Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch Diamond (P3700)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχω οφίσιαλ ρομ. :)

 

 

 

γουατ ισ δις? :worry:

 

Δες εδω για το sipchange:

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=271008

 

Νομίζω πως θα σε βοηθήσει στο προβλημά σου..

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Για το Finger, βρήκα νομίζω κάποια λύση :

Απεγκατέστησε το Finger που έχεις αυτή τη στιγμή (σβήσε και ότι αρχεία μπορεί να παραμένουν από το αντίστοιχο folder) και

βάλε τη version 2.1.408 του gianni χωρίς arrows από εδώ http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=501407, σβήσε τα δύο αρχεία skin-02-vga-land-02-grk και skin-02-vga-port-02-grk από το skins (Program Files\Fingerkeyb\skins) και βάλε αυτά που δίνω στο depy33new.rar

Στη συνέχεια απαραίτητα soft-reset.

Λογικά δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα (βρήκα το πρόβλημα με το ο και το έλυσα) και επίσης θα έχεις version χωρίς arrows που ήθελες.;)

Σε εμένα τουλάχιστον παίζει τέλεια. Αν παρόλα αυτά δεις κάτι 'περίεργο" πες μου μήπως μπορώ να το διορθώσω.:)

 

Τα έκανα όλα αυτά και περιέργως προς το παρόν δουλεύει κανονικά! :D:w00t::up:

 

thanks!!! :)

:)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Μήπως γνωρίζει κανείς εάν υπάρχεικάποιο cab για να τρέχει το κινητό μας Vodafone Live!? Εάν ναι μπορεί να πει και τις ρυθμίσεις που χρειάζονται.
Nokia 8210 -> Nokia 7210 -> Nokia 7610 -> Nokia N73 -> HTC Touch Diamond -> Apple iPhone 3GS + Nokia 5310 Xpress Music -> Apple iPhone 4 + Nokia E71 -> Apple iPhone 4 + Samsung Galaxy S2 -> Apple iPhone 4 + Samsung Galaxy S3 -> Apple iPhone 4 + LG Nexus 5 -> Samsung Galaxy S5 -> Samsung Galaxy S8 --> Samsung Note 10+
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους!

 

Εγκατέστησα χθες την Deepshining ROM

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=522354

η οποία μέχρι στιγμής φαίνεται πολύ καλή!

Υπάρχουν πολλές επιλογές και παραμετροποιήσεις σχεδόν για τα πάντα.

 

Αυτό που δεν έχω βρει μέχρι στιγμής είναι πως θα εισάγω ελληνικούς χαρακτήρες με το EZinput πληκτρολόγιο το οποίο έχει θέσει ως default η ROM.

 

Αν υπάρχει κάποιος εδώ που να το έχει καταφέρει...

Ευχαριστώ. :)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Εχει βάλει κανείς την Opera mini 5 beta ; Είναι φοβερός browser και το μόνο που του λείπει είναι αναπαραγωγή flash, αλλά στο δικό μου diamond παρουσιάζει ένα bug, δηλαδή μετά από λίγο διπλασιάζεται η status bar. Εχεις κάποιος άλλος το ίδιο πρόβλημα ;
// Huawei P6 //
Link to comment
Share on other sites

Φιλε εγω εχω βαλει τον Opera mini 5,και ειναι οτι ηθελα τελειος..αυτο με την διπλη μπαρα δεν μου το εχει κανει..

Μηπως να εκανες μια εγκατασταση παλι μπας και λυθει...

Αυτο με τους σελιδοδεικτες το περιμενα πολυ καιρο,να το εχει ενας browser.

Αυτο που με προβληματιζει εμενα οτι βγαζει δικο του πληκτρολογιο και ετσι δεν εχει ελληνικα...

Υπαρχει καποιος τροπος να βαζουμε το δικο μας πληκτρολογιο???

Link to comment
Share on other sites

Φιλε εγω εχω βαλει τον Opera mini 5,και ειναι οτι ηθελα τελειος..αυτο με την διπλη μπαρα δεν μου το εχει κανει..

