Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch Diamond (P3700)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μάγκες σήμερα το πήρα αλλα το πήρα απο Vodafone.

Θέλω να ρωτήσω:

Μπορώ να του αλλάξω την ρομ ή θα έχω πρόβλημα επειδή είναι vodafone?

Καποια οδηγία για το πως θα το κάνω????

Thanks in advance!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

  • Administrators
Για να αλλάξεις τη ROM πρέπει να ξεκλειδώσεις τη συσκευή σου και αυτό σε βγάζει εκτός εγγύησης. Ρίξε μια ματιά πιο πίσω για να σιγουρευτείς ότι θέλεις κάτι τέτοιο.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Αν γίνετε στα σίγουρα να κάτσει η καινουργια ρομ δεν εχω κανενα προβλημα να χασω την εγγυηση. Το θεμα ειναι γινετε να ξεκλειδωσει η συσκευη? και πως?
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Το θεμα ειναι γινετε να ξεκλειδωσει η συσκευη? και πως?

 

Φυσικά... http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=416211

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια μου εξηγειται γιατι οταν ανοιγω το ημερολογιο με παει στο επομενο ραντεβου κ οχι στην ημερα που βρισκομαστε ????δεν βρισκω πουθενα την ρυθμιση !!!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/6396my_car.jpg

 

https://www.facebook.com/JpaulsCarWash?ref=hl

^^Autoglym Detail Center^^

βιολογικοί καθαρισμοί, γυάλισμα-κέρωμα

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Κάτι που ενδιαφέρει τους κατόχους της συγκεκριμένης συσκευής:

 

Αλλαγή ταχύτητας σε Qualcomm επεξεργαστές

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2768013

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Μάγκες σήμερα το πήρα αλλα το πήρα απο Vodafone.

Θέλω να ρωτήσω:

Μπορώ να του αλλάξω την ρομ ή θα έχω πρόβλημα επειδή είναι vodafone?

Καποια οδηγία για το πως θα το κάνω????

Thanks in advance!

ειχα ακριβως το ιδιο προβλημα πριν 2 εβδομαδες και το ελυσα εδω

ειναι σχετικα ευκολο ακολουθησε της οδηγιες προσεχτικα

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Καταρχήν δεν θα το έλεγα πρόβλημα.

 

Δεύτερον... με αυτό τον τρόπο βγάζεις τη συσκευή σου εκτός εγγύησης. Καλό είναι να το τονίζουμε αυτό.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν δεν θα το έλεγα πρόβλημα.

 

Δεύτερον... με αυτό τον τρόπο βγάζεις τη συσκευή σου εκτός εγγύησης. Καλό είναι να το τονίζουμε αυτό.

 

επ ευκεριας που μπορω να βρω την αρχικη ρομ της voda σε περιπτωση (κουφια η ωρα) παθει κατι να περασω τ αρχικα;

Link to comment
Share on other sites

Θα ηθελα λιγο την βοηθεια σας.

 

Εδω και λιγο καιρο σκεφτομαι να παρω το Touch 3G. Ειχα αποριψει το Diamond λογω τιμης και μπαταριας. Ειδα σημερα ομως οτι το Diamond πηγε στα 439 ευρω ενω το Touch 3G στα 449. Οποτε το "διαμαντι" μπηκε παλι στο παιχνιδι.

 

Και θελω να ρωτησω. Τελικα η μπαταρια για μετρια χρηση (20-30 λεπτα ομιλιας - λιγο wifi κτλ) ποσο μπορει να κρατησει? Το GPS μην το βαλετε μεσα, ξερω οτι καταναλωνει πολυ μπαταρια οποτε ας υποθεσουμε οτι θα ειναι κλειστο.

 

Και κατι τελευταιο. Καπου διαβασα οτι το Flo3D καπου ψιλοκαθυστερει (σε σχεση με το Flo2D του Touch3G). Ισχυει?

 

Ευχαριστω πολυ για την βοηθεια:)

Link to comment
Share on other sites

Θα ηθελα λιγο την βοηθεια σας.

