Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch Diamond (P3700)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μετα απο ενα μηνα χρησης, με το diamond απο την vodafone, με ROM 1.93.168.2 ELL, εχω τις εξης απορίες:

 

το ρολοϊ ειναι παντα συντονισμενο (οσες φορες και αν το αλλαξα!) σε ωρα GMT +2 Γουιντχοεκ!!!

Δεν εχω καταφερει ποτε, με το ενα χερι να βρω και να καλεσω την σωστη επαφη...

Δεν εχω καταφερει να αλλαξω την ειδοποιηση εισερχομενων μηνυματων,

Δεν ξερω εαν εχει την δυνατοτητα η εγω δεν το εχω βρει, η εισερχομενη κληση να εχει και δονηση και να ειναι αυξανομενης εντασης...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μετα απο ενα μηνα χρησης, με το diamond απο την vodafone, με ROM 1.93.168.2 ELL, εχω τις εξης απορίες:

 

το ρολοϊ ειναι παντα συντονισμενο (οσες φορες και αν το αλλαξα!) σε ωρα GMT +2 Γουιντχοεκ!!!

Δεν εχω καταφερει ποτε, με το ενα χερι να βρω και να καλεσω την σωστη επαφη...

Δεν εχω καταφερει να αλλαξω την ειδοποιηση εισερχομενων μηνυματων,

Δεν ξερω εαν εχει την δυνατοτητα η εγω δεν το εχω βρει, η εισερχομενη κληση να εχει και δονηση και να ειναι αυξανομενης εντασης...

 

1. προσπαθησε περισσοτερο

2. start/settings/sounds and notifications πασ στη καρτελα κατω poy leei notifications κ πανω εχει που διαλεγεις τι θες να αλλαξεις απο ηχους κ διαλεγεις κ αν θες να εχει δονηση κτλ.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/6396my_car.jpg

 

https://www.facebook.com/JpaulsCarWash?ref=hl

^^Autoglym Detail Center^^

βιολογικοί καθαρισμοί, γυάλισμα-κέρωμα

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,

επειδη δεν εχω ασχοληθει με το diamond Καθολου και δεν ξερω, και επειδη βρηκα ενα μεταχειρισμενο diamond ελληνικο απο ace hellas και θελω να το αγορασω θελω να ρωτησω τα εξης :

 

1) φοραει την rom 1.8 shine απ'οτι μου ειπε, ειναι καλη? ειναι καλυτερη απο την μαμα rom ?

2) μπορω να βαλω την μαμα rom αν θελω καποια στιγμη ?

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,

επειδη δεν εχω ασχοληθει με το diamond Καθολου και δεν ξερω, και επειδη βρηκα ενα μεταχειρισμενο diamond ελληνικο απο ace hellas και θελω να το αγορασω θελω να ρωτησω τα εξης :

 

1) φοραει την rom 1.8 shine απ'οτι μου ειπε, ειναι καλη? ειναι καλυτερη απο την μαμα rom ?

2) μπορω να βαλω την μαμα rom αν θελω καποια στιγμη ?

 

1) Ειναι, καλύτερα να βάλεις την 2.4 shine

 

2) Μπορείς, θα πρέπει να επαναφερεις και το spl για να ειναι σε ισχύ η εγγύηση.

 

 

Προσεχε για κιτρινιλα στην οθόνη, φενεται σε ασπρο φόντο, να φοράει screen protector και να μην εχει γρατζουνιές η οθόνη , τσεκαρε αν ειναι οντως ace.

Σε θεμα software υπαρχουν λυσεις για ολα, αν εχει σημειωσει καπου ποιο spl είχε η συσκευή πριν το ξεκλειδωμα καλο ειναι να στο πει.

s100-Artemis-Cruise-Diamond

HTC-Touch-Diamond.jpg.bc5fa35baa0b6f97517a6b8f6b247b68.jpg

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα..

υπάρχει τρόπος να τσεκάρω το gps αν δουλευει σωστά?εχω κανει update στο quickgps.Δεν μου κλειδώνει δορυφόρους στο destinator..εχω κανει hard reset και έπειτα πέρασα το backup μου και απο τότε δεν μπορω να δουλέψω τον πλοηγό..πριν το hard reset δούλευε άψογα..

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα..

