Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch Pro (Raphael)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 4,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Κάτοχος του Qtek 9000 και δεν πολυχρησιμοποιείς το πληκτρολόγιο; Παράξενο! :rolleyes:

 

το 9000 ειναι για την σκληρη δουλεια,απλα θελω τον αντικαταστατη του 3600.

το 9000 δεν το πειραζω ουτε για αστειο.

γιαυτο εχω κολησει αναμεσα στα δυο αυτα κινητα.

Link to comment
Share on other sites

Πιστευω οτι η συσκευη που σου ταιριαζει ειναι το samsung omnia...

 

καλα αυτο ουτε που το σκεφτωμαι.

ουτε για αστειο.

qtek και htc με κλειστα ματια...

Link to comment
Share on other sites

ωραία νομίζω απάντησες μόνος σου

 

από τη μια λες (για το diamond) "δεν εχει καρτα μνημης που την θεωρω απαραιτιτη"

 

και από την άλλη λες (για το pro) "εχει πληκτρολογιο που εγω προσωπικα δεν το πολυχρησιμοποιω"

 

δηλ. από τη μια λες για κάτι σαφώς αρνητικό και από την άλλη για κάτι που δεν ξέρεις αν είναι αρκετά θετικό για σένα :)

 

σου έχεις απαντήσει

 

καπως ετσι το βλεπω και εγω,απλα επειδη αλλαζω συσκευες καθε 2 χρονια θελω να κανω μια κινηση που θα μου βγει οπως το 3600.

μια επιλογη δηλ που δεν θα την μετανοιωσω

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Και το Pro και το Diamond είναι σίγουρα αξιόλογες συσκευές και θα σε ικανοποιήσουν εξίσου. Για μένα δεν υπάρχει δίλημμα, οι διαφορές τους είναι τόσο ξεκάθαρες που είναι ικανές να σε κάνουν να διαλέξεις. Γνώμη μου πάντα! :rolleyes:

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

εγώ νομίζω το pro είναι καλύτερο ... qwerty keyboard , καλύτερη μπαταρία ( και στο διαμάντι μπορείς να βάλεις αλλά αυξάνει το πάχος του ) , επεκτάσιμη μνήμη μέχρι 16gb και περισσότερη ραμ και ρομ ... α ναι και tv-out ... τώρα όμως το διαμάντι είναι πιο ελαφρύ . λεπτό και φαντάζει πιο ωραίο ...
~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

καλα αυτο ουτε που το σκεφτωμαι.

ουτε για αστειο.

qtek και htc με κλειστα ματια...

 

χεχε

Δικαιωμα σου αλλα αν ηταν htc omnia;;)

Link to comment
Share on other sites

το ομνια μ κανει σαν αντιγραφη του i phone! αν και εχει wm.anyway htc με κλειστα ματιααααααααααααααα:lol::lol:
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα!!

υπαρχει καποια διαφορα αναμεσα στο

htc diamond με το htc pro??

εκτος απο το qwerty.:O

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Exei merikes aksiosimeiwtes opws thyra gia microSD (enw to Diamond exei eswterika 4GB) kai megalyteri RAM (288MB enanti twn 192MB tou Diamond) kathws kai TV-OUT (pou to Diamond den exei).

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Άρη με 4000-παρα post σίγουρα ξέρεις το search. Σίγουρα επίσης η πρώτη σελίδα του thread με την πρώτη του Diamond thread θα απαντάνε σε αυτό που θες.

 

Για να μην είμαι όμως απλώς γραφικός (δεν θα ήμουν αν τα έγραφα αυτά σε κάποιον με 5 post αλλά κάτι μου λέει ότι επειδή είσαι εσύ, δεν πρόκειται να μου πει κανείς ότι έχω δίκιο), here you go:

 

- Το Pro θα έχει TouchFlo 3D περισσότερο προσαρμοσμένο σε landscape από ότι το Diamond (εξέλιξη που θα περάσει και στο Diamond πάντως λογικά)

 

- Το Pro έχει μεγαλύτερη μπαταρία (που όμως διατίθεται και στο Diamond και το κάνει πιο χοντρό)...

 

- ...Αυτό μαζί με το keyboard κάνει το Pro είναι παχύτερο (οι άλλες διαστάσεις ίδιες)

 

- Το Pro έχει περισσότερη RAM (288MB vs. 192) μέρος της οποίας όπως στο Diamond είναι μόνο για τα γραφικά

 

- Το Pro έχει περισσότερη ROM (512MB vs. 256MB)

 

- ...Αλλά δεν έχει 4GB storage που έχει μέσα το Diamond

 

- ...Αλλά έχει microSD slot που ΔΕΝ έχει το Diamond, άρα τα 4GB τα περνάς εύκολα

 

- Έχει και TV-out με extra καλώδιο

 

- Α έχει και flash στην κάμερα του

---

NLS

ilogic.gr

Link to comment
Share on other sites

παιδιά μόλις τώρα μπήκα στο expansys ελλάδας και μαντέψτε!!! το touch pro αναμένεται 5 Αυγούστου!... στην τιμή 685 ευρπω περίπου ( 684,95 )

http://www.expansys.com.gr/p.aspx?i=169420

~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

παιδιά 1000 συγγνώμη για το συνεχόμενο ποστ αλλά να ρωτήσω κάτι ... το εξωτερικό ηχείο του θα βρήσκεται σε διαφορετική θέση από του διαμαντιού ε??? θα είναι καλύτερο ??? γιατι από ότι φαίνεται το ηχείο του ( μάλλον ηχείο είναι ) βρίσκεται αλλού ... μπείτε εδώ http://www.htc.com/www/product.aspx?id=49534 και μετά πατήστε στο 6 ... δίπλα από την κάμερα δεν είναι το ηχείο ???
~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

