Jump to content

Ολυμπιακοί Αγώνες Πεκίνο 2008


aimilios
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ο Σπανούλης δεν κατάφερε να κάνει ένα σωστό drive σε όλο τον αγωνα.Θα το έκανε όταν απέμεναν 8 δευτ?

 

Να σκέφτεστε τι λέτε.

 

σε αυτή τη περίπτωση ας έδινε πάσα αλλά μετά δε θα υπήρχε χρόνος οπότε προτιμότερο θα ήταν να το έχανε σε drive που ήταν η πιο σωστή επιλογή εκείνη τη στιγμή!δε θα έλεγα τίποτα!

P!nk it Up...

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 488
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

πιστεύεις ότι αν σπρίνταρε ο Σπανούλης δε θα έβρισκε ανοργάνωτη την άμυνα των Αργεντινων;και στο κάτω κάτω έχει βάλει πολύ πιο δύσκολα καλάθια με οργανωμένη άμυνα...

 

Να σπιντάρει ..ποιος είναι ο κεντέρης?:p

 

Που να ξέρω και που να ξέρεις σε τι κατάσταση ήταν ο ανθρωπος εκέινη την στιγμή...έβγαλε πολλους αιφνιδιασμούς η Ελλάδα σε όλο το ματς , δεν θα βγαζε και ένα στα τελευταία 7 δεύτερα?? :p

Η αλήθεια είναι ότι οι Αργεντίνοι ήταν καλύτεροι έλεγξαν τον ρυθμό και χάσαμε απλά...

 

ΑΝΤΕ ΜΕ ΤΙΣ ΥΓΕΙΕΣ ΜΑΣ...:)

Link to comment
Share on other sites

Ντάξει παιδιά με τα αν και τα θαν δεν γίνεται δουλειά.

Έκανε μια επιλογή ο άνθρωπος, ήταν λανθασμένη, ήταν ηλίθια, ήταν κοτίσια, ήταν εκτός λογικής. ΟΚ σε αυτό συμφωνούμε όλοι.

Αλλά ως εκεί. Αυτό μπορούσε αυτό έκανε.

 

"When the going gets tough, the tough get going" ;)

 

ναι βρε παιδί μου συμφωνώ...απλά κάνουμε κάποια σχόλια που είναι φυσιολογικά μετά από τέτοιο ματς!:)

P!nk it Up...

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

σε αυτή τη περίπτωση ας έδινε πάσα αλλά μετά δε θα υπήρχε χρόνος οπότε προτιμότερο θα ήταν να το έχανε σε drive που ήταν η πιο σωστή επιλογή εκείνη τη στιγμή!δε θα έλεγα τίποτα!

 

drive δεν γινόταν με την καμία να κάνει με τέτοιους παίκτες.Με το τρίποντο παιρνούσαμε στο σκορ.Υπήρχαν πολλές πιθανότητες να έμπαινε (βάζει πολλά τέτοια ο Σπανούλης)

 

Τι να κάνουμε.Παίξαμε και χάσαμε.Δεν πειράζει.

Η Εθνική έχει μέλλον.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, ο Σπανούλης ήταν αν όχι ο καλύτερος, από τους καλύτερους παίχτες σε απόδοση και σε διάρκεια στο τουρνουά... Για μένα απογοητευτικός σε όλα τα παιχνίδια ήταν ο Παπαλουκάς... πολλές λάθος επιλογές σε πάσες, σουτ και drive-ins.

Τώρα για το τελευταίο σουτ... εκεί παίρνεις ένα ρίσκο και παίζεις 50-50 την πρόκριση. Αν το έχανε ο Διαμαντίδης το 2005 στο Βελιγράδι θα ακούγαμε τα ίδια με τώρα...

When the sun is cold and black, when you wanna scream and shout, and the record plays the dark side of the moon...
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, ο Σπανούλης ήταν αν όχι ο καλύτερος, από τους καλύτερους παίχτες σε απόδοση και σε διάρκεια στο τουρνουά... Για μένα απογοητευτικός σε όλα τα παιχνίδια ήταν ο Παπαλουκάς... πολλές λάθος επιλογές σε πάσες, σουτ και drive-ins.

