Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch Diamond (P3700)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η cosmote δεν πουλαει diamond με Ελληνικα, αν εχεις εμπειρια σε ppc μπορεις να τα περασεις μονος σου με αλλαγη rom. Διαβασε καλα εδω , εδω , εδω (διαβασε κατω κατω στο πρωτο post για να καταλαβεις πως θα περασεις νεα rom) και εδω εχει μια αρκετα καλη Ελληνικη rom αν πιστευεις οτι θα τα καταφερεις προχωρα.

 

Τσεκαρε και αυτο που σου γραφει ο φιλος nikos2004dj αν και δεν νομιζω, start-settings-system-language

 

Φίλε μου θα μου επιτρέψεις να διαφωνήσω μαζί σου. Εγώ το έχω αγοράσει από Cosmote και το τηλέφωνο είχε Ελληνικά κανονικότατα. Από τον Αύγουστο που το αγόρασα μέχρι σήμερα ίσως αλλάξανε τα πράγματα. Πάντως εάν η συσκευασία της συσκευής έχει αυτοκόλλητο της ACE είναι δύσκολο να μην έχει Ελληνικά.

Nokia 8210 -> Nokia 7210 -> Nