Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch Diamond (P3700)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators
Καλημερα ο θεος να την κανει εχω το diamond και εχθες το βραδυ η καλη μου συζυγος το εβαλε στο πλυντηριο μαζι με το μπουφαν για πλυσιμο.Αξιζει να το στειλω στο σερβις η να το πεταξω σκουπιδια?Αν εχει καποιος ιδια εμπειρια(λιγο δυσκολο) ας πει τι να κανω.Ευχαριστω και καλες γιορτες.

 

Βγάλε καπάκια και μπαταρία και κάτσε με τις ώρες με ένα πιστολάκι να φύγει η υγρασία. Μην περιμένεις να στεγνώσει μόνο του, δεν πρόκειται να δουλέψει.

 

Ξέρω ότι δεν είναι και τόσο ελπιδοφόρο... αλλά αξίζει να πεις ότι τουλάχιστον προσπάθησες.

 

Καλές γιορτές και νομίζω ότι ξέρει η σύζυγος τι δώρο πρέπει να σου κάνει για τα Χριστούγεννα!

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Η συσκευή σου είναι φορτωμένη με "πράγματα" που μάλλον δεν ξέρεις ούτε εσύ τι είναι. Θα συνιστούσα hard reset και προσεγμένη χρήση των προγραμμάτων που χρησιμοποιούμε. Τα περισσότερα εάν όχι όλα μπορείς άφοβα να τα εγκαθιστάς στην Internal Storage.

 

Είχα κάνει Hard reset, αλλά τώρα έβαλα customia και εχω 90ΜΒ ελεύθερα και 55 στη μνήμη

Kill with Power !!!
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
http://www.ghost-armor.com/htc/htc-diamond-cdma/prod_154.html

 

Γι' αυτά τα προστατευτικά οθόνης τί γνώμη έχετε;

 

Den sou to synistw. Einai san ta invisible shield tis zagg. Afta den einai apla prostateftika othonis alla zelatines pou kalyptoun ola ta meri tis syskevis. Afta omws exoun kai diaforetiko tropo efarmogis. Ta pernas me ena spray kai meta bazeis tin zelatina i opoia omws kollaei panw sti syskevi kai meta bgainei poly dyskola! Exoun anaferthei zimies apo prospatheia apokolisis tis zelatinas.

 

Tha synistousa na koitakseis pros brando meria!

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να σβήσω όλα τα τραγούδια που έχω στην βιβλιοθήκη του media player.

Όμως, δεν μου δίνει την επιλογή να τα σβήσω όλα μαζί παρά μόνο το καθένα ξεχωριστά.

Υπάρχει κάποιος άλλος τρόπος;

 

Ευχαριστώ.

 

Καμιά ιδέα..;

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα ο θεος να την κανει εχω το diamond και εχθες το βραδυ η καλη μου συζυγος το εβαλε στο πλυντηριο μαζι με το μπουφαν για πλυσιμο.Αξιζει να το στειλω στο σερβις η να το πεταξω σκουπιδια?Αν εχει καποιος ιδια εμπειρια(λιγο δυσκολο) ας πει τι να κανω.Ευχαριστω και καλες γιορτες.

 

καλημερα δεν θα το πιστεψετε μετα απο πλυση στο πλυντηριο στους 30 βαθμους το διαμαντι δουλευει οπως πριν αρα αντεχει και στο πλυσιμο δοκιμασμενα.Το μονο προβλημα που εχει ειναι οτι δεν δουλευει ο οπισθιος φωτισμος της οθονης και θελω να ρωτησω αυτο ειναι ξεχωριστο απο την οθονη η παει μαζι με την οθονη γιατι αν πηγαινει μαζι την πατησαμε.Και κατι αλλο μηπως υπαρχει καποια ρυθμιση για τον οπισθιο φωτισμο?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Elpizw na to perases me to pistolaki me tis wres opws sou proteina giati kai twra na doulevei... den tha anteksei poly ean exei meinei mesa poly ygrasia. Egw tha sou proteina mias kai i syskevi sou einai leitourgiki, na empiskeftei to service, na tin anoiksoun gia katharismo alla kai na lyseis kai to problima tou backlight. Epikoinwnise mazi tous gia leptomeries.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Έκανα hard reset και στην προσπάθεια μου να περάσω πάλι το Colored Top Bar εγκατέστησα τα αρχεία:

 

1) Colored Topbar WWE Call.cab

 

2) Έκανα αντικατάσταση στα αρχεία: HTCVolumeControl.dll και phcanOverbmp.dll

 

Με τα παραπάνω το μόνο που μου άλλαξε ήταν το εικονίδιο της έντασης του ήχου.

