Jump to content

Lancia & Lancistis


alfa
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και εμενα μου αρεσει αν δεν ευπηρχε ο παλιο νομος με τα πετρελαιοκινητα θα επαιρνα το 1,9 diesel me 190 αλογα.Θα φυσαει.Με τα 150 αλογα ο 1,4 και αυτο respect θα ειναι πιστευω αν και θα προτιμουσα να εβλεπα και κανα 1,6 η 1,8
Στα Τρικαλα στα δυο στενα σκοτωσανε τον Σακαφλια!!!!![sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 83
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

δεν θα συμφωνήσω φίλε μου.

 

Ποιά είναι τα καλύτερα αυτοκίνητα που παίρνεις με τα ίδια λεφτά;

 

Επίσης, για συνεργεία άκουγα απο το 90% των φίλων και γνωστών το 1997 που πήρα την Alfa Romeo μου. Σήμερα μετά απο 11 χρόνια το αυτοκίνητο μου χρειάστηκε συνεργείο σε φυσιολογικά χρονικά διαστήματα και για φυσιολογικές φθορές.

Δεν είπα ότι όλα τα ιταλικά είναι αναξιόπιστα. Φυσικό είναι κάποια να βγουν καλά και αυτοί οι τυχεροί που τα έχουν θα έχουν να λένε υπέρ αυτών των αυτοκινήτων. Αλλά σύμφωνα με έρευνες περιοδικών αυτοκίνησης (Auto, Motor und Sport) τα Lancia, Alfa Romeo & Fiat βγήκαν τα πιο αναξιόπιστα. Και για να λέμε και του στραβού το δίκιο δεν υπάρχει καμία περίπτωση ποτέ ιταλικό μοτέρ να τη βγει σε γιαπωνέζικο ή ακόμη και σε γερμανικό όσον αφορά αξιοπιστία πάντα. Όποιος το νομίζει κ το πιστεύει αυτό είναι για μένα αφελής...

Link to comment
Share on other sites

Δεν είπα ότι όλα τα ιταλικά είναι αναξιόπιστα. Φυσικό είναι κάποια να βγουν καλά και αυτοί οι τυχεροί που τα έχουν θα έχουν να λένε υπέρ αυτών των αυτοκινήτων. Αλλά σύμφωνα με έρευνες περιοδικών αυτοκίνησης (Auto, Motor und Sport) τα Lancia, Alfa Romeo & Fiat βγήκαν τα πιο αναξιόπιστα. Και για να λέμε και του στραβού το δίκιο δεν υπάρχει καμία περίπτωση ποτέ ιταλικό μοτέρ να τη βγει σε γιαπωνέζικο ή ακόμη και σε γερμανικό όσον αφορά αξιοπιστία πάντα. Όποιος το νομίζει κ το πιστεύει αυτό είναι για μένα αφελής...

Στο Car Σεπτεμβρίου που παρουσιάζει το Focus RS έχει και την καινούργια Δέλτα με πολλές φωτό. Δε μου άρεσε το πίσω μέρος κι αυτό το μακρόστενο που έχει γενικά όλο το σασί, αλλά το μπροστά σε ψαρώνει πολύ. Όσο για τους κινητήρες όλοι οι πετρελαίου είναι πολύ δυνατοί κ καλοί αλλά είναι μολυσματικοί για την Αθήνα κ τη Θεσαλλονίκη σύμφωνα με εμπεριστατωμένες ελληνικές (και μόνο) έρευνες του Υ.ΠΕ.ΧΩ.Δ.Ε.!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!???????????????????????

Link to comment
Share on other sites

Δεν είπα ότι όλα τα ιταλικά είναι αναξιόπιστα. Φυσικό είναι κάποια να βγουν καλά και αυτοί οι τυχεροί που τα έχουν θα έχουν να λένε υπέρ αυτών των αυτοκινήτων. Αλλά σύμφωνα με έρευνες περιοδικών αυτοκίνησης (Auto, Motor und Sport) τα Lancia, Alfa Romeo & Fiat βγήκαν τα πιο αναξιόπιστα. Και για να λέμε και του στραβού το δίκιο δεν υπάρχει καμία περίπτωση ποτέ ιταλικό μοτέρ να τη βγει σε γιαπωνέζικο ή ακόμη και σε γερμανικό όσον αφορά αξιοπιστία πάντα. Όποιος το νομίζει κ το πιστεύει αυτό είναι για μένα αφελής...

