Jump to content

Διαφημιστικά φυλλάδια


FREAK_OF_NATURE
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πολλές εταιρίες δεν έχουν άδεια σαν διαφημιστική εταιρία ,απλά τυπογραφεία είναι μόνο για εκτύπωση φυλλαδίων.

 

Ηδη όμως κάτι πάει να γίνει.... αν κρίνουμε το ξήλωμα πολλών διαφημιστικών πινακίδων και κυρώσεων στις εταιρίες που κρίθηκαν παράνομες.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 98
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Δεν χρειάζεται κανείς εταιρία διαφημιστική κλπ για φυλλάδια ,εκτός αν απευθύνεται σε ειδικό κοινό.

 

Και το τυπογραφείο της γειτονιάς που θα σου τυπώσει τα φυλλάδια,ξερει να βρεί 3-4άτομα για μοίρασμα.

Link to comment
Share on other sites

Τι θα πει δεν μπορει να γινει τιποτα?

Απαισιοδοξη απαντηση κ ακυρη! Φυσικα και μπορει να γινει κατι, αν πεσουν τσουχτερα προστιμα απο Δημους κ λοιπους φορεις τοτε θα το κοψουν μαχαιρι. Αλλα να πεσουν και να ειναι τρελλα του στυλ 10.000 ευρω κ οχι τιποτα 100αρια και 300αρια! Να μαζεψουν κ κανω φραγκο οι χρεωμενοι δημοι!

Εγω παντως ξεκινησα την διαμαρτυρια με τον διαχειριστη μου! Χαχαχα απο εχθες που αρνηθηκε για τεταρτη φορα να συγκαλεσει συνελευση για αυτο (κ αλλα σοβαροτερα θεματα) αποφασισα, μια κ ειναι δικηγορος να του ριχνω κατω απο την πορτα του, οσα φυλλαδια συναντω απο το διαμερισμα ως την εξοδο ( και κατι παραπανω, χαχα!)...ας σκυβει να τα μαζευει αυτος κ οχι η κοπελλα που την πληρωνει -ακουσον ακουσον- μονο 150 για να καθαριζει ολη την πολυκατοικια!

(Ω ναι! Οπως φανταζεσται, η πολυκατοικια ειναι μεσα στη βρωμα αλλα τουλαχιστον μας εχει βαλει ΑΛΕΞΙΣΦΑΙΡΑ τζαμια!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!)

Μα μπορεί να γίνει κάτι χωρίς να χρειάζεται νόμος ή τουλάχιστον μπορεί να γίνει κάτι για τα ενοχλητικά φυλλάδια στους ορόφους.

ΜΗΝ ΑΝΟΙΓΕΤΕ ΤΗΝ ΠΟΡΤΑ ΣΕ ΑΓΝΩΣΤΟΥΣ.

Γιατί είναι τόσο δύσκολο αυτό για να το καταλάβουν μερικοί άνθρωποι;; (και δεν αναφέρομαι σε εσένα Frogy)

Αμα σας χτυπάνε την πόρτα μην ανοίγετε αν δεν ξέρετε ποιός είναι γιατί κάποια μέρα αναπόφευκτα θα μπει κάποιος που θα κάνει πολύ μεγαλύτερο κακό από το απλά να ρίξει μερικά φυλλάδια.

Πόσο ηλίθιοι μπορεί να είναι οι άνθρωποι πια;;;

Στην πολυκατοικία μου ανα 4-5 μέρες μου χτυπάνε για φυλλάδια. Δεν ανοίγω ποτέ. 5 λεπτά μετά ο τυπάκος ρίχνει το διαφημιστικό κάτω από την πόρτα μου, το οποίο σημαίνει πως όλο και κάποιος βλάκας γείτονας του άνοιξε.

Αμα δε μπορούμε να συνενοηθούμε με τους γείτονές μας ούτε για τα βασικά, τι να μας κάνουν και οι νόμοι;;;;

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

σε πολυκατοικια σε κεντρικο δρομο της πολης παντως διαβασα ενα χαρτι που βαλανε στο τζαμι της εισοδου

"απαγορευεται η διανομη διαφημιστικων φυλλαδιων.σε περιπτωση που καποια εταιρεια κανει διανομη ενημερωνουμε πως μετα απο αποφαση της γενικης συνελευσης,ολοι οι ενοικοι της οικοδομης δεν θα ψωνισουμε τιποτα απο την εταιρεια αυτη για ενα χρονο"

 

ερωτω τωρα εγω: ποιος θα το διαβασει αυτο??κανεις!

