Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch Diamond (P3700)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators
με το manilla 2 μηπως εχουμε κανενα νεοτερο για το ποτε βγαινει αν εχει βγει ???

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=486471

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ψάξε λίγο στις ρυθμίσεις του MagiCall, κάτι εκεί πρέπει να σου ξεφεύγει.

 

 

Τίποτα , το μόνο που κατάφερα να δουλέψει η δόνηση και αυτή κόλλησε και δεν σταματούσε μέχρι που άνοιξα το πρόγραμμα για να το κλείσω και τότε σταμάτησε .

 

Έχετε την έκδοση 2 η 1 εσείς ?

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω athanasso αλλα απο τι διαβαζω ειναι η πρωτη beta αρα θα περιμενω να προχωρησει λιγο να μην εχει καθολου bugs αλλα σε ευχσριστω παντος

Φιλικά Σπύρος

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5663692#post5663692 <--πωλείται

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Γιαυτό σου έδωσα το παραπάνω link για να δεις ότι σαν project έχει ξεκινήσει (πολλοί cookers το έχουν ήδη ενσωματώσουν στις καινούργιες τους ROM) αλλά θα συνιστούσα να περιμένεις για μια πιο stable έκδοση με όσο το δυνατό λιγότερα προβλήματα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Γιαυτό σου έδωσα το παραπάνω link για να δεις ότι σαν project έχει ξεκινήσει (πολλοί cookers το έχουν ήδη ενσωματώσουν στις καινούργιες τους ROM) αλλά θα συνιστούσα να περιμένεις για μια πιο stable έκδοση με όσο το δυνατό λιγότερα προβλήματα.

Εγώ το δοκίμασα ήδη γιατί ήθελα μια αλλαγή και οφείλω να ομολογήσω ότι είναι πανέμορφο και πολύ πιο πρακτικό. Το μόνο πρόβλημα που υπάρχει είναι ότι αν δεν κάνεις hard reset και να περάσεις αμέσως το mod δε δουλεύουν σωστά οι καινούργιες επαφές και κάθε φορά που τις βλέπεις κρασάρει το manila. Οι επαφές του outlook, βέβαια, δουελύουν κανονικά...

 

Το καλό είναι ότι βλέπουμε την HTC να προχωράει όλο και βαθύτερα στις λειτουργίες του κινητού. Τα contacts, τα εισερχόμενα SMS, τα settings, η ώρα κλπ. όλα πλέον είναι finger friendly και χρηστικά. Όσο λιγότερο native WM βλέπουμε, τόσο καλύτερα!

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Εάν δεν σου παίζει ούτε μετά από ένα απλό soft reset, δεν το γλυτώνεις το hard reset. Πάρε ένα backup με το PIM Backup πρώτα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιο πρόγραμμα για backup αλλά να παίρνει τα πάντα από το κινητό ?

Έχω backup με το Sprite Backup PC Manager αλλά από ότι είδα δεν παίρνει τα πάντα backup. Είναι θέμα ρύθμισης ή έτσι δουλεύει ? Υπάρχει κάποιο καλύτερο

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιο πρόγραμμα για backup αλλά να παίρνει τα πάντα από το κινητό ?

Έχω backup με το Sprite Backup PC Manager αλλά από ότι είδα δεν παίρνει τα πάντα backup. Είναι θέμα ρύθμισης ή έτσι δουλεύει ? Υπάρχει κάποιο καλύτερο

 

spb backup 2,νιμιζω το καλυτερο,παιρνει τα παντα ακομα και internal storage

 

 

 

 

Υπαρχει καποιο προγραμμα για να αλλαξει η απαισια εμφανιση του ημερολογιου;

My History:

Ericsson 337-Ericsson 768-Nokia 5110-Ericsson 788-Nokia 8210-Nokia 8510-Nokia 6510-Sharp Gx20-Sharp SH703-Nokia 6288-Samsung i560-HTC Diamond-Nokia E51-HTC Hero-HTC Legend-Sony Xperia S-Sony Xperia Z1-HTC 10-Samsung Note 9-Samsung Galaxy S23 UTRA

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καποιο προγραμμα για να αλλαξει η απαισια εμφανιση του ημερολογιου;

 

Δοκίμασε το Τhumbcal είναι πολύ καλό και αντικαθιστά πλήρως το default.

Twitter.

[sIGPIC][/sIGPIC] Mazda 2 Club

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε το Τhumbcal είναι πολύ καλό και αντικαθιστά πλήρως το default.

 

οταν παταω το ημερολογιο που βρησκεται στην αρχικη οθονη του touch flo δεν εμφανιζεται το Τhumbcal.υπαρχει τροπος να εμφανιζεται;

My History:

Ericsson 337-Ericsson 768-Nokia 5110-Ericsson 788-Nokia 8210-Nokia 8510-Nokia 6510-Sharp Gx20-Sharp SH703-Nokia 6288-Samsung i560-HTC Diamond-Nokia E51-HTC Hero-HTC Legend-Sony Xperia S-Sony Xperia Z1-HTC 10-Samsung Note 9-Samsung Galaxy S23 UTRA

Link to comment
Share on other sites

οταν παταω το ημερολογιο που βρησκεται στην αρχικη οθονη του touch flo δεν εμφανιζεται το Τhumbcal.υπαρχει τροπος να εμφανιζεται;

 

Περίεργο στο HD γινόταν χωρίς να κάνω τπτ. Δες λίγο στα settings του προγράμματος, είχε μια παρόμοια επιλογή αν θυμάμαι καλά.

