Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch Diamond (P3700)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εχει δοκιμασει κανεις το νεο Spb mobile shell 3.5?

 

Ειχα το 3.1 για 2 μηνες περιπου αλλα δεν με βολεψε και ιδιαιτερα.

 

 

Και σε μένα το ίδιο , όμως για το 3.0 , ούτε βδομάδα δεν πήγε .

Το 3.5 όμως το κράτησα και το δουλεύω και με βόλεψε πολύ .

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

καλησπερα παιδια μολις εβαλα ενα ασυρματο ρουτερ το προβλημα μου ειναι οτι το κινητο δε λεει να εντοπισει το σημα καποια στιγμη το εντοπισε πηγα να συνδεθω και δεν συνδεθηκε μετα πηγα και διεγραψα απο τις καρτες δικτυου το ρουτερ για να το ξαναβαλω αλλα τωρα δε το βρισκει καν
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Είσαι σίγουρος ότι το wifi του modem σου είναι ορατό; Με κάποια άλλη συσκευή το βλέπεις κανονικά και δεν το βλέπεις μόνο με το Diamond; Έτσι όπως τα λες δεν μπορώ να καταλάβω εάν είναι θέμα του router ή της συσκευής. Εάν είναι της συσκευής, μετά από ένα hard reset και θα το βρει.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Είσαι σίγουρος ότι το wifi του modem σου είναι ορατό; Με κάποια άλλη συσκευή το βλέπεις κανονικά και δεν το βλέπεις μόνο με το Diamond; Έτσι όπως τα λες δεν μπορώ να καταλάβω εάν είναι θέμα του router ή της συσκευής. Εάν είναι της συσκευής, μετά από ένα hard reset και θα το βρει.

 

το προβλημα λυθηκε εβαλα στις ρυθμισεις του ρουτερ το καναλι 12 και το βρηκε εχω και αλλο ενα προβληματακι στη μεση της οθονης εχω παρατηρησει να εχει κατι σαν υγρασια στην οθονη αμα το κοιτας υπο γωνια στο φως εντονα τι μπορει να συμβαινει

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδες αντιμετωπιζω ενα προβλημα και εγω με το Diamond μου.

Εχω ασυρματο μοντεμ. Μεχρι πριν μια βδομαδα μπορουσα να συνδεθω μεσω του WiFi του τηλεφωνου. Μια μερα στα εντελως ξαφνικα προσπαθωντας να συνδεθω ειδα οτι ενω στο τηλεφωνο βλεπει το SSID του ρουτερ μου, κανει προσπαθεια να συνδεθει, και στο τελος μου δειχνει οτι δεν υπαρχει το δυκτιο μου. Κατι που επισης παρατηρησα ειναι οτι ενω εχω κωδικο για το Wireless μοντεμ ο οποιος ειναι 10ψηφιος, οταν τον βαζω στο κινιτο, κανει τα χαζα του και δεν συνδεετε, αλλα και ο κωδικος που εχει ειναι ενας 12ψηφιος.

Α ξεχασα να πω πως η συσκευη ειναι της Vodafone και εχω περασει την 2.03 rom που εβγαλε επισημα η Vodafone.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Κάτι σου έχει δημιουργήσει κάποιο conflict στη συσκευή. Νομίζω πως το καλύτερο που έχεις να κάνεις είναι hard reset. :O

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια μου προεκυψε ενα προβληματακι με τη μνημη μου βγαζει μηνυματακια οτι δεν εχω αρκετη μνημη παω στη καρτελα της μνημης και λεει οτι εχω 0,67 ΜΒ ελευθερη μνημη πως μπορω να ελευθερωσω λιγο μνημη το θεμα ειναι οτι δεν εχω αποθηκευσει και πολλα πραματα στην εσωτερικη μνημη
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον στη συσκευη εχει γινει Hard Reset. Σε μια καφετερια που ειχε free internet συνδεθηκε κανονικα αλλα με το modem το δικο μου στο σπιτι αρνειτε πεισματικα να συνδεθει. Μολις βρισκει το δικτυο και παταω συνδεση δειχνει οτι συνδεετε και μετα μου λεει οτι δεν υπαρχει το δικτυο. Κατι ακομα. Απο τις ρυθμισεισ της ασυρματης καρτας του κινητου αν παω στους προσαρμογεις στο IEEE 802.11b/g αν κανω κλικ στην διευθυνση IP εχει κατι γραματα και κατι ακαταλαβηστικα. Στη καφετερια βρηκε IP κανονικα.
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
καλησπερα παιδια μου προεκυψε ενα προβληματακι με τη μνημη μου βγαζει μηνυματακια οτι δεν εχω αρκετη μνημη παω στη καρτελα της μνημης και λεει οτι εχω 0,67 ΜΒ ελευθερη μνημη πως μπορω να ελευθερωσω λιγο μνημη το θεμα ειναι οτι δεν εχω αποθηκευσει και πολλα πραματα στην εσωτερικη μνημη

 

Μιλάς για την ROM ή την RAM; Κάτι δεν έχεις κάνει καλά. Με φυσιολογική χρήση δεν γεμίζει ποτέ τόσο πολύ! Θα προτείνω και εδώ ότι και παραπάνω... hard reset και προσεχτική χρήση στο τι εγκαθιστάμε και που.