Μηπως να εκανες μια εγκατασταση παλι μπας και λυθει...

Αυτο με τους σελιδοδεικτες το περιμενα πολυ καιρο,να το εχει ενας browser.

Αυτο που με προβληματιζει εμενα οτι βγαζει δικο του πληκτρολογιο και ετσι δεν εχει ελληνικα...

Υπαρχει καποιος τροπος να βαζουμε το δικο μας πληκτρολογιο???

 

ναι, αλλά είναι λίγο κρυμμένο :)

 

Πήγαινε :

 

Settings - Advanced - Inline Editing Off

 

και είσαι έτοιμος !!

 

Επίσης επειδή στο diamond η έκδοση δεν είναι signed και πρέπει να λες ΟΚ κάθε λίγο και λιγάκι ( εκνευριστικό )

υπάρχει αυτή η λύση για να μην ξανασχοληθείς με αυτό :

 

http://forum.ppcgeeks.com/showthread.php?t=85199

// Huawei P6 //
Link to comment
Share on other sites

Πού τον βρίσκω τον opera mini 5;

 

Ευχαριστώ.

 

http://www.opera.com/

Nokia 8210 -> Nokia 7210 -> Nokia 7610 -> Nokia N73 -> HTC Touch Diamond -> Apple iPhone 3GS + Nokia 5310 Xpress Music -> Apple iPhone 4 + Nokia E71 -> Apple iPhone 4 + Samsung Galaxy S2 -> Apple iPhone 4 + Samsung Galaxy S3 -> Apple iPhone 4 + LG Nexus 5 -> Samsung Galaxy S5 -> Samsung Galaxy S8 --> Samsung Note 10+
Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφέρομαι να πάρω σε καλή τιμή το HTC diamond όπως έχω γράψει και σε άλο Thread.

 

Διάβασα σε κάποια site οτι παίζει κάτι με εταιρείες που εισάγουν το συγκεκριμένο κινητό με πειρατικό λογισμικο (κάτι για swtos κλπ).

 

Αυτό ισχυει και για το πλαίσιο; μπορώ από την συσκευασία να το διαπιστώσω κάπως;

Link to comment
Share on other sites

Πόσο το βρίσκεις μεταχειρισμένο;

Αυτά που διάβασες για swtos roms ήταν κάτι εξυπνάδες κάποιων πανέξυπνων εταιρειών που πουλούσαν αγγλικές συσκευές με ελληνική custom rom που την είχε φτιάξει ο swtos.

H αγορά αγγλικής (ή οποιασδήποτε ευρωπαικής) συσκευής δεν σου δημιουργεί πρόβλημα με την εγγύηση αλλά η αποστολή της στο service με custom rom ακυρώνει την εγγύηση. Μέχρι να επαναφέρεις βέβαια το original λογισμικό.

Twitter.

[sIGPIC][/sIGPIC] Mazda 2 Club

Link to comment
Share on other sites

To κινητό θα το πάρω καινουργιο από το Πλαίσιο, αν τελικά το αποφασίσω.

 

Απλά όσο διαβάζεις πράγματα στο Internet, τόσο κολόνεις να κάνεις την τελική επιλογή.

 

Μετά διάβασα για ένα HTC_GPS_tools για να λειτουργεί καλά το GPS και να μην lagαρει και έχω φάει σκάλωμα.

 

:D

Link to comment
Share on other sites

Σκέψου το καλά όμως γιατί έχει ήδη βγει ο αντικαταστάτης του. Εκτός αν θες κάτι μικρό.

Το HTC_GPS_tools (ή Test;) είναι για να βοηθήσει την αρχική εύρεση του δέκτη της συσκευής. Δεν νομίζω ότι χωρίς αυτό δεν θα λειτουργήσει το GPS. Ίσως μόνο θα χρειαστεί να περάσεις χειροκίνητα τις ρυθμίσεις.

Twitter.

[sIGPIC][/sIGPIC] Mazda 2 Club

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα, το βρίσκω μόνο με 340 ευρώ, καινουργιο. Καλός ο αντικαταστάτης του, αλλά κοστίζει.