ακομα και να το διαβασει ο διανομεας ποσοι πιστευουν πως δε θα αφησει διαφημιστικο???

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

 

ερωτω τωρα εγω: ποιος θα το διαβασει αυτο??κανεις!

ακομα και να το διαβασει ο διανομεας ποσοι πιστευουν πως δε θα αφησει διαφημιστικο???

 

- Και να το διαβάσει ο διανομέας, δεν τον αφορά εκτός κι αν έχει μετοχές της εταιρίας που διαφημίζει.:D

- Είναι προφανές πως την ανακοίνωση την βάλανε για εκφοβισμό, όπως τα σκιάχτρα στα χωράφια.:lol: Αν ο διανομέας έχει παραπάνω μυαλό από ένα πουλί, δεν θα δώσει σημασία.;)

Άσε που θέλει να τελειώνει μια ώρα ώρα αρχύτερα. :cool:

 

Με λίγα λόγια, τζάμπα το χαρτί.:p

[sIGPIC][/sIGPIC]

dum spiro, spero...

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι ότι και ο εργοδότης ξέρει ότι τα φυλλάδια πάνε στα σκουπίδια τις περισσότερες φορές,αλλά όταν δεν υπάρχει άλλη φθηνή διαφήμιση ....
Link to comment
Share on other sites

Όταν πετύχω κάποιον διανομέα φυλλαδίων που επιχειρεί να μπει στην πολυκατοικία ενώ η πόρτα είναι ανοιχτή -για οποιδήποτε λόγο-, έχω το δικαίωμα να του αρνηθώ την είσοδο; Ακόμα κι αν μόλις του έχει ανοίξει κάποιος άλλος ένοικος από το θυροτηλέφωνο;
Link to comment
Share on other sites

Επειδη εχω δουλεψει ως διανομεας θα σας πω μερικα πραγματα που δεν ξερετε.Οταν ο εργοδοτης λεει πορτα-πορτα ο διανομεας αναγκαστικα θα το κανει και θα το κυνηγησει με καθε τροπο προκειμενου να κανει σωστα τη δουλεια του.Υπαρχουν βεβαια και περιπτωσεις οπου δεν θα καταφερει να μπει αλλα αυτο θα γινει 1-2 φορες στις 10 οποτε τα αυτοκολλητα δεν τα λαμβανουν καθολου υποψην.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...
απιστευτα ενοχλητικο τα φυλλαδια οντως!ομως ειναι ο μονος τροπος διαφημισης για καθε μαγαζι ιδιαιτερα αν εχουνε σουπερ προσφορες:)παρολα αυτα ειναι λαθος να αρνιομαστε την εισοδο στους διανομεις διοτι τη δουλεια τους κανουν οι ανθρωποι και μονο!απλα τα πεταμε τα φυλλαδια!
Link to comment
Share on other sites

d

απιστευτα ενοχλητικο τα φυλλαδια οντως!ομως ειναι ο μονος τροπος διαφημισης για καθε μαγαζι ιδιαιτερα αν εχουνε σουπερ προσφορες:)παρολα αυτα ειναι λαθος να αρνιομαστε την εισοδο στους διανομεις διοτι τη δουλεια τους κανουν οι ανθρωποι και μονο!απλα τα πεταμε τα φυλλαδια!

 

Και γιατί να μην κάνουμε πιο δύσκολη την δουλειά τους, τζάμπα να παίρνουν τόσα χρήματα? Σιγά την δουλειά δηλαδή, περπατούν μες στην ζέστη, και χτυπάνε κουδούνια.

Το όνειρο του καθενός.

 

Ζηλεύουμε, ζηλεύουμε...

Edited by siciliano

[sIGPIC][/sIGPIC]

dum spiro, spero...