υπάρχει τρόπος να τσεκάρω το gps αν δουλευει σωστά?εχω κανει update στο quickgps.Δεν μου κλειδώνει δορυφόρους στο destinator..εχω κανει hard reset και έπειτα πέρασα το backup μου και απο τότε δεν μπορω να δουλέψω τον πλοηγό..πριν το hard reset δούλευε άψογα..

 

google (gps test ppc)

s100-Artemis-Cruise-Diamond

HTC-Touch-Diamond.jpg.bc5fa35baa0b6f97517a6b8f6b247b68.jpg

Link to comment
Share on other sites

το ρολοϊ ειναι παντα συντονισμενο (οσες φορες και αν το αλλαξα!) σε ωρα GMT +2 Γουιντχοεκ!!!

Δεν εχω καταφερει ποτε, με το ενα χερι να βρω και να καλεσω την σωστη επαφη...

 

1) Αυτή την ιστορία με το ρολόι την έχω κι εγώ.

 

2) Πατάς το αριστερό ακουστικό και εμφανίζεται το πληκτρολόγιο (με αριθμούς). Επίλεξε τον αριθμό που αντιστοιχεί σε κάθε γράμμα της επαφής που θες και θα σου την εμφανίσει. Γίνεται με το ένα χέρι κι είναι πανεύκολο! :)

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
1) Αυτή την ιστορία με το ρολόι την έχω κι εγώ.

 

Exete dokimasei na balete kai to Home kai to Visiting tin idia wra (GMT+2 Athens)?

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Exete dokimasei na balete kai to Home kai to Visiting tin idia wra (GMT+2 Athens)?

 

Ας το δοκιμάσουμε κι αυτό...

Thanx

 

Kαι σε μενα το ιδιο, παρολο που εχω την ιδια ωρα (GMT+2 Athens) σε Home Visiting. Πρωτη φορα παντως γινεται αυτο. Στην Shine On 2.5 του Panosha. Θα επαναφερω την 2.4, μια και μεχροι τωρα δεν συνεβαινε αυτο σε καμια αλλη ROM

Κωστας (Pterarxos)

Μετακομισαμε σε νεο forum, εδω θα βρειτε το νεο "Περι Ανεμων και Υδατων"  We Think Different 

http://img718.imageshack.us/img718/3200/pterarxosmember420120.png

Link to comment
Share on other sites

εχω την ρομ του πανου 2.4 .

θελω να βαλω τα ελληνικα.

εχω ακουσει οτι εχουν βγει σπασμενα .

μηπωσ ξερει κανεις που θα τα βρω?

SAMSUNG NOTE 5
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
εχω την ρομ του πανου 2.4 .

θελω να βαλω τα ελληνικα.

εχω ακουσει οτι εχουν βγει σπασμενα .

μηπωσ ξερει κανεις που θα τα βρω?

 

Dyskolo... ase pou den tha kathontai kala se ROM pera tis official agglikis.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ας το δοκιμάσουμε κι αυτό...

Thanx

 

μου το εκανε και εμενα καποτε αλλα τα ξεπερασα ως εξης.επελεξα μια αλλη περιοχη εκανα save μετα του εδωσα παλη την κανονικη ζωνη save και τσιμπησε παρεμηνε ετσι μεχρι σημερα και δεν ξαναλαξε.

 

ειχα και στο pc βεβαια σωστες ρυθμησεις στην περιπτοση συγχρονισμου μην τρελλαθη παλη

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παιδιά.

Σήμερα πήρα μια κάρτα vodafone ala cart 3G για να μπορώ να μπαίνω στο internet αλλα παρά τις προσπάθειές μου και την αναζήτηση στο internet δεν μπορεσα να καταφέρω τίποτα.

Μπορεί να μου πει κάποιος τι ρυθμίσεις πρέπει να έχω ωστε να δουλέψει το 3G?

 

ΥΓ.Δεν ξέρω αν αυτό βοηθάει καθόλου αλλα επάνω δίπλα στον δείκτη του σήματος(για τηλέφωνο) έχει ένα γκρι Η ...

 

Τι μπορώ να κάνω ρε παιδιά??

 

thx:O:cry:

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παιδιά.

Σήμερα πήρα μια κάρτα vodafone ala cart 3G για να μπορώ να μπαίνω στο internet αλλα παρά τις προσπάθειές μου και την αναζήτηση στο internet δεν μπορεσα να καταφέρω τίποτα.

Μπορεί να μου πει κάποιος τι ρυθμίσεις πρέπει να έχω ωστε να δουλέψει το 3G?