 

Απλά με απασχολεί πολύ το gps στο κίνητό και δεν θέλω να τρώω μέρες με διλήμματα "φταίει αυτό ή φταίει το άλλο". Το ξέρω οτι θα με δείχνει λίγο πιο πίσω κλπ αλλά εντάξει, δεν είμαι χαζός καταλαβαίνω τι παίζει, βασικές οδηγίες θέλω απο το GPS

 

Απλά όπως είπα αμα ψάξεις λίγο στο Ιντερνετ τρελαίνεσαι...

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα, το βρίσκω μόνο με 340 ευρώ, καινουργιο. Καλός ο αντικαταστάτης του, αλλά κοστίζει.

 

Απλά με απασχολεί πολύ το gps στο κίνητό και δεν θέλω να τρώω μέρες με διλήμματα "φταίει αυτό ή φταίει το άλλο". Το ξέρω οτι θα με δείχνει λίγο πιο πίσω κλπ αλλά εντάξει, δεν είμαι χαζός καταλαβαίνω τι παίζει, βασικές οδηγίες θέλω απο το GPS

 

Απλά όπως είπα αμα ψάξεις λίγο στο Ιντερνετ τρελαίνεσαι...

 

Φίλε μου το GPS δεν έχει απολύτως κανένα πρόβλημα. Λειτουργεί άψογα. Εγώ το δουλέυω με iGO και είμαι πάρα πολύ ευχαριστημένος. Τώρα, δεν ξέρω εάν θα το αγόραζα. Αυτό που με έκανε να το αγοράσω ήταν το μέγεθος αλλά και το ότι κάνει τα πάντα. Πρέπει να ξέρεις όμως ότι έχει και κάποια αρνητικά τα οποία θα γνωρίζεις. Η μπαταρία κατα τη γνώμη μου, εάν κάνεις αρκετή χρήση, είναι χάλια. Άλλα αρνητικά είναι η ταχύτητα, η σχετικά μικρή οθόνη καθώς και η μη σωστή απόκριση του touch. Για το τελευταίο, εάν έχεις πιάσει στα χέρια σου iphone, θα απογοητευτείς. Βέβαια άλλο τα 340 ευρώ και άλλο τα 600 που είχα δώσει πριν ένα χρόνο και κάτι.

Να μην ξεχνάμε ότι η αγορά κινητού είναι υποκειμενική απόφαση. Κάθε ένας από εμάς έχει διαφορετικές προτεραιότητες και γούστα οπότε όποια και εάν είναι η επιλογή σου θα είναι σωστή αρκεί βέβαια να μείνεις και ευχαριστημένος.

Nokia 8210 -> Nokia 7210 -> Nokia 7610 -> Nokia N73 -> HTC Touch Diamond -> Apple iPhone 3GS + Nokia 5310 Xpress Music -> Apple iPhone 4 + Nokia E71 -> Apple iPhone 4 + Samsung Galaxy S2 -> Apple iPhone 4 + Samsung Galaxy S3 -> Apple iPhone 4 + LG Nexus 5 -> Samsung Galaxy S5 -> Samsung Galaxy S8 --> Samsung Note 10+
Link to comment
Share on other sites

Πολύ σωστά τα λες.

 

Απλά να πω κάτι. Δεν είμαι ο τύπος που θα κάτσει πάνω απο το κινητό ώρες. Είμαι αυτός που είναι υποχρεος σε κάποια παιδιά που το κάνουν και μας βοηθάνε όσο δεν πάει.

 

Περιμένω από το diamond να παίρνω τηλεφωνα, να στελνω μηνυματα, να βγάζω καμια φωτογραφία και να τραβάω κανα βιντεάκι και οταν χρειαστώ βοήθεια να βγάλω το gps στην Αθήνα και να βρω τον δρόμο μου χωρίς να παιδευτώ. Αντε και να χαζέψω καμια ταινία (το έχω ξανακάνει σε ταξιδι με το glofiish που δυστυχώς χάλασε).

Link to comment
Share on other sites

Πολύ σωστά τα λες.

