Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch Diamond (P3700)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

:/ Ελπίζω να έρθει σύντομα.. αν κάποιος γνωρίζει για το πότε θα μπορούμε να το πάρουμε από oteshop παρακαλώ να το πει :happy:

 

thnx

 

Έχει μπει στις αποθήκες του OTE! Ανακοινώθηκε ότι μπορουν να το παραγγείλουν από την αποθήκη στο intranet τους! Χθες ρώτησα! Απλά δε βγήκε η τιμή ακόμη στον κατάλογο! Λογικά είναι ζήτημα ημερών! Κάντε λίγη υπομονη και ρωτάτε στα καταστήματα!:D Είναι ερωτεύσιμο τηλέφωνο!Το μόνο που με χαλάει είναι το πίσω τμήμα που μου θυμίζει το 7900 της nokia!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

  • Administrators
Το μόνο που με χαλάει είναι το πίσω τμήμα που μου θυμίζει το 7900 της nokia!

 

Koritsi pragma... esena tha eprepe na sou aresei perissotero apo tous allous! :p

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

μια καλημερα. Το πηρα την Δευτερα το πρωι απο Γερμανο μετα απο συντομη προπαραγγελεια. Αποριες. Ο αισθητηρας κινησης εκτος απο το παιχνιδι που αλλου χρησιμοποιειται. Καπου διαβασα οτι αλλαζει αυτοματα τις φοτο με την περιστροφη αλλα δεν λειτουργει. Επισης το κεντρικο πολυπληκτρο εχει γυρω του ενα βελος και στο manual αναφερεται οτι σε προγραμματα, κυριως navigation, λειτουργει με την αφη γλυστρωντας το δαχτυλο γυρω του δεξιοστροφα ή αριστεροστροφα. Δεν λειτουργει πουθενα σε εμενα, ουτε στο destinator.

ΠΕΙΤΕ ΟΧΙ ΣΤΑ GREEKLISH!

ΕΙΜΑΣΤΕ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ , ΤΟ SITE ΕΙΝΑΙ ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΚΑΙ ΜΙΛΑΜΕ ΟΛΟΙ ΕΛΛΗΝΙΚΑ!!!

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
μια καλημερα. Το πηρα την Δευτερα το πρωι απο Γερμανο μετα απο συντομη προπαραγγελεια. Αποριες. Ο αισθητηρας κινησης εκτος απο το παιχνιδι που αλλου χρησιμοποιειται.

 

Exei bgei mia efarmogi, to GSen pou aksiopoiei ton aisthitira afto. Anamenontai kai alles.

 

Καπου διαβασα οτι αλλαζει αυτοματα τις φοτο με την περιστροφη αλλα δεν λειτουργει.

 

Den allazei tis fotos, apla analoga me to pws kratas ti syskevi allazei tin eikona apo portrai se landscape h' to antitheto aftomata.

 

Επισης το κεντρικο πολυπληκτρο εχει γυρω του ενα βελος και στο manual αναφερεται οτι σε προγραμματα, κυριως navigation, λειτουργει με την αφη γλυστρωντας το δαχτυλο γυρω του δεξιοστροφα ή αριστεροστροφα.

 

Ean to kaneis gia paradeigma sto Opera h' se mia fwtografia... kanei zoom in.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

 

Εάν επιμένεις... πες μου να το ψάξω μήπως μπορέσουμε να κάνουμε κάτι με τη registry.

 

HKLM,security,Phone,Skin.Enable, δώσε τιμή 0 και μετά Soft Reset.

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι κατοχος του cruise και θα ηθελα οσοι ειναι κατοχοι του diomond και ξερουν να απαντησουν σε μερικα ερωτηματα γιατι ενδιαφερομαι για την αγορα της συσκευης:

α)Αξιζει η μεταβαση απο το cruise?

β)Με το που το παρω αλλαζω rom κατευθειαν?Εχει βγει επισημη απο την htc?Μιλαμε παντα για ελληνικη rom.

γ)Το Destinator που εχω και στο cruise qvga κανει και στο diamond vga?

Κλειδωνει αμεσως γιατι το το cruise απο gps ειναι πολυ καλο.

δ)Το touch flo 3D ειναι τοσο ΑΡΓΟ οσο λενε?Γι αυτο ουσιαστικα γινετε ντορος....Γιατι στα video αλλα δειχνει.Αμα ειναι τοσο αργο κραταω και το cruise με Spb mobile diamond (leme tora)....

ε)Απο ηχεια το ξερω ειναι μαπα...αλλα απο μουσικες επιδοσεις τι λεει?Ειναι ισαξιο του cruise?Γιατι εχω το s2p και με το audio booster της htc ειμαι ευχαριστημενος.Ειναι βολικο το Μusic player του diamond που δειχνει τα album art?

