Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch Diamond (P3700)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για τον χώρο πήγαινε στις ρυθμίσεις του Opera και άδειασε την cache. Επίσης υπάρχουν κάποιες εφαρμογές όπως το SKTools τα οποία καθαρίζουν τη συσκευή από temporary files κτλ. Για το flash δες εδώ.

Ευχαριστώ πολύ αυτό ήταν:D

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

  • Administrators
Καλημερα, συγγνωμη αν η απαντηση στο ερωτημα μου υπαρχει ηδη αλλα εψαξα καλα και δε βρηκα κατι!:wacko:

 

Η κοπελα μου εχει το htc diamond και εχει προβλημα με τη χωρητικοτητα στα μηνυματα (SMS). Εχει βρει μια επιλογη που λεει "Αποθηκευση στην καρτα μνημης αν υπαρχει" (ή καπως ετσι) αλλά δεν αλλαζει κατι αν την επιλεξει. Οπότε ανα τακτα χρονικα διαστηματα της πεταει ειδοποιηση πως η μνημη ειναι γεματη και δε μπορει να λαβει τα μηνυματα που της στελνουν.:worry:

 

Τι μπορουμε να κανουμε γι αυτο? Έχει κανεις το ιδιο προβλημα?

 

Ευχαριστω εκ των προτερων! Καλη χρονια σε ολους!:)

 

Το καλύτερο που μπορείς να κάνεις είναι διαγραφή των sms. Φαντάζομαι θα μιλάς για μεγάλο αριθμό μηνυμάτων.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά μία ερώτηση.

Πάω ρυθμίσεις->σύστημα->μπαταρία->οπίσθιος φωτισμός->με μπαταρία ρυθμίζω στο full προς το φωτεινό,και παρ'όλα αυτά όταν τρέχω ένα πρόγραμμα όπως για παράδειγμα το destinator μετά από 5 περίπου δευτερόλεπτα σβήνει ο οπίσθιος φωτισμός, και ξαναγυρίζω στην συγκεκριμένη ρύθμιση και βλέπω ότι έχει γυρίσει προς το εξοικονόμηση ενέργειας άσχετα με το αν το είχα βάλει στο full ή ενα κλικ πιο πριν ή δύο.Και αυτό είναι σπαστικό.

Κάποια άλλη ρυθμιση να κάνω?

Link to comment
Share on other sites

Ποια έκδοση του Destinator έχεις ακριβώς; Αυτό που αναφέρεις ήταν bug προηγούμενης (beta) έκδοσης.

 

όχι,το κάνει σε όλα προγράμματα και οθόνη αναμονής.τυχαία ανεφερα το destinator

Link to comment
Share on other sites

Το καλύτερο που μπορείς να κάνεις είναι διαγραφή των sms. Φαντάζομαι θα μιλάς για μεγάλο αριθμό μηνυμάτων.

 

Οχι σ αυτην την περιπτωση θα ηταν το καλυτερο να τα διαγραψουμε. Δε μιλαω για μεγαλο αριθμο μηνυματων, εγω εχω ενα Sony Ericsson G900 και αποθηκευω 1500-2000 SMS ανετα. Στο Htc Diamond δε μπορουμε ουτε 500 να κρατησουμε... Και παλι πολλα πρεπει να λεω.

Link to comment
Share on other sites

(Τελικα μπαινω στις ρυθμισεις ---> για προχωρημενους-->πρωτοκολλο-->και βαζουμε ΗΤΤP .

Kατα ενα περιεργο λογο αλλαζει αυτη η ρυθμιση,,τωρα πως και γιατι δεν ξερω..

thanks φιλε. )

Δυστηχως δεν εγινε τιποτα,παλι μου αρχισε τα ιδια δεν μπαινει,μπορει καποιος να μου δωσει εναν αξιοπιστο broswer.

Απο καπου να κατεβασω αλλον που να δουλευει σιγουρα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν δουλευει ουτε αυτος.τον κανω εγκατασταση και μετα μου βγαζει Acquring data connection.... kai Check flight mode και μενει εκει..