 

Απλά να πω κάτι. Δεν είμαι ο τύπος που θα κάτσει πάνω απο το κινητό ώρες. Είμαι αυτός που είναι υποχρεος σε κάποια παιδιά που το κάνουν και μας βοηθάνε όσο δεν πάει.

 

Περιμένω από το diamond να παίρνω τηλεφωνα, να στελνω μηνυματα, να βγάζω καμια φωτογραφία και να τραβάω κανα βιντεάκι και οταν χρειαστώ βοήθεια να βγάλω το gps στην Αθήνα και να βρω τον δρόμο μου χωρίς να παιδευτώ. Αντε και να χαζέψω καμια ταινία (το έχω ξανακάνει σε ταξιδι με το glofiish που δυστυχώς χάλασε).

 

Όποια και να είναι η απόφαση σου καλή αγορά και κοίτα να το ευχαριστηθείς.

Nokia 8210 -> Nokia 7210 -> Nokia 7610 -> Nokia N73 -> HTC Touch Diamond -> Apple iPhone 3GS + Nokia 5310 Xpress Music -> Apple iPhone 4 + Nokia E71 -> Apple iPhone 4 + Samsung Galaxy S2 -> Apple iPhone 4 + Samsung Galaxy S3 -> Apple iPhone 4 + LG Nexus 5 -> Samsung Galaxy S5 -> Samsung Galaxy S8 --> Samsung Note 10+
Link to comment
Share on other sites

Τελικά κατέληξα στο diamond :D

 

Θα ήθελα να μου πείτε για την πρώτη φόρτιση.

 

Το ανοίγω, αδειάζει και μετά το φορτίζω για κανα 8ωρο;

 

Ή το βάζω στην φόρτιση κανά 8 πρίν το χρησιμοποιήσω καν;

Link to comment
Share on other sites

Φιλε δεν εχει κανενα προβλημα η μπαταρια δεν χρειαζεται να κανεις κατι ,δεν εχει προβλημα η μπαταρια ανοιξε το και κανε την χρηση που θες.

Απλα μην το αφηνεις να πεσει χαμηλα η μπαταρια...

 

Τωρα που αναφερε ο φιλος την μπαταρια,μηπως εχει βαλει κανεις την 1000mha μπαταρια που εχει βγει,να μας πει εντυπωσεις?

(thanks jimser για την βοηθεια στον οπερα)...

Link to comment
Share on other sites

Ακόμα και στην πρώτη φόρτιση με το που γεμισει το βγάζω;

 

Ή να το κλείσω και να το αφήσω κανα 8ωρο;

 

Στο πλαίσιο που πήγα ο τυπάς είχε το diamonnd και είχε αλλάξει μπαταρία γιατί μου είπε οτι η μαμίσια δεν την παλευει και οτι τον βόλεψε. Αλλά απ'οτι κατάλαβα άλλαξε και το καπάκι

Link to comment
Share on other sites

Φιλε σου επαναλαμβανω φορτισε το και δουλεψε το.Μην το αφηνεις καθολου δεν εχει προβλημα..

 

Εαν βρει κανεις αυτη την βαση στην ελλαδα ας μας πει ρε παιδια. Ειχα μια παρομοια για το ετεν χ600 αλλα την εδωσα ,μπορει να εκανε για το διαμαντι..

http://www.netimes.com/shop/car-mount-charger-kit-for-htc-touch-diamond-p-1258.html?cPath=80_421

Link to comment
Share on other sites

Εχει φάει σκαλωμα με την SIM τώρα.

 

Την βάζω και ενώ μου ζητάει το πιν, οταν το βαζω λεει sim missing.

 

Με άλλη κάρτα, συνδέεται κανονικα.

Link to comment
Share on other sites

Εχει φάει σκαλωμα με την SIM τώρα.

 

Την βάζω και ενώ μου ζητάει το πιν, οταν το βαζω λεει sim missing.

 

Με άλλη κάρτα, συνδέεται κανονικα.

 

Μήπως το σκάλωμα το έχει φαει η κάρτα και οχι το διαμάντι?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...