Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch Diamond (P3700)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια εχω εγκαταστησει το τελειο πρόγραμαμ που λεγετια spb shell στην εκοδση 3.0 και αλλλαζει πραγματικα το κινητο και μαλιστα αποκτα αλλο αερα πολυ καλυτερο απο το touch flo. Υπαρχουν widgets που τοποθετειες στην οθονη και το θεμα ειναι οτι μπορεις να προσθεσεις κι αλλα ωστοσο απαιτουνται παρεμβασεις σε φακελλους, υπαρχει αλλος τροπος προσθηκης?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

και οταν μου στελνουν μηνυμα χτυπαει κανονικα.μονο οταν με καλουν ειναι σαν να ειναι συνεχεια στο αθορυβο

 

Καλημέρα φίλε μου. Νομίζω ότι την έχεις πατήσει όπως εγώ πιο παλιά. Πάτα μία φορά ένα από τα πλαινά κουμπιάώστε να εμφανιστεί η οθόνη System Volume. Αριστερά επάνω γωνία υπάρχει στην οθόνη ένα βελάκι. Πάτησε το και σε πάει στο Ring Volume. Αύξησε την ένταση όπως στο System Volume και θα είσαι μια χαρά!

Αν δεν είναι αυτό το πρόβλημα σου τότε...δεν ξέρω τι άλλο μπορεί να είναι.

Nokia 8210 -> Nokia 7210 -> Nokia 7610 -> Nokia N73 -> HTC Touch Diamond -> Apple iPhone 3GS + Nokia 5310 Xpress Music -> Apple iPhone 4 + Nokia E71 -> Apple iPhone 4 + Samsung Galaxy S2 -> Apple iPhone 4 + Samsung Galaxy S3 -> Apple iPhone 4 + LG Nexus 5 -> Samsung Galaxy S5 -> Samsung Galaxy S8 --> Samsung Note 10+
Link to comment
Share on other sites

serfista,,,και εγω αυτο δουλευω δεν ειναι καινουργιο το προγραμμα,και για της επαφες βαζεις το i contact και τελιωσες..Αλλα δεν μπορω να καταλαβω τη ακριβως θελεις να κανεις,τη προσθηκη θες να κανεις και δεν σε αφηνει???

αφου ανοιγει τα παντα,και βαζεις οτι συντομευση θελεις...

Link to comment
Share on other sites

Μου έκαναν δώρο ένα htc touch diamond P3700 και προσπαθώ να το μάθω καθώς μέχρι τώρα είχα μόνο NOKIA.

Έκανα κάποιες βασικές ρυθμίσεις (νομίζω).Μπήκα νετ αλλά δε ξέρω πόσο κοστίζει.Είδα οτι δουλεύει το youtube .Μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει πόσο χρεώνομαι όταν είμαι νετ ;Έμεινα 20 min ονλαιν χωρίς να το καταλάβω!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα,

ειμαι σχετικα νεος κατοχος και θα ηθελα να ρωτησω το εξης. εχω εγκαταστησει καποια προγραμματα πλοηγησης αλλα αντιμετωπιζω το εξης προβλημα: μετα απο λιγο, και ενω μου δειχνει τη διαδρομη, η οθονη σβηνει και πρεπει να πατησω το κουμπι στο πανω μερος της συσκευης για να ενεργοποιηθει εκ νεου. υπαρχει καποιος τροπος να μη γινεται αυτο? επισης, μπορω με καποιο τροπο να "κλειδωνω" την οθονη ωστε να μην πατιουνται τα διαφορα κουμπια?ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα φίλε μου. Νομίζω ότι την έχεις πατήσει όπως εγώ πιο παλιά. Πάτα μία φορά ένα από τα πλαινά κουμπιάώστε να εμφανιστεί η οθόνη System Volume. Αριστερά επάνω γωνία υπάρχει στην οθόνη ένα βελάκι. Πάτησε το και σε πάει στο Ring Volume. Αύξησε την ένταση όπως στο System Volume και θα είσαι μια χαρά!

Αν δεν είναι αυτό το πρόβλημα σου τότε...δεν ξέρω τι άλλο μπορεί να είναι.

 

ρε συ φιλε σε ευχαριστω .ειχα τρελλαθει οτι ηθελε hard reset

μηπως ξερεις να μου πεις τι ειναι το system volume

απο περιεργεια

Link to comment
Share on other sites

to System είναι πόσο δυνατά να παίζουν οι ήχοι του pda. γενικά σε όλα εκτός απο το τηλέφωνο
Link to comment
Share on other sites

ρε συ φιλε σε ευχαριστω .ειχα τρελλαθει οτι ηθελε hard reset

μηπως ξερεις να μου πεις τι ειναι το system volume

απο περιεργεια

 

Καλημέρα!

