Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch Diamond (P3700)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ευχαριστώ τον andres ku99 για την απάντηση σχετικά με την αλλαγή θεμάτων στο κινητο.

Φυσικά κατέβασα το σχετικό υλικό και η απαντηση του ήταν κατατοπιστική.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

kalispera se olous tous anagnwstes tou myforum.gr . tha ithela na thermoparakalesw an kapoios diathetei ligo xrono na mou steilei ena pm na me voithisei me to diamond. to agorasa apo souhdia (ekei vriskomai kai spoudazw kai giato grafw kai greeklish) kai exei mesa to souhdiko rom. den me phrazoun ta souidika alla apoti eida eei to prwto prwto mesa firmware kai mpika sto site ths htc hellas kai evala to imei alla den to anagnwrizei kai den mporw na kanw anavathmisi!

ti mporw na kanw? zitw sygnwmh, kserw oti mporei na exei apantithei h erwthsh ayth arketes fores alla to topic einai xawdes, prospathisa na psaksw alla eilikrina xathika mesa sta ekatontades erwthmata pou exoun apantithei!!

 

sas eyxaristw ek twn proterwn gia ton xrono sas

apostolhs

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Μπες στο global site της HTC (όχι το ελληνικό) και κατέβασέ την από εκεί (θα χρειαστεί να βάλεις το S/N της συσκευής) ή από το αντίστοιχο σουηδικό. Τα ελληνικά της ACE δεν μπαίνουν στη συσκευή σου.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

mpika sto global ths htc alla mou leei oti to software den einai symvato me to s/n mou :(

 

για προσπαθησε στο σουηδικο,δεν γινεται να μην υπαρχει υποστηριξη απο πουθενα.παντως οποιαδηποτε απορια ή προγραμματακι θελησεις μη διστασεις,καλο πτυχιο!!!!!

My History:

Ericsson 337-Ericsson 768-Nokia 5110-Ericsson 788-Nokia 8210-Nokia 8510-Nokia 6510-Sharp Gx20-Sharp SH703-Nokia 6288-Samsung i560-HTC Diamond-Nokia E51-HTC Hero-HTC Legend-Sony Xperia S-Sony Xperia Z1-HTC 10-Samsung Note 9-Samsung Galaxy S23 UTRA

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους

Πειραζει αν βαλω φορτιστη αυτοκινητου στο diamond

απο moto V3-V9 μπαινει κανονικα το mini usb και φοριζει

αλλα κανει ή θα καει?

Αγγελίες στο Buy & Sell μόνο !
Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω παρατηρησει ενα περιεργο φαινομενο οταν μπαινω με ασυρματο δικτυο στο msn με το κινητο μετα οταν μπαινω με τον υπολογιστη μου διαγραφει επαφες γιατι αυτο υπαρχει καποια ρυθμιση πιο παλια δε μου το εκανε αυτο με τη καινουρια ρομ μου το κανει δεν ξερω αν φταιει αυτο
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους

Πειραζει αν βαλω φορτιστη αυτοκινητου στο diamond

απο moto V3-V9 μπαινει κανονικα το mini usb και φοριζει

αλλα κανει ή θα καει?

 

Ποσο ρευμα βγαζει ο φορτιστης? Αν το ρευμα ειναι κοντα στο 1Α τοτε δεν εχεις προβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους

Πειραζει αν βαλω φορτιστη αυτοκινητου στο diamond

απο moto V3-V9 μπαινει κανονικα το mini usb και φοριζει

αλλα κανει ή θα καει?

 

για να ειναι καταλληλος ο φορτιστης η ταση εξοδου θα πρεπει να ειναι ιδια με την ταση εξοδου του diamond και το ρευμα εξοδου να ειναι το ιδιο ή μικροτερο.αν ειναι μικροτερο θα καθυστερει η φορτιση,αλλα θα φορτιζεται πληρεστερα η μπαταρια και θα αυξηθει η διαρκεια ζωης της.μιλαω σαν ηλεκτρολογος μηχνικος

My History:

Ericsson 337-Ericsson 768-Nokia 5110-Ericsson 788-Nokia 8210-Nokia 8510-Nokia 6510-Sharp Gx20-Sharp SH703-Nokia 6288-Samsung i560-HTC Diamond-Nokia E51-HTC Hero-HTC Legend-Sony Xperia S-Sony Xperia Z1-HTC 10-Samsung Note 9-Samsung Galaxy S23 UTRA

Link to comment
Share on other sites

ξερετε καποιο προγραμμα με το οποιο να φευγει η ασπριλα των παρακατω οθονωνhttp://C

My History:

Ericsson 337-Ericsson 768-Nokia 5110-Ericsson 788-Nokia 8210-Nokia 8510-Nokia 6510-Sharp Gx20-Sharp SH703-Nokia 6288-Samsung i560-HTC Diamond-Nokia E51-HTC Hero-HTC Legend-Sony Xperia S-Sony Xperia Z1-HTC 10-Samsung Note 9-Samsung Galaxy S23 UTRA

Link to comment
Share on other sites

ξερετε καποιο προγραμμα με το οποιο να φευγει η ασπριλα των παρακατω οθονων και να γινονται μαυρες,κατι σαν το black dialer

 

http://www.myphone.gr/forum/attachment.php?attachmentid=13425&stc=1&d=1234094004http://www.myphone.gr/forum/attachment.php?attachmentid=13426&stc=1&d=1234094004http://www.myphone.gr/forum/attachment.php?attachmentid=13428&stc=1&d=1234094171http://www.myphone.gr/forum/attachment.php?attachmentid=13429&stc=1&d=1234094171

My History:

Ericsson 337-Ericsson 768-Nokia 5110-Ericsson 788-Nokia 8210-Nokia 8510-Nokia 6510-Sharp Gx20-Sharp SH703-Nokia 6288-Samsung i560-HTC Diamond-Nokia E51-HTC Hero-HTC Legend-Sony Xperia S-Sony Xperia Z1-HTC 10-Samsung Note 9-Samsung Galaxy S23 UTRA

Link to comment
Share on other sites

για να ειναι καταλληλος ο φορτιστης η ταση εξοδου θα πρεπει να ειναι ιδια με την ταση εξοδου του diamond και το ρευμα εξοδου να ειναι το ιδιο ή μικροτερο.αν ειναι μικροτερο θα καθυστερει η φορτιση,αλλα θα φορτιζεται πληρεστερα η μπαταρια και θα αυξηθει η διαρκεια ζωης της.μιλαω σαν ηλεκτρολογος μηχνικος

 

Εφοσον το βισμα ειναι mini-usb προφανως και θα βγαζει 5V, γι'αυτο και μιλησα μονο για το ρευμα. Ηλεκτρονικος ειμαι..

Link to comment
Share on other sites

Εφοσον το βισμα ειναι mini-usb προφανως και θα βγαζει 5V, γι'αυτο και μιλησα μονο για το ρευμα. Ηλεκτρονικος ειμαι..

 

το διαβασα λιγο βιαστικα και δεν προσεξα τη λεπτομερια usb.

γενικα δεν θα προτεινα τετοιου ειδους πειραματα,γιατι εκει που συνδεεται ο φορτιστης υπαρχουν διαφορα pin τα οποια ειναι για διαφορετικες λειτουργιες και τα οποια ισως δεν πρεπει να βρεθουν υπο τετοια ταση ή ρευμα

My History:

Ericsson 337-Ericsson 768-Nokia 5110-Ericsson 788-Nokia 8210-Nokia 8510-Nokia 6510-Sharp Gx20-Sharp SH703-Nokia 6288-Samsung i560-HTC Diamond-Nokia E51-HTC Hero-HTC Legend-Sony Xperia S-Sony Xperia Z1-HTC 10-Samsung Note 9-Samsung Galaxy S23 UTRA

Link to comment
Share on other sites

Ενα εχω να πω για το diamond. Ξεχαστηκε στο παντελονι μου και πλυθηκε στους 60 με μαλακτικο! Αποτελεσμα? Βγηκε απο το πλυντηριο ρουχων μισοπεθαμενο (αναβε η οθονη ολο λευκο) και μετα απο ενα καλο στεγνωμα πολυ απλα δουλευει οπως και πριν. Εκτος απο την οθονη που θελει αλλαγη διοτι στο στηψιμο κοπανηθηκε αρκετα και εκανε ενα μικρο σπασιμο πανω δεξια!!! Κανενα αλλο προβλημα! Με την ευκαιρια. Ξερει κανεις που μπορω να βρω ανταλλακτικη οθονη σε καλη τιμη?
SV9PFY
Link to comment
Share on other sites

Ενα εχω να πω για το diamond. Ξεχαστηκε στο παντελονι μου και πλυθηκε στους 60 με μαλακτικο! Αποτελεσμα? Βγηκε απο το πλυντηριο ρουχων μισοπεθαμενο (αναβε η οθονη ολο λευκο) και μετα απο ενα καλο στεγνωμα πολυ απλα δουλευει οπως και πριν. Εκτος απο την οθονη που θελει αλλαγη διοτι στο στηψιμο κοπανηθηκε αρκετα και εκανε ενα μικρο σπασιμο πανω δεξια!!! Κανενα αλλο προβλημα! Με την ευκαιρια. Ξερει κανεις που μπορω να βρω ανταλλακτικη οθονη σε καλη τιμη?