Τώρα για το τελευταίο σουτ... εκεί παίρνεις ένα ρίσκο και παίζεις 50-50 την πρόκριση. Αν το έχανε ο Διαμαντίδης το 2005 στο Βελιγράδι θα ακούγαμε τα ίδια με τώρα...

 

Ο Παπαλουκάς όντως είναι αρκετά πεσμένος ....

Το ίδιο και ο Διαμαντίδης (πρέπει να ξεκουραστεί οπωσδήποτε).

Link to comment
Share on other sites

drive δεν γινόταν με την καμία να κάνει με τέτοιους παίκτες.Με το τρίποντο παιρνούσαμε στο σκορ.Υπήρχαν πολλές πιθανότητες να έμπαινε (βάζει πολλά τέτοια ο Σπανούλης)

 

Τι να κάνουμε.Παίξαμε και χάσαμε.Δεν πειράζει.

Η Εθνική έχει μέλλον.

 

Μια ομαδα που σου βαζει 13 απο τα 22 τριποντα(περιπου)δεν μπορεις να την κερδισεις!!

Ειχε τους 39 απο τους 80 ποντους σε τριποντα!!

Τους μισους σχεδον δλδ!!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μια ομαδα που σου βαζει 13 απο τα 22 τριποντα(περιπου)δεν μπορεις να την κερδισεις!!

Ειχε τους 39 απο τους 80 ποντους σε τριποντα!!

Τους μισους σχεδον δλδ!!

 

αν δεν γινόταν να την κερδίσουμε τότε δε θα είμασταν τόσο κοντά στο σκορ και στο παρατσακ για να τη κερδίσουμε :)

P!nk it Up...

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

αν δεν γινόταν να την κερδίσουμε τότε δε θα είμασταν τόσο κοντά στο σκορ και στο παρατσακ για να τη κερδίσουμε :)

 

Σιγουρα...ναι...ομως τελικα.....;):rolleyes:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδια πιστευω τα πραγματα ειναι απλα... καποια στιγμη θα χαναμε και ενα buzzer bitter, δεν γινεται συνεχεια να νικαμε στο δευτερολεπτο, αυτο που πρεπει να κρατησουμε ειναι η καλη εμφανιση και το γεγονος ειναι οτι απο τα λαθη μας στην τριτη περιοδο η Αργεντινη πηρε διαφορα αλλιως αν ειχαμε λιγο καθαρο μυαλο πιθανον να μην ειχε παει ετσι το ματς, οπως και να΄χει εχουμε ομαδαρα!!!
Link to comment
Share on other sites

αν δεν γινόταν να την κερδίσουμε τότε δε θα είμασταν τόσο κοντά στο σκορ και στο παρατσακ για να τη κερδίσουμε :)

 

"Καταχρηστικά" στο λέει ο άνθρωπος ,φυσικά και μπορούσαμε να την κερδίσουμε αλλά ο κανόνας λέει ότι όταν μια όμάδα έχει πάνω από 50% απο τα 6,25 δύσκολα θα χάσει ενα μάτς.Πόσο μάλλον όταν έχει έναν Τζινόμπιλι και έναν Ντελφίνο που μας εκτέλεσε "στεγνά" ...ο τύπος ότι σούταρε σχεδόν έμπαινε είτε ελεύθερος είτε με παίκτη πάνω του.Πραγματικά εκνευριστικός...σου σπαει την ψυχολογία τέτοιος παίχτης και χάνεις μετα τα αυγα και τα ...καλαθια.:p

Link to comment
Share on other sites

Έχετε κολήσει στο τελευταίο σουτ. Εγώ δεν μιλάω γι'αυτό. Μιλάω για την τρίτη περίοδο όπου ο VSpan (έχει και νικ, τρομάρα του) έκανε 5 απανωτά λάθη για να ξεφύγει η Αργεντινή. Τα πολλά λάθη είναι σήμα κατατεθέν του, γιατί είναι απείθαρχος και κανένας στην Ελλάδα δεν του τραβάει το αυτάκι.