Ο φίλος WebViRuS σε κάλυψε απόλυτα! Και εγώ την είχα πατήσει...και δε νομίζω ότι είμαστε μόνο οι δυο μας:)

Nokia 8210 -> Nokia 7210 -> Nokia 7610 -> Nokia N73 -> HTC Touch Diamond -> Apple iPhone 3GS + Nokia 5310 Xpress Music -> Apple iPhone 4 + Nokia E71 -> Apple iPhone 4 + Samsung Galaxy S2 -> Apple iPhone 4 + Samsung Galaxy S3 -> Apple iPhone 4 + LG Nexus 5 -> Samsung Galaxy S5 -> Samsung Galaxy S8 --> Samsung Note 10+
Link to comment
Share on other sites

γνωριζει καποιος τι τιμη εχει τωρα?

 

Και γιατί δεν κοιτάς κατευθείαν σε ένα κατάστημα; Ή http://www.skroutz.gr

Twitter.

[sIGPIC][/sIGPIC] Mazda 2 Club

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά έλεος, ε τι?? Πιο πάνω έδωσε ο άνθρωπος link και εσείς ακόμα ρωτάτε?
~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

ελαχιστοι το εχουν πλεον πλαισιο κ μουλτιραμα το εβγαλαν και δεν νομιζω να το βρικσει κανεις σε καταστημα..η καλυτερη προσφορα ηταν του πλαισιου που το ειχε 349 με 2 χρονια εγγυηση εναντι των μουλτιραμα που το ειχαν 1
Link to comment
Share on other sites

Ποια rom εχεις? κανε αναβαθμιση και αν δεν στρωσει service.

 

Έχω το diamont (χωρίς εγγύηση), και παρουσιάζει πρόβλημα στο ακουστικό (δεν δουλεύει κάποιες φορές-ενώ μετά φτιάχνει μόνο του) και αναγκάζομαι να δουλεύω την ανοιχτή ακρόαση. Έκανα reset (από το μενού) το λειτουργικό αλλά το ξαναέκανε. Το έχει αντιμετωπίσει κανείς άλλος; Υπάρχει περίπτωση να είναι πρόβλημα λογισμικού;

 

 

Φίλε μου βρήκες λύση στο πρόβλημα με το ακουστικό? Μου παρουσίασε και μένα το ίδιο πρόβλημα, έτσι ξαφνικά. Του έκανα hard reset (δύο φορές μάλιστα) αλλά παραμένει το πρόβλημα. Μάλλον θα χρειαστεί σέρβις, ε? Η εγγύηση ξέρετε για πόσο ισχύει? Για ένα χρόνο? Αυτές τις μέρες κλείνει χρόνο και ευτυχώς θα προλάβω να το πάω αν χρειαστεί.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καλημέρα

Μήπως γνωρίζει κάποιος που και σε ποιό φάκελλο αποθηκεύονται οι Τηλεφ. Επαφές ?

 

Φίλε μου κατά αυτό τον τρόπο δεν πρόκειται να βγάλεις αξιόπιστη άκρη. Μπορείς να πάρεις όμως ένα άκρως αξιόπιστο backup των επαφών σου και όχι μόνο με το PIM Backup το οποίο μπορείς να επαναφέρεις οποιαδήποτε στιγμή.

 

Φίλε μου βρήκες λύση στο πρόβλημα με το ακουστικό? Μου παρουσίασε και μένα το ίδιο πρόβλημα, έτσι ξαφνικά. Του έκανα hard reset (δύο φορές μάλιστα) αλλά παραμένει το πρόβλημα. Μάλλον θα χρειαστεί σέρβις, ε? Η εγγύηση ξέρετε για πόσο ισχύει? Για ένα χρόνο? Αυτές τις μέρες κλείνει χρόνο και ευτυχώς θα προλάβω να το πάω αν χρειαστεί.

 

Η εγγύηση ισχύει για δύο χρόνια. Όπως και να έχει πάντως, μην διστάσεις να κάνεις μια επίσκεψη στο service της ACE Hellas, θα μείνεις ικανοποιημένος.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Σημερα απεκτησα ενα htc diamond απο εναν αλλο χρηστη. Επειδη ειμαι καινουριος θα ηθελα να ρωτησω πως μπορω να κανω κατι σαν format ετσι ωστε το κινητο να σβησει ολες τις ρυθμισεις του προηγουμενου χρηστη(και τα προγραμματα του αν γινεται). Σε περιπτωση που κανω format πρεπει να εχω τα windows μεσα στον αποθηκευτικο χωρο της συσκευης η κατι αλλο?
Link to comment
Share on other sites

Σημερα απεκτησα ενα htc diamond απο εναν αλλο χρηστη. Επειδη ειμαι καινουριος θα ηθελα να ρωτησω πως μπορω να κανω κατι σαν format ετσι ωστε το κινητο να σβησει ολες τις ρυθμισεις του προηγουμενου χρηστη(και τα προγραμματα του αν γινεται). Σε περιπτωση που κανω format πρεπει να εχω τα windows μεσα στον αποθηκευτικο χωρο της συσκευης η κατι αλλο?