 

Ωραιος!!!Δεν ηξερα πως το διαμαντι ηταν και waterproof:lol:

Κοιτα στο ebay.Πολυ προχειρα.....(ckick me)

βεβαια αυτο ειναι μονο το Digitizer αλλα πηρες μια ιδεα(τιμη) φανταζομαι

Link to comment
Share on other sites

Ενα εχω να πω για το diamond. Ξεχαστηκε στο παντελονι μου και πλυθηκε στους 60 με μαλακτικο! Αποτελεσμα? Βγηκε απο το πλυντηριο ρουχων μισοπεθαμενο (αναβε η οθονη ολο λευκο) και μετα απο ενα καλο στεγνωμα πολυ απλα δουλευει οπως και πριν. Εκτος απο την οθονη που θελει αλλαγη διοτι στο στηψιμο κοπανηθηκε αρκετα και εκανε ενα μικρο σπασιμο πανω δεξια!!! Κανενα αλλο προβλημα! Με την ευκαιρια. Ξερει κανεις που μπορω να βρω ανταλλακτικη οθονη σε καλη τιμη?

 

Τι μαλακτικό χρησιμοποιείς? :lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Ενα εχω να πω για το diamond. Ξεχαστηκε στο παντελονι μου και πλυθηκε στους 60 με μαλακτικο! Αποτελεσμα? Βγηκε απο το πλυντηριο ρουχων μισοπεθαμενο (αναβε η οθονη ολο λευκο) και μετα απο ενα καλο στεγνωμα πολυ απλα δουλευει οπως και πριν. Εκτος απο την οθονη που θελει αλλαγη διοτι στο στηψιμο κοπανηθηκε αρκετα και εκανε ενα μικρο σπασιμο πανω δεξια!!! Κανενα αλλο προβλημα! Με την ευκαιρια. Ξερει κανεις που μπορω να βρω ανταλλακτικη οθονη σε καλη τιμη?

 

Αν εννοεις εξωτερικα στο touch δες αυτο:http://cgi.ebay.co.uk/Touch-Screen-For-HTC-Touch-Diamond-P3700_W0QQitemZ280308917536QQcmdZViewItemQQptZUK_Mobiles_Accessories_RL?hash=item280308917536&_trksid=p3286.c0.m14&_trkparms=66%3A2|65%3A16|39%3A1|240%3A1318

 

Γενικα ψαξε στο ebay αν θες να την αλλαξεις μονος

ΠΑΟΚ παντου!!!!
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Κανενα αλλο προβλημα!

 

Θα έλεγα... Κανένα άλλο φαινομενικό πρόβλημα!

 

Η συσκευή έχει σίγουρα κρατήσει πολύ υγρασία τα αποτελέσματα της οποίας λογικά θα τα δεις στο άμεσο μέλλον. Κανονικά... πρέπει να γίνει επίσκεψη στο service ούτως ώστε να αφαιρέσει την υγρασία από την πλακέτα με τα απαραίτητα μέσα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Θα έλεγα... Κανένα άλλο φαινομενικό πρόβλημα!

 

Η συσκευή έχει σίγουρα κρατήσει πολύ υγρασία τα αποτελέσματα της οποίας λογικά θα τα δεις στο άμεσο μέλλον. Κανονικά... πρέπει να γίνει επίσκεψη στο service ούτως ώστε να αφαιρέσει την υγρασία από την πλακέτα με τα απαραίτητα μέσα.

 

Και το συντομοτερο θα ελεγα αν σκεφτετε να κρατηση για καιρο τη συσκευουλα σου!!:)

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Είναι εύκολο να μας πει κάποιος ποιές είναι οι τελευταίες εκδόσεις των χαρτών σε destinator 7 και igo ; Απο που μπορώ να τις βλέπω ;
Link to comment
Share on other sites

το 7 έχω,

 

άλλαξα πριν λίγο στα setting του destinator απο 115.200 σε 4800 και έπαιξε καλά...δεν ξέρω αν ήταν τυχαία ή αυτό έφταιγε...αυτόματα κλείδωνε στο com4 nmea kai 115.200...τι να πώ.

μ,ώλις κατέβασα και VisualGPSce μήπως βοηθήσει που διάβασα σε αλλού.....περίεργα πράγματα....δεν το χει πάθει κανεις άλλος?

 

Ποιές είναι τελικά οι σωστές ρυθμίσεις του gps ;

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ποιές είναι τελικά οι σωστές ρυθμίσεις του gps ;

 

Στο GPS αυτό καθαυτό δεν χρειάζεται να κάνεις τίποτα από το να έχεις ενημερώσει απλά το quick gps.

 

Ότι ρυθμίσεις πρέπει να κάνεις είναι μέσω του εκάστοτε προγράμματος πλοήγησης. Και επειδή έχω την εντύπωση ότι μιλάς για το Destinator... COM4/4800/NMEA

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Είναι εύκολο να μας πει κάποιος ποιές είναι οι τελευταίες εκδόσεις των χαρτών σε destinator 7 και igo ; Απο που μπορώ να τις βλέπω ;

 

Έχεις ήδη πάρει την απάντησή σου στο thread του HD.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Μια γενικότερη ερώτηση:

Ξέρετε αν η βεντούζα στη βάση στήριξης αυτοκινήτου, κολλάει μόνο στο τζάμι ή και σε πλαστική επιφάνεια;

 

Ευχαριστώ και καλή εβδομάδα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...