Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch Pro (Raphael)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

1.90.0000

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=410150

 

Φρόντισε να περάσεις την official 1.90.401.1 πρώτα όμως, μετά το το stock spl και μετά την τελευταία επίσημη 5.05.401.1 αν θέλεις.

 

Και την 1.90 που τη βρισκουμε;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

1.90.0000

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=410150

 

Φρόντισε να περάσεις την official 1.90.401.1 πρώτα όμως, μετά το το stock spl και μετά την τελευταία επίσημη 5.05.401.1 αν θέλεις.

Ευχαριστώ πολύ για τις λεπτομέρειες :)

 

Πρέπει οπωσδήποτε να γυρίσω πρώτα στην παλιά ROM ; Δεν έχω κάποια cooked, είμαι με την τελευταία επίσημη, μόνο radio έχω "πειράξει". Δεν μπορώ να επαναφέρω απλώς το 1.11.25.01 και μετά κατ' ευθείαν να ξανακλειδώσω σε stock SPL ;

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω το ιδιο ειναι, χωρις να ειμαι και σιγουρος.

Απλα πρωτα επισημη rom και radio και μετα επαναφορα hardspl.....

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω το ιδιο ειναι, χωρις να ειμαι και σιγουρος.

Απλα πρωτα επισημη rom και radio και μετα επαναφορα hardspl.....

Ναι alex, αυτό ήξερα κι εγώ - επίσημη rom, stock radio και μετά stock SPL. Αλλά δεν ξέρω αν υπάρχει λόγος να επιστρέψω σε προηγούμενη επίσημη rom πρώτα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια υπαρχει καποιος που να εχει την τελευταια 6.5 ρομ του monx;

Αν ναι υπαρχει τροπος να μου τη στειλει καπως;

Γενικοτερα αυτο που θελω να δω ειναι αν ειναι οκ η ανα εχει τα γνωστα bugs που εχουν ολες οι 6.5 roms...

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ναι alex, αυτό ήξερα κι εγώ - επίσημη rom, stock radio και μετά stock SPL. Αλλά δεν ξέρω αν υπάρχει λόγος να επιστρέψω σε προηγούμενη επίσημη rom πρώτα.

 

Γιατί, έχεις το stock-SPL της τελευταίας ROM που φοράει η συσκευή σου; Γιατί δεν είναι το ίδιο με αυτό της προηγούμενης.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Γιατί, έχεις το stock-SPL της τελευταίας ROM που φοράει η συσκευή σου; Γιατί δεν είναι το ίδιο με αυτό της προηγούμενης.

Ok, αυτό δεν ήξερα. Δηλαδή το (stock) SPL 1.90.0000 πάει με την προηγούμενη ROM, και με την τελευταία είναι κάποιο άλλο πιο καινούριο ; Αν ναι, μήπως ξέρεις ποιο ;

 

Επίσης, αν το κλειδώσω στο "παλιό" stock SPL (1.90.0000) και απλώς ξαναπεράσω από πάνω την τελευταία επίσημη ROM, δεν θα περαστεί και το νεότερο SPL ;

 

 

Update : Σύμφωνα με αυτόν τον πίνακα, και η προηγούμενη (1.90.401.1) αλλά και η τελευταία (5.05.401.1) ROM έχουν το ίδιο SPL (1.90). Σωστό είναι αυτό ;

Link to comment
Share on other sites

Έχει συγκρίνει κανείς το σήμα και την μπαταρία ανάμεσα σε Diamond και Pro.

 

Χριάζομαι μιά δεύτερη συσκευή μικρή σε μέγεθος και έχω βολευτεί με τα WM και έλεγα για Diamond μερία αλλα άμα είναι χειρότερα απο το Pro τότε να πάω να πάρω κανα Nokia να κάνω την δουλεία μου, γιατί χαθήκαμε.

 

Γνώμες για HD;

HTC Touch • HTC Touch Pro • HTC Desire • HTC Sensation XE • Sony Xperia Z1 • LG G4 • Xiaomi Mi A1 • Xiaomi Mi A2
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα. Πηρα το touch pro ενος φιλου και προσπαθησα να κανω export τις επαφες του με outlook σε vista αλλα ολες οι επαφες εμφανιζονται ως ?????. Στο outlook εν τω μεταξυ εμφανιζονται κανονικα. Τι φταιει?
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα. Πηρα το touch pro ενος φιλου και προσπαθησα να κανω export τις επαφες του με outlook σε vista αλλα ολες οι επαφες εμφανιζονται ως ?????. Στο outlook εν τω μεταξυ εμφανιζονται κανονικα. Τι φταιει?

