Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch Diamond (P3700)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι. Όπως είπα και πριν, έβαλα το IMEI στο site της ACE αλλά και το S/N στη HTC και δεν αναγνωρίζεται πουθενά. Βρήκα ότι το αγγλικό site της vodafone (http://www.vodafone.co.uk) έχει firmware upgrades (αλλά προς το παρόν η τελευταία rom είναι η 1.97) δεν ξέρω όμως αν θα μπορεί να περαστεί κι αυτή, ούτε αν (και πότε) θα βγάλουν και αντίστοιχη της 2.03...

 

Κατέβασα και την official rom από το xda και μου πέταξε σφάλμα ότι δεν αναγνωρίζεται το Vender ID (στο 1%)... Υποθέτω ότι είτε θα πρέπει να ελπίζω ότι η αγγλική vodafone θα βγάλει νέα έκδοση και θα δουλεύει σε μένα, είτε θα πρέπει να περάσω την official με πλάγιους τρόπους... Υπάρχει η official rom κάπου στο xda χωρίς τον official installer;

 

Τι μορφή έχει το sn σου?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Τι μορφή έχει το sn σου?

Είναι HTxxxGNxxxxx (όπου x νούμερα).

 

Θα περιμένω να βγάλει η αγγλική vodafone καινούργιο firmware (να δω και αν θα το δέχεται, κιόλας) και αλλιώς θα καταφύγω στη λύση του unlock της συσκευής. Τους έχω στείλει και ένα email με ερώτηση για το από που υποτίθεται ότι θα μάθω κάτι για αναβάθμιση, αλλά δεν περιμένω απάντηση...:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Έχω το Διαμαντάκι μισό χρόνο περίπου. Τον τελευταίο καιρό που χρησιμοποιώ το ίντερνετ ανακάλυψα την κιτρινήλα στο κάτω μέρος και είναι λίγο ενοχλητικό. Θα ισχύει λέτε η εγγύηση αν πάω να την αλλάξουνε; Από Γερμανό το πήρα.
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Έχω το Διαμαντάκι μισό χρόνο περίπου. Τον τελευταίο καιρό που χρησιμοποιώ το ίντερνετ ανακάλυψα την κιτρινήλα στο κάτω μέρος και είναι λίγο ενοχλητικό. Θα ισχύει λέτε η εγγύηση αν πάω να την αλλάξουνε; Από Γερμανό το πήρα.

 

Επικοινώνησε με την ACE Hellas να σου αλλάξουν οθόνη. Σε καλύπτει η εγγύηση αρκεί να μην έχεις περάσει unofficial ROM στη συσκευή σου.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

παιδια τους εστειλα mail στο expansys και μαλιστα σε αυστηρ υφος οτι εαν δεν γινουν τα αιτηματα μου δεκτα θα προσφυγω σε ενδικα μεσα. ακομη δεν μου εχουν απαντησει. η επομενη κινηση μου ειναι να το στειλο στο γενικο mail της expansys και τελος θα κανω καταγγελια και μετα αν παλι οχι σκεφτομαι να προχωρησω παραπερα
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Να το προχωρήσεις. Γιατί πολλοί είναι αυτοί που έχουν κάνει αυστηρά παράπονα αλλά στο τέλος μένουν εκεί και δεν το προχωράνε παρακάτω. Κατά συνέπεια... αυτοί είναι χαμένοι και το expansys (για ακόμη μια φορά) κερδισμένο.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει προγραμα να παρο αντιγραφο απο τις επαφες μου να τις βαλο μετα την αλλαγη ρομ γτ τρα συνειδιτοποιησα οτι πρεπει να γινει hard reset και δεν μπορω να τισ ξαναπερναω ολες με το χερι σασ παρακαλω βοηθεια.

 

απλα συγχρονισε το με το outlock ή χρησιμοποιησε το spb backup ή το sprite backup.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια κοιταχτε τι απαντηση πηρα απο το expansys μετα το παρακατω mail:

---------------

Kalispare sas

 

endiaferomai na agoraso to HTC Touch Diamond me kodiko expansys 167599 .8a i 8ela na sas rotiso me poso xrono eggyisi kalyptetai to sygkekrimeno proion kai se periptosi elatomatikou proiontos an to epistrefo se esas gia episkeyi i stin antiprosopoia stin ellada.An isxyei to proto,eseis exete kapoio magazi stin ellada i prepei na to steilo sto exoteriko?

