ME/MIDP; Opera Mini/2.0.4062/1316; en; U; ssr))

 

 

 

Μη σου πω και τρίπλα.Εκτός αυτού η enzo ήταν και πολύ περιορισμένης παραγωγής πράγμα που τη κάνει σπάνια αλλά και πιο ακριβή με τη πάροδο των ετών σαν συλλεκτικό μόντελλο. Από την άλλη η SLR μπορεί ακόμη κατά παραγγελία να γίνει δίκη σου.

 

Τι λέτε ρε παιδιά; Η SLR έχει 600.000€ και η ΕΝΖΟ είχε 800.000€

 

Ναι αλλά η slr παράγεται ακόμη, έτσι με κάτι λιγότερο από 600000ευρώ μπορεί κάποιος να τη κάνει δική του.Από την άλλη η σπανιότητα της ΕΝZΟ η οποία πλέον δε παράγεται τη κάνει συλλεκτική, σε αυτό συνηγορεί και το περιορισμένο νούμερο των παραχθέντων μοντέλων.

Link to comment
Share on other sites

Ξεφεύγουμε παιδιά, ξεφεύγουμε... :lock:

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

ΝΑ ΑΝΑΦΕΡΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΤΙΣ ΑΠΟΨΕΙΣ ΜΟΥ ΜΙΑ ΠΟΥ ΕΧΩ ΤΗΝ ΤΥΧΗ ΝΑ ΓΝΩΡΙΣΩ ΑΠΟ ΚΟΝΤΑ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΤΑ SUPERCARS.ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΒΡΙΣΚΩ ΤΗΝ SLR ΟΔΗΓΙΚΑ ΑΝΟΣΤΗ.ΔΕΝ ΣΟΥ ΔΙΝΕΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΣΟΥ ΔΙΝΕΙ ΜΙΑ FERRARI H ΜΙΑ LAMBORGHINI.ΑΚΟΥΣΤΙΚΑ ΔΕ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΣΗ.ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ SEXY ΗΧΟ ΠΟΥ ΑΚΟΥΜΕ ΑΠΟ ΤΑ ΙΤΑΛΙΚΑ.ΜΕΣΑ ΔΕ ΕΙΝΑΙ ΣΧΕΔΟΝ ΙΔΙΟ ΜΕ ΜΙΑ SL ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΠΙΟ ΣΤΕΝΑΧΩΡΟ.

ΓΙΑ ΤΙΣ ΕΠΙΔΟΣΕΙΣ ΔΕ ΜΗΝ ΠΑΙΖΕΤΕ ΜΕ ΤΑ ΔΕΚΑΤΑ.ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΙΔΙΑ ΣΤΗΝ ΑΙΣΘΗΣΗ.ΜΟΝΟ ΜΕ ΟΡΓΑΝΑ ΑΚΡΙΒΕΙΑΣ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΔΕΙΣ ΔΙΑΦΟΡΕΣ.

ΣΑΣ ΤΟ ΛΕΩ ΑΠΟ ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ ΕΜΠΕΙΡΕΙΑ ΜΙΑ ΚΑΙ ΟΔΗΓΩ ΕΝΑ ΟΧΗΜΑ ΑΥΤΗΣ ΤΗΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ ΕΠΙΔΟΣΕΩΝ.

ΕΚΕΙΝΩ ΔΕ ΠΟΥ ΒΡΙΣΚΩ ΕΞΩΦΡΕΝΙΚΟ ΣΤΗΝ SLR ΕΙΝΑΙ Η ΤΙΜΗ ΤΗΣ . ΜΕ 600.000 ΕΥΡΩ ΠΟΥ ΚΟΣΤΙΖΕΙ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΑΓΟΡΑΣΕΙΣ ΜΙΑ SL350, ΜΙΑ FERRARI F430 ΚΑΙ ΜΙΑ LAMBORGHINI GALLARDO.

 

TA 800.000 ΕΥΡΩ ΠΟΥ ΑΝΑΦΕΡΘΗΚΑΝ ΓΙΑ ΤΗΝ ENZO ΕΙΝΑΙ ΣΩΣΤΑ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΙΜΗ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟΥ.ΠΡΟΣΘΕΣΤΕ ΛΟΙΠΟΝ ΦΠΑ ΚΑΙ 50% ΕΙΔΙΚΟ ΤΕΛΟΣ ΤΑΞΙΝΟΜΙΣΗΣ.

Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (Opera/8.01 (J2ME/MIDP; Opera Mini/2.0.4062/1316; en; U; ssr))

 

ΝΑ ΑΝΑΦΕΡΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΤΙΣ ΑΠΟΨΕΙΣ ΜΟΥ ΜΙΑ ΠΟΥ ΕΧΩ ΤΗΝ ΤΥΧΗ ΝΑ ΓΝΩΡΙΣΩ ΑΠΟ ΚΟΝΤΑ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΤΑ SUPERCARS.ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΒΡΙΣΚΩ ΤΗΝ SLR ΟΔΗΓΙΚΑ ΑΝΟΣΤΗ.ΔΕΝ ΣΟΥ ΔΙΝΕΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΣΟΥ ΔΙΝΕΙ ΜΙΑ FERRARI H ΜΙΑ LAMBORGHINI.ΑΚΟΥΣΤΙΚΑ ΔΕ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΣΗ.ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ SEXY ΗΧΟ ΠΟΥ ΑΚΟΥΜΕ ΑΠΟ ΤΑ ΙΤΑΛΙΚΑ.ΜΕΣΑ ΔΕ ΕΙΝΑΙ ΣΧΕΔΟΝ ΙΔΙΟ ΜΕ ΜΙΑ SL ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΠΙΟ ΣΤΕΝΑΧΩΡΟ.

ΓΙΑ ΤΙΣ ΕΠΙΔΟΣΕΙΣ ΔΕ ΜΗΝ ΠΑΙΖΕΤΕ ΜΕ ΤΑ ΔΕΚΑΤΑ.ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΙΔΙΑ ΣΤΗΝ ΑΙΣΘΗΣΗ.ΜΟΝΟ ΜΕ ΟΡΓΑΝΑ ΑΚΡΙΒΕΙΑΣ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΔΕΙΣ ΔΙΑΦΟΡΕΣ.

ΣΑΣ ΤΟ ΛΕΩ ΑΠΟ ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ ΕΜΠΕΙΡΕΙΑ ΜΙΑ ΚΑΙ ΟΔΗΓΩ ΕΝΑ ΟΧΗΜΑ ΑΥΤΗΣ ΤΗΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ ΕΠΙΔΟΣΕΩΝ.

ΕΚΕΙΝΩ ΔΕ ΠΟΥ ΒΡΙΣΚΩ ΕΞΩΦΡΕΝΙΚΟ ΣΤΗΝ SLR ΕΙΝΑΙ Η ΤΙΜΗ ΤΗΣ . ΜΕ 600.000 ΕΥΡΩ ΠΟΥ ΚΟΣΤΙΖΕΙ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΑΓΟΡΑΣΕΙΣ ΜΙΑ SL350, ΜΙΑ FERRARI F430 ΚΑΙ ΜΙΑ LAMBORGHINI GALLARDO.

 

TA 800.000 ΕΥΡΩ ΠΟΥ ΑΝΑΦΕΡΘΗΚΑΝ ΓΙΑ ΤΗΝ ENZO ΕΙΝΑΙ ΣΩΣΤΑ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΙΜΗ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟΥ.ΠΡΟΣΘΕΣΤΕ ΛΟΙΠΟΝ ΦΠΑ ΚΑΙ 50% ΕΙΔΙΚΟ ΤΕΛΟΣ ΤΑΞΙΝΟΜΙΣΗΣ.

 

Εξ αρχής σταματά να γράφεις με κεφάλαια μιας και αυτό απαγορεύεται από τους όσους χρήσης και σε κάνει να φαίνεσαι σα να φωνάζεις. Σε δεύτερη φάση, τι αυτοκίνητο οδηγείς; και πες μας τι εννοείς όταν μιλάς για εμπειρία; έχεις οδηγήσει κάποιο από τα αυτοκίνητα που αναφέρεις;

Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (Opera/8.01 (J2ME/MIDP; Opera Mini/2.0.4062/1316; en; U; ssr))

 

 

 

Εξ αρχής σταματά να γράφεις με κεφάλαια μιας και αυτό απαγορεύεται από τους όσους χρήσης και σε κάνει να φαίνεσαι σα να φωνάζεις. Σε δεύτερη φάση, τι αυτοκίνητο οδηγείς; και πες μας τι εννοείς όταν μιλάς για εμπειρία; έχεις οδηγήσει κάποιο από τα αυτοκίνητα που αναφέρεις;[/QUO

 

Τα έχω οδηγήσει όλα.Ενα απο τα αυτοκίνητά μου είναι F430.

Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (Opera/8.01 (J2ME/MIDP; Opera Mini/2.0.4062/1316; en; U; ssr))

 

 

 

Εξ αρχής σταματά να γράφεις με κεφάλαια μιας και αυτό απαγορεύεται από τους όσους χρήσης και σε κάνει να φαίνεσαι σα να φωνάζεις. Σε δεύτερη φάση, τι αυτοκίνητο οδηγείς; και πες μας τι εννοείς όταν μιλάς για εμπειρία; έχεις οδηγήσει κάποιο από τα αυτοκίνητα που αναφέρεις;[/QUO

 

Τα έχω οδηγήσει όλα.Ενα απο τα αυτοκίνητά μου είναι F430.