ναι εκεί είναι

 

αν είναι 5 Αυγούστου... ώρε πράμα... χμμμμμμμμμ πολλές ιδέες στο μυαλό

 

χλωμό πάντως - πάλι θα αρχίσουν με καμιά ανατολίτικη παραεισαγωγή;

(έκανα και ανάλογο post στο forum τους)

---

NLS

ilogic.gr

Link to comment
Share on other sites

δεν ξέρω αλλά είναι μια συσκεύη που θέλω να αποκτήσω ...
~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
παιδιά 1000 συγγνώμη για το συνεχόμενο ποστ αλλά να ρωτήσω κάτι ... το εξωτερικό ηχείο του θα βρήσκεται σε διαφορετική θέση από του διαμαντιού ε??? θα είναι καλύτερο ??? γιατι από ότι φαίνεται το ηχείο του ( μάλλον ηχείο είναι ) βρίσκεται αλλού ... μπείτε εδώ http://www.htc.com/www/product.aspx?id=49534 και μετά πατήστε στο 6 ... δίπλα από την κάμερα δεν είναι το ηχείο ???

 

Ενδεχομένως να είναι όντως το ηχείο και εάν ναι είναι όντως σε διαφορετική θέση από το Diamond. Αυτό όμως δε σημαίνει τίποτα για την απόδοσή του. Η πράξη θα δείξει αν και πιστεύω ότι θα έχει καλύτερη απόδοση από το Diamond (χειρότερη δε νομίζω να γίνεται! :p )

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
δεν ξέρω αλλά είναι μια συσκεύη που θέλω να αποκτήσω ...

 

Θα την έχεις την ευκαιρία σου σύντομα. :rolleyes:

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ενδεχομένως να είναι όντως το ηχείο και εάν ναι είναι όντως σε διαφορετική θέση από το Diamond. Αυτό όμως δε σημαίνει τίποτα για την απόδοσή του. Η πράξη θα δείξει αν και πιστεύω ότι θα έχει καλύτερη απόδοση από το Diamond (χειρότερη δε νομίζω να γίνεται! :p )

 

εγώ πάντως ελπίζω να έχει καλύτερη απόδοση γιατί σκοπεύω να το χτυπήσω ( κάθε μέρα μπαίνω στο σίτε και το βλέπω ... έχω πωρωθεί άσχημα ) ... από ότι μου είπαν στο φόρουμ η απόδοση του διαμαντιού δεν είναι και τόσο καλή ...

 

 

Θα την έχεις την ευκαιρία σου σύντομα. :rolleyes:

 

πρέπει πάντως να πείσω τον πατέρα μου να μου το πάρει ... όμως είναι και λίγο η τιμή ( στο expansys είναι πάρα πολύ καλή αλλά εγώ μένω στην Κύπρο έτσι καταλαβαίνετε ... )

~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

Ααααχ... στα 13 μου δεν υπήρχαν κινητά και δεν έπαιζε και να αγοράσω και κάτι για "τη φάση" (δεν νομίζω να το θες για... δουλειά ε;...) που κάνει σχεδόν 250.000 δρχ. (τότε). Βέβαια τόσο πάει και ένα PC, αλλά ε το PC έχει κι άλλες δικαιολογίες για να αγοραστεί (και προφανώς αφού είσαι εδώ, ήδη έχεις).

 

Αλλάζουν οι εποχές (καμιά φορά δεν ξέρω όλα όσα αλλάζουν θα έπρεπε να έχουν αλλάξει τελικά - με άλλα λόγια αν ήμουν ο πατέρας σου μάλλον δεν θα στο έπαιρνα το Touch Pro, τυχερέ δεν με έχεις μπαμπά :)).

 

Πέρα από την πλάκα Ανδρέα και να μην το πάρεις μη χαλιέσαι, σε λίγο καιρό κάτι άλλο θα κερδίσει το ενδιαφέρον σου και σε λίγο κάτι άλλο κλπ. (και σύντομα και διαφορετικά πράγματα θα κερδίζουν το ενδιαφέρον σου).

 

Αλήθεια πέρα από την πόρωση τι πραγματικά το θες το Touch Pro αν μπορείς να πεις;

---

NLS

ilogic.gr

Link to comment
Share on other sites

και ποια η διαφορα στο κινητο εαν ειναι παραεισαγωγη ?

θα εχει καποιο θεμα με την εγγυηση?

γιατι ετσι και αλλιως και το 9000 που ειχα δεν μου το καλυπτε η Ace σε θεμα εγγυησης και επρεπε να τους το στειλω(οχι οτι χρειαστηκε ποτε ;) )

Αντε να ειναι αληθεια γιατι θα ειναι τρελα να παω διακοπες με το Pro!!!

Link to comment
Share on other sites

Guest Tankwart

Ξερετε καποιο σαιτ με πληροφοριες για το ποτε ακριβως ερχεται?ειμαι γερμανια και το περιμενω κι εγω αλλα απο γερμανικα σαιτ δε ξερω και πολλα γιατι μονο εδω και 15 μερες ειμαι εδω.καποιο eshop εδω εγραφε τελη ιουλιου.να ελπιζω η μπααα.??

 

"χλωμό πάντως - πάλι θα αρχίσουν με καμιά ανατολίτικη παραεισαγωγή;"

...

αυτο πως μπορει κανεις να το καταλαβει?η πιο απλα τι πρεπει να ρωτησει κανεις τον πωλητη ωστε να παρει ξεκαθαρη απαντηση?ποια ενδεχομενα μειονεκτηματα μπορει να εχει μια παραεισαγωγη?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...