 

Eyxaristo

--------------

 

και η απαντηση:

 

--------------

Καλησπέρα σας,

Ευχαριστούμε για το μήνυμά σας,

Σας πληροφορούμε οτι δεν διαθέτουμε κάποιο κατάστημα στην Ελλάδα αλλα η εγγύηση που διατίθεται είναι πανευρωπαική εξουσιοδωτημένη απο την ίδια την κατασκευάστρια οπότε μπορείτε να απευθυνθείτε για σέρβις καί στην Ελλάδα,τον πρώτο χρόνο έχετε τη δυνατότητα να το στείλετε και σε εμάς αλλα χρεώνεστε τα έξοδα αποστολής και ο χρόνος αναμονής είναι έως 45 ημέρες,

Οσο για τον χρόνο εγγύησης εξαρτάται απο τον κατασκευαστή,για την HTC ορίζεται περίπου διετής,

Παραμένουμε στη διάθεσή σας για οποιαδήποτε πληροφορία χρειαστείτε,

 

Με εκτίμηση,

Symeon Moyridis,

Greece Sales Engineer, eXpansys

--------------

 

παιδια αυτοι ειναι απατεωνες τελειως.Οχι μόνο πουλανε κινεζικα αλλα με θρασος στα πλασαρουν και ευρωπαικα......

Link to comment
Share on other sites

απο τοτε που περασα την καινουρια rom δεν μπορω να κατεβασω σελιδες.συνδεεται η συσκευη με το router αλλα δεν κατεβαινει η σελιδα με τον OPERA ,επισης δεν κατεβαινουν δεδομενα στο quick gps ουτε ο καιρος ενημερωνεται.ουτε οταν το συνδεσω με τον υπολογιστει κατεβαζει κατι.

βοηθηστε με

 

 

skin για DESTINATOR 8 που να δουλευει σωστα υπαρχει;

My History:

Ericsson 337-Ericsson 768-Nokia 5110-Ericsson 788-Nokia 8210-Nokia 8510-Nokia 6510-Sharp Gx20-Sharp SH703-Nokia 6288-Samsung i560-HTC Diamond-Nokia E51-HTC Hero-HTC Legend-Sony Xperia S-Sony Xperia Z1-HTC 10-Samsung Note 9-Samsung Galaxy S23 UTRA

Link to comment
Share on other sites

Βρηκα το συγκεκριμενο εξαρτημα που το θελω παρα πολυ

 

http://shop.brando.com.hk/prod_detail.php?prod_id=02373

 

το εχει βρει κανεις στην Ελλαδα?

s21 ultra 256
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια!μια ερωτησουλα ...θελω να περασω στο διαμαντι ενα ιατρικο βιβλιο που ειναι σε μορφη html(compiled html help file).ποιο προγραμμα πρεπει να εχω για να μπορει το διαμαντακι να το ανοιξει?ευχαριστω προκαταβολικα.προσπαθησα με το isilo αλλα δεν γινεται...οσα ειναι σε μορφη pdf ανοιγουν με αdobe.τα αλλα ειναι το προβλημα...

 

καμμια λυση δεν υπαρχει βρε παιδια?:wacko:

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ειδα σημερα στο Πλαισιο το Diaamond στα 500 ευρω

 

http://www.plaisio.gr/product.aspx?product=1129597&catalog=22&category=69978016&MSCSProfile=DCCDF22EB27065BEE2D54AD9490151DFF4A3CBA3AE917DDF5D49503D1726DF091E38CB367F615D7C6CF2F24022B428E61EBD03D7D93D61C21D1FEAF9500F2F17402B90E008D0F1CD5FB574A5A0F994B3E590DF3D94D4CA4F9EB2B6291180ACB2BCE7750801DFEA93334EE28FE8C4CC0CCA475F25546C16FA0C0B352DE97B6F3F

 

Σαν γνησιος επαρχιωτης :p διεκρινα την καλη ευκαιρια και σκεφτομαι να το χτυπησω

 

Ομως για να το δινουν μισοτιμης,μηπως εχει βγει σκαρτο?:confused:

 

