Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch Diamond (P3700)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μωρε πήρα μια τσάμπα αντικατάσταση από την cosmote, άλλο πράγμα :D

 

Thanks παίδες.

 

Μια χαρά το κινητάκι. Και στο igo και στο dest πάει βολίδα.

 

Μονο το ηχείο του είναι πρόβλημα. Μιλάμε δεν έχω προλάβει ακόμα κλήση χαχαχαχα

Link to comment
Share on other sites

Μωρε πήρα μια τσάμπα αντικατάσταση από την cosmote, άλλο πράγμα :D

 

Thanks παίδες.

 

Μια χαρά το κινητάκι. Και στο igo και στο dest πάει βολίδα.

 

Μονο το ηχείο του είναι πρόβλημα. Μιλάμε δεν έχω προλάβει ακόμα κλήση χαχαχαχα

 

Το ηχείο είναι πράγματι πρόβλημα.Βέβαια μετα απο λίγο καιρό συνηθίζεις.:p

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Το ηχείο του Diamond έχει μειωμένη απόδοση σε σχέση με τον ανταγωνισμό, είτε το συνηθίσεις, είτε όχι.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ή το έχεις πολύ απλά με δόνηση στην τσέπη όπως κάνω εγώ εδώ και λίγο καιρό με το κινητό μου! :) ;)
~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα!σημερα ξαφνικα συνειδητοποιησα προσπαθωντας να συγχρονισω το διαμαντακι με τον η/υ μου οτι αντιμεπωπιζει προβλημα και δεν συγχρονιζεται.δεν εβαλα καποιο νεο προγραμμα τις τελευταιες μερες.μπορει καποιος να μου πει μια γνωμη?με activesync συγχρονιζω.ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
καλησπερα παιδια πηρα το diamond της vodafone και προσπαθω να βρω πως να βγαλω το μενου της.μηπως μπρει καποιος να με βοιθησει?

 

Τι θέλεις να κάνεις ακριβώς; Επίσημα πάντως, δεν μπορείς να αποχωριστείς τη ROM της Vodafone. Ανεπίσημα ναι.

 

καλησπερα!σημερα ξαφνικα συνειδητοποιησα προσπαθωντας να συγχρονισω το διαμαντακι με τον η/υ μου οτι αντιμεπωπιζει προβλημα και δεν συγχρονιζεται.δεν εβαλα καποιο νεο προγραμμα τις τελευταιες μερες.μπορει καποιος να μου πει μια γνωμη?με activesync συγχρονιζω.ευχαριστω

 

Σβήσε το partnership που έχεις και φτιάξε ένα καινούργιο από την αρχή.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

αυτο ακριβως θελω!να βγαλω τη rom της vodafone!!μπορεις να μου πεισ πως το εψαξα αλλα δν βρηκα τπτ.και ανεπισημα να γινει δν με πειραζει..

 

thanks!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από μένα.Έχω το διαμάντι από τον Ιούλιο του '08 αγορασμένο από το Πλαίσιο με Αγγλική ROM.Το τηλέφωνο γιά τις δικές μου ανάγκες είναι το καλύτερο pocket pc που είχα.Με τις όποιες αδυναμίες του βέβαια.Το πρόβλημα που θα σας περιγράψω ξεκίνησε με την εγκατάσταση της καινούριας ROM.Έως τότε δεν είχα πειράξει τίποτα.Τέλος πάντων,από την εγκατάσταση και μετά συμβαίνει το εξής:Όταν πραγματοποιώ ή δέχομαι κλήση δεν ακούγεται ο συνομιλητής μου.Ο μόνος τρόπος γιά να συμβεί αυτό είναι να τον βάλω σε ανοιχτή ακρόαση.Όπως καταλαβαίνετε δεν είναι και το πιό ευχάριστο πράγμα να ακούει την συνομιλία σου ο οποιοσδήποτε βρίσκεται γύρω σου (παρ' όλο που το μεγάφωνο το βάζω στην χαμηλότερη δυνατή στάθμη).Αναγκάζομαι λοιπόν να χρησιμοποιώ συνεχώς bluetooth.Παρ' όλο που έκανα επανειλημένα hard reset,παρ΄όλο που εγκατέστησα ξανά την ROM από την αρχή, και ενώ εγκατέστησα και καινούρια radio δεν έχω βρεί λύση στο πρόβλημά μου.Παρ' όλη την βοήθεια που πήρα και από το Navimania δεν κατάφερα τίποτα.Μπορεί μήπως κάποιος να με βοηθήσει;Μήπως έχετε κάποια ιδέα;Ευχαριστώ γιά τον χρόνο σας.Συγγνώμη αν ήταν λίγο μακροσκελές το μήνυμα...
Link to comment
Share on other sites