 

ελα ρε!:blink:

και γιατι δεν ανεβαζεις καμμια φωτο?:O

εχεις οδηγησει slr???:blink:

Link to comment
Share on other sites

 

ελα ρε!:blink:

και γιατι δεν ανεβαζεις καμμια φωτο?:O

εχεις οδηγησει slr???:blink:

 

 

Εδώ δεν είναι για να βάζουμε τα δικά μας.

Μπορείς να την δης στο exoticspotter.com .Κάνε έρευνα στο Greece.

Link to comment
Share on other sites

πρός ανάβυσσο μεριά, είχα δεί το καλοκαίρι μια lamborgini murcielago. Αλλά με ξενέρωσε ο οδηγός που ενώ μπορούσε να προσπεράσει ένα fiat uno, του είχε κολλήσει πίσω κ πήγαινε σαν κλώσσα. Άντε να πήγαιναν με 60kmh και οι δύο τους! Τέτοιο χέστη οδηγό με ένα τόσο καλό αυτοκίνητο, σε καλό δρόμο κ σε ευθεία δεν έχω δεί!
ΛΕΦΤΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ!
Link to comment
Share on other sites

Καλά τη μία λες ότι ξέρης ότι δεν είναι ποιό γρήγορη η f430 και μετά ότι είναι τελευταίο στην κατηγορία του? Δηλαδή??:confused:

 

δηλαδη οτι η slr στην κατηγορια του δηλαδη enzo gt veryo mercielago ειναι τελευταιο αλλα σε πιστα ξερεις γιατι η slr περναει την f430?....επειδη εχει 200αλογα παραπανω διοτι στις στροφες οχι μονο δεν μπορει να του φυγει αλλα η 430 του ριχνει κιολας...

Link to comment
Share on other sites

δηλαδη οτι η slr στην κατηγορια του δηλαδη enzo gt veryo mercielago ειναι τελευταιο αλλα σε πιστα ξερεις γιατι η slr περναει την f430?....επειδη εχει 200αλογα παραπανω διοτι στις στροφες οχι μονο δεν μπορει να του φυγει αλλα η 430 του ριχνει κιολας...

Η πίστα δεν έχει στροφές;:stupid:

Link to comment
Share on other sites

δηλαδη οτι η slr στην κατηγορια του δηλαδη enzo gt veryo mercielago ειναι τελευταιο αλλα σε πιστα ξερεις γιατι η slr περναει την f430?....επειδη εχει 200αλογα παραπανω διοτι στις στροφες οχι μονο δεν μπορει να του φυγει αλλα η 430 του ριχνει κιολας...

 

 

Μάλιστα! Λοιπόν η Murcielago είναι ποιό αργή σε γύρο πίστας και η Veyron έχει των ίδιο χρόνο-αν και ποιό δυνατή, τίποτα άλλο?:p

Link to comment
Share on other sites

πρός ανάβυσσο μεριά, είχα δεί το καλοκαίρι μια lamborgini murcielago. Αλλά με ξενέρωσε ο οδηγός που ενώ μπορούσε να προσπεράσει ένα fiat uno, του είχε κολλήσει πίσω κ πήγαινε σαν κλώσσα. Άντε να πήγαιναν με 60kmh και οι δύο τους! Τέτοιο χέστη οδηγό με ένα τόσο καλό αυτοκίνητο, σε καλό δρόμο κ σε ευθεία δεν έχω δεί!

 

 

Κοιταξε φιλε μου..Δεν μιλαω για την συγκεκριμενη περιπτωση αλλα σκεψου οτι οποιοδσηποτε κατοχος ενος πολυ γρηγορου αυτοκινητου δεν ειναι υποχρεωμενος να το τρεχει συνεχεια ουτε για την δικια του κ@@@α αλλα κυριως οχι για την δικια σου για να το δεις πως ανοιγει..Αυτος ξερει πως ανοιγει εσυ ξερεις οτι ειναι γρηγορος,δεν εχει να αποδειξει τπτ..Απλα σπαζομαι με οσους σε κωλλανε στο δρομο με κουβαδες για να σε τσιγκλησουν να ανοιξεις....

Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα! Λοιπόν η Murcielago είναι ποιό αργή σε γύρο πίστας και η Veyron έχει των ίδιο χρόνο-αν και ποιό δυνατή, τίποτα άλλο?:p

ψαξε να βρεις το skidpad να δεις την πραγματικη διαφορα των αμαξιων αυτων....