Αν τους κανω πα(τ)ζαρια λετε να μουτο δωσουν φθηνοτερο?:lol:

"When grubbing for necessities man is still an animal. He becomes uniquely human when he reaches out for the superfluous and extravagant."- Eric Hoffer.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ειδα σημερα στο Πλαισιο το Diaamond στα 500 ευρω

 

http://www.plaisio.gr/product.aspx?product=1129597&catalog=22&category=69978016&MSCSProfile=DCCDF22EB27065BEE2D54AD9490151DFF4A3CBA3AE917DDF5D49503D1726DF091E38CB367F615D7C6CF2F24022B428E61EBD03D7D93D61C21D1FEAF9500F2F17402B90E008D0F1CD5FB574A5A0F994B3E590DF3D94D4CA4F9EB2B6291180ACB2BCE7750801DFEA93334EE28FE8C4CC0CCA475F25546C16FA0C0B352DE97B6F3F

 

Σαν γνησιος επαρχιωτης :p διεκρινα την καλη ευκαιρια και σκεφτομαι να το χτυπησω

 

Ομως για να το δινουν μισοτιμης,μηπως εχει βγει σκαρτο?:confused:

 

Αν τους κανω πα(τ)ζαρια λετε να μουτο δωσουν φθηνοτερο?:lol:

 

χαχαχχα... Απιστευτος! :grin::up:

 

Να εχει βγει σκαρτο??? Μεταχειρισμενο datsun ειναι??? :p Απλα εχουν αποθεμα και λογω εκπτωσεων προσπαθουν να σπρωξουν τις συσκευες με αγγλικες rom

 

Εγω θα σου προτεινα να κοιταξεις και το expansys.com.gr. Την αγγλικη εκδοση την εχει πιο κατω και απο τα 500

s21 ultra 256
Link to comment
Share on other sites

καμμια λυση δεν υπαρχει βρε παιδια?:wacko:

 

γιατι δεν το μετατρεπεις σε μορφη που να υποστηριζεται απο τα προγραμματα που ηδη υπαρχουν στο κινητο σου.για παραδειγμα γιατι δεν το κανεις "επικολληση" σε ενα word document.

My History:

Ericsson 337-Ericsson 768-Nokia 5110-Ericsson 788-Nokia 8210-Nokia 8510-Nokia 6510-Sharp Gx20-Sharp SH703-Nokia 6288-Samsung i560-HTC Diamond-Nokia E51-HTC Hero-HTC Legend-Sony Xperia S-Sony Xperia Z1-HTC 10-Samsung Note 9-Samsung Galaxy S23 UTRA

Link to comment
Share on other sites

γιατι δεν το μετατρεπεις σε μορφη που να υποστηριζεται απο τα προγραμματα που ηδη υπαρχουν στο κινητο σου.για παραδειγμα γιατι δεν το κανεις "επικολληση" σε ενα word document.

 

να κανω επικολληση το αρχειο του βιβλιου που?και πως?

Link to comment
Share on other sites

να κανω επικολληση το αρχειο του βιβλιου που?και πως?

 

θα ανοιξεις το κειμενο ετσι ωστε να το διαβαζεις στον υπολογιστη σου,θα κανεις επιλογη ολων (CNTR+A) μετα αντιγραφη και μετα θα ανοιξεις το word και θα το επικολλησεις

My History:

Ericsson 337-Ericsson 768-Nokia 5110-Ericsson 788-Nokia 8210-Nokia 8510-Nokia 6510-Sharp Gx20-Sharp SH703-Nokia 6288-Samsung i560-HTC Diamond-Nokia E51-HTC Hero-HTC Legend-Sony Xperia S-Sony Xperia Z1-HTC 10-Samsung Note 9-Samsung Galaxy S23 UTRA

Link to comment
Share on other sites

θα ανοιξεις το κειμενο ετσι ωστε να το διαβαζεις στον υπολογιστη σου,θα κανεις επιλογη ολων (CNTR+A) μετα αντιγραφη και μετα θα ανοιξεις το word και θα το επικολλησεις

 

σορρυ αλλα αναφερομαι στο διαμαντι.εκει δεν μπορω να ανοιξω το βιβλιο,οχι στον υπολογιστη μου..μαλλον δεν σου εδωσα να καταλαβεις σωστα!