Link to comment
Share on other sites

απιστευτα ενοχλητικο τα φυλλαδια οντως!ομως ειναι ο μονος τροπος διαφημισης για καθε μαγαζι ιδιαιτερα αν εχουνε σουπερ προσφορες:)παρολα αυτα ειναι λαθος να αρνιομαστε την εισοδο στους διανομεις διοτι τη δουλεια τους κανουν οι ανθρωποι και μονο!απλα τα πεταμε τα φυλλαδια!

 

Όχι κάνεις λάθος.

Είναι λάθος να ανοίγουμε στους διανομείς ακριβώς επειδή ποτέ δεν ξέρεις αν είναι όντως διανομείς. Ποιός μου λέει εμένα ότι ο τυπάκος που χτυπάει το κουδούνι δε θέλει να τσεκάρει ποιός είναι σπιτι και ποιός λείπει; Τι αυτοκίνητα παίζουν στο γκαράζ; Και στην τελική, γιατί να διακινδυνεύσω να με κλέψουν για κάτι τέτοιο;

Μπορούν να πετάνε τα φυλλάδια κάτω από την εξώπορτα. Αυτό αρκεί.

 

d

 

Και γιατί να μην κάνουμε πιο δύσκολη την δουλειά τους, τζάμπα να παίρνουν τόσα χρήματα? Σιγά την δουλειά δηλαδή, περπατούν μες στην ζέστη, και χτυπάνε κουδούνια.

Το όνειρο του καθενός.

 

Ζηλεύουμε, ζηλεύουμε...

 

Ούτε αυτή είναι λογική αντιμετώπιση. Δεν είπε κανείς ότι η δουλειά τους είναι ισάξια με ενός χειρούργου, αλλά είναι μια Χ δουλειά και αυτή και προφανώς οι άνθρωποι που την κάνουν έχουν ανάγκη τα χρήματα και δεν την κάνουν γιατί είναι διασκεδαστικό να "περπατούν μες στη ζέστη και να χτυπάνε κουδούνια" ούτε γιατί είναι "το όνειρο του καθενός".

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Όχι κάνεις λάθος.

Είναι λάθος να ανοίγουμε στους διανομείς ακριβώς επειδή ποτέ δεν ξέρεις αν είναι όντως διανομείς. Ποιός μου λέει εμένα ότι ο τυπάκος που χτυπάει το κουδούνι δε θέλει να τσεκάρει ποιός είναι σπιτι και ποιός λείπει; Τι αυτοκίνητα παίζουν στο γκαράζ; Και στην τελική, γιατί να διακινδυνεύσω να με κλέψουν για κάτι τέτοιο;

Μπορούν να πετάνε τα φυλλάδια κάτω από την εξώπορτα. Αυτό αρκεί.

 

 

 

Ούτε αυτή είναι λογική αντιμετώπιση. Δεν είπε κανείς ότι η δουλειά τους είναι ισάξια με ενός χειρούργου, αλλά είναι μια Χ δουλειά και αυτή και προφανώς οι άνθρωποι που την κάνουν έχουν ανάγκη τα χρήματα και δεν την κάνουν γιατί είναι διασκεδαστικό να "περπατούν μες στη ζέστη και να χτυπάνε κουδούνια" ούτε γιατί είναι "το όνειρο του καθενός".

 

+1

στην δικη μας οικοδομη επρεπε να διαρρηξουν 2 σπιτια(και το δικο μου το ενα μαλιστα) για να αποφασισουν να μην ανοιγουν σε οποιον χτυπαει το ρημαδι το θυροτηλεφωνο.

βεβαια μια θειτσα εξακολουθει να ανοιγει με την δικαιολογια "την δουλεια τους κανουν μωρε"

αλλα αυτη ειναι η νοοτροπια ορισμενων...μακρια απο τον ποπουλη μας και οπου θελει ας ειναι...

 

 

οσον αφορα το "την δουλεια τους κανουνε" υπαρχει και ο αντιλογος.

η καθαριστρια την δουλεια της δεν κανει και αυτη?