 

 

Σκέφτηκα να απαντήσω αλλά τελικά δεν αξίζει τον κόπο.

Proud owner of: Master System III , SNES , Mega Drive , Saturn , PSone , N64 , Dreamcast , PS2 , GameCube , XBox , XBox 360 , Wii , PS3 , PSP , DS .....

PC: CPU Phenom II 955 - MB MSI 790FX-GD70 - Corsair Vengeance 1x4GB - Sapphire 5850 Xtreme - WD800ADFD - COOLERMASTER RS-1000 SILENT PRO M 1000W

Link to comment
Share on other sites

Δεν είπα ότι όλα τα ιταλικά είναι αναξιόπιστα. Φυσικό είναι κάποια να βγουν καλά και αυτοί οι τυχεροί που τα έχουν θα έχουν να λένε υπέρ αυτών των αυτοκινήτων. Αλλά σύμφωνα με έρευνες περιοδικών αυτοκίνησης (Auto, Motor und Sport) τα Lancia, Alfa Romeo & Fiat βγήκαν τα πιο αναξιόπιστα. Και για να λέμε και του στραβού το δίκιο δεν υπάρχει καμία περίπτωση ποτέ ιταλικό μοτέρ να τη βγει σε γιαπωνέζικο ή ακόμη και σε γερμανικό όσον αφορά αξιοπιστία πάντα. Όποιος το νομίζει κ το πιστεύει αυτό είναι για μένα αφελής...

 

φινετσα πουλανε και τιποτα παραπανω,δε μιλαμε για φερραρι ετσι :lol:

Link to comment
Share on other sites

Δεν είπα ότι όλα τα ιταλικά είναι αναξιόπιστα. Φυσικό είναι κάποια να βγουν καλά και αυτοί οι τυχεροί που τα έχουν θα έχουν να λένε υπέρ αυτών των αυτοκινήτων. Αλλά σύμφωνα με έρευνες περιοδικών αυτοκίνησης (Auto, Motor und Sport) τα Lancia, Alfa Romeo & Fiat βγήκαν τα πιο αναξιόπιστα. Και για να λέμε και του στραβού το δίκιο δεν υπάρχει καμία περίπτωση ποτέ ιταλικό μοτέρ να τη βγει σε γιαπωνέζικο ή ακόμη και σε γερμανικό όσον αφορά αξιοπιστία πάντα. Όποιος το νομίζει κ το πιστεύει αυτό είναι για μένα αφελής...

 

θα απαντήσω εγώ σε μια γραμμή.

 

και μόνο που ανέφερες φίλε μου το όνομα Auto, Motor und Sport εξηγούνται όλα.

η παιδεία απλά... https://www.ipedia.gr

Link to comment
Share on other sites

Δεν είπα ότι όλα τα ιταλικά είναι αναξιόπιστα. Φυσικό είναι κάποια να βγουν καλά και αυτοί οι τυχεροί που τα έχουν θα έχουν να λένε υπέρ αυτών των αυτοκινήτων. Αλλά σύμφωνα με έρευνες περιοδικών αυτοκίνησης (Auto, Motor und Sport) τα Lancia, Alfa Romeo & Fiat βγήκαν τα πιο αναξιόπιστα. Και για να λέμε και του στραβού το δίκιο δεν υπάρχει καμία περίπτωση ποτέ ιταλικό μοτέρ να τη βγει σε γιαπωνέζικο ή ακόμη και σε γερμανικό όσον αφορά αξιοπιστία πάντα. Όποιος το νομίζει κ το πιστεύει αυτό είναι για μένα αφελής...