Link to comment
Share on other sites

σορρυ αλλα αναφερομαι στο διαμαντι.εκει δεν μπορω να ανοιξω το βιβλιο,οχι στον υπολογιστη μου..μαλλον δεν σου εδωσα να καταλαβεις σωστα!

 

τοτε το αρχειο βαλε το στον υπολογιστη σου κανε τη διαδικασια που σου ειπα και περνα το στο κινητο σου

My History:

Ericsson 337-Ericsson 768-Nokia 5110-Ericsson 788-Nokia 8210-Nokia 8510-Nokia 6510-Sharp Gx20-Sharp SH703-Nokia 6288-Samsung i560-HTC Diamond-Nokia E51-HTC Hero-HTC Legend-Sony Xperia S-Sony Xperia Z1-HTC 10-Samsung Note 9-Samsung Galaxy S23 UTRA

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Παιδια ειδα σημερα στο Πλαισιο το Diaamond στα 500 ευρω

 

http://www.plaisio.gr/product.aspx?product=1129597&catalog=22&category=69978016&MSCSProfile=DCCDF22EB27065BEE2D54AD9490151DFF4A3CBA3AE917DDF5D49503D1726DF091E38CB367F615D7C6CF2F24022B428E61EBD03D7D93D61C21D1FEAF9500F2F17402B90E008D0F1CD5FB574A5A0F994B3E590DF3D94D4CA4F9EB2B6291180ACB2BCE7750801DFEA93334EE28FE8C4CC0CCA475F25546C16FA0C0B352DE97B6F3F

 

Σαν γνησιος επαρχιωτης :p διεκρινα την καλη ευκαιρια και σκεφτομαι να το χτυπησω

 

Ομως για να το δινουν μισοτιμης,μηπως εχει βγει σκαρτο?:confused:

 

Αν τους κανω πα(τ)ζαρια λετε να μουτο δωσουν φθηνοτερο?:lol:

 

Δεν θα έλεγα ότι το δίνουν μισοτιμής. Έχω δει Diamond σε διάφορα τέτοια καταστήματα/εταιρίες να κάνουν εκπτώσεις σε συσκευές που είναι παραεισαγωγής για λόγους ευνόητους. Σιγουρέψου ότι πρόκειται για ευρωπαϊκή συσκευή πριν το πάρεις.

 

Βρηκα το συγκεκριμενο εξαρτημα που το θελω παρα πολυ

 

http://shop.brando.com.hk/prod_detail.php?prod_id=02373

 

το εχει βρει κανεις στην Ελλαδα?

 

Το συγκεκριμένο site πάντως είναι άκρως αξιόπιστο.

 

απο τοτε που περασα την καινουρια rom δεν μπορω να κατεβασω σελιδες.συνδεεται η συσκευη με το router αλλα δεν κατεβαινει η σελιδα με τον OPERA ,επισης δεν κατεβαινουν δεδομενα στο quick gps ουτε ο καιρος ενημερωνεται.ουτε οταν το συνδεσω με τον υπολογιστει κατεβαζει κατι.

βοηθηστε με

 

Hard reset έκανες μετά το φλασάρισμα;

 

skin για DESTINATOR 8 που να δουλευει σωστα υπαρχει;

 

Τι να το κάνεις; Έχει διάφορα bugs και δεν συγκρίνεται σε σταθερότητα με το 7. Εξάλλου τους χάρτες του 7 παίρνει.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Hard reset έκανες μετά το φλασάρισμα;

 

 

 

Τι να το κάνεις; Έχει διάφορα bugs και δεν συγκρίνεται σε σταθερότητα με το 7. Εξάλλου τους χάρτες του 7 παίρνει.

τι ειναι το φλασαρισμα;εκανε απο μονο του μολις εγκατασταθηκε η νεα rom

ουτε το 7 δουλευε σωστα και απ οτι μου ειπαν ηθελε αλλο skin

My History:

Ericsson 337-Ericsson 768-Nokia 5110-Ericsson 788-Nokia 8210-Nokia 8510-Nokia 6510-Sharp Gx20-Sharp SH703-Nokia 6288-Samsung i560-HTC Diamond-Nokia E51-HTC Hero-HTC Legend-Sony Xperia S-Sony Xperia Z1-HTC 10-Samsung Note 9-Samsung Galaxy S23 UTRA

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
τι ειναι το φλασαρισμα;εκανε απο μονο του μολις εγκατασταθηκε η νεα rom

 

Το ίδιο λέμε. Θα συνιστούσα να κάνεις ένα hard reset.