Έβαλες και την Original ROM και πάλι έχεις πρόβλημα; Αν ναι τότε hardware είναι και όχι software ;)
~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

Έβαλες και την Original ROM και πάλι έχεις πρόβλημα; Αν ναι τότε hardware είναι και όχι software ;)

 

Μπορεί να συμβαίνει αυτό φίλε μου από την στιγμή που πριν δεν είχα κανένα πρόβλημα;Δηλαδή θες να πεις ότι μπορεί η καινούρια ROM να δημιούργησε πρόβλημα στο hardware με την εγκατάστασή της;Ευχαριστώ γιά την άμεση απάντηση

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Εάν με official rom και μετά από hard reset το πρόβλημα εξακολουθεί να υφίσταται, τότε μάλλον μιλάμε για hardware πρόβλημα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Το Πλαίσιο μήπως γνωρίζετε εάν δίνει ένα ή δύο χρόνια εγγύηση;Εάν είμαι εκτός εγγύησης πάω μάλλον ACE HELLAS;Ή υπάρχει άλλη εναλλακτική λύση;Eκτός από το να το αφήσω ως έχει;:)
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Επικοινώνησε κατευθείαν με ace Hellas και θα σε εξυπηρετήσουν αυτοί. Η εγγύηση ισχύει για δύο χρόνια. Σε κάθε περίπτωση, φρόντισε να φοράει η συσκεύη σου official rom και stock spl.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Επικοινώνησε κατευθείαν με ace Hellas και θα σε εξυπηρετήσουν αυτοί. Η εγγύηση ισχύει για δύο χρόνια. Σε κάθε περίπτωση, φρόντισε να φοράει η συσκεύη σου official rom και stock spl.

 

Ειλικρινά δεν έχω λόγια να σας ευχαριστήσω .Η απόκριση όλων σας ήταν άμεση και βρήκα απάντηση στο πρόβλημά μου.Αυτό θα κάνω:)

 

θα πρέπει όταν γυρίσω την αρχική SPL να επαναφέρω και την αρχική radio;

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Εννοείται. Ενημερωτικά πάντως το spl το επαναφέρεις τελευταίο, αφού δηλαδή έχεις κάνει όλα τα υπόλοιπα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Εννοείται. Ενημερωτικά πάντως το spl το επαναφέρεις τελευταίο, αφού δηλαδή έχεις κάνει όλα τα υπόλοιπα.

 

Καλά που μου το είπες...Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

η μεγαλυτερη μπαταρια που υπαρχει για το συγκεκριμενο τηλεφωνο ποια ειναι και που τη βρησκουμε;

My History:

Ericsson 337-Ericsson 768-Nokia 5110-Ericsson 788-Nokia 8210-Nokia 8510-Nokia 6510-Sharp Gx20-Sharp SH703-Nokia 6288-Samsung i560-HTC Diamond-Nokia E51-HTC Hero-HTC Legend-Sony Xperia S-Sony Xperia Z1-HTC 10-Samsung Note 9-Samsung Galaxy S23 UTRA

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Στο eBay θα βρεις πολλές επιλογές με μια απλή αναζήτηση.