 

Εδω και λιγο καιρο σκεφτομαι να παρω το Touch 3G. Ειχα αποριψει το Diamond λογω τιμης και μπαταριας. Ειδα σημερα ομως οτι το Diamond πηγε στα 439 ευρω ενω το Touch 3G στα 449. Οποτε το "διαμαντι" μπηκε παλι στο παιχνιδι.

 

Και θελω να ρωτησω. Τελικα η μπαταρια για μετρια χρηση (20-30 λεπτα ομιλιας - λιγο wifi κτλ) ποσο μπορει να κρατησει? Το GPS μην το βαλετε μεσα, ξερω οτι καταναλωνει πολυ μπαταρια οποτε ας υποθεσουμε οτι θα ειναι κλειστο.

 

Και κατι τελευταιο. Καπου διαβασα οτι το Flo3D καπου ψιλοκαθυστερει (σε σχεση με το Flo2D του Touch3G). Ισχυει?

 

Ευχαριστω πολυ για την βοηθεια:)

 

σχετικα με την καθυστερηση του touch flo δεν εχω ιδεα.οσον αφορα τη μπαταρια σε εμενα που εχω το τηλεφωνο 4 μηνες με πολυ συντηρητικη χρηση με το ζορι κραταει ενα 24ωρο.θεωρω οτι ειναι το μεγαλο μειονεκτημα του τηλεφωνου.βεβαια εχουν παρουσιαστει καποιες λυσεις, οπως μεγαλυτερη μπαταρια και προγραμμα που μειωνει την ταχυτητα του επεξεργαστη (ειναι προημο σταδιο).

My History:

Ericsson 337-Ericsson 768-Nokia 5110-Ericsson 788-Nokia 8210-Nokia 8510-Nokia 6510-Sharp Gx20-Sharp SH703-Nokia 6288-Samsung i560-HTC Diamond-Nokia E51-HTC Hero-HTC Legend-Sony Xperia S-Sony Xperia Z1-HTC 10-Samsung Note 9-Samsung Galaxy S23 UTRA

Link to comment
Share on other sites

ειχα ακριβως το ιδιο προβλημα πριν 2 εβδομαδες και το ελυσα εδω

ειναι σχετικα ευκολο ακολουθησε της οδηγιες προσεχτικα

 

Και με αυτον τον τροπο θα ξεκλειδωσει για να μπορω να περασω αλλη ρομ?

Εχω κανει παρομοια διαδικασια σε ενα W810i που ειχα σε Vodafone live και το εκανα κανονικο αλλα το διαμαντι εχει WM και γι'αυτο ρωταω.Δεν εχω δοκιμασει και λεω μην κανω καμια πατατα.

Link to comment
Share on other sites

σχετικα με την καθυστερηση του touch flo δεν εχω ιδεα.οσον αφορα τη μπαταρια σε εμενα που εχω το τηλεφωνο 4 μηνες με πολυ συντηρητικη χρηση με το ζορι κραταει ενα 24ωρο.θεωρω οτι ειναι το μεγαλο μειονεκτημα του τηλεφωνου.βεβαια εχουν παρουσιαστει καποιες λυσεις, οπως μεγαλυτερη μπαταρια και προγραμμα που μειωνει την ταχυτητα του επεξεργαστη (ειναι προημο σταδιο).

 

:blink::blink: μου εκανες την καρδια περιβολι. Μα τοσο χαλια?

 

@Viper:

Αφού φτάνεις σε αυτά τα χρήματα, γιατί δεν κοιτάς το Diamond 2;

 

Εχω επιδοτηση απο voda:O

Link to comment
Share on other sites

:blink::blink: μου εκανες την καρδια περιβολι. Μα τοσο χαλια?

 

 

 

Εχω επιδοτηση απο voda:O

 

αφου ετσι ειναι η κατασταση.παρολο που εχεις συνδεση vodafone θα προτεινα να το παρεις απο το πλαισιο για να ειναι της ace hellas.να ζητησεις ομως να μην ειναι vodafone live

My History:

Ericsson 337-Ericsson 768-Nokia 5110-Ericsson 788-Nokia 8210-Nokia 8510-Nokia 6510-Sharp Gx20-Sharp SH703-Nokia 6288-Samsung i560-HTC Diamond-Nokia E51-HTC Hero-HTC Legend-Sony Xperia S-Sony Xperia Z1-HTC 10-Samsung Note 9-Samsung Galaxy S23 UTRA

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Και με αυτον τον τροπο θα ξεκλειδωσει για να μπορω να περασω αλλη ρομ?