 

Bγηκαν τα πιο αναξιοπιστα αυτοκινητα απο το πιο αναξιοπιστο περιοδικο.Ολα αυτα που λεν ειναι μπουρδες.Νταξει τα ιταλικα μοτερ ειναι ευαισθητα αλλα θελουν λιγο μεγαλυτερη προσοχη.Δεν ειναι δηλαδη σαν τα γιαπωνεζικα που και λαδια να μην τα βαλεις δεν εχουν κανενα προβλημα,θελουν τη φροντιδα τους.Για μενα αφελης ειναι οποιος πιστευει τα τεστ αξιοπιστιας τετοιου ειδους περιοδικων και οτι βγαινει και λεει οτι τα ιταλικα ειναι ζημιαρικα.Νταξει εχουν βγαλει προβλημα,αλλα προβληματα εχουν βγαλει και γερμανικα πχ Golf.Oλες οι εταιριες εχουν τα προβληματικα τους αυτοκινητα.Εδω Ferrari στα καλα του καθουμενου εχει αρπαξει φωτια,τι παει να πει οτι θα της βγει το ονομα????

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

τι ειναι το Auto Motor und Sport ? :!:

 

Το auto Τριτη στη Γερμανικη εκδοση.Το περιοδικο που εκανε τεστ το καινουργιο το Bravo και σπασαν τα φρενα :lol::lol:

Σε αυτη τη Lancia τι μπορει να γινει αραγε????Να φυγουν οι ροδες?? :lol:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

το λεντακι στο Α3 ειναι αθλιο...

η δελτα μαυρη ειναι ολα τα ευρω..

 

+1

και σε αρκετά ακόμη χρώματα. Το μόνο που δεν μου άρεσε προσωπικά είναι αυτό το "άσπρο" με το οποίο την λανσάρουν σε αρκετές φωτογραφίες

η παιδεία απλά... https://www.ipedia.gr

Link to comment
Share on other sites

Με τα περιοδικά και τους γερμανούς μην είστε απόλυτοι γιατι στο τελευταίο γερμανικό auto-bild κράζαν την vw γιατί σε τεστ διαρκείας το vw passat trendline τους αφησε άπειρες φορές στο δρομο κυριώς από ηλεκτρονικά και γενικά έβγαλε πολλές βλάβες. Και στο τέλος λέει το άρθρο: μετά την αποτυχία του πασσατ και τις προηγούμενες αποτυχίες σε τεστ διαρκείας των των Polo και touran πρέπει στο Wolfsburg να αλλάξουν κάτι.

 

Βέβαια ότι στα συγκριτικά παινεύουν λίγο το σπιτι τους ισχύει για κάποια , αλλά δεν κατηγορούν κάτι ψευδώς. Εγώ είμαι 100% σίγουρος πχ ότι το Bravo έμεινε από φρένα.

 

PS Η Lancia είναι κούκλα.

Yπάρχουν δυο τρόποι για να πετύχεις…

1)ποτέ μη λες όλα όσα ξέρεις

2)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είμαι 100% σίγουρος πχ ότι το Bravo έμεινε από φρένα.

 

 

Mη τα λες αυτα παραεξω.....

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά υπάρχει κανείς που πιστεύει ότι τα ιταλικά αυτοκίνητα είναι από τα πιο αξιόπιστα; Δε νομίζω. Οι πιο πολλοί θεωρούν ότι ένα Accent είναι πιο αξιόπιστο από μια Lancia για να μην πω και Alfa Romeo. Για σοβαρευτείτε λίγο που θα μας πείτε ότι τα ιταλικά είναι αξιόπιστα!!!

Συμφωνώ ότι και γερμανικά έχουν προβλήματα και γιαπωνέζικα έχω δει να βαράει μπιέλα αλλά κατά 80% όσο καλά και να προσέχεις ένα ιταλικό θα σου χτυπήσει και κάτι.

 

Υ.Γ.: Η καινούργια Delta είναι ένα καλό αυτοκίνητο με πολύ καλό σχεδιασμό, λίγα πράγματα από τεχνολογία κ μέτρια για μένα εμφάνιση. Από κινητήρες τώρα οι συγκεκριμένοι που είναι οι ίδιοι που φοράνε και τα Bravo, Linea, Punto είναι πολύ καλοί και ο 1,4 είναι καλύτερος από τον συγκεκριμένο της VW σύμφωνα πάντα με τα τεστ και τις έρευνες. Όποιος ψάχνεται τα κοιτάει αυτά και του μένουν και δεν ακούει ό,τι του λέει ο καθένας από δεξιά κι αριστερά.....

