Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch Pro (Raphael)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ δοκίμασα την έκδοση 2.5 σε Outlook 2007 σε Vista. Δεν την έχω δουλέψει εκτενώς να δω αν έχει προβλήματα, αλλά φαίνεται να δουλεύει.

 

γμτ... εμένα γιατί δεν έπαιξε

 

τέσπα θα δω, thanks

 

 

Τελικά το Jeyo Mobile Extender μου παρουσιάζε ένα bug στο Outlook, όταν έγραφα email το πληκτρολόγιο κόλλαγε μερικές φορές, οπότε το έβγαλα.

 

Δοκίμασα το Jeyo Mobile Companion το οποίο τρέχει ως ξεχωριστό πρόγραμμα (όχι ως addin του Outlook) και το οποίο είναι καλύτερο. Έχει και αυτό κάποια μικρά bugs αλλά κάνει δουλειά. Οπότε για SMS μάλλον καταλήγω σε αυτό.

 

http://img122.imageshack.us/img122/6214/jeyomobilecompanioncc0.png

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Απο δωρεαν υπαρχει αυτο αλλα δεν το εχω δοκιμασει:

 

http://www.pocketpcfreewares.com/en/index.php?soft=212

 

Απο κανονικα ειχα δει καποια στο handango και στο pocketgear αλλα δεν θυμαμαι διευθυνσεις...

 

Afto einai kalytero... http://www.mtux.com/ :rolleyes:

 

Στο στυλ του MyMobiler, υπάρχει και το Pocket Controller-Pro (όχι freeware), το οποίο είναι έχει και κάποιες επιπλέον λειτουργίες:

 

http://img391.imageshack.us/img391/6373/pocketcontrollerproxq1.png

Link to comment
Share on other sites

Παιδες ειναι κανεις που εχει mac και συγχρονίζει το ppc? Ποιο προγραμμα ειναι καλο?

Το missing sync for windows mobile δουλεύει μια χαρά με

WM 6 (HTC Touch) και mac.

Με WM 6.1 δεν το έχω δοκιμάσει.

Link to comment
Share on other sites

Μια και λέμε για συγχρονισμό, έχω ένα πρόβλημα με το συγχρονισμό των Contacts της συσκευής με τα Contacts στο Outlook του desktop και συγκεκριμένα με το πεδίο Notes των contacts. Σε ένα PC που έχω Outlook 2007 (σε Vista), συγχρονίζονται μια χαρά. Όταν πηγαίνω και τα συγχρονίζω σε ένα άλλο PC με Outlook 2003 σε WinXP, τα ελληνικά που υπάρχουν στο πεδίο Notes, τα δείχνει σκανδιναβικά στο Outlook και μετά μου τα χαλάει και στη συσκευή. Τι μπορεί να φταίει? Το Activesync της συσκευής, το activesync των XP, ή το Outlook 2003? Έχει συναντήσει κανείς κάτι ανάλογο?
Link to comment
Share on other sites

Μια και λέμε για συγχρονισμό, έχω ένα πρόβλημα με το συγχρονισμό των Contacts της συσκευής με τα Contacts στο Outlook του desktop και συγκεκριμένα με το πεδίο Notes των contacts. Σε ένα PC που έχω Outlook 2007 (σε Vista), συγχρονίζονται μια χαρά. Όταν πηγαίνω και τα συγχρονίζω σε ένα άλλο PC με Outlook 2003 σε WinXP, τα ελληνικά που υπάρχουν στο πεδίο Notes, τα δείχνει σκανδιναβικά στο Outlook και μετά μου τα χαλάει και στη συσκευή. Τι μπορεί να φταίει? Το Activesync της συσκευής, το activesync των XP, ή το Outlook 2003? Έχει συναντήσει κανείς κάτι ανάλογο?

 

το Outlook 2003 AFAIK

---

NLS

ilogic.gr

Link to comment
Share on other sites

Το missing sync for windows mobile δουλεύει μια χαρά με

WM 6 (HTC Touch) και mac.

Με WM 6.1 δεν το έχω δοκιμάσει.

 

missing sync προτείνω και εγώ

 

Παιδες ευχαριστω πολυ!!!

Link to comment
Share on other sites

iparxi periptosi na exoume kanena neo abrio apo tin ace hellas ?

 

Tα νεοτερα απο ace ειναι:

Υπολογίζεται το πολύ μέχρι τις 10/10 να είναι στα καταστήματα.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Στο στυλ του MyMobiler, υπάρχει και το Pocket Controller-Pro (όχι freeware), το οποίο είναι έχει και κάποιες επιπλέον λειτουργίες

 

Έχει ένα μεγάλο για μένα μειονέκτημα εκτός του ότι δεν είναι free: Δεν υποστηρίζει το copy-paste από τον υπολογιστή.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

λέγεται Office 2007 νομίζω :D

 

Το πρόβλημα είναι ότι θα δυσκολευτώ να πείσω το IT της εταιρίας μου ότι το κόστος της αναβάθμισης των υπολογιστών της εταιρίας σε Office 2007 και το κόστος του χρόνου προσαρμογής των χρηστών δικαιολογείται από το ότι θα μου δουλεύει ο συγχρονισμός του πεδίου Notes των Contacts στο HTC Touch Pro :)

Link to comment
Share on other sites

Έχει ένα μεγάλο για μένα μειονέκτημα εκτός του ότι δεν είναι free: Δεν υποστηρίζει το copy-paste από τον υπολογιστή.

 

To copy paste το χρησιμοποιείς για SMS?

Link to comment
Share on other sites

όχι αλλά το copy paste είναι ΠΟΛΥ χρήσιμο σε πολλά πράγματα - πχ. εγώ έχω αρχείο με τα serial numbers μου και πολύ εύκολα το ανοίγω στο PC και κάνω paste σε κάθε ένα στην... οθόνη του PDA

---

NLS

ilogic.gr

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
To copy paste το χρησιμοποιείς για SMS?

 

Για τα πάντα. :rolleyes:

 

(Στα sms μην περιμένεις κατευθείαν 160 ελληνικούς χαρακτήρες).

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

΄Το gps του pro δεν εντοπιζει τους δορυφορους σαν το διαμαντι , εχει ασθενεστερο σημα και ποσο περιπου , θα πρεπει να εχει καποιος ανοικτο το πληκτρολογιο για να διευκολυνει το σημα ¨, ποσο θα βαθμολογουσατε το gps του pro σε σχεση με αυτο του διαμαντιου . Εγω εχω το διαμαντι και οταν του βαζω την μπαταρια των 1800 δεν πιανει σημα το gps , οταν του βαζω την 900 στο ιδιο σημειο επανερχεται αλλα δεν ειναι ανταξιο του σηματος ενος νοκια Ε71 που εχω επισης , εχει δηλαδη το 50 τοις εκατο του σηματος του νοκια
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
΄Το gps του pro δεν εντοπιζει τους δορυφορους σαν το διαμαντι , εχει ασθενεστερο σημα και ποσο περιπου , θα πρεπει να εχει καποιος ανοικτο το πληκτρολογιο για να διευκολυνει το σημα ¨, ποσο θα βαθμολογουσατε το gps του pro σε σχεση με αυτο του διαμαντιου .

 

Apo apopsi simatos den tha elega oti ysterei to GPS tou Pro apo afto tou Diamond. Tha mporousa na pw oti isxyei to antitheto malista. To mono problima gia emena einai oti to Pro argei na lockarei doryforous. To psaxnw alla den exw kataferei kati aksiopisto mexri twra.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

παιδιά, κάποιο free gps πρόγραμα υπάρχει?
NOKIA 3310 - NOKIA 3330 - NOKIA 6600 - NOKIA 6630 - SE P990i - Imate jasjar - NOKIA N95 - Sony Ericsson W800 - HTC Touch Pro - LG Secret - NOKIA N70 - HTC HD2 - Samsung Galaxy ACE - HTC ONE X - iPhone 5 - LG G2 - NOKIA Lumia 1520 - Moto X - iPhone 6 - Note 5 - iPhone 6S - S7 Edge
Link to comment
Share on other sites

παιδιά, κάποιο free gps πρόγραμα υπάρχει?

 

Panta vevaia uparxei kai i enallaktiki odos....:-)

 

Την οποία στην βγάζει το Google και όχι το GPS :lol:

Twitter.

[sIGPIC][/sIGPIC] Mazda 2 Club

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...