μονο εαν συνδεθω wi-fi η με το καλωδιο στο pc δουλευει αυτος.:(

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Εγώ νομίζω ότι ο Skyfire είναι ο καλύτερος.

 

Ο skyfire χρησιμοποιεί proxy και κάνει redirect τις σελίδες με ότι αυτό συνεπάγεται. Μην απορήσεις εάν δεν μπαίνει καθόλου σε κάποιες σελίδες. Δεν συμφωνώ στο ότι είναι ο καλύτερος, απλά είναι μια εύκολη λύση για όποιον χρειάζεται οπωσδήποτε flash στον browser.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχει κανείς να μου προτείνει ,έστω και με pm (για λόγους μη διαφήμισης) από που μπορώ να αγοράσω οθόνη για το diamond από ελλάδα ή εξωτερικό μέσω πιστωτικής;

Athanasso77 αν πρέπει να μεταφερθεί αλλού ενημερωσε με σε παρακαλώ.

Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχει κανείς να μου προτείνει ,έστω και με pm (για λόγους μη διαφήμισης) από που μπορώ να αγοράσω οθόνη για το diamond από ελλάδα ή εξωτερικό μέσω πιστωτικής;

Athanasso77 αν πρέπει να μεταφερθεί αλλού ενημερωσε με σε παρακαλώ.

 

Νομίζω είναι οι καλύτερες:

http://shop.brando.com/

Link to comment
Share on other sites

Μα νομίζω ότι ο φίλος ζητάει οθόνη, όχι προστατευτικό οθόνης, σωστά;

 

αφού με καταλαβαίνεις....σωστός!!!!!

το γ@#$$%^το της ιστορίας είναι ότι δεν έχω paypal...και δεν μπορώ να πάρω από e-bay.Και δεν έχω και κάνα γνωστό...Αλλιώς έχει εκεί,ούκ ολιγες

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Δεν είναι δύσκολο να φτιάξεις έναν PAYPAL λογαριασμό. Θα χρειαστείς και μια κάρτα για τις συναλλαγές σου, κάτι που επίσης είναι απλό αρκεί να πας να βγάλεις αυθημερόν μια προπληρωμένη κάρτα σε μια τράπεζα (px Prepaid στην Τράπεζα Κύπρου). Μέσω ebay και PAYPAL οι συναλλαγές είναι ασφαλέστατες. Κάποιοι από μας το χρησιμοποιούμε χρόνια.

 

Τα τονίζω αυτά γιατί τις τιμές του ebay δεν θα τις βρεις πουθενά και ακόμα και τώρα να μην το προτιμήσεις... κάποια στιγμή θα το κάνεις σίγουρα. Αρκεί να το πάρεις απόφαση.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

rom σαν του HD2 υπαρχει πουθενα;

My History:

Ericsson 337-Ericsson 768-Nokia 5110-Ericsson 788-Nokia 8210-Nokia 8510-Nokia 6510-Sharp Gx20-Sharp SH703-Nokia 6288-Samsung i560-HTC Diamond-Nokia E51-HTC Hero-HTC Legend-Sony Xperia S-Sony Xperia Z1-HTC 10-Samsung Note 9-Samsung Galaxy S23 UTRA

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
rom σαν του HD2 υπαρχει πουθενα;

 

Όπου βλέπεις στο xda-devs αναφορές για Leo ROMs, πρόκειται για ROMs που στηρίζονται στο HD2.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Όπου βλέπεις στο xda-devs αναφορές για Leo ROMs, πρόκειται για ROMs που στηρίζονται στο HD2.

 

εριξα μια ματια αλλα πελαγωσα, επειδη δεν εχω τις γνωσεις σου θα μπορουσες να μου προτεινεις κατι

My History:

Ericsson 337-Ericsson 768-Nokia 5110-Ericsson 788-Nokia 8210-Nokia 8510-Nokia 6510-Sharp Gx20-Sharp SH703-Nokia 6288-Samsung i560-HTC Diamond-Nokia E51-HTC Hero-HTC Legend-Sony Xperia S-Sony Xperia Z1-HTC 10-Samsung Note 9-Samsung Galaxy S23 UTRA

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Δεν έχω τη συσκευή πια και δεν μπορώ να προτείνω κάτι που δεν έχω δοκιμάσει. Κάποιος κάτοχος που έχει δοκιμάσει ίσως θα μπορούσε να σε βοηθήσει περισσότερο.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω τη συσκευή πια και δεν μπορώ να προτείνω κάτι που δεν έχω δοκιμάσει. Κάποιος κάτοχος που έχει δοκιμάσει ίσως θα μπορούσε να σε βοηθήσει περισσότερο.