 

Μετά εγκατέστησα και το: SDKCERTS.cab και τώρα μου εμφανίζονται κάποια από τα εικονίδια, αλλά όχι όλα (όπως αυτό της έντασης του σήματος και του bt). :(

 

Kαμμια ιδέα??? :wacko:

:)
Link to comment
Share on other sites

Prwta to sdkcerts kai meta ola ta alla.

 

(Ean egkatastiseis to Colored Topbar WWE Call.cab den xreiazetai na baleis kai to phcanOverbmp.dll)

 

Έβγαλα το Colored Topbar WWE Call, reset, εγκατέστησα πάλι το sdkcerts, reset, εγκατέστησα πάλι το Colored Topbar WWE Call.cab, reset, και πάλι τα ίδια! :(

 

Παίζει ρόλο που το εγκαθιστώ στην internal?

:)
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Παίζει ρόλο που το εγκαθιστώ στην internal?

 

Fysika. Afto antikathista arxeia apo tin kyria mnimi kai giafto ekei prepei na to egkatastiseis.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Fysika. Afto antikathista arxeia apo tin kyria mnimi kai giafto ekei prepei na to egkatastiseis.

 

Λέω για το Colored Topbar WWE Call.cab, όχι για το sdkcerts.

:)
Link to comment
Share on other sites

Καμιά ιδέα..;

 

Φίλε μου είναι δοκιμασμένο. μόλις τα τσεκάρις όλα μαζί όπως σου είπα σηκώνεις το πενάκι, το ξαναπατάς παρατεταμένα μέχρι να σου βγάλει το μικρό μενού για να τα διαγράψεις.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου είναι δοκιμασμένο. μόλις τα τσεκάρις όλα μαζί όπως σου είπα σηκώνεις το πενάκι, το ξαναπατάς παρατεταμένα μέχρι να σου βγάλει το μικρό μενού για να τα διαγράψεις.

 

Το πρόβλημα είναι ότι δεν μου τα τσεκάρει ΟΛΑ σέρνοντας το πενάκι!!!

Δεν μου δίνει δυνατότητα να τα επιλέξω όλα.

 

Μπορεί παρακαλώ να το δοκιμάσει και κανείς άλλος, μήπως τελικά το δικό μου έχει πρόβλημα;

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Υπάρχει έκδοση Garmin για το diamond ;

και αν υπάρχει ενα link για να το ...δοκιμάσω.Ευχαριστώ;)

 

google it.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.Εχω προβλημα με το htc diamond με το gps του.Οταν εβαλα το destinator μου ελεγε οτι δεν βρεθηκε κεραια gps.Εφαγα μια φρικη και μετα μου ειπατε οτι εχει κεραια.Εβαλα καποια πραματακια και μετα ολα οκ.Βρεθηκε κεραια. Το προβλημα μου ειναι οτι εκει που ειμαι μεσα στο destinator χανει την κεραια και λεει οτι δεν βρεθηκε κεραια παλι.Το αλλο κολημα ειναι οτι αναβοσβηνει η οθονη,Οχι μονο στον προκαθορισμενο χρονο οπου εχω αναβοσβηνει και στο ξεκαρφοτο καθως ανοιγει μετα απο 1 δευτερολεπτο.Αυτο γιατι το κανει?Ευχαριστω πολυ
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ετσι λεω.Destinator 7

 

Ennow akribws tin ekdosi v7.0.0.588.11

 

Episis, stis rythmiseis tou Destinator frontise na exeis:

Thyra: COM4

Taxytita: 4800

Protokolo: NMEA

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ennow akribws tin ekdosi v7.0.0.588.11

 

Episis, stis rythmiseis tou Destinator frontise na exeis:

Thyra: COM4

Taxytita: 4800

Protokolo: NMEA

 

v.7.0.0.463

taxythta htan 115000.την εβαλα οπως μου ειπες.Οσον αφορα την εκδοση γιατι να εχει προβλημα δηλαδη αυτη που εχω εγω?Να ψαξω να βρω αυτην που ειπες? Να σαι καλα.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
v.7.0.0.463

taxythta htan 115000.την εβαλα οπως μου ειπες.Οσον αφορα την εκδοση γιατι να εχει προβλημα δηλαδη αυτη που εχω εγω?Να ψαξω να βρω αυτην που ειπες? Να σαι καλα.

 

Opws ypopsiazomoun... exeis beta ekdosi me arketa problimatakia pou den tin kathistoun aksiopisti. Xrisimopoiise tin final ekdosi pou sou proteina pio panw.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ φιλε μου. Θα ψαξω να το δοκιμασω.Απεγκατασταση πως κανω? Πρεπει να σβισω το παραμικρο αρχειο του destinator που εχω μεσα για να βαλω το καινουριο?Θα χρειαστει παλι απο την αρχη να βαλω ενα ενα τα πραματακια που ανοιγουν το gps στο HTC μου? Ευχαριστω πολυ και παλι
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...