Jump to content

BlackBerry Bold 9000


panagiog
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Είναι απάντηση στο ακριβώς προηγούμενο ποστ..

 

Τμήμα εξυπηρέτησης πελατών... Ζήτησα επίσης έναν τρόπο για να είμαι σίγουρος ότι δεν υπάρχει περίπτωση να χρεωθώ ξανά data και ο μόνος τρόπος ήταν να ζητήσω να γίνει διακοπή των wap/gprs services. Και δούλεψε το σύστημα αυτο, αλλά πλεον δεν μπορώ να δω video από youtube - βγαίνει ένα μήνυμα ότι δεν έχω wap service...

Τώρα ποιός αποφασίζει τι περνάει μέσα από BIS και τι όχι... Μεγάλη κουβέντα...

 

Σε Bold όλα αυτά, αλλά το έχω τεστάρει και στο Storm.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που λες το έκανα τον Ιανουάριο του 2009 αλλά και πάλι τίποτα.. Εκτός απο τα WAP Service, απενεργοποίησαν είπαν και ότιδήποτε έχει σχέση με WIND Plus..
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που λες το έκανα τον Ιανουάριο του 2009 αλλά και πάλι τίποτα.. Εκτός απο τα WAP Service, απενεργοποίησαν είπαν και ότιδήποτε έχει σχέση με WIND Plus..

 

Ακριβώς... Τι εννοείς ’’και πάλι τίποτα’’??

Εγώ εδώ και 2 μήνες που το έκανα, οι λογαριασμοί έρχονται μια χαρά...

Link to comment
Share on other sites

Εμένα υπάρχουν έξτρα χρεώσεις από 15 έως και 25 ευρώ...

 

Έχεις πάρει να τσεκάρεις ότι πράγματι έχουν απενεργοποιηθεί τα συγκεκριμένα services?? Γιατί αν μπορείς και δουλεύεις youtube (και όχι μέσω wifi), τότε κατά 99% δεν έχουν απενεργοποιηθεί...

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα για να καταλήξουμε στο να απενεργοποιήσουν τις υπηρεσίες αυτές, άκουσαν διάφορα #@#$^%&, μίλησα 5-6 φορές, οπότε σιγά μην ξαναπάρω εγω - πελάτης- να επβεβαίωσω... Απλά έχω ήδη ζητήσει την πίστωση των λογαριασμών, κ αν δεν γίνει θα έχει κ συνέχεια..

 

Το θέμα είναι πως ούτε αυτοί δεν ξέρουν γιατί και πως γίνεται αυτό, μου δίνουν άσχετους να μιλήσω στο τηλ κ απλά με εκνευρίζουν περισσότερο..

Link to comment
Share on other sites

ελπίζω να βρείς άκρη φίλε μου. πιστεύω οτι αν το κυνηγήσεις θα βγείς σίγουρα κερδισμένος. δεν υπάρχει λόγος να σε χρεώνουν κερατιάτικα. τι να πώ; ίσως φταίει που για την wind τα ΒΒ είναι κάτι καινούργιο!
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν με καλύψουν θα το γυρίζω σε Μπλοκβερυ.. Τι να κάνω... :P

 

http://blackberryrocks.com/wp-content/uploads/2009/06/blockberry-9500-obama.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αυτά είναι τηλέφωνα. Όχι αστεία. Αλλά ας μην βγαίνουμε εκτός θέματος.

Κάποτε ήμουν moderator. Τώρα απλώς μεγάλωσα 😎

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα για να καταλήξουμε στο να απενεργοποιήσουν τις υπηρεσίες αυτές, άκουσαν διάφορα #@#$^%&, μίλησα 5-6 φορές, οπότε σιγά μην ξαναπάρω εγω - πελάτης- να επβεβαίωσω... Απλά έχω ήδη ζητήσει την πίστωση των λογαριασμών, κ αν δεν γίνει θα έχει κ συνέχεια..

 

Το θέμα είναι πως ούτε αυτοί δεν ξέρουν γιατί και πως γίνεται αυτό, μου δίνουν άσχετους να μιλήσω στο τηλ κ απλά με εκνευρίζουν περισσότερο..

 

Έχεις δικιο σε αυτο. Τους ζορίζει πολύ το θέμα των ΒΒ και του BIS και δεν ξέρω γιατί... Εγώ ξαναπήρα για να επιβεβαιώσω απλά γιατί ήθελα να είμαι απόλυτα σίγουρος. Όχι ότι είναι σωστό όμως να γίνεται αυτό από τον πελάτη...

Αν έχεις ξανά θέμα πάντως στείλε pm να σου δώσω το όνομα ενός τύπου στο υπέυθυνο τμήμα της WIND που εμένα τουλάχιστον με βοήθησε πολύ... Κ σε θέμα γνώσεων και πάνω από όλα σε θέμα αντιμετώπισης.

Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειάζεται.. Σ'ευχαριστώ πάντως.. Το θέμα είναι ότι ΔΕΝ ξέρουν γιατί και πως έχουν γίνει οι χρεώσεις.. Ισχυρίζονται ότι όντως μπαίνως στο νετ μέσω WIND PLUS (το οποίο και προφανώς και ισχύει) και πως γίνεται surfing εκτός BIS, το οποίο επίσης δεν ξέρω πως γίνεται - και με χρεώνουν off net browsing..

 

Μα στα 250 που δίνει το μήνα, δεν περιλαμβάνεται και η κίνση SURFING μέσω BIS?

Θα μας τρελάνουν... Όσο κ αν δεν το θέλω θα πάω Voda... :(

Link to comment
Share on other sites

όσο αναφορά τα ΒΒ και τα bis και bes η vodafone είναι κλάσεις ανώτερη. καλά θα για να έχεις και το κεφάλι σου ησύχο
Link to comment
Share on other sites

Κοίτα δεν την ΄θέλω' την Βόντα, και αυτό που μου λες μου το είχαν πει κ άλλοι, αλλά δεν περίμενα τέτοια κοροιδία από τη WIND. Και σε χρεώνει έξτρα αν χρησιμοποιήσεις APN, και σου βάζει μαμησιάτικα για το WIND PLUS, αλλά και έξτρα χρέωση για το surfing πάει πολύ..
Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο πρόβλημα έχω στον DM στο λάπτοπ κ την πάτησα κι εγώ μια φόρα και ξανάκανα εγκατάσταση, ενώ στο γραφείο όταν το συνδέω δεν μου προτείνει τπτ... Θέλει προσοχή..

 

Και επειδή βλέπω ότι πληθαίνουν οι χρήστες Bold, ορίστε και ο μοναδικός YouTube Player που δουλεύει!

 

ΟΤΑ http://vision.metova.com/download

Καλησπέρα παιδιά, επειδή κι εγώ μόλις την πάτησα, τι κάνουμε τελικώς για να ανακτήσουμε τα ελληνικά;

iphone 4 16gb, iPAD2 32gb WIFI
Link to comment
Share on other sites

Ξαναπερνάς κάποιο miltulanguage OS. Ελέγξε αν είναι επιλεγμένο το Greek για input language. Μετά κανείς restore για να έχεις τις λέξεις σου από το custom dictionary
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ, θα το δοκιμάσω, αν και ακούγονται τόσο καλά σχόλια για την .266...κρίμα να την αλλάξω. Αλλά τι να κάνεις...
iphone 4 16gb, iPAD2 32gb WIFI
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ, θα το δοκιμάσω, αν και ακούγονται τόσο καλά σχόλια για την .266...κρίμα να την αλλάξω. Αλλά τι να κάνεις...

 

Η 266 δεν έχει ελληνικά; αν έχει, απλά πέρασε πάλι την ίδια, αλλιώς αν θες μπορείς να περάσεις σε μη miltulanguage εκδόσεις ελληνικά. Πάτησε το λινκ στην υπογραφή μου (όχι το FAQ)

Link to comment
Share on other sites

Η 266 δεν έχει ελληνικά; αν έχει, απλά πέρασε πάλι την ίδια, αλλιώς αν θες μπορείς να περάσεις σε μη miltulanguage εκδόσεις ελληνικά. Πάτησε το λινκ στην υπογραφή μου (όχι το FAQ)

Μάλλον με βλέπω να κάνω ένα downgrade στην .216 που έχει ελληνικά...

iphone 4 16gb, iPAD2 32gb WIFI
Link to comment
Share on other sites

Έχει και η .266 ελληνικά, απλά βρες την Multilanguage έκδοση.. .266 έχει βγάλει και η WIND & η VODA

 

Η .266 με wireless upgrade γιατί δεν είναι διαθέσιμη;;;:confused:

Υπάρχει και αυτή για wind : v4.6.0.365 (Multilanguage)

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ποτέ μην κανείς wireless upgrade γιατί αν σου κολλήσει το δίκτυο μετά άντε να το σώσεις. Καλύτερα από pc να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο.
Link to comment
Share on other sites

Βγήκε νέο O.S. 4.6.0.477/4.6.0.282

 

Για κατέβασμα πατήστε ΕΔΩ.

 

4.6.0.451 γιατί η 477 είναι Asia μόνο... Προσοχή... :)

 

Προσωπικά είμαι ΟΚ με την 266 οπότε το επόμενο update θα είναι για OS 5.0... Ας ελπίσουμε σύντομα :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...