ειπαμε σε στροφες δεν μπορεις να ριξεις στην φ430 αλλωστε οταν το λεει ιαπωνας αυτο και ειδικα σε αγωνα touge μαλλον κατι παραπανω θα ξερει απο εμας τους superdrivers:p

Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα! Λοιπόν η Murcielago είναι ποιό αργή σε γύρο πίστας και η Veyron έχει των ίδιο χρόνο-αν και ποιό δυνατή, τίποτα άλλο?:p

 

Ξεχασες οτι και το corsa to 1100 ριχνει στην slr σε στενο δρομο!!:lol:

Link to comment
Share on other sites

Κοιταξε φιλε μου..Δεν μιλαω για την συγκεκριμενη περιπτωση αλλα σκεψου οτι οποιοδσηποτε κατοχος ενος πολυ γρηγορου αυτοκινητου δεν ειναι υποχρεωμενος να το τρεχει συνεχεια ουτε για την δικια του κ@@@α αλλα κυριως οχι για την δικια σου για να το δεις πως ανοιγει..Αυτος ξερει πως ανοιγει εσυ ξερεις οτι ειναι γρηγορος,δεν εχει να αποδειξει τπτ..Απλα σπαζομαι με οσους σε κωλλανε στο δρομο με κουβαδες για να σε τσιγκλησουν να ανοιξεις....

κακα τα ψεμματα αλλα εδω που εχουμε φτασει πρεπει να εχουμε το νου μας ακομη και στα smart :rolleyes: :X ηδη στην ιταλια υπαρχει ενα με v6 Μοτερ επανω (το ειχα δει στο power) με 500 αλογα και 0-100 3.1 τουμπανο το σκατο :cool:

Link to comment
Share on other sites

ψαξε να βρεις το skidpad να δεις την πραγματικη διαφορα των αμαξιων αυτων....

ειπαμε σε στροφες δεν μπορεις να ριξεις στην φ430 αλλωστε οταν το λεει ιαπωνας αυτο και ειδικα σε αγωνα touge μαλλον κατι παραπανω θα ξερει απο εμας τους superdrivers:p

 

7:40 --- 161.217 km/h -- Mercedes Benz SLR McLaren, Klaus Ludwig (AutoBild 07/04)

7:43.5 - 160,000 km/h -- Lamborghini Murcielago (Autocar magazine 02)

 

7:40 --- 161.217 km/h – Bugatti 16/4 Veyron, 1001 PS/1980 kg (Wheels magazine Australia, 12/05)

 

Τίποτα άλλο?:)

Link to comment
Share on other sites

7:40 --- 161.217 km/h -- Mercedes Benz SLR McLaren, Klaus Ludwig (AutoBild 07/04)

7:43.5 - 160,000 km/h -- Lamborghini Murcielago (Autocar magazine 02)

 

7:40 --- 161.217 km/h – Bugatti 16/4 Veyron, 1001 PS/1980 kg (Wheels magazine Australia, 12/05)

 

Τίποτα άλλο?:)

 

τωρα η αργησες να τα βαλεις στο προηγουμενο ποστ σου η μαλλον δεν διαβασες τι ειπα η απλως τα εβαλες νομιζωντας οτι θα το βουλωσω....

παρακληση διαβασε καλα τι λεω....:)

Link to comment
Share on other sites

7:40 --- 161.217 km/h -- Mercedes Benz SLR McLaren, Klaus Ludwig (AutoBild 07/04)

7:43.5 - 160,000 km/h -- Lamborghini Murcielago (Autocar magazine 02)

 

7:40 --- 161.217 km/h – Bugatti 16/4 Veyron, 1001 PS/1980 kg (Wheels magazine Australia, 12/05)

 

Τίποτα άλλο?:)

και ξερεις πια ειναι η ειρωνια? το koenig f50 ειναι ανεπισημα το γρηγοροτερο αμαξι του κοσμου με 410 χλμ....920 αλογα με ενα τελειο αεροδυναμικα σασι...:p

Link to comment
Share on other sites

ελα ξεκλλήστε να ασχολείστε με τα δέκατα στις πίστες, το Post είναι για supercars που έχουμε δει στον δρόμο, όχι για συγκρίσεις μεταξύ τους.

 

Υ.Γ Από όλα τα δεκάδες post πιο πάνω, το μοναδικό που αξίζει είναι του SV2 που έχει Ferrari και έχει οδηγήσει SLR και Lambo, όλα τα άλλα είναι "να χαμε, να λέγαμε" απο εκπομπές της τηλεόρασης.

Link to comment
Share on other sites

Χωρίς να θέλω να κατηγόρησω τον sv2, καλό θα ήταν να μιλούσε με ντοκούμεντα. Όχι μόνο για να μην τον κατηγορήσει κανείς ότι λέει ψέματα, αλλά και για να δούμε ακόμη ένα όμορφο αμάξι.

 

Τώρα το "μπες στο exoticspotters να την δεις", εμένα δεν μου λέει κάτι.

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...