Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch Diamond (P3700)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εχει αγορασει κανενας hands free για το ραδιο και αν ναι ποιο και ποσο

λενε οτι το καλυτερο ειναι το HTC RC E100 Wired Remote Controller with Earphone

αλλα επειδη ειναι λιγο ακριβο ρωταω μηπως εκανα την δουλεια μου και με κατι φθηνοτερο απο αυτο

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Guest lagoudakis
γνωμη μου ειναι να παρεις το συγκεκριμενο,αν θελεις πολυ καλη αποδοση,αλλιως καποιο φθηνοτερο,βασικα οτι πληρωνεις παιρνεις(συνηθως)
Link to comment
Share on other sites

όχι φίλε μου! πάτα πάνω στην φατσούλα μου!

 

Mαθαίνεις γρήγορα!:) (όχι δεν έχει link από κάτω!!!)

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.
Link to comment
Share on other sites

θελω να βαλω τα ελλινικα στο μενου του htc.γιατι εχω τα λατινικα μονο στα μηνυματα

 

to exeis agorasei apo exw?oxi apo thn ellada me endhxh ths ace hellas?

Link to comment
Share on other sites

Mαθαίνεις γρήγορα!:) (όχι δεν έχει link από κάτω!!!)

 

χεχε... είχα καλό δάσκαλο!:)

Σημείωση: Η εικόνα που θα επιχειρήσετε να «ανεβάσετε» δεν θα πρέπει να είναι μεγαλύτερη από 420 x 150 pixels και δεν θα πρέπει να υπερβαίνει τα 16,3 KB.
Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
θελω να βαλω τα ελλινικα στο μενου του htc.γιατι εχω τα λατινικα μονο στα μηνυματα
οταν λες ελληνικα,θελεις να γραφεις μηνυματα η να ειναι ολα στα ελληνικα;αν θελεις το πρωτο αρκει ενα πληκτρολογιο,πολλοι προτεινουν το PocketCM Keyboard,εγω εχω βολευτει με το resco keyboard,τωρα αν θελεις πληρως ελληνικο μενου πας σε cook rom αλλα χανεις την εγγυηση
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια ενω ειχα καλη αυτονομια στο διαμαντι μου με 2 μπαταριες,τωρα συμβαινει το εξης κουλο:η μπαταρια με φτανει μιση ημερα κ 2 φορες μου εχει τυχει να εχω βαλει φορτισμενη μπαταρια το βραδυ και το πρωι ενω ειναι το κινητο σε κατασταση αναμονης ολο το βραδυ κλεινει ΑΠΟ ΜΠΑΤΑΡΙΑ!!!!ειναι δυνατον?λετε να μαμησα τις μπαταριες?χρησιμοποιω ενα φορτιστη μπαταριων για diamond που ειχα αγορασει απο νετ κ μαλιστα απο το netimes.καμια ιδεα?καποιος που αντιμετωπιζει ιδιο προβλημα?

 

Δοκίμασες να τις φoρτίσεις με τον φωρτιστή της htc ?

Εγώ χρησιμοποιώ αυτόν τον φορτιστή της Netimes

http://www.netimes.com/shop/battery-travels-charger-for-htc-touch-diamond-p-1292.html?cPath=80_421

Δεν έχω κανένα πρόβλημα τον έχω χιλιοτσεκάρει, δουλεύει η αυτόματη διακοπή κλπ.

Οι μπαταρίες φορτίζουν κανονικά. Τόσο η μαμίσια όσο και η Ταϊβανεζικη.

Απλά προσέχω φροντίζω να είμαι παρών και δεν την αφήνω στην φόρτιση περισσότερο απ' όσο χρειάζεται.

Η κινεζικη μπαταρία συνεχίζει να τα πηγαίνει καλύτερα τόσο σε χρόνο αλλά το κυριότερο δεν ζεστενεται.

Η μαμίσια όταν φορτίζει από το αυτοκίνητο με τον φωρτιστή της ΗTC και παράλληλα κάνω πλοήγηση, ζεματάει. Έχω αρχίσει να φοβάμαι και θα βάλω την βάση στον αεραγωγό για να ψύχεται το τηλέφωνο.

