Jump to content

[S60 3rd Edition] Hacks & Patches


liogr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπερα, αφου χακαρα το κινητο εβαλα το patch Εμφάνιση φωτογραφιών και βίντεο μόνο από συγκεκριμένους φακέλους στο C:\resource οκ μεχρι εκει εκανα επανακινηση και μετα που δημιουργησα ενα φακελο με φωτογραφιες τα εβγαζε παλι ολα μαζι ευχαριστω... :D
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δεν λειτουργει σε ολες τις συσκευες και δεν εχει βρεθει κατι αναλογο :( Εαν θελεις πες μας τι συσκευη εχεις για να το δοκιμασει και καποιος αλλος εαν μπορει!
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

κι εμενα δεν πετυχε αυτο...σε νοκια ν95

To 8 GB έχεις? Γιατί στο δικό μου λειτουργεί κανονικά.:)

Link to comment
Share on other sites

ναι το 8gb εχω και δεν μου πετυχε...

αν δεν σου νε κοπος για πες τι εκανες,μηπως εκανα εγω κατι λαθος...

Link to comment
Share on other sites

Εισαι σιγουρος οτι τα εχεις κανει ολα σωστα?

 

Δοκιμασε να κανεις την διαδικασια απο την αρχη!

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3024154#post3024154

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Γεια σας... εχω το Ε66 και σκεφτομαι να το χακαρω με το helloox καπως ετσι νομιζω λεγεται... ο σκοπος που θελω να το κανω αυτο ειναι κυριως για τα ngage παιχνιδια... γιατι απο unsinged εφαρμογες δεν εχω προβλημα... εκανα το κολπακι και ολα οκ.. (ευχαριστω τα ατομα που καθησαν και εγραψαν τους οδηγους)

Αν το κανω εχω κινδυνους να κανω ζημια στην συσκευη μου?? μηπως την "σοριζω?" αν δεν κανω λαθος μετα με μια απεγκατασταση ολα παλι οκ σωστα?

Αν ειναι θετικες οι απαντησεις μου τοτε γιατι η ΝΟΚΙΑ δεν βαζει ngage σε ολα της σχεδον τα μοντελα να τελειωνουμε? το κανει για λογους εμπορικους?

Ευχαριστω και συγνωμη για τις ερωτησεις μου...

Edited by vgnFE31h
Απο 1/9/2009 απαγορεύονται τα greeklish.
Link to comment
Share on other sites

Kάντο χωρίς κανένα φόβο. Δεν παθαίνει τίποτα απολύτως η συσκευή σου ούτε την εγγύηση σου χάνεις.

Το n-gage το έβαζε μόνο σε συγκεκριμένες συσκευές που ήταν συνήθως οι multimedia συσκευές της αλλά έτσι κι αλλιώς το n-gage πεθανε και επίσημως μιας και η νόκια έπαψε να το υποστηρίζει.

Αλλά παρόλα αυτά πιστεύω πως αξίζει να την χακάρεις μιας και δεν είναι κάτι δύσκολο και δεν έχει συνέπειες παρά μόνο πλεονεκτίματα.;)

Link to comment
Share on other sites

Ναι παραμονο πλεονεκτηματα αν το πετυχεις... γιατι αλλιως... σου βγαζει ακποια προβληματα...

Οκ, θα το προσπαθησω και θα σας πω εντυπωσεις η τυχον αποριες μου... :)

Απο 1/9/2009 απαγορεύονται τα greeklish.
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά απ το να χακάρουμε τις συσκευές δεν είναι καλύτερα να κατεβάσουμε ένα πρόγραμμα στο PC να κάνουμε sign εμείς τις εφαρμογές πριν τις περάσουμε στο κινητό? :D
Link to comment
Share on other sites

Τι κερδίζει κανείς από το hack αναφέρεται στη πρώτη σελίδα.

Από κει και πέρα, κατά πόσο θεωρεί κάποιος πιο είναι καλύτερο γι αυτόν, είναι καθαρά υποκειμενικό.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Ότι μπορείς να κάνεις χακάροντας την συσκευή σου που θέλει και πιο πολύ κόπο και ειναι πιο επικίνδυνο μπορείς να το κάνεις και κατεβάζοντας ένα πρόγραμμα για να υπογράφεις μόνος σου τις εφαρμογές σου πριν τις περάσεις στην συσκευή τόσο απλά.
Link to comment
Share on other sites

Ας μη συγκρίνουμε το κόπο που θέλει μια μόνο εγκατάσταση ενός μόνο sis αρχείου (helloOX) με τον κόπο που έχει η υπογραφή κάθε μιας εφαρμογής ξεχωριστά.