στ)Επισης θελω να προσθεσω ως πολη στο Htc weather (μιας και ειναι απιστευτο με τα εικονιδια αυτα) την Χαλκιδα.Στο cruise δεν γινοταν ομως στο diamond με αυτο http://forum.xda-developers.com/show...&postcount=169 θα μπορω?

η)Τι αλλο αρνητικο βρισκετε σε αυτην την συσκευη σε σχεση παντα με το cruise?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους!

 

Μόλις πήρα και εγώ το διαμαντάκι από Γερμανό.

 

Θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση.

Στη συσκευασία είχε το screen protector για την οθόνη.

Κάτω από τη συσκευή στο πακέτο είχε και μια άλλη ζελατίνα που φαίνεται να εφαρμόζει στην πίσω πλευρά. Αυτό είναι protector για την πίσω μεριά ή απλά για να προστατέψει τη συσκευή στο πακέτο;

 

Ακόμη, μπορεί κάποιος να δώσει οδηγίες για το πως περνάμε τη ζελατίνα;

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
HKLM,security,Phone,Skin.Enable, δώσε τιμή 0 και μετά Soft Reset.

 

Afto to gnwriza kai den ennoousa afto file mou.

 

Milisa mono gia ti mikri donisi kata tin apokatastasi tis klisis. Thanks pantws gia to endiaferon. :rolleyes:

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους!

 

Μόλις πήρα και εγώ το διαμαντάκι από Γερμανό.

 

Θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση.

Στη συσκευασία είχε το screen protector για την οθόνη.

Κάτω από τη συσκευή στο πακέτο είχε και μια άλλη ζελατίνα που φαίνεται να εφαρμόζει στην πίσω πλευρά. Αυτό είναι protector για την πίσω μεριά ή απλά για να προστατέψει τη συσκευή στο πακέτο;

 

Ακόμη, μπορεί κάποιος να δώσει οδηγίες για το πως περνάμε τη ζελατίνα;

 

Einai zelatina gia mesa sto kouti...den einai protector tou pisw merous..

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Υπάρχει τρόπος να βελτιωθεί η απόκριση του touch flo 3d χωρίς επεμβάσεις σε registry?

 

Mono me nea ekdosi. Tipota allo.

 

H kainourgia ROM pou foraei nea ekdositou TF3D paei poly kalytera. Se ligo kairo pou tha einai diathesimi episima apo tin HTC tha deite simantiki diafora. Egw eimai yperefxaristimenos pleon. Ypomoni loipon. :rolleyes:

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι κατοχος του cruise και θα ηθελα οσοι ειναι κατοχοι του diomond και ξερουν να απαντησουν σε μερικα ερωτηματα γιατι ενδιαφερομαι για την αγορα της συσκευης:

α)Αξιζει η μεταβαση απο το cruise?

β)Με το που το παρω αλλαζω rom κατευθειαν?Εχει βγει επισημη απο την htc?Μιλαμε παντα για ελληνικη rom.

γ)Το Destinator που εχω και στο cruise qvga κανει και στο diamond vga?

Κλειδωνει αμεσως γιατι το το cruise απο gps ειναι πολυ καλο.

δ)Το touch flo 3D ειναι τοσο ΑΡΓΟ οσο λενε?Γι αυτο ουσιαστικα γινετε ντορος....Γιατι στα video αλλα δειχνει.Αμα ειναι τοσο αργο κραταω και το cruise με Spb mobile diamond (leme tora)....

ε)Απο ηχεια το ξερω ειναι μαπα...αλλα απο μουσικες επιδοσεις τι λεει?Ειναι ισαξιο του cruise?Γιατι εχω το s2p και με το audio booster της htc ειμαι ευχαριστημενος.Ειναι βολικο το Μusic player του diamond που δειχνει τα album art?

στ)Επισης θελω να προσθεσω ως πολη στο Htc weather (μιας και ειναι απιστευτο με τα εικονιδια αυτα) την Χαλκιδα.Στο cruise δεν γινοταν ομως στο diamond με αυτο http://forum.xda-developers.com/show...&postcount=169 θα μπορω?

η)Τι αλλο αρνητικο βρισκετε σε αυτην την συσκευη σε σχεση παντα με το cruise?

 

a)Ναι

β)Απο που θα το παρεις? αν το παρεις Ελληνικο εχει rom της Htc που την εχει patch αρει με Ελληνικα η Ace, δεν νομιζω να εχει βγαλει ακομα update η ace hellas.

γ)το gps ειναι το ιδιο καλο με του cruise, το destinator λειτουργει απροβληματιστα σε vga.

δ)Δεν ειναι καθολου αργο, στα Ελληνικα δεν ξερω.

ε)Το ηχειο δεν ειναι και οτι καλυτερο, με ακουστικα ακους ευχαριστα, ο music player ειναι αρκετα βολικος, τα art πρεπει να φτιαξεις την μουσικη σου για να στα εμφανιζει.