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

δεν εννοω να ανοιγουμε τους διαμονεις!απλα να μην τους ενοχλουμε την ωρα που κανουν τη δουλεια τους:)ασχετο εμενα δεν μου χει τυχει ποτε να μου χτυπανε το κουδουνι και να ναι διαμονεις!πρωτη φορα το ακουω!εγω παντα τους βλεπω να πετανε τα φυλλαδια στις αυλες και μεχρι εκει:)
Link to comment
Share on other sites

δεν εννοω να ανοιγουμε τους διαμονεις!απλα να μην τους ενοχλουμε την ωρα που κανουν τη δουλεια τους:)ασχετο εμενα δεν μου χει τυχει ποτε να μου χτυπανε το κουδουνι και να ναι διαμονεις!πρωτη φορα το ακουω!εγω παντα τους βλεπω να πετανε τα φυλλαδια στις αυλες και μεχρι εκει:)

 

δεν μενουν ολοι σε σπιτια με αυλες ομως.

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

οσον αφορα το "την δουλεια τους κανουνε" υπαρχει και ο αντιλογος.

η καθαριστρια την δουλεια της δεν κανει και αυτη?

 

Nαι, αλλά ένα μέρος της δουλειάς της είναι να μαζεύει και αυτά. :)

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

+1

στην δικη μας οικοδομη επρεπε να διαρρηξουν 2 σπιτια(και το δικο μου το ενα μαλιστα) για να αποφασισουν να μην ανοιγουν σε οποιον χτυπαει το ρημαδι το θυροτηλεφωνο.

βεβαια μια θειτσα εξακολουθει να ανοιγει με την δικαιολογια "την δουλεια τους κανουν μωρε"

αλλα αυτη ειναι η νοοτροπια ορισμενων...μακρια απο τον ποπουλη μας και οπου θελει ας ειναι...

Για ποιανού ποπούλη μιλάς?

Όταν η καθαρίστρια δουλευει η οικοδομή είναι ανοιχτή, έτσι μπορεί να μπει όποιος θέλει να τσεκάρει ή μπορεί και η ίδια να τσεκάρει για τα σπίτια.

Για το καλοκαίρι ή όταν λείπετε για μεγάλο διάστημα από το σπίτι, αδειάστε το μπαλκόνι, βγάλτε το πατάκι από την εξώπορτα, οτιδήποτε που να μαρτυρεί ύπαρξη ενοίκου. Μπορείτε να βάλετε μερικά διαφημιστικά κάτω από την πόρτα για να φαίνεται παρατημένο το σπίτι ή ακόμα και ένα εικονικό ενοικιαστήριο, όπως έκανα κι εγώ. ;)

Edited by siciliano

[sIGPIC][/sIGPIC]

dum spiro, spero...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Διακρίνω μια τάση απο κάποιους να τα ρίχνετε στον Διανομέα κι όχι στην εταιρία.

διάβασα ακόμα οτι δεν συμφερει την εταιρία να τα βάζει μπροστά σε κάθε πόρτα

το κανει ο διανομέας για να ξεφορτωθεί φυλλάδια.

Αυτό απέχει κατα πολύ απο την πραγματικοτητα.

Εργάζομαι σε "εταιρια" του χώρου.

Και βάζω την λέξη "εταιρια" σε εισαγωγικα γιατι λίγες εχουν κάνει εναρξη επιχείρησης στην εφορία

και το 90% δουλεύει μαύρα.

Μιλάμε για εταιρίες φαντάσματα. αλλα οχι για λεφτά φαντάσματα.

Οταν λοιπον αυτή η "εταιρία" αναλάβει μια δουλεια για μια πιτσαρία πχ,

φυλαει κατουρημένες ποδιές για να πάρει την δουλειά

Οπότε τάζει στον ιδιοκτήτη την μέγιστη αποδοτικότητα.

και ποια ειναι η μεγιστη αποδοτικότητα;

Μεγιστη αποδοτικότητα σημαίνει γι αυτους οτι αν μπορεις να αφήσεις το φυλλάδιο στην κουζίνα του ενοικου

τοτε θα πρέπει να το κανεις.

Οσο πιο κοντά στον ένικο τοσο πιο απίθανο να πεταχτεί το φυλλάδιο και τοσο πιο πιθανο να γίνει παραγγελία.

Βλέπετε παρ ολα αυτά οτι κάποιοι τα αφηνουν στο γραμματοκιβώτικο και κάποιοι

τα αφηνουν στις πόρτες.

