Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch Diamond (P3700)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators
με MTTY δεν ασχοληθηκα ουτε καν περασα καινουρια Radio και δουλευει μια χαρα-

 

Απορώ πως έχει δημιουργηθεί αυτό το θέμα με το ΜΤΤΥ. Από την πρώτη στιγμή που είχε βγει η συσκευή, ποτέ δεν είχα ασχοληθεί και ποτέ δεν υπήρξε λόγος.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

μου προεκυψε ενα αλλο θεματακι με το spb wireless. ενω ανοογει το popup δε γφαφει τιποτα! μηπως επειδη εχω το trial ?
HP 19BII, palm m125 , palm Tungsten, Qtek G100, ETEN Glofiish X600, HTC Diamond, HTC Diamond 2, Galaxy 3, ΖΤΕ V970, Cubot S308
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
μου προεκυψε ενα αλλο θεματακι με το spb wireless. ενω ανοογει το popup δε γφαφει τιποτα! μηπως επειδη εχω το trial ?

 

Πόσο καιρό το χρησιμοποιείς ως trial; Λογικά για αυτό.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Πόσο καιρό το χρησιμοποιείς ως trial; Λογικά για αυτό.

 

Θα το τσεκαρω. Δεν θυμαμαι να μου βγαλε ποτε καποια ειδοποίηση

με την ευκαιρία μηπως υπαρχει και κανα αλλο παρομοιο προγραμματακι?

HP 19BII, palm m125 , palm Tungsten, Qtek G100, ETEN Glofiish X600, HTC Diamond, HTC Diamond 2, Galaxy 3, ΖΤΕ V970, Cubot S308
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδες να κανω μια ερωτηση γιατι θα σκασω..ολοι οι broswer ειναι μαπα γιατι δεν μπαινουν σε μια συγκεκριμενη σελιδα που θελω.Ο μονος που κανει δουλεια ειναι ο mini opera 5 beta2.

Τον κατεβαζω απο το site του και ολα καλα,ειναι τελειος.

Ελα που την επομενη μερα μου γραφει (δεν ειναι δυνατη η συνδεση.Ελεγξτε τις ρυθμισεις του δυκτιου σας.)

Μετα συνδεω το διαμαντι με το wi-fi μου και μπαινει κανονικα,,????

Τι λαθος ρυθμιση εχει????

Link to comment
Share on other sites

Θυμάται κανείς πως βάζεις τα ελληνικά γράμματα στο dialer και στις επαφές σε αγγλική rom;

Το είχα κάνει παλιά, αλλά δε μπορώ να το ξαναβρω..

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδες να κανω μια ερωτηση γιατι θα σκασω..ολοι οι broswer ειναι μαπα γιατι δεν μπαινουν σε μια συγκεκριμενη σελιδα που θελω.Ο μονος που κανει δουλεια ειναι ο mini opera 5 beta2.

Τον κατεβαζω απο το site του και ολα καλα,ειναι τελειος.

Ελα που την επομενη μερα μου γραφει (δεν ειναι δυνατη η συνδεση.Ελεγξτε τις ρυθμισεις του δυκτιου σας.)

Μετα συνδεω το διαμαντι με το wi-fi μου και μπαινει κανονικα,,????

Τι λαθος ρυθμιση εχει????

 

Γειά σου φίλε. Άλλο πράγμα όταν συνδέεσαι και θέλεις να κατεβάσει δεδομένα μέσω της σύνδεσης σου (του παρόχου σου κινητής δηλαδή) και άλλο μέσω wi-fi. Εμένα πχ. όταν συνδέσω το κινητό στο laptop που είναι εταιρικό και μετά το ξεσυνδέσω και προσπαθήσω να συνδεθώ στο internet με το κινητό μου βγάζει το μήνυμα που αναφέρεις. Αυτό που εγώ έχω παρατηρήσει είναι ότι αυτό το κάνει γιατί στις ρυθμίσεις της σύνδεσης που υπάρχει στο κινητό μου ενεργοποιεί τον proxy που έχω στον internet explorer που έχω στο laptop. Απλά το απενεργοποιώ οπότε μετά μπορώ να σερφάρω κανονικά στο internet από το κινητό. Πιστέυω κάτι τέτοιο είναι το πρόβλημα. Κοινώς...όταν δεις το μήνυμα αυτό δες εάν κάτι έχει αλλάξει στις ρυθμίσεις σου.

Nokia 8210 -> Nokia 7210 -> Nokia 7610 -> Nokia N73 -> HTC Touch Diamond -> Apple iPhone 3GS + Nokia 5310 Xpress Music -> Apple iPhone 4 + Nokia E71 -> Apple iPhone 4 + Samsung Galaxy S2 -> Apple iPhone 4 + Samsung Galaxy S3 -> Apple iPhone 4 + LG Nexus 5 -> Samsung Galaxy S5 -> Samsung Galaxy S8 --> Samsung Note 10+
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Θυμάται κανείς πως βάζεις τα ελληνικά γράμματα στο dialer και στις επαφές σε αγγλική rom;

Το είχα κάνει παλιά, αλλά δε μπορώ να το ξαναβρω..