 

ΥΓ.Δεν ξέρω αν αυτό βοηθάει καθόλου αλλα επάνω δίπλα στον δείκτη του σήματος(για τηλέφωνο) έχει ένα γκρι Η ...

 

Τι μπορώ να κάνω ρε παιδιά??

 

:cry::cry::O

Link to comment
Share on other sites

σε ενα diamond που εχει αγοραστει απο το εξωτερικο μπορει να μπει μαγειρεμενη ρομ ελληνικη αν υπαρχει κ εφοσον υπαρξει ?ελληνικο πληκτρολογιο ?
My Devices:Motorola timeport,one touch 701,se t29,N 6510,Siemens s55,5100,6610,3650,se p800,6600,7610,6630,nokia n70,nokia 6101,se k310,nokia n73,nokia 5500d,se k800i,Htc p3300,Htc p3600i,SE k850i vf,samsung d880,samsung d980,Htc touch diamond white,Samsung omnia2,nokia e52,blackberry 9700,Htc hero,Htc Desire,Iphone 4 16gb,Iphone 4s 64gb,samsung x-cover,samsung galaxy s3 mini,iphone 5s,iphone 6,samsung s6,note 5,mi max , mi5s plus ...
Link to comment
Share on other sites

σε ενα diamond που εχει αγοραστει απο το εξωτερικο μπορει να μπει μαγειρεμενη ρομ ελληνικη αν υπαρχει κ εφοσον υπαρξει ?ελληνικο πληκτρολογιο ?[/quote

 

εδω και ενα 4μηνο υπαρχει.και απο πληκτρολογια αλλο τιποτα.οσα θελεις

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
σε ενα diamond που εχει αγοραστει απο το εξωτερικο μπορει να μπει μαγειρεμενη ρομ ελληνικη αν υπαρχει κ εφοσον υπαρξει ?ελληνικο πληκτρολογιο ?

 

Τα πάντα μπορούν να μπουν. Υπάρχει μια ελληνική cooked ROM του swtou και όσον αφορά τα ελληνικά... εδώ.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

μπορώ στην αρχική οθόνη που έχει το ρολόι και το ημερολόγιο να προσθέσω και της εργασίες.? Αν ναι πως ?
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παιδιά.

Σήμερα πήρα μια κάρτα vodafone ala cart 3G για να μπορώ να μπαίνω στο internet αλλα παρά τις προσπάθειές μου και την αναζήτηση στο internet δεν μπορεσα να καταφέρω τίποτα.

Μπορεί να μου πει κάποιος τι ρυθμίσεις πρέπει να έχω ωστε να δουλέψει το 3G?

 

ΥΓ.Δεν ξέρω αν αυτό βοηθάει καθόλου αλλα επάνω δίπλα στον δείκτη του σήματος(για τηλέφωνο) έχει ένα γκρι Η ...

 

Τι μπορώ να κάνω ρε παιδιά??

 

:cry::cry::O

 

Κανε μια κληση απο την καρτα να χρεωθεί, κανε reset, αν το Η παραμενει γκρι παρε την εξυπηρετηση πελατών.

s100-Artemis-Cruise-Diamond

HTC-Touch-Diamond.jpg.bc5fa35baa0b6f97517a6b8f6b247b68.jpg

Link to comment
Share on other sites

google (gps test ppc)

κατέβασα το gps test 1.04 το έτρεξα και πάλι δεν είδα αποτέλεσμα.TIΠΟΤΑ..μήπως είναι hardware το πρόβλημα..?σαν να μην δουλεύει καθόλου..βρίσκει σήμα gps στο destinator αλλά δεν κλειδώνει τους δορυφόρους...

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
μπορώ στην αρχική οθόνη που έχει το ρολόι και το ημερολόγιο να προσθέσω και της εργασίες.? Αν ναι πως ?

 

Δυστυχώς δεν γίνεται αυτό που θες βάση περιορισμών που θέτει το ίδιο το TF3D.

 

κατέβασα το gps test 1.04 το έτρεξα και πάλι δεν είδα αποτέλεσμα.TIΠΟΤΑ..μήπως είναι hardware το πρόβλημα..?σαν να μην δουλεύει καθόλου..βρίσκει σήμα gps στο destinator αλλά δεν κλειδώνει τους δορυφόρους...

 

Ποιο Radio έχεις στη συσκευή σου;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...