Γιατι συμβαίνει αυτο;

Αυτο εχει να κάνει με τις προτιμήσεις του πελάτη, και με τις δουλειες που προτιμαει να αναλαμβάνει το γραφείο.

Υπάρχουν γραφεία που δουλεύουν μονο γραμματοκιβώτικα και αναλαμβάνουν σχετικες δουλειες μονο (για να μην εχουν μπλεξίματα).

Υπάρχουν γραφεία που δουλεύουν πόρτα πόρτα και γραμματοκιβώτια. και αναλαμβάνουν τετοιες δουλειες.

Ερχομαι λοιπον εγω και σου χτυπάω το κουδουνι.

Ερχεσαι μου λες. γιατι χτυπας. Εχει απαγορευτικο. δεν ξερεις να διαβάζεις;

ναι η αλήθεια ειναι οτι δεν ξερω να διαβαζω. είτε η αντιληπτικη σου ικανότητα δεν αντιλαμβάνεται οτι ΔΕΝ εχω κανενα

βίτσιο να ανεβοκατεβαίνω σκάλες. Το κανω γιατι ειμαι υποχρεωμένος. Για να χω αυριο να φαω. και δεν το λεω μεταφορικα.

Το θεωρώ τελείως γελοίο να βλέπω εναν μεσήλικα να τσατίζεται για τα έντυπα. οταν ειναι το ποιο πιθανο κάποια στιγμή

κάποιος συγγενής του ή ακομα και αυτός ο ίδιος να χρειαστει να κάνει αυτη τη δουλεια.

Σε αυτή τη περίπτωση πραγματικα θεωρώ την οικονομικη κρίση "άγια δασκάλα".

θα μου πεις. με ενοχλεις.

ναι ειναι η αλήθεια. Αλλα αμα παω με τους κανόνες πραγματικά δεν θα χω να φάω. και τότε θα παραβιασω μεγαλύτερους κανόνες.

δεν θα μπω ως διανομέας αλλα ως κλέφτης.

Και αυτο δεν ειναι απειλη. ειναι απλα η λογική συνέχεια του να μην εχεις να φάς.

Οπότε αντι να χρειαστει εγω να γράψω άρνηση και με τις πολλές αρνησεις να απολυθω και να περάσω την γραμμη.

Καλυτερα ανοίξτε μου. παρτε το διαφημιστικό στο χέρι σας. στο κάτω μερος συνήθως εχει το τηλέφωνο της

διαφημιζόμενης εταιρίας και βγάλτε άκρη μαζί της.

Διότι ΑΝΤΕ εγω θα κανω τον καλό. θα παραβιασω τους κανόνες του γραφείου, θα πέσει έλεγχος και θα με απολυσουνε.

Και τι κέρδισες; δεν θα παρουν εναν άλλον που θα κανει τη δουλεια σωστα; Εγω τι κέρδισα. οτι δεν θα χω να φαω;

Link to comment
Share on other sites

Ερχομαι λοιπον εγω και σου χτυπάω το κουδουνι.

Ερχεσαι μου λες. γιατι χτυπας. Εχει απαγορευτικο. δεν ξερεις να διαβάζεις;

ναι η αλήθεια ειναι οτι δεν ξερω να διαβαζω. είτε η αντιληπτικη σου ικανότητα δεν αντιλαμβάνεται οτι ΔΕΝ εχω κανενα

βίτσιο να ανεβοκατεβαίνω σκάλες. Το κανω γιατι ειμαι υποχρεωμένος. Για να χω αυριο να φαω. και δεν το λεω μεταφορικα.

Το θεωρώ τελείως γελοίο να βλέπω εναν μεσήλικα να τσατίζεται για τα έντυπα. οταν ειναι το ποιο πιθανο κάποια στιγμή

κάποιος συγγενής του ή ακομα και αυτός ο ίδιος να χρειαστει να κάνει αυτη τη δουλεια.

 

Εγώ προσωπικά δεν έχω κανένα πρόβλημα με το να ρίχνουν διαφημιστικά στην εξώπορτα της πολυκατοικίας μου.

Ούτε έχω ιδιαίτερο πρόβλημα να μου χτυπάς το κουδούνι περιμένοντας να σου ανοιξω για να μπεις και να μοιράσεις πόρτα-πόρτα τα φυλλάδια στα διαμερίσματα.

