Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch Pro (Raphael)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators
ε στην ερώτηση έβαλα Manila 2D , γιατί μπορεί ας πούμε να θέλω σε ένα ppc να βάλω το manila 2D και το second today. γινεται?

 

Γίνεται αλλά σε συσκευή με QVGA οθόνη. Υπάρχει και manila 2D που κάποιοι έχουν φτιάξει για VGA ανάλυση αμφιβόλου ποιότητας. Δε νομίζω ότι κάποιος θα πέταγε το official manila για να κάνει τέτοια κίνηση.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ααχχχχχ... Δεν θα συνεννοηθούμε απόψε. Ευτυχώς μια απάντηση την πήρα. thnks
~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ααχχχχχ... Δεν θα συνεννοηθούμε απόψε

 

Δεν καταλαβαίνω γιατί το λες αυτό... εκτός και αν ξέχασες ότι εδώ μιλάμε με βάση το Pro.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά εγώ είπα γενικά για ppc. εντάξει βγήκα off-topic αλλά βαριόμουν να ρωτήσω αλλού
~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

Δεν καταλαβαίνω γιατί το λες αυτό... εκτός και αν ξέχασες ότι εδώ μιλάμε με βάση το Pro.

 

μη ξεχνάς ο μπαμπάς του παιδιού του έχει βάλει λεφτά για να κάνει συλλογή τουβλάκια WM

---

NLS

ilogic.gr

Link to comment
Share on other sites

2ερωτησεις

1)οταν κανω αποδοχη σε κλήση σβηνειο φωτισμος της οθονης και δεν ενεργοποιειται αν δεν

ανοιξω το πορτάκι

2)δεν μπορς να ενεργοποιησω το 3g ειναι αναμενω το γραμμα H

Link to comment
Share on other sites

1) είναι νορμάλ και είναι ώστε το μάγουλο σου να μην πατήσει κάτι - την ξανανοίγεις όχι με το πορτάκι βέβαια, αλλά με το power - αν σε ενοχλεί τόσο, αλλάζει από το registry

 

2) Το H είναι για την ακρίβεια 3.5G οπότε μια χαρά είσαι, το 3G είναι ήδη ενεργό, όταν ΔΕΝ ανάβει το Η, τότε έχεις κάτι λιγότερο όχι κάτι περισσότερο

---

NLS

ilogic.gr

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
2ερωτησεις

1)οταν κανω αποδοχη σε κλήση σβηνειο φωτισμος της οθονης και δεν ενεργοποιειται αν δεν

ανοιξω το πορτάκι

 

Den xreiazetai pantws na syreis to pliktrologio. Anoigei kai me to power button kai oxi mono.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

...

Η RAM mount έχει αναφερθεί ότι βγάζει καλές βάσεις.

 

η RAM mount δεν φτιάχνει απλώς καλές βάσεις

φτιάχνει ΜΟΝΟ καλές βάσεις...

 

Καλώς ή κακώς παρήγγειλα της HTC. όταν έρθει την δοκιμάζω κ σας ενημερώνω.:worry:

 

Υπάρχει τρόπος να λειτουργεί το τηλ μόνο σε λειτουργία gsm και όχι 3G;

Για κάποιο λόγο σήμερα έχασε εντελώς την λήψη σήματος για αρκετή ώρα (και σε κάποιο συνάδελφό ταυτοχρονα με N96) και μου είπαν από κοσμοτέ να το βάλω σε μονή λειτουργία και όχι σε διπλή αν μου ξανατύχει.

Τα νόκια έχουν τέτοια επιλογή. Στο pro που βρίσκεται γιατί δεν το βρίσκω..

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Υπάρχει τρόπος να λειτουργεί το τηλ μόνο σε λειτουργία gsm και όχι 3G;

 

Start -> Settings -> Phone -> Band (tab) kai allakse to prwto apo Auto se GSM. To allo asto opws einai.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

2ερωτησεις

1)οταν κανω αποδοχη σε κλήση σβηνειο φωτισμος της οθονης και δεν ενεργοποιειται αν δεν

ανοιξω το πορτάκι

 

Den xreiazetai pantws na syreis to pliktrologio. Anoigei kai me to power button kai oxi mono.

 

Βάλε αυτό αν θέλεις να μην σβήνει η οθόνη όταν μιλάς.

Κωνσταντίνος
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παιδιά...

Επιτέλους έχω και εγώ στα χέρια μου το Pro!

Είναι η πρώτη φορά που έπιασα στα χέρια μου Windows Mobile και είμαι πολύ ευχαριστημένος από τη συσκευή. Είναι κάτι το ξεχωριστό για μένα!

Είναι άψογο...

Θα ήθελα να μου πει κάποιος πως μπορώ να κάνω το GPS να δουλέψει;

Και τι άλλα προγραμματάκια μπορώ να βάλω;

Ευχαριστώ...

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Με γεια σου και εάν μπορείς... καλό είναι να γράφεις με ελληνικούς χαρακτήρες.

 

Για να δουλέψει το GPS αρκεί να χρησιμοποιήσεις μια εφαρμογή που το εκμεταλλεύεται και ανοίγει αυτόματα.

 

Για προγράμματα θα δεις πολλές προτάσεις στο αντίστοιχο section των Pocket PC Applications.

 

Για ότι άλλο χρειαστείς... εδώ είμαστε.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Με γεια σου και εάν μπορείς... καλό είναι να γράφεις με ελληνικούς χαρακτήρες.

 

Για να δουλέψει το GPS αρκεί να χρησιμοποιήσεις μια εφαρμογή που το εκμεταλλεύεται και ανοίγει αυτόματα.

 

Για προγράμματα θα δεις πολλές προτάσεις στο αντίστοιχο section των Pocket PC Applications.

 

Για ότι άλλο χρειαστείς... εδώ είμαστε.

 

Δεν μπορώ να γράφω ελληνικούς χαρακτήρες φίλε μου.

Γιατί δεν έχει το PC...

 

Σαν μια εφαρμογή να χρησιμοποιώ δηλαδή, γιατί όπως είπα, είμαι πρωτάρης στο Windows Mobile!

Link to comment
Share on other sites

Βάλε αυτό αν θέλεις να μην σβήνει η οθόνη όταν μιλάς.

 

Σε ποιό φάκελο το βάζουμε αυτό; Πώς γίνεται η εγκατάσταση;

Link to comment
Share on other sites

Σε ποιό φάκελο το βάζουμε αυτό; Πώς γίνεται η εγκατάσταση;

 

Αντέγραψε το στο ppc όπου θέλεις (πχ storage card) και κάνε "διπλό κλίκ" πάνω του από τον explorer. Είναι σαν να εγκαθιστάς πρόγραμμα αλλά ουσιαστικά κάνει τις αλλαγές που πρέπει στη registry για να μην κλείνει ο φωτισμός κατά την διάρκεια της κλήσης.

Τα cab αρχεία στο PPC είναι ότι τo setup.exe στο PC.

 

Σαν μια εφαρμογή να χρησιμοποιώ δηλαδή, γιατί όπως είπα, είμαι πρωτάρης στο Windows Mobile!

 

Κάποια από αυτές που έχει εδώ.

http://www.myphone.gr/forum/forumdisplay.php?f=86

Κατά προτίμηση Destinator 7, iGO8

Κωνσταντίνος
Link to comment
Share on other sites

Αντέγραψε το στο ppc όπου θέλεις (πχ storage card) και κάνε "διπλό κλίκ" πάνω του από τον explorer. Είναι σαν να εγκαθιστάς πρόγραμμα αλλά ουσιαστικά κάνει τις αλλαγές που πρέπει στη registry για να μην κλείνει ο φωτισμός κατά την διάρκεια της κλήσης.

Τα cab αρχεία στο PPC είναι ότι τo setup.exe στο PC.

 

 

 

Κάποια από αυτές που έχει εδώ.

http://www.myphone.gr/forum/forumdisplay.php?f=86

Κατά προτίμηση Destinator 7, iGO8

 

Είναι αρχείο zip ...Αν δοκιμάσω να το τρέξω έτσι δεν το ανοίγει ...Αν πάλι το μετονομάσω σε cab μου λεει οτι "δεν εγκαταστάθηκε με επιτυχία". Αν το ξεζιπάρω και το τρέξω τότε ψάχνει με ποιό πρόγραμμα να το εγκαταστήσει...

Περιμένω απάντηση σου...

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Είναι αρχείο zip ...Αν δοκιμάσω να το τρέξω έτσι δεν το ανοίγει ...Αν πάλι το μετονομάσω σε cab μου λεει οτι "δεν εγκαταστάθηκε με επιτυχία". Αν το ξεζιπάρω και το τρέξω τότε ψάχνει με ποιό πρόγραμμα να το εγκαταστήσει...

Περιμένω απάντηση σου...

 

Γενικά: Ενεργοποίησε στα folder options του Explorer στον υπολογιστή σου να βλέπεις και τα extensions των αρχείων. Εάν έχει κατάληξη .cab το πετάς όπως είναι μέσα στη συσκευή σου και το τρέχεις από εκεί με ένα απλό κλικ. Εάν έχει κατάληξη .zip/.rar το αποσυμπιέζεις στο PC σου και το extracted αρχείο (λογικά θα είναι .cab) το πετάς στη συσκευή σου και κάνεις ότι είπαμε παραπάνω.

 

Συγκεκριμένα τώρα: Το αρχείο αυτό είναι .zip Το αποσυμπιέζεις στον υπολογιστή σου και το .cab που θα βγει το πετάς στη συσκευή σου και το τρέχεις από εκεί με τον explorer της συσκευής σου.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Γενικά: Ενεργοποίησε στα folder options του Explorer στον υπολογιστή σου να βλέπεις και τα extensions των αρχείων. Εάν έχει κατάληξη .cab το πετάς όπως είναι μέσα στη συσκευή σου και το τρέχεις από εκεί με ένα απλό κλικ. Εάν έχει κατάληξη .zip/.rar το αποσυμπιέζεις στο PC σου και το extracted αρχείο (λογικά θα είναι .cab) το πετάς στη συσκευή σου και κάνεις ότι είπαμε παραπάνω.

 

Συγκεκριμένα τώρα: Το αρχείο αυτό είναι .zip Το αποσυμπιέζεις στον υπολογιστή σου και το .cab που θα βγει το πετάς στη συσκευή σου και το τρέχεις από εκεί με τον explorer της συσκευής σου.

 

Το ίδιο πρόβλημα με τον φίλο Nextnet έχω και εγώ με αυτό το αρχειάκι...Το αποσυμπιέζω ....κάνω όσα γράφεις (και πριν ρωτήσω τα είχα κάνει...δεν είμαι πρωτάρης όπως ενδεχομένως ο άλλος φίλος που ρώτησε)...το αρχείο που έχει επισυνάψει ο φίλος freco είναι zip...το ξεζιπάρω...και δυστυχώς δεν αυτό που προκύπτει δεν είναι αρχείο cab...αν το κατεβάσεις και συ θα δείς ότι έχω δίκιο...

Τέλος πάντων παιδιά επειδή χρειάζομαι την παραπάνω λειτουργία γίνεται κάποιος φίλος να επισυνάψει το σωστό cab ώστε να μένει ανοικτή η οθόνη της συσκευής κατά την διάρκεια της κλήσης; Θα του είμαι ευγνώμων ειλικρινά...

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
το αρχείο που έχει επισυνάψει ο φίλος freco είναι zip...το ξεζιπάρω...και δυστυχώς δεν αυτό που προκύπτει δεν είναι αρχείο cab...αν το κατεβάσεις και συ θα δείς ότι έχω δίκιο...

 

Ma to ekana kai einai ontws .cab! :confused:

 

Τέλος πάντων παιδιά επειδή χρειάζομαι την παραπάνω λειτουργία γίνεται κάποιος φίλος να επισυνάψει το σωστό cab ώστε να μένει ανοικτή η οθόνη της συσκευής κατά την διάρκεια της κλήσης; Θα του είμαι ευγνώμων ειλικρινά...

 

To myphone den dexetai san attachments ta .cab arxeia, giafto kai to exei anebasei o freco san .zip (pou to dexetai). Ean den to breis mexri to apogevma steile mou ena pm na sou to steilw.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...