Εχω κανει παρομοια διαδικασια σε ενα W810i που ειχα σε Vodafone live και το εκανα κανονικο αλλα το διαμαντι εχει WM και γι'αυτο ρωταω.Δεν εχω δοκιμασει και λεω μην κανω καμια πατατα.

 

Ξέχνα το w810, τα πράγματα εδώ είναι τελείως διαφορετικά.

 

Η αναλυτική περιγραφή για το πως ακολουθείς όλες τις διαδικασίες περιγράφεται εδώ.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ναι για αυτο κοιταω απο το Πλαισιο. Αλλα με τετοια μπαταρια δεν κανουμε δουλεια. Ειδα οτι υπαρχει και των 1350 αλλα με 60 ευρω. Που ανεβαζει πολυ την τιμη του κινητου.

 

Τελος παντων, ευχαριστω παρα πολυ για τις απαντησεις:)

Link to comment
Share on other sites

Σας παρακαλω βρε παιδια,δωστε μου ενα λινκ καταχωρυσης συσκευης στο site τηs ace hellas,δεν το βρισκω!!!
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Σας παρακαλω βρε παιδια,δωστε μου ενα λινκ καταχωρυσης συσκευης στο site τηs ace hellas,δεν το βρισκω!!!

 

Τι θες να κάνεις ακριβώς; Εάν κάνεις registration στο forum της ACE Hellas εκεί βάζεις και το ΙΜΕΙ της συσκευής σου.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Τι θες να κάνεις ακριβώς; Εάν κάνεις registration στο forum της ACE Hellas εκεί βάζεις και το ΙΜΕΙ της συσκευής σου.

 

ok file athanaso77 σε ευχαριστω,την βρηκα την ακρη!

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Εάν έχεις την έκδοση της Vodafone δεν μπορείς να βάλεις την official αγγλική ROM με τα ελληνικά της ACE Hellas. Εκτός και αν ξεκλειδώσεις τη συσκευή σου με συνέπεια όμως να χάσεις την εγγύηση.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Εάν έχεις την έκδοση της Vodafone δεν μπορείς να βάλεις την official αγγλική ROM με τα ελληνικά της ACE Hellas. Εκτός και αν ξεκλειδώσεις τη συσκευή σου με συνέπεια όμως να χάσεις την εγγύηση.

 

Εχω κανει ηδη hard-spl:p

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παίδες!

 

χρειάζομαι τα φώτα σας....

συμβαίνει το εξής στη συσκευή μου:

ξαφνικά, ενώ συνδέεται μέσω gprs/3g/hspa στο δίκτυο (cosmote) δεν κατεβάζει δεδομένα!

αυτό συνέβη ξαφνικά!

πρωτοέγινε πριν μια βδομάδα, και λύθηκε με hard reset.

έκτοτε έβαλα ελάχιστα προγράμματα στο pda (resco explorer, spb wireless monitor, eortologio, second today, destinator).

ενώ δούλευε μια χαρά, χτες ξαφνικά πάλι τα ίδια!

τώρα συνδέεται, κατεβάζει δεδομένα καιρού αλλά τίποτε άλλο!

ούτε mail, ούτε browsing, ούτε quickgps ούτε τίποτα!!!

έχω σβήσει και ξαναφτιάξει τις συνδέσεις,

έχω αλλάξει sim ώστε να τα ξαναφτιάξει μόνο του,

δεν έχω ιδέα τι μπορεί να φταίει!!!

 

η συσκευή είναι της ace και φοράει 2.03 official χωρίς το πακέτο των ελληνικών,

χωρίς custom radio ή hard spl....

 

έχει κανείς καμιά ιδέα?

ελπίζω μόνο να μη θέλει service...

 

ευχαριστώ πολύ

Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...