 

Τέλος, είμαστε 5ο-6οι στον κόσμο. Εγώ πιστεύω είμαστε για παραπάνω και γι'αυτό δεν είμαι ευχαριστημένος με τίποτα.

http://www.thesimpsons.com/bios/images/bios_family_snowball2.gif
Link to comment
Share on other sites

Έχετε κολήσει στο τελευταίο σουτ. Εγώ δεν μιλάω γι'αυτό. Μιλάω για την τρίτη περίοδο όπου ο VSpan (έχει και νικ, τρομάρα του) έκανε 5 απανωτά λάθη για να ξεφύγει η Αργεντινή. Τα πολλά λάθη είναι σήμα κατατεθέν του, γιατί είναι απείθαρχος και κανένας στην Ελλάδα δεν του τραβάει το αυτάκι.

.

Επίτηδες τα έκανε τα λάθη για ξεφύγει η Αργεντινή ,επίτηδες τον κράτησε μέσα και ο Γιαννάκης για να χάσουμε το εμπεδώσαμε πια φτάνει...θα τον κρεμάσουμε όταν έρθει στο Φάληρο για να το ευχαριστηθείς ,οκ?

:happy:

Link to comment
Share on other sites

Επίτηδες τα έκανε τα λάθη για ξεφύγει η Αργεντινή ,επίτηδες τον κράτησε μέσα και ο Γιαννάκης για να χάσουμε το εμπεδώσαμε πια φτάνει...θα τον κρεμάσουμε όταν έρθει στο Φάληρο για να το ευχαριστηθείς ,οκ?

:happy:

 

Έλα τώρα, μην το γυρνάς στα οπαδικά χωρίς λόγο. Γίνεται να μην μου αρέσει ο Σπανούλης (για τον ίδιο λόγο που δεν άρεσε στον Βαν Γκαντι) χώρις να μιλάς για οπαδικά; Είναι επιρρεπής στο λάθος, το ξέρει και η κουτσή Μαρία. Προφανώς δεν το κάνει επίτηδες.

http://www.thesimpsons.com/bios/images/bios_family_snowball2.gif
Link to comment
Share on other sites

Φίλε τα ποστ μου σου φαίνονται οπαδικά?Δεν νομίζω.

Όλοι κάνουν λάθη και το ξέρεις ,ο Σπανούλης τα κανε μαζεμένα σήμερα και δεν ήταν ο μόνος το είπαμε ,το ξανα- είπαμε καταντά βαρετό πια...Εγω λοιπον που δεν είμαι η Κουτσή Μαρία ακριβώς βλέπω και τα λάθη του Σπανούλη και τα λάθη του Γιαννάκη και τα λάθη του Σοφο και τα λάθη όλων.Εσυ βλέπεις ειδικά τα λάθη του VSpan :p

OK είναι δικαιωμά σου .Εγω ότι είχα να πω το είπα ,γίναμε πάλι όλοι προπονητές,ξεδώσαμε,αλλά την φάγαμε και ησυχάσαμε ,μην τα ξαναλέμε πάλι τα ιδια οκ?

 

Άντε με τις υγειες μας για τελευταία φορά λοιπόν και με καλύτερα μυαλά την άλλη φορά.;)

Link to comment
Share on other sites

Φίλε τα ποστ μου σου φαίνονται οπαδικά?Δεν νομίζω.

Όλοι κάνουν λάθη και το ξέρεις ,ο Σπανούλης τα κανε μαζεμένα σήμερα και δεν ήταν ο μόνος το είπαμε ,το ξανα- είπαμε καταντά βαρετό πια...Εγω λοιπον που δεν είμαι η Κουτσή Μαρία ακριβώς βλέπω και τα λάθη του Σπανούλη και τα λάθη του Γιαννάκη και τα λάθη του Σοφο και τα λάθη όλων.Εσυ βλέπεις ειδικά τα λάθη του VSpan :p

OK είναι δικαιωμά σου .Εγω ότι είχα να πω το είπα ,γίναμε πάλι όλοι προπονητές,ξεδώσαμε,αλλά την φάγαμε και ησυχάσαμε ,μην τα ξαναλέμε πάλι τα ιδια οκ?