Τέλος! Japan 4ever!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Να μπουν οι φωτος απο το χωραφι....:lol:

πολυ γρηγορα και "περιεργα" εληξε παντως το θεμα FGAH-AutOtsikonpempti...

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά υπάρχει κανείς που πιστεύει ότι τα ιταλικά αυτοκίνητα είναι από τα πιο αξιόπιστα; Δε νομίζω. Οι πιο πολλοί θεωρούν ότι ένα Accent είναι πιο αξιόπιστο από μια Lancia για να μην πω και Alfa Romeo. Για σοβαρευτείτε λίγο που θα μας πείτε ότι τα ιταλικά είναι αξιόπιστα!!!

Συμφωνώ ότι και γερμανικά έχουν προβλήματα και γιαπωνέζικα έχω δει να βαράει μπιέλα αλλά κατά 80% όσο καλά και να προσέχεις ένα ιταλικό θα σου χτυπήσει και κάτι.

 

:rolleyes::rolleyes::rolleyes:

Προφανώς η σχέση σου με την αυτοκίνηση ειναι ανάλογη με αυτη των ποδοσφαιροχουλιγκαν & ομάδων...

 

Η παρακάτω φράση τα μαρτυρά όλα:

 

Τέλος! Japan 4ever!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

Τετοιοι ισοπεδωτισμοι, δογματισμοι, οπαδισμοι προφανως φανερώνουν ανθρωπους άσχετους με το αντικειμενο. Απλα λένε για να λένε...

 

Τεσπά... η αληθεια ειναι πως σε οτι αφορα τα αυτοκινητικα στο Myphone το επίπεδο που επικρατει ειναι πολυ χαμηλο...

 

Πολυ λίγοι οι ώριμοι χρήστες....

Current status: Galaxy S7 Duos, HP Spectre X360, Synology DS215j
Link to comment
Share on other sites

Παιδες το ειδα και απο κοντα επιτελους.Ενα θα πω ειναι φθηνο αυτο το αμξι για την πολυτελεια που προσφερει,απλα ειναι καπως μεγαλο σε διαστασεις για τα γουστα μου αυτο μονο.
Στα Τρικαλα στα δυο στενα σκοτωσανε τον Σακαφλια!!!!![sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

http://img291.imageshack.us/img291/9669/lanciaypsilon3cl2.jpg

http://img182.imageshack.us/img182/3637/lanciaypsilon2mh1.jpg

http://images.forum-auto.com/mesimages/341851/1.jpg

το νεο lancia y,διαβασα οτι θα βγει στην εκθεση(γενεβης-Μαρτη)...αρα κατα τελη καλοκαιριου στην παραγωγη?

 

ασχετα με αυτο,στην εκθεση στην αυτοκινηση ο παζαροπουλος δινει 700ε εκπτωση+1200ε που ριξαν τις τιμες για το y san lancia...

μου κανε εντυπωση που δεν επεφταν κ αλλο οι τιμες παρολο που βγαινει το νεο..

Link to comment
Share on other sites

delta παντως να περιμενουμε συντομα φωτος απο διπορτη.σιγουρα θα βγει.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Εγω παντως δεν αντεξα να περιμενω αλλο (ελεγα να προβω σε παραγγελια μετα το Πασχα) και παρηγγειλα την Delta σε χρωμα χρυσαφι. Την περιμενα εντος των ημερων, αλλα με τα νεα για την μειωση του τελους ταξινομησης παγωσα τις διαδικασιες μεχρι να αποφασισουν.

Το κακο ειναι οτι δεν μπορεσα να την παρω με την γυαλινη οροφη. Ειμαι ψηλος, οδηγαω και σε ορθια θεση και δεν χωραγα! Χαλαλι ομως, το αυτοκινητο ειναι απλα πανεμορφο μεσα και εξω.

Ποιος περιμενει τωρα....

My devices: Mi 10T Pro, Sony Xperia Z Ultra

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

http://img683.imageshack.us/img683/4396/screenshot20110614at608.png

 

2011

Lancia Ypsilon

Lancia Thema

Lancia Grand Voyager

 

2012

Lancia Delta

Lancia Prisma

 

2013

Lancia Flavia

Lancia D-Crossover

 

2014

Lancia Ypsilon FL

Lancia Grand Voyager

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...