Μόλις παραλάβω την δεύτερη κινεζικη θα την αποσύρω την μαμισια για ωρα αναγκης.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Ερωτήσεις:1) Στο Wtask manager πως μπορώ να δω την ελεύθερη μνήμη;

 

2) Σε όσους έχουν το Wtask δείτε το screenshot μου. Σας βγάζει και εσάς αυτή τη γραμμούλα;

 

http://i38.tinypic.com/2vmvsrk.png

Σημείωση: Η εικόνα που θα επιχειρήσετε να «ανεβάσετε» δεν θα πρέπει να είναι μεγαλύτερη από 420 x 150 pixels και δεν θα πρέπει να υπερβαίνει τα 16,3 KB.
Link to comment
Share on other sites

Ερωτήσεις:1) Στο Wtask manager πως μπορώ να δω την ελεύθερη μνήμη;

 

2) Σε όσους έχουν το Wtask δείτε το screenshot μου. Σας βγάζει και εσάς αυτή τη γραμμούλα;

 

http://i38.tinypic.com/2vmvsrk.png

 

Η γραμμουλα για ένδειξη μπαταρίας μου κανει, δεν το εχω χρησιμοποιείσει για να σου πω σιγουρα, παιξε λιγο με τις ρυθμισεις έχει πολλους παραμέτρους.

Μαλλον το γκρι ειναι η μπαταρια, το αλλο? ?

s100-Artemis-Cruise-Diamond

HTC-Touch-Diamond.jpg.bc5fa35baa0b6f97517a6b8f6b247b68.jpg

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ και τους 2! Μπορείτε να μου απαντήσετε και στην 1η ερώτηση;
Σημείωση: Η εικόνα που θα επιχειρήσετε να «ανεβάσετε» δεν θα πρέπει να είναι μεγαλύτερη από 420 x 150 pixels και δεν θα πρέπει να υπερβαίνει τα 16,3 KB.
Link to comment
Share on other sites

Παιδία κάπου έιχα δει έναν τρόπο ώστε όταν αλλάζουμε από touchflo 3d σε second today να τερματίζεται η αντίστοιχη εφαρμογή. Μπορεί να με βοηθήσει κάπιος σχετικά.

 

Αντικειμενικά πάντα ποίες εφαρμογές είναι σημαντικές για εσάς να τρέχουν στο today του second today.

 

Ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

Παιδία κάπου έιχα δει έναν τρόπο ώστε όταν αλλάζουμε από touchflo 3d σε second today να τερματίζεται η αντίστοιχη εφαρμογή. Μπορεί να με βοηθήσει κάπιος σχετικά.

 

Αντικειμενικά πάντα ποίες εφαρμογές είναι σημαντικές για εσάς να τρέχουν στο today του second today.

 

Ευχαριστώ πολύ

 

Δες εδώ. Εγώ δεν πολυ ασχολήθηκα γιατί μ' αρέσει το TF3D. Αν το δοκιμάσεις πες την γνώμη σου!

Σημείωση: Η εικόνα που θα επιχειρήσετε να «ανεβάσετε» δεν θα πρέπει να είναι μεγαλύτερη από 420 x 150 pixels και δεν θα πρέπει να υπερβαίνει τα 16,3 KB.
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους.

Εχω ενα προβλημα και θα ηθελα οποιος μπορει να βοηθησει.

Πηρα προσφατα μεσω Vodafone το διαμαντι και διαπιστωσα οτι εχουν αλλαξει το TouchFlo απο αυτο που εχει απο default το τηλ. Επειδη θα ηθελα να επαναφερω το default ξερετε αν γινεται με καποιο τροπο; Το εψαξα στο θεμα αλλα δε βρηκα κατι σχετικο.

Ευχαριστω εκ των προτερων!

"There are 10 types of people in this world.

Those that understand binary...

and those that don't!!!"

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας!

 

Είομαι καινούργιος εδώ και θα ήθελα την βοήθεια σας σχετικά τo HTC Diamond. Το έχω εδώ και 2 μήνες αλλα εχω αρκετές απορίες και ενα πρόβλημα που προέκυψε τις τελευταίες μέρες..

Link to comment
Share on other sites

εκανα εγκατασταση το destinator στην internal storage. Πως μπορω να δημιουργησω συντομευση του στα προγραμματα, και επισης πως μπορω να το κανω να εμφανιστει στη λιστα των voice tags για να το ενεργοποιω φωνητικα;
Link to comment
Share on other sites

εκανα εγκατασταση το destinator στην internal storage. Πως μπορω να δημιουργησω συντομευση του στα προγραμματα

 

Go to the exe in the destinator directory and tap and hold on it>copy. Navigate to windows>start menu>program files>paste shortcut there. Αλλά αφού λες οτι έκανες εγκατάσταση θα το έχει βγάλει μόνο του στα προγράμματα.

Σημείωση: Η εικόνα που θα επιχειρήσετε να «ανεβάσετε» δεν θα πρέπει να είναι μεγαλύτερη από 420 x 150 pixels και δεν θα πρέπει να υπερβαίνει τα 16,3 KB.
Link to comment
Share on other sites

Έχω από το πρωί που ψάχνω και δεν το έχω καταφέρει ακόμα

Παιδιά όποιος έχει ψάξει το κινητό και ξέρει ας μου πει το εξής ?