 

Για τον dialer: http://rapidshare.com/files/150653998/Black_Dialer.rar.html

 

Και για τις επαφές: http://www.mediafire.com/download.php?jndzwjhzumc

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

βαλε αυτην ειναι πολυ καλη και ελαφρια http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=506533

 

επειδή παραλαμβάνω αύριο το diamond και δεν βλέπω την ώρα να το μαγειρέψω ,αυτή η ρομ είναι εξ-ελληνισμένη πλήρως? και αν υπάρχει και κανένας οδηγός στα ελληνικά ίσως???

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
και αν υπάρχει και κανένας οδηγός στα ελληνικά ίσως???

 

Σου φαίνεται από τα screenshots για εξελληνισμένη;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Σου φαίνεται από τα screenshots για εξελληνισμένη;

 

οκ λοιπόν,απο εκεκτημένη ταχύτητα βρε athanaso77.Ας ξαναρωτήσω.Θα έρθει λοιπόν αύριο το τηλέφωνο και θα ήθελα κάποιος να μου προτείνει μία σταθερή έξεληνισμένη rom όσο το δυνατόν πιο lite ,ή με pm ίσως.Καλύτερα τώρα?

Link to comment
Share on other sites

Γειά σου φίλε. Άλλο πράγμα όταν συνδέεσαι και θέλεις να κατεβάσει δεδομένα μέσω της σύνδεσης σου (του παρόχου σου κινητής δηλαδή) και άλλο μέσω wi-fi. Εμένα πχ. όταν συνδέσω το κινητό στο laptop που είναι εταιρικό και μετά το ξεσυνδέσω και προσπαθήσω να συνδεθώ στο internet με το κινητό μου βγάζει το μήνυμα που αναφέρεις. Αυτό που εγώ έχω παρατηρήσει είναι ότι αυτό το κάνει γιατί στις ρυθμίσεις της σύνδεσης που υπάρχει στο κινητό μου ενεργοποιεί τον proxy που έχω στον internet explorer που έχω στο laptop. Απλά το απενεργοποιώ οπότε μετά μπορώ να σερφάρω κανονικά στο internet από το κινητό. Πιστέυω κάτι τέτοιο είναι το πρόβλημα. Κοινώς...όταν δεις το μήνυμα αυτό δες εάν κάτι έχει αλλάξει στις ρυθμίσεις σου.

Τελικα μπαινω στις ρυθμισεις ---> για προχωρημενους-->πρωτοκολλο-->και βαζουμε ΗΤΤP .

Kατα ενα περιεργο λογο αλλαζει αυτη η ρυθμιση,,τωρα πως και γιατι δεν ξερω..

thanks φιλε.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά!Θα ήθελα να κάνω μια ερώτησηαξίζει να το πάρω το κινητό τώρα έστω και αν έχει περάσει καιρός απ' όταν κυκλοφόρησε? Το βρίσκω μεταχειρισμένο σε φοβερή τιμή και το σκέφτομαι....

Η κάμερα είναι καλή για 3άρα?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Εξαρτάται για τη χρήση το θέλεις και σε τι τιμή το παίρνεις. Εάν εξαιρέσεις την μικρή μπαταρία του, δεν έχει προβλήματα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

 

Έφτασε και ξεκινάω το ψάξιμο...Ευχαριστώ athanasso77.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα, συγγνωμη αν η απαντηση στο ερωτημα μου υπαρχει ηδη αλλα εψαξα καλα και δε βρηκα κατι!:wacko:

 

Η κοπελα μου εχει το htc diamond και εχει προβλημα με τη χωρητικοτητα στα μηνυματα (SMS). Εχει βρει μια επιλογη που λεει "Αποθηκευση στην καρτα μνημης αν υπαρχει" (ή καπως ετσι) αλλά δεν αλλαζει κατι αν την επιλεξει. Οπότε ανα τακτα χρονικα διαστηματα της πεταει ειδοποιηση πως η μνημη ειναι γεματη και δε μπορει να λαβει τα μηνυματα που της στελνουν.:worry:

 

Τι μπορουμε να κανουμε γι αυτο? Έχει κανεις το ιδιο προβλημα?

 

Ευχαριστω εκ των προτερων! Καλη χρονια σε ολους!:)

Link to comment
Share on other sites

Τις τελευταιες μερες μπαινω συχνα στο ιντερνετ με το κινητο και μερικες φορες ενω κοιταζω καποιο site μου γραφει αν θυμαμαι καλα ''μνημη ανεπαρκης κλειστε ορισμενες καρτελες για να συνεχισετε'',επισης μερικες φορες σε καποιες σελιδες μου λεει οτι δεν εχω flash player για να τις εμφανισει πληρως.καμια βοηθεια?:happy::p
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Για τον χώρο πήγαινε στις ρυθμίσεις του Opera και άδειασε την cache. Επίσης υπάρχουν κάποιες εφαρμογές όπως το SKTools τα οποία καθαρίζουν τη συσκευή από temporary files κτλ. Για το flash δες εδώ.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...