 

Έχω όμως ΤΕΡΑΣΤΙΟ πρόβλημα με τους ηλίθιους ενοίκους της πολυκατοικίας που ανοίγουν την πόρτα και μπαίνει όποιος να'ναι στο χώρο μας, τον οποίο έχουμε πληρώσει διπλά και τριδιπλα για να προστατεύσουμε με κάμερες, εξωτερικές πόρτες και κάγκελα.

 

Γιατί εσύ μπορεί όντως απλά να θέλεις να ρίξεις φυλλάδια. Πες μου όμως ποιος μου εγγυάται εμένα ότι κάποιος άλλος δε θέλει να κλέψει ή να δει ποιός και ποιές ώρες λείπει;;

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

συμφωνω 100% σε αυτο που λες.

Απλα οταν μου λενε. Γιατι μπηκες. κι αν εμπαινε κλεφτης;

αν εγω που δεν ειμαι κλεφτης ας πουμε οτι δεν χτυπαω το κουδουνι;

θα αποτρεψει αυτο τον πραγματικο κλέφτη να το κανει;

μπορει ανετα να πει οτι ειναι διανομέας.

Αλλα αυτο ειναι θέμα των ενοίκων.

Οπως και να χει παντως ο κλέφτης θα μπει.

και πιστεύω πως μονο με μια επιγραφή (κλειστο κύκλωμα τηλεόρασης),

θα προτιμησει μια αλλη οικοδομη που δεν εχει κάμερα.

Link to comment
Share on other sites

ειδικα αυτο το τελευταιο... τωρα πια δεν μπαινει για να κλεψει οπως καποτε... αλλα θα σκοτωσει για ψυλλου πηδημα, και μαλιστα οχι μονο ο κλεφτης... δεν ακουμε συνεχεια για δολοφονιες επειδη ειχαν μια μικρη διαφωνια?

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

συμφωνω 100% σε αυτο που λες.

Απλα οταν μου λενε. Γιατι μπηκες. κι αν εμπαινε κλεφτης;

αν εγω που δεν ειμαι κλεφτης ας πουμε οτι δεν χτυπαω το κουδουνι;

θα αποτρεψει αυτο τον πραγματικο κλέφτη να το κανει;

μπορει ανετα να πει οτι ειναι διανομέας.

Αλλα αυτο ειναι θέμα των ενοίκων.

Οπως και να χει παντως ο κλέφτης θα μπει.

και πιστεύω πως μονο με μια επιγραφή (κλειστο κύκλωμα τηλεόρασης),

θα προτιμησει μια αλλη οικοδομη που δεν εχει κάμερα.

 

Μα και εγώ δεν είπα ότι είναι θέμα δικό σας. Των ενοίκων είναι. Εκείνοι δεν πρέπει να ανοίγουν σε ΚΑΝΕΝΑΝ που να μην ξέρουν.

Και δυστυχώς αυτό σημαίνει ούτε και σε εσάς.

 

Και όχι ο κλέφτης ΔΕ θα μπει αν δεν του ανοίξει κάποιος ηλίθιος ενοικιαστής.

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Έχεις και εσύ τα δίκια σου, αλλά δεν βοηθάνε οι εποχές δυστυχώς... Μέχρι να διώξουν όλη την Ασία και Αφρική που φέρανε εδώ με το έτσι θέλω, κάθε μέρα ο κόσμος θα γίνεται πιο αυστηρός.

Οι περισσότερες κάμερες στις πολυκατοικίες δεν είναι ιδιαίτερης ανάλυσης, ώστε να δώσουν λύση αν μπει κάποιος κλέφτης. Και τη σήμερον εποχή, ξεχνάς ότι οι κλεψιές συνοδεύονται από στυγερές δολοφονίες, ακόμα και όταν ο κλέφτης έχει πάρει ό,τι ζήτησε....

 

Αυτό δυστηχώς δεν θα γίνει.

Δεν γίναμε βαβέλ καταλάθος ούτε γιατι εγινε πόλεμος στο αφγανιστάν και δεν ξερω που στην αφρική.

Μεθοδευμένη είναι η πολυπολιτισμικότητα. Τα εθνικά κράτη χειραγωγούνται δυσκολότερα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...