Όταν είμαι στης επαφές και έχω το πληκτρολόγιο τηλεφώνου ή το Συμπαγές QWERTY επιλεγμένο δεν μου εμφανίζει τα γράμματα στην αναζήτηση αλλά νούμερα. Πχ αν πατήσω το ψω για να αναζητήσω κάποιο όνομα από το γράμμα ψ μου εμφανίζει το 7 και μου λέει ότι δεν έχω κάποια επαφή από 7 (και λογικά δεν έχω). Πως το αλλάζω αυτό ???

Αν επιλέξω το πλήρες QWERTY όλα κανονικά αλλά αυτό θέλει και την γραφίδα και δεν είναι πάντα εύκολο να την χρησιμοποιείς πχ όταν είσαι στο δρόμο και περπατάς.

Πως το αλλάζω αυτό ???

Link to comment
Share on other sites

Go to the exe in the destinator directory and tap and hold on it>copy. Navigate to windows>start menu>program files>paste shortcut there. Αλλά αφού λες οτι έκανες εγκατάσταση θα το έχει βγάλει μόνο του στα προγράμματα.

 

Συγγνωμη γιατι ειμαι λιγο ασχετος. Το εκανα copy πηγα στα program files. το paste εκει πως γινεται;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας!

 

Είομαι καινούργιος εδώ και θα ήθελα την βοήθεια σας σχετικά τo HTC Diamond. Το έχω εδώ και 2 μήνες αλλα εχω αρκετές απορίες και ενα πρόβλημα που προέκυψε τις τελευταίες μέρες..

 

πιο πρόβλημα; Δεν μας λες.

 

Συγγνωμη γιατι ειμαι λιγο ασχετος. Το εκανα copy πηγα στα program files. το paste εκει πως γινεται;

 

Με τον file manager του διαμαντιού πατας κάτω δεξιά menu>edit>paste shortcut

Σημείωση: Η εικόνα που θα επιχειρήσετε να «ανεβάσετε» δεν θα πρέπει να είναι μεγαλύτερη από 420 x 150 pixels και δεν θα πρέπει να υπερβαίνει τα 16,3 KB.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχετε βρεί τρόπο να αλλάζετε το εικονίδιο tou start και το χρώμα των bars;
Σημείωση: Η εικόνα που θα επιχειρήσετε να «ανεβάσετε» δεν θα πρέπει να είναι μεγαλύτερη από 420 x 150 pixels και δεν θα πρέπει να υπερβαίνει τα 16,3 KB.
Link to comment
Share on other sites

Έχω από το πρωί που ψάχνω και δεν το έχω καταφέρει ακόμα

Παιδιά όποιος έχει ψάξει το κινητό και ξέρει ας μου πει το εξής ?

Όταν είμαι στης επαφές και έχω το πληκτρολόγιο τηλεφώνου ή το Συμπαγές QWERTY επιλεγμένο δεν μου εμφανίζει τα γράμματα στην αναζήτηση αλλά νούμερα. Πχ αν πατήσω το ψω για να αναζητήσω κάποιο όνομα από το γράμμα ψ μου εμφανίζει το 7 και μου λέει ότι δεν έχω κάποια επαφή από 7 (και λογικά δεν έχω). Πως το αλλάζω αυτό ???

Αν επιλέξω το πλήρες QWERTY όλα κανονικά αλλά αυτό θέλει και την γραφίδα και δεν είναι πάντα εύκολο να την χρησιμοποιείς πχ όταν είσαι στο δρόμο και περπατάς.

Πως το αλλάζω αυτό ???

 

Να το θέσω πιο απλά

Αναζήτηση στης επαφές με το ένα χέρι γίνετε ? Αν ναι με πιες ρυθμίσεις.?

Όποιος μπορεί ας βοηθήσει

Link to comment
Share on other sites

Να το θέσω πιο απλά

Αναζήτηση στης επαφές με το ένα χέρι γίνετε ? Αν ναι με πιες ρυθμίσεις.?

Όποιος μπορεί ας βοηθήσει

 

Εγώ χρησιμοποιώ το icontact και με έχει βολέψει πάρα πολύ!

Σημείωση: Η εικόνα που θα επιχειρήσετε να «ανεβάσετε» δεν θα πρέπει να είναι μεγαλύτερη από 420 x 150 pixels και δεν θα πρέπει να υπερβαίνει τα 16,3 KB.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...