στ)μπορεις να βαλεις οποια πολη θες με τον συγκεκριμενο τροπο και αρκετα ευκολα.

η) καρτα μνημης

s100-Artemis-Cruise-Diamond

HTC-Touch-Diamond.jpg.bc5fa35baa0b6f97517a6b8f6b247b68.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Στο internet μπορείς να συνδεθείς με το καλώδιο usb; (εννοείται με pc που έχει σύνδεση internet)

 

Fysika... ean exeis kanei syndesi me ActiveSync se periptwsi pou exeis Windows XP sto PC sou alliws me Windows Mobile Device Center ean exeis Vista. :rolleyes:

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Στο internet μπορείς να συνδεθείς με το καλώδιο usb; (εννοείται με pc που έχει σύνδεση internet)

 

 

Nai ginetai...kai mpories na kaneis update se oti thes...

Link to comment
Share on other sites

Στο internet μπορείς να συνδεθείς με το καλώδιο usb; (εννοείται με pc που έχει σύνδεση internet)

 

Εννοειται.

:!:

s100-Artemis-Cruise-Diamond

HTC-Touch-Diamond.jpg.bc5fa35baa0b6f97517a6b8f6b247b68.jpg

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να βελτιωθεί η απόκριση του touch flo 3d χωρίς επεμβάσεις σε registry?

 

 

Pia ekdosh ROM exei ?sthn kainouria rom pou grafh h upografh mou einai pio grigoro to TF3D..

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
α)Αξιζει η μεταβαση απο το cruise?

 

Nai.

 

β)Με το που το παρω αλλαζω rom κατευθειαν?Εχει βγει επισημη απο την htc?Μιλαμε παντα για ελληνικη rom.

 

Elliniki ROM den yparxei. Aggliki yparxei kai panw tis bazeis ta ellinika tis HTC. Mia ekdosi yparxei (mexri twra).

 

γ)Το Destinator που εχω και στο cruise qvga κανει και στο diamond vga?

Κλειδωνει αμεσως γιατι το το cruise απο gps ειναι πολυ καλο.

 

 

Nai kai doulevei mia xara.

 

δ)Το touch flo 3D ειναι τοσο ΑΡΓΟ οσο λενε?Γι αυτο ουσιαστικα γινετε ντορος....Γιατι στα video αλλα δειχνει.Αμα ειναι τοσο αργο κραταω και το cruise με Spb mobile diamond (leme tora)....

 

Doulevei poly kala (eidika stis teleftaies agglikes ROM).

 

ε)Απο ηχεια το ξερω ειναι μαπα...αλλα απο μουσικες επιδοσεις τι λεει?Ειναι ισαξιο του cruise?

 

Oxi, ysterei tou Cruise se afto to tomea.

 

στ)Επισης θελω να προσθεσω ως πολη στο Htc weather (μιας και ειναι απιστευτο με τα εικονιδια αυτα) την Χαλκιδα.Στο cruise δεν γινοταν ομως στο diamond με αυτο http://forum.xda-developers.com/show...&postcount=169 θα μπορω?

 

Ean i Xalkida yparxei sti database tou AccuWeather nai.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
sthn kainouria rom pou grafh h upografh mou einai pio grigoro to TF3D..

 

Pantws afti apokleietai na tin exei mias kai den exei bgei akoma episimi WWE (alla mono WWE-ME pou den kathetai xwris hard-spl stis evrwpaikes syskeves).

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Pantws afti apokleietai na tin exei mias kai den exei bgei akoma episimi WWE (alla mono WWE-ME pou den kathetai xwris hard-spl stis evrwpaikes syskeves).

 

Exeis apoluto dikio...

 

Kai opios kanei HARD-SPL ΧΑΝΕΙ ΤΗΝ ΕΓΓΥΗΣΗ...auto gia opiwn thelei na kanei update...

Link to comment
Share on other sites

Aksizei omws e? ;)

 

Egw prosopika einai to teleutaio pou kitaw...gi'auto phra kai apo exw to kinhtw..

 

Nai pisteuw oti axizei...eida otan blepeis kati ROM opws tou panosha pou pane sfera....nai axizei.

Link to comment
Share on other sites

Το πηρα και εγω σημερα απο Γερμανο!Το εβαλα για την πρωτη φορτιση!Πως θα καταλαβω οτι φορτισε??Πρεπει να σβησει το λαμπακι του κυκλικου πληκτρου??

My PreciousSs!!!

 

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/5079Image_1_.jpg

 

GwgosSs...

Link to comment
Share on other sites

Το πηρα και εγω σημερα απο Γερμανο!Το εβαλα για την πρωτη φορτιση!Πως θα καταλαβω οτι φορτισε??Πρεπει να σβησει το λαμπακι του κυκλικου πληκτρου??

 

Δεν σβηνει... μενει σταθερα ασπρο!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...