 

Θα πας Έναρξη->ρυθμίσεις->διαγραφή μνήμης και από κει και περά τα κάνει όλα μόνο του.Αφού τελείωσει με την διαδικασία του hard reset(format) θα σου ζητήσει να ρυθμίσεις ωρα/ημερομηνία να ευθυγραμμίσεις την οθόνη κτλ.

Link to comment
Share on other sites

Επιπλεον θα ηθελα να γνωριζω αν υπαρχει καποιος τροπος να δω αν η συσκευη ειχε παρει ποτε μαγειρεμενη ROM. Αν ειχε γινει αυτο και τωρα εχει αυθεντικη εχω χασει την εγγυηση?

 

ευχαριστω για την αμεση απαντηση.

Link to comment
Share on other sites

Επιπλεον θα ηθελα να γνωριζω αν υπαρχει καποιος τροπος να δω αν η συσκευη ειχε παρει ποτε μαγειρεμενη ROM. Αν ειχε γινει αυτο και τωρα εχει αυθεντικη εχω χασει την εγγυηση?

 

ευχαριστω για την αμεση απαντηση.

Αν τώρα φοράς επίσημη και ο πρηγούμενος κάτοχος πέρασε πάλι το αυθεντικό SPL τότε δε μπορείς να δεις τίποτα. Όχι, προφανώς και δεν χάνεις την εγγύηση από τη στιγμή που φοράς αυθεντικό SPL και επίσημη ROM.

Link to comment
Share on other sites

Πως καταλαβαινω οτι ειναι αυθεντικο, που μπορω να παω να το δω?(πρωτη φορα παιρνω στα χερια μου windows mobile, για αυτο ρωταω)

Κλείσε τη συσκευή και ξεκίνησε τον bootloader κρατώντας πατημένο το volume down ενώ ξεκινάει. Θα σου βγάλει μια οθόνη με τρια χρώματα. Γράψε εδώ τι σου βγάζει. Μετά κάνε επανεκκίνηση με τη γραφίδα παντώντας το κόκκινο κουμπάκι που είναι στην τρύπα του stylus.

Link to comment
Share on other sites

Χμ ο opera δεν μου ανοιγει καποιες σελιδες που θελω ,ο opera mini μου ανοιγει ολες της σελιδες αλλα μισες (κουφο)δηλαδη μιση σελιδα δεδομενα και μιση γκρι..ο internet explorer ειναι για κλωτσιες...

Γι'αυτο μηπως εχει καποιος να μου στειλει PM τον netfront? μπας και κανω την δουλεια μου..

Link to comment
Share on other sites

Κλείσε τη συσκευή και ξεκίνησε τον bootloader κρατώντας πατημένο το volume down ενώ ξεκινάει. Θα σου βγάλει μια οθόνη με τρια χρώματα. Γράψε εδώ τι σου βγάζει. Μετά κάνε επανεκκίνηση με τη γραφίδα παντώντας το κόκκινο κουμπάκι που είναι στην τρύπα του stylus.

 

μου βγαζει τα παρακατω:

 

DIAM100 64M

SPL-1.93.0000

MicroP-Diam (LED) v11

 

PSOC-Diam STAGE_PVT v0x32

 

Ειναι ενταξει η συσκευη η εχει μαγιρεμενη ROM????

Link to comment
Share on other sites

2 ερωτήσεις:

 

1) μου έχει βγει στην άκρη η "ζελατίνα" (όχι sceen protector) που βρίσκεται πάνω στα πλήκτρα. Το έχω δει και σε άλλο diamond. Να το πάω στο σέρβις ή θα μου πουν ότι είμαι εγώ υπεύθυνος κλπ? :worry:

 

2) Σχετικά με την ρομ. Έχω την ορίτζιναλ ελληνική (τελευταιά) και μπορώ να πω ότι δεν με ενθουσιάζει. Το βασικό πρόβλημά μου είναι η ταχύτητα. Χωρίς να είναι πολύ φορτωμένη η συσκευή (βασικά και χωρίς σχεδόν τπτ πάλι το ίδιο είναι) αργεί να σκρολλάρει το TF3D, τρώει σκαλώματα κλπ. Με μία cooked rom, θα λυθεί αυτό το πρόβλημα ώστε να γίνει πιο λειτουργικό/γρήγορο ή είναι μικρές οι διαφορές και δεν αξίζει τον κόπο? Επίσης να ρωτήσω αν στις ελληνικές cooked υπάρχουν τα ελληνικά πληκτρολόγια όπως υπάρχουν στο δικό μου. :worry:

:)
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...