 

Άντε με τις υγειες μας για τελευταία φορά λοιπόν και με καλύτερα μυαλά την άλλη φορά.;)

 

Είπες για το Φάληρο και το θεώρησα σπόντα για μένα! (Ο αγαπημένος μου Έλληνας είναι ο Μπάτμαν, μπαι δε γούεη)

 

Δεν είπα ότι δεν είδα τα λάθη των άλλων- απλά τον Βι-σπαν τον έχω "στην μπούκα" εδώ και καιρό και δεν αντέχω άλλο. Ας το λήξουμε εδώ... Καλή συνέχεια

http://www.thesimpsons.com/bios/images/bios_family_snowball2.gif
Link to comment
Share on other sites

δε το ειδα το παιχνιδι,απο αυτα που μου ειπαν διαπιστωσα οτι ο σπανουλης ηταν ο δημιος της εθνικης μας σημερα.απανωτα λαθη,κριμα για αυτο το παικτη,τον θεωρω τον κορυφαιο γκαρντ στην ευρωπη πραγματικα κριμα.
Link to comment
Share on other sites

Είπες για το Φάληρο και το θεώρησα σπόντα για μένα! (Ο αγαπημένος μου Έλληνας είναι ο Μπάτμαν, μπαι δε γούεη)

 

Ναι, και εγώ με τον Πέτρο είμαστε φίλοι.

 

Σου στέλνει φιλιά :p

Link to comment
Share on other sites

Το είδα όλο το παιχνίδι. Παρόλο που λένε πως έγιναν πολλά λάθη, θεωρώ πως αν ο Παπαλουκάς δεν έπαιζε τόσο εγωιστικά σε δύο φάσεις, θα ήμασταν μπροστά τουλάχιστον 4 πόντους.
Destiny found.
Link to comment
Share on other sites

Ναι, και εγώ με τον Πέτρο είμαστε φίλοι.

 

Σου στέλνει φιλιά :p

 

:lol::lol::lol::lol: απίστευτο!!!

P!nk it Up...

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Το βράδυ της Τετάρτης οι ελεγκτές της WADA πήγαν αιφνιδιαστικά στο "σπίτι" της ελληνικής αποστολής στο Ολυμπιακό Χωριό και πήραν δείγμα από την Ολυμπιονίκη του βάδην, Αθανασία Τσουμελέκα, λίγες ώρες πριν αγωνιστεί στα 20 χλμ βάδην, αγώνισμα που είναι προγραμματισμένο να διεξαχθεί τα ξημερώματα της Πέμπτης στις 04:00 (ώρα Ελλάδας).

 

Μέχρι τώρα είχαμε συνηθίσει να γίνεται έλεγχος στους Έλληνες Ολυμπιονίκες ακριβώς με την άφιξή τους στο Ολυμπιακό Χωριό. Πρώτος στη σειρά των αιφνίδιων ελέγχων της WADA ήταν ο Ηλίας Ηλιάδης, ενώ λίγες ημέρες αργότερα σειρά πήρε η Χρυσοπηγή Δεβετζή.

 

http://www.sport24.gr/html/ent/951/ent.248951.asp

Link to comment
Share on other sites

Το βράδυ της Τετάρτης οι ελεγκτές της WADA πήγαν αιφνιδιαστικά στο "σπίτι" της ελληνικής αποστολής στο Ολυμπιακό Χωριό και πήραν δείγμα από την Ολυμπιονίκη του βάδην, Αθανασία Τσουμελέκα, λίγες ώρες πριν αγωνιστεί στα 20 χλμ βάδην, αγώνισμα που είναι προγραμματισμένο να διεξαχθεί τα ξημερώματα της Πέμπτης στις 04:00 (ώρα Ελλάδας).

 

Μέχρι τώρα είχαμε συνηθίσει να γίνεται έλεγχος στους Έλληνες Ολυμπιονίκες ακριβώς με την άφιξή τους στο Ολυμπιακό Χωριό. Πρώτος στη σειρά των αιφνίδιων ελέγχων της WADA ήταν ο Ηλίας Ηλιάδης, ενώ λίγες ημέρες αργότερα σειρά πήρε η Χρυσοπηγή Δεβετζή.

 

http://www.sport24.gr/html/ent/951/ent.248951.asp

 

Εντάξει.Λογικό μου ακούγεται μετά από τα πρόσφατα κρούσματα ντόπινγκ.

 

Ελπίζουμε η Αθανασία να είναι τυχερή,καθαρή και να τα καταφέρει.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά εγώ για το μπάσκετ, 2 πράγματα έχω να πώ:

1) Αυτός ο Ντελφίνο τι κ@λο έχει; Πραγματικά σε εξοργίζει όταν ένας παίκτης βαράει απ' όπου γουστάρει και τα βάζει όλα. Που να πας με τέτοιο αντίπαλο;

2) Ο Σκουντής πόσο βλάκας είναι; Πότε θα τον διώξουν από την ΕΡΤ να απαλλαγούμε από τον ποταμό της βλακείας που τον δέρνει; η Μπόκοτα της Εθνικής είναι...