 

Είναι αυτή... http://www.e-shop.gr/show_tel.phtml?id=TEL.003921

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από μένα.Έχω το διαμάντι από τον Ιούλιο του '08 αγορασμένο από το Πλαίσιο με Αγγλική ROM.Το τηλέφωνο γιά τις δικές μου ανάγκες είναι το καλύτερο pocket pc που είχα.Με τις όποιες αδυναμίες του βέβαια.Το πρόβλημα που θα σας περιγράψω ξεκίνησε με την εγκατάσταση της καινούριας ROM.Έως τότε δεν είχα πειράξει τίποτα.Τέλος πάντων,από την εγκατάσταση και μετά συμβαίνει το εξής:Όταν πραγματοποιώ ή δέχομαι κλήση δεν ακούγεται ο συνομιλητής μου.Ο μόνος τρόπος γιά να συμβεί αυτό είναι να τον βάλω σε ανοιχτή ακρόαση.Όπως καταλαβαίνετε δεν είναι και το πιό ευχάριστο πράγμα να ακούει την συνομιλία σου ο οποιοσδήποτε βρίσκεται γύρω σου (παρ' όλο που το μεγάφωνο το βάζω στην χαμηλότερη δυνατή στάθμη).Αναγκάζομαι λοιπόν να χρησιμοποιώ συνεχώς bluetooth.Παρ' όλο που έκανα επανειλημένα hard reset,παρ΄όλο που εγκατέστησα ξανά την ROM από την αρχή, και ενώ εγκατέστησα και καινούρια radio δεν έχω βρεί λύση στο πρόβλημά μου.Παρ' όλη την βοήθεια που πήρα και από το Navimania δεν κατάφερα τίποτα.Μπορεί μήπως κάποιος να με βοηθήσει;Μήπως έχετε κάποια ιδέα;Ευχαριστώ γιά τον χρόνο σας.Συγγνώμη αν ήταν λίγο μακροσκελές το μήνυμα...

 

Ακριβώς το ίδιο πρόβλημα είχα κι εγώ μόλις εγκατέστησα μια καινούρια ROM (energy ή κάπως έτσι αν θυμάμαι καλά). Κι ενώ έκανα στην αρχή κανα-δυο κλήσεις, το πρόβλημα παρουσιάστηκε μετά και εντελώς ξαφνικά. Δοκίμασα κι εγώ hard-reset αλλά τίποτα. Μόνο όταν επανέφερα την original ROM διορθώθηκε από μόνο του! Και περίπου δυο μήνες τώρα δεν το έχω ξαναπειράξει κ δουλεύει μια χαρά... οπότε μάλλον δεν ήταν θέμα hardware!

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς το ίδιο πρόβλημα είχα κι εγώ μόλις εγκατέστησα μια καινούρια ROM (energy ή κάπως έτσι αν θυμάμαι καλά). Κι ενώ έκανα στην αρχή κανα-δυο κλήσεις, το πρόβλημα παρουσιάστηκε μετά και εντελώς ξαφνικά. Δοκίμασα κι εγώ hard-reset αλλά τίποτα. Μόνο όταν επανέφερα την original ROM διορθώθηκε από μόνο του! Και περίπου δυο μήνες τώρα δεν το έχω ξαναπειράξει κ δουλεύει μια χαρά... οπότε μάλλον δεν ήταν θέμα hardware!

 

To καταλαβαίνω αυτό.Και είμαι πρόθυμος να επαναφέρω την αρχική αλλά δεν ξέρω πού να την βρώ.Μήπως μπορεί κάποιος να βοηθήσει;Eυχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Εδώ θα βρεις όλες τις επίσημες ROM για τη συσκευή σου.

 

Αφού θα περάσεις την επίσημη ROM, πρέπει μετά να επαναφέρεις το αρχικό spl. Πληροφορίες για το πως θα βρεις εδώ και στα ελληνικά εδώ.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...