Όσο για το κίνδυνο, εγώ δεν βλέπω κανέναν...

 

Άλλα όπως προείπα, ο καθένας κάνει αυτό που νομίζει πως το συμφέρει.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Και εγω που εχω βρει τον τροπο και υπογραφω τις εφαρμογες χακαρα την συσκευη μου...

Δεν υπαρχει κανενας κινδυνος αρκει να μην!! πιασεις και σβησεις οτι σου κατεβει απο το συστημα αρχειων... νομιζω πως τοτε θα εχεις προβλημα...

Απο 1/9/2009 απαγορεύονται τα greeklish.
Link to comment
Share on other sites

Αλήθεια, στην περίπτωση που σβήσεις κανά τέτοιο κρίσιμο αρχείο (ευτυχώς δεν μου έχει τύχει) τι κάνεις; Hard format (αν ναι, που στο καλό βρίσκει τα σβησμένα, υπάρχει κανένα partition άλλο); Καμιά ενημέρωση μήπως και τα φέρει; Κάτι άλλο;

Samsung Galaxy A52s 5G (SM-A5288/DS)

Samsung Galaxy Watch5 Pro (SM-R920)

 

★ ★ ★ ★ ★ ★

Link to comment
Share on other sites

Έτσι δουλεύει το hard format.

Διάβασε αυτό και θα καταλάβεις.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Έτσι δουλεύει το hard format.

Διάβασε αυτό και θα καταλάβεις.

Α, μάλιστα, αντιγράφει δηλαδή από άλλο partition. Και προφανώς η ενημέρωση ενημερώνει και το Z. ΟΚ, ευχαριστώ.

Samsung Galaxy A52s 5G (SM-A5288/DS)

Samsung Galaxy Watch5 Pro (SM-R920)

 

★ ★ ★ ★ ★ ★

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδιά! προσπάθησα σήμερα να περάσω το HelloOX στο nokia e51 που έχω, αλλά όλη η διαδικασία κολλάει στο "Unpacking file". Το αφήνω και 5 λεπτά αλλά δε προχωράει...

any help?

 

edit: η έκδοση του λογισμικού είναι 300.34.56

επίσης παρατήρησα οτι το c:\sys\bin δεν υπάρχει και δε μπορώ να το δημιουργήσω εγώ. ίσως γιαυτό δε μπορεί και το HelloOX

Edited by thanasis00
Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδιά! προσπάθησα σήμερα να περάσω το HelloOX στο nokia e51 που έχω, αλλά όλη η διαδικασία κολλάει στο "Unpacking file". Το αφήνω και 5 λεπτά αλλά δε προχωράει...

any help?

 

edit: η έκδοση του λογισμικού είναι 300.34.56

επίσης παρατήρησα οτι το c:\sys\bin δεν υπάρχει και δε μπορώ να το δημιουργήσω εγώ. ίσως γιαυτό δε μπορεί και το HelloOX

 

μηπως να δοκιμαζες μια αλλη εκδοση του HelloOX?

Απο 1/9/2009 απαγορεύονται τα greeklish.
Link to comment
Share on other sites

παιδιά ξέρετε αν σπάει η τελευταία έκδοση του Ε52?

Aν έχεις την 022.009 όχι είναι unhackable.:)

 

E52 firmware 022.009 is UnHackable

Some more UnHackable firmware released, we have told in here many time, you should know what to do. The new UnHackable firmware is E52 022.009.

Link to comment
Share on other sites

δοκίμασα και την 1.03 αλλά τίποτα... και δε μπορώ να το καταλάβω γιατί δε δουλεύει...

 

Για δοκιμασε την αλλην.. με τα δυο αρχεια που ειναι (mapdrives & helloox)... αυτην δοκιμασα και εγω... Δες μια... και πες :)

Απο 1/9/2009 απαγορεύονται τα greeklish.
Link to comment
Share on other sites

Κατι που βρηκα πριν λιγο δεν ξερω ποσο αξιοπιστο ειναι :)

 

List Of Unhackable Firmware

 

http://www.symbiangogetter.co.cc/2009/04/list-of-unhackable-firmware.html

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Eγώ που έχω την τελευταία έκδοση του λογισμικού την 30.011 στο Ν78 μου μπορώ να βρω το patch?

 

Αν δεν γίνεται να το χακάρω, μπορώ να επιστρέψω σε παλιότερη έκδοση?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...