 

ουτε το 7 δουλευε σωστα και απ οτι μου ειπαν ηθελε αλλο skin

 

Όλα θέλουν το κατάλληλο skin αναλόγως ανάλυσης. Αυτό δεν είναι πρόβλημα του προγράμματος. Το σωστό skin για το 7 και τη συσκευή σου θα το πάρεις από εδώ. (Σημείωση: Δεν κάνει για το Dest 8).

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο λέμε. Θα συνιστούσα να κάνεις ένα hard reset.

 

 

 

Όλα θέλουν το κατάλληλο skin αναλόγως ανάλυσης. Αυτό δεν είναι πρόβλημα του προγράμματος. Το σωστό skin για το 7 και τη συσκευή σου θα το πάρεις από εδώ. (Σημείωση: Δεν κάνει για το Dest 8).

 

ευχαριστω πολυ για τη βοηθεια σου.

My History:

Ericsson 337-Ericsson 768-Nokia 5110-Ericsson 788-Nokia 8210-Nokia 8510-Nokia 6510-Sharp Gx20-Sharp SH703-Nokia 6288-Samsung i560-HTC Diamond-Nokia E51-HTC Hero-HTC Legend-Sony Xperia S-Sony Xperia Z1-HTC 10-Samsung Note 9-Samsung Galaxy S23 UTRA

Link to comment
Share on other sites

Είναι HTxxxGNxxxxx (όπου x νούμερα).

 

Θα περιμένω να βγάλει η αγγλική vodafone καινούργιο firmware (να δω και αν θα το δέχεται, κιόλας) και αλλιώς θα καταφύγω στη λύση του unlock της συσκευής. Τους έχω στείλει και ένα email με ερώτηση για το από που υποτίθεται ότι θα μάθω κάτι για αναβάθμιση, αλλά δεν περιμένω απάντηση...:rolleyes:

 

Δεν θέλω να σε απογοητευσω αλλα και η δική μου συσκευή έχει sn αυτής της μορφής και είναι παραεισαγωγή απο hong Kong αγορασμένο απο expansys.Δοκίμασε αν σου κατεβαίνει η ρομ απο εδω για να σιγουρευτείς:

http://www.htc.com/hk-en/supportdownloadlist.aspx?p_id=133&act=sd&cat=all

Link to comment
Share on other sites

παιδια τους εστειλα mail στο expansys και μαλιστα σε αυστηρ υφος οτι εαν δεν γινουν τα αιτηματα μου δεκτα θα προσφυγω σε ενδικα μεσα. ακομη δεν μου εχουν απαντησει. η επομενη κινηση μου ειναι να το στειλο στο γενικο mail της expansys και τελος θα κανω καταγγελια και μετα αν παλι οχι σκεφτομαι να προχωρησω παραπερα

 

Εγώ έστειλα κατ'ευθείαν και στο ελληνικο και στο αγγλικό και ακομα δεν απάντησαν.

Link to comment
Share on other sites

Δεν θέλω να σε απογοητευσω αλλα και η δική μου συσκευή έχει sn αυτής της μορφής και είναι παραεισαγωγή απο hong Kong αγορασμένο απο expansys.Δοκίμασε αν σου κατεβαίνει η ρομ απο εδω για να σιγουρευτείς:

http://www.htc.com/hk-en/supportdownloadlist.aspx?p_id=133&act=sd&cat=all

Το ίδιο μήνυμα ότι δεν είναι το update για τη συσκευή μου... Οπότε δεν είναι παραεισαγωγή. Άλλωστε κάποια στιγμή δοκίμασα από ένα site που έδωσε κάποιος εδώ με το ΙΜΕΙ της συσκευής και μου έβγαλε ότι είναι από Αγγλία (UK) αν δεν κάνω λάθος.

 

Μόνο υπομονή μπορώ να κάνω, μέχρι να βγάλει η vodafone αγγλίας, τουλάχιστον, ένα firmware update...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...