:blink:
Link to comment
Share on other sites

Δύο πραγματάκια για το μπάσκετ:

  1. Βλέπω (αν δεν κάνω λάθος) στα στατιστικά του αγώνα ότι τα λάθη και των δυο ομάδων είναι ακριβώς τα ίδια. Το ότι τα κάναμε μαζεμένα (και από συγκεκριμένο παίκτη εύκολο στόχο εμπάθειας για ευνόητους λόγους :whistle:[noparse])[/noparse] δεν σημαίνει ότι μετράνε περισσότερο. ;)
  2. Όταν ο ίδιος παίκτης (παρεμπιπτόντως ίσως και ο καλύτερος της εθνικής μας στο τουρνουά) έβαζε το τρίποντο με τους Κροάτες το 2007 και σαφώς από πιο μακριά, δεν ήταν (φαντάζομαι) απείθαρχος, για παιδική χαρά, άχρηστος κ.ο.κ. :rolleyes:

Αυτά τα ολίγα...

Samsung Galaxy A52s 5G (SM-A5288/DS)

Samsung Galaxy Watch5 Pro (SM-R920)

 

★ ★ ★ ★ ★ ★

Link to comment
Share on other sites

[*]Βλέπω (αν δεν κάνω λάθος) στα στατιστικά του αγώνα ότι τα λάθη και των δυο ομάδων είναι ακριβώς τα ίδια.

 

Σιγά το καινούργιο. Σε όλα τα ματς, έχουμε πάνω-κάτω τα ίδια λάθη με τους αντιπάλους (αν και εμείς υποτίθεται ότι παίζουμε την γρανιτένια άμυνα του Γιαννάκη).

 

Μόνο που από τα 13 λάθη που κάναμε εμείς, τα 5 τα έκανε ΕΝΑΣ - και μάλιστα σε κρίσιμο σημείο όπου το ματς ήταν πόντο-πόντο και το momentum του αγώνα γύρισε οριστικά (όπως αποδείχτηκε). Ο συγκεκριμένος παίχτης είναι playground player είτε σας αρέσει, είτε όχι (προφανώς σας αρέσει). Αυτό σημαίνει ότι κάποιες φορές θα γίνει υπερ-ήρωας κάνοντας κάτι τρελό που θα του βγει, ενώ άλλες θα κρεμάσει την ομάδα με τα λάθη και τα άστοχα (τρελά) σουτ.

 

Το ότι τα κάναμε μαζεμένα (και από συγκεκριμένο παίκτη εύκολο στόχο εμπάθειας για ευνόητους λόγους ) δεν σημαίνει ότι μετράνε περισσότερο.

 

Όποιος έχει παίξει μπάσκετ καταλαβαίνει τί λεω. Οι υπόλοιποι βλέπουν φαντάσματα (οπαδικά, γιατί δεν αντέχουν κριτική στους παίχτες της ομάδας τους).

 

Όταν ο ίδιος παίκτης (παρεμπιπτόντως ίσως και ο καλύτερος της εθνικής μας στο τουρνουά) έβαζε το τρίποντο με τους Κροάτες το 2007 και σαφώς από πιο μακριά, δεν ήταν (φαντάζομαι) απείθαρχος, για παιδική χαρά, άχρηστος κ.ο.κ.

 

Για σένα. Για μένα πάλι playground player ήταν. Όπως θα πω για πολλοστή φορά, ένας playground player κάνει ότι ακριβώς ο Βι-Σπαν. Άλλες φορές τα βάζει, άλλες όχι (σαν τα ζάρια ένα πράμα). Live by the sword, die by the sword.

 

Όλοι στην Ελλάδα έχουμε καταντήσει Σκουντήδες (aka cheerleaders του κάθε παίχτη, χωρίς ίχνος κριτικής ικανότητας).

 

"Βάλτο αγόρι μου!" (για να πουλήσω κάνα DVD).

http://www.thesimpsons.com/bios/images/bios_family_snowball2.gif
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...