 

αν εβρεισκα καπου την rom που φοραει αυτη τη στιγμη το HD2 και την εβαζα νομιζεις οτι θα εκανα δουλεια.επισης ξερεις αν υπαρχει προβλημα λογω του διαφορετικου μεγεθους της οθονης;

απο την εμπειρια σου πιστευεις οτι ο επεξεργαστης και η ram θα τη σηκωναν;

My History:

Ericsson 337-Ericsson 768-Nokia 5110-Ericsson 788-Nokia 8210-Nokia 8510-Nokia 6510-Sharp Gx20-Sharp SH703-Nokia 6288-Samsung i560-HTC Diamond-Nokia E51-HTC Hero-HTC Legend-Sony Xperia S-Sony Xperia Z1-HTC 10-Samsung Note 9-Samsung Galaxy S23 UTRA

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Γνώμη μου είναι ότι δεν αξίζει να βαρύνεις τη συσκευή σου με τέτοια ROM προς χάριν της εμφάνισης, μιας και αυτό είναι το μόνο που κερδίζεις. Σίγουρα χάνεις από ταχύτητα αλλά και διαθέσιμη ROM και RAM.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Γνώμη μου είναι ότι δεν αξίζει να βαρύνεις τη συσκευή σου με τέτοια ROM προς χάριν της εμφάνισης, μιας και αυτό είναι το μόνο που κερδίζεις. Σίγουρα χάνεις από ταχύτητα αλλά και διαθέσιμη ROM και RAM.

 

ευχαριστω πολυ

My History:

Ericsson 337-Ericsson 768-Nokia 5110-Ericsson 788-Nokia 8210-Nokia 8510-Nokia 6510-Sharp Gx20-Sharp SH703-Nokia 6288-Samsung i560-HTC Diamond-Nokia E51-HTC Hero-HTC Legend-Sony Xperia S-Sony Xperia Z1-HTC 10-Samsung Note 9-Samsung Galaxy S23 UTRA

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια ο αισθητήρας διπλα στο ακουστικό του τηλεφωνου, που και πως χρησιμοποιείται?
HP 19BII, palm m125 , palm Tungsten, Qtek G100, ETEN Glofiish X600, HTC Diamond, HTC Diamond 2, Galaxy 3, ΖΤΕ V970, Cubot S308
Link to comment
Share on other sites

Ανάλογα με τον φωτισμό του περιβάλλοντα χώρου, αυξομειώνει τον φωτισμό της οθόνης.

 

Βρε παιδιά μία ερώτηση.

Πάω ρυθμίσεις->σύστημα->μπαταρία->οπίσθιος φωτισμός->με μπαταρία ρυθμίζω στο full προς το φωτεινό,και παρ'όλα αυτά όταν τρέχω ένα πρόγραμμα όπως για παράδειγμα το destinator μετά από 5 περίπου δευτερόλεπτα σβήνει ο οπίσθιος φωτισμός, και ξαναγυρίζω στην συγκεκριμένη ρύθμιση και βλέπω ότι έχει γυρίσει προς το εξοικονόμηση ενέργειας άσχετα με το αν το είχα βάλει στο full ή ενα κλικ πιο πριν ή δύο.Και αυτό είναι σπαστικό.

Κάποια άλλη ρυθμιση να κάνω?

 

Αυτό μήπως έχει να κάνει με αυτό που ήθελα εγώ?Δηλαδή να το απενεργοποιήσω μήπως αυτό επηρεάζει και μου κλείνει ο οπισθιος φωτισμός?Αν ρυθμίζεται μπορεί να μου πει κάποιος από που γίνεται η ρύθμιση?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...