Twitter.

[sIGPIC][/sIGPIC] Mazda 2 Club

Link to comment
Share on other sites

Ξαφνικά δεν μου ανοίγει το ραδιόφωνο.

Όχι δεν παίζει, δεν ανοίγει καν η εφαρμογή.

Καμιά ιδέα;

 

Ευχαριστώ.

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2719300#post2719300

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Υπάρχει κάποιο πρόγραμμα για backup αλλά να παίρνει τα πάντα από το κινητό ?

Έχω backup με το Sprite Backup PC Manager αλλά από ότι είδα δεν παίρνει τα πάντα backup. Είναι θέμα ρύθμισης ή έτσι δουλεύει ? Υπάρχει κάποιο καλύτερο

 

Βάλε την έκδοση 6.5.4 του Sprite Backup. Το θεωρώ καλύτερο από το αντίστοιχο της Spb.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Περίεργο στο HD γινόταν χωρίς να κάνω τπτ. Δες λίγο στα settings του προγράμματος, είχε μια παρόμοια επιλογή αν θυμάμαι καλά.

 

ΟΚ ευχαριστω το βρηκα.

μαυρο skin που θα βρω,σαν αυτο που εχει το σαιτ

My History:

Ericsson 337-Ericsson 768-Nokia 5110-Ericsson 788-Nokia 8210-Nokia 8510-Nokia 6510-Sharp Gx20-Sharp SH703-Nokia 6288-Samsung i560-HTC Diamond-Nokia E51-HTC Hero-HTC Legend-Sony Xperia S-Sony Xperia Z1-HTC 10-Samsung Note 9-Samsung Galaxy S23 UTRA

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου συμβαίνει το εξής περίεργο :

Έχω εγκαταστήσει το fingerkbd στο diamond και ενώ είναι τέλειο στις περισσότερες εφαρμογές, όταν το χρησιμοποιώ στο excel συμβαίνει το εξής : Γράφω σε ένα κελί και πατω enter.

Τότε αντί να βάλει στο κελί το data entry που έχω βάλει, λειτουργεί σαν να κάνει backspace και delete όλους τους χαρακτήρες, με αποτέλεσμα να μπορώ να μετακινηθώ από κελί σε κελί μόνο με τα βελάκια, ειδικά δε αν γράφω formula το μόνο που μπορώ να κάνω είναι να αλλάξω πληκτρολόγιο και να πατήσω enter σε άλλο πληκτρολόγιο. Συμβαίνει και σε κανέναν άλλο αυτό? Το έχω εγκαταστήσει στην internal storage. Λέτε να φταίει αυτό?:confused:

... Να ρωτήσω και πάλι όσους έχουν εγκαταστήσει το FingerKbd στο Diamond : σε εσάς στο excel το συγκεκριμένο keyboard, και ειδικότερα το enter, συμπεριφέρεται σωστά και όχι όπως προαναφέρω σε μένα?

Υπάρχει κάποιος που το έχει δοκιμάσει ??? :(

Ευχαριστώ anyway!

Πολύ Φιλικά

Δέσποινα:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

To sprite terminator τι λεει;

My History:

Ericsson 337-Ericsson 768-Nokia 5110-Ericsson 788-Nokia 8210-Nokia 8510-Nokia 6510-Sharp Gx20-Sharp SH703-Nokia 6288-Samsung i560-HTC Diamond-Nokia E51-HTC Hero-HTC Legend-Sony Xperia S-Sony Xperia Z1-HTC 10-Samsung Note 9-Samsung Galaxy S23 UTRA

Link to comment
Share on other sites

... Να ρωτήσω και πάλι όσους έχουν εγκαταστήσει το FingerKbd στο Diamond : σε εσάς στο excel το συγκεκριμένο keyboard, και ειδικότερα το enter, συμπεριφέρεται σωστά και όχι όπως προαναφέρω σε μένα?

Υπάρχει κάποιος που το έχει δοκιμάσει ??? :(

Ευχαριστώ anyway!

 

Μόλις το δοκίμασα και δουλεύει κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις το δοκίμασα και δουλεύει κανονικά.

Thanks - περίεργο όμως. Μήπως μπορείς να μου πεις αν το έχεις εγκαταστήσει στην Internal ?

:worry:

Πολύ Φιλικά

Δέσποινα:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

ξερει κανεις αν γινεται στο magicall να μπλοκαρεις να ερχεται sms απο συγκεκριμενο τηλεφωνο ή τουλαχιστον να μην δεχεται αυτος που εστειλε το μηνυμα αναφορα?
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
ξερει κανεις αν γινεται στο magicall να μπλοκαρεις να ερχεται sms απο συγκεκριμενο τηλεφωνο ή τουλαχιστον να μην δεχεται αυτος που εστειλε το μηνυμα αναφορα?

 

Το MagiCall είναι το καλύτερο στο είδος του, αξίζει να το δοκιμάσεις.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Το MagiCall είναι το καλύτερο στο είδος του, αξίζει να το δοκιμάσεις.

 

το χρησιμοποιω ηδη απλα θελω να μαθω αν ξερει καποιος αν κανει την συγκεκριμενη λειτουργια για να μου πει. με τις κλησεις το εχω δοκιμασει και ειναι οκ

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...