 

Λοιπον στη συσκευη εχει γινει Hard Reset. Σε μια καφετερια που ειχε free internet συνδεθηκε κανονικα αλλα με το modem το δικο μου στο σπιτι αρνειτε πεισματικα να συνδεθει. Μολις βρισκει το δικτυο και παταω συνδεση δειχνει οτι συνδεετε και μετα μου λεει οτι δεν υπαρχει το δικτυο. Κατι ακομα. Απο τις ρυθμισεισ της ασυρματης καρτας του κινητου αν παω στους προσαρμογεις στο IEEE 802.11b/g αν κανω κλικ στην διευθυνση IP εχει κατι γραματα και κατι ακαταλαβηστικα. Στη καφετερια βρηκε IP κανονικα.

 

Μου κάνει περισσότερο για θέμα του δικτύου σου παρά της συσκευής. Με άλλες συσκευές μπαίνεις κανονικά μέσω wifi;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιδια για να μεταφερω δεδομενα απο τον υπολογιστη στο κινητο χρειαζεται να κανω εγκατασταση καποιο απο τα cd που εδιναν με την συσκευη ή λογικα το κανει αυτοματα??Γιατι πηγαινω start->settings->connection->usb to pc μου βγαζει για μεταφορα δεδομενων και μενει εκει:worry:Καμια ιδεα κανεις?
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Εάν έχεις Windows XP στον υπολογιστή σου πρέπει να εγκαταστήσεις το ActiveSync 4.5 ενώ εάν έχεις Vista ή 7, πρέπει να εγκαταστήσεις το Windows Mobile Device Center (εάν δεν υπάρχει ήδη). Συνέδεσε τη συσκευή σου και τρέξε το προαναφερθέν πρόγραμμα. Αυτά τα προγράμματα θα τα βρεις για download με μια απλή αναζήτηση στο google.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Χρησιμοποιείς κανένα usb hub; Εάν ναι αφαίρεσε το. Επίσης, δοκίμασε και σε άλλη θύρα usb και δες εάν μπαίνει στη διαδικασία να εγκαταστήσει τους σχετικούς drivers.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Μιλάς για την ROM ή την RAM; Κάτι δεν έχεις κάνει καλά. Με φυσιολογική χρήση δεν γεμίζει ποτέ τόσο πολύ! Θα προτείνω και εδώ ότι και παραπάνω... hard reset και προσεχτική χρήση στο τι εγκαθιστάμε και που.

 

για τη μνημη ραμ λεω μημπως υπαρχει καποιος αλλος τροπος εκτος απο το hard reset?

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιείς κανένα usb hub; Εάν ναι αφαίρεσε το. Επίσης, δοκίμασε και σε άλλη θύρα usb και δες εάν μπαίνει στη διαδικασία να εγκαταστήσει τους σχετικούς drivers.

Τα εχω δοκιμασει ολα αλλα τιποτα.....πιθανον να φταιει το καλωδιο γιατι οταν παταω start->settings->connection->usb to pc,δεν μου βγαζει τις 3 επιλογες(μεταφορα δεδομενων,Sync κτλπ)και αν καμια φορα μου την βγαλει την επιλογη μενει για 3 sec και εξαφανιζεται αμεσως:worry:

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
για τη μνημη ραμ λεω μημπως υπαρχει καποιος αλλος τροπος εκτος απο το hard reset?

 

Υπάρχει και αυτή η εφαρμογή που απελευθερώνει RAM.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Τα εχω δοκιμασει ολα αλλα τιποτα.....πιθανον να φταιει το καλωδιο γιατι οταν παταω start->settings->connection->usb to pc,δεν μου βγαζει τις 3 επιλογες(μεταφορα δεδομενων,Sync κτλπ)και αν καμια φορα μου την βγαλει την επιλογη μενει για 3 sec και εξαφανιζεται αμεσως:worry:

Επιτελους το εφτιαξα,τελικα ηταν το καλωδιο του κινητου το προβλημα γιατι οταν δοκιμασα με mini usb δουλεψε και το βρηκε αμεσως!!!!:)Ηθελα να κανω μια ερωτηση....τι βιντεακια παιζει το κινητο?εννοω τυπο αρχειων που μπορει να κανει αναπαραγωγη:confused:

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Συστήνεται να εγκαταστήσεις στη συσκευή σου το Core Player που υποστηρίζει τους περισσότερους τύπους αρχείων video.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Συστήνεται να εγκαταστήσεις στη συσκευή σου το Core Player που υποστηρίζει τους περισσότερους τύπους αρχείων video.

Ευχαριστω...μηπως υπαρχει καποιο link για να το κατεβασουμε??

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ευχαριστω...μηπως υπαρχει καποιο link για να το κατεβασουμε??

 

Δεν είναι free, με μια απλή αναζήτηση στο net θα το βρεις.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει και αυτή η εφαρμογή που απελευθερώνει RAM.

 

Επειδή δεν κατάλαβα και πολλά, είναι δύσκολο στην εφαρμογή του ή εμένα μου φάνηκε;

Link to comment
Share on other sites

Παιδια γνωριζετε αν υπαρχει πουθενα(εκτος ebay που ειδα οτι εχει πολυ φτηνα αλλα κανει 2-3 weeks να ερθει)ανταπτορακι για mini usb to 3.5mm???Ειναι βολικο αντι να χρησιμοποιείς αποκλειστικα τα ακουστικα της htc:happy:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...