αλλαξε γραμματοσειρα

Link to comment
Share on other sites

αλλαξε γραμματοσειρα

 

συγνωμη αλλα επειδη ειμαι ασχετος πως αλλαζω γραμματοσειρα στο κινητο?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Έχει συγκρίνει κανείς το σήμα και την μπαταρία ανάμεσα σε Diamond και Pro.

 

Χριάζομαι μιά δεύτερη συσκευή μικρή σε μέγεθος και έχω βολευτεί με τα WM και έλεγα για Diamond μερία αλλα άμα είναι χειρότερα απο το Pro τότε να πάω να πάρω κανα Nokia να κάνω την δουλεία μου, γιατί χαθήκαμε.

 

Γνώμες για HD;

 

Δεν θα σου πρότεινα το diamond αφού έχει πολύ λίγη μνήμη, καμία σχέση με το pro σε αυτό το θέμα στο Pro μετα από reboot έχεις 140ΜΒ, στο diamond αν έχεις 45 είσαι χαρούμενος. Σήμα τα ίδια μπαταρία, δεν ξέρω πόσο κρατάει του Pro (τώρα το πήρα)

 

Να κάνω κα 1 ερωτησούλα, στο Diamond είχαμε ένα πρόγραμμα το diamond tweak, μέσα στο οποίο είχε 1 επιλογή που κράταγε ανοιχτό το wifi και στο standby, υπάρχει κάποιο παρόμοιο και στο pro ?

Kill with Power !!!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας παιδια!

 

Ξερω οτι οι περισσοτεροι ειστε ηδη διακοπες, αλλα παρολα αυτα εχω εναν ενδιασμο...

 

SPB Mobile Shell 3.0... Τι λεει ως προγραμμα; να το βαλω; εχω την προηγουμενη "απλη" εκδοση και ειμαι ιδιαιτερα ικανοποιημενος. Να βαλω την καινουρια; Εχει κοληματα το κινητο μας (Touch Pro) με το εν λογω software? Τι λενε οι επιδοσεις του; Τι λεει το user interface του.

 

Σας ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις σας

Don't ask, what your country can do for you!

Ask what you, can do for your country!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας παιδια!

 

Ξερω οτι οι περισσοτεροι ειστε ηδη διακοπες, αλλα παρολα αυτα εχω εναν ενδιασμο...

 

SPB Mobile Shell 3.0... Τι λεει ως προγραμμα; να το βαλω; εχω την προηγουμενη "απλη" εκδοση και ειμαι ιδιαιτερα ικανοποιημενος. Να βαλω την καινουρια; Εχει κοληματα το κινητο μας (Touch Pro) με το εν λογω software? Τι λενε οι επιδοσεις του; Τι λεει το user interface του.

 

Σας ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις σας

 

βαλτο δουλευει μια χαρα το ειχα και εγω στο προ και δουλευε σφαιρα

Link to comment
Share on other sites

Οτι και να σου πουμε εμεις δεν εχει νοημα αμα δεν το δοκιμασεις μονος σου.... Παντως το προγραμματακι παιζει μια χαρα στο κινητο!!!

Σε συγκριση με την παλια εκδοση ειναι η μερα με τη νυχτα! Πολυ καλυτερη η καινουρια πιστευω...

Link to comment
Share on other sites

παίδες φόρεσα αυτή http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=497699

πολύ όμορφή αλλά αφήνει 100ΜΒ άδεια (ΧΑΧΑΧΑΧΑ επηρεασμένος από το diamond, ακόμα μετράω τη μνήμη).

 

Με τα radio με χαοσατε.

Kill with Power !!!
Link to comment
Share on other sites

Με τη λήψη του σήματος και την μπαταρία δεν υπάρχει πρόβλημα γενικότερα. Με το GPS αν έχεις πρόβλημα βάλε το radio που έχω στην υπογραφή μου.
Κωνσταντίνος
Link to comment
Share on other sites

αγια και καλα τα htc να καναν κατι με τις καμερες μονο!!

Σωστό αλλά ας μην ξεχνάμε τον κύριο προσανατολισμό τους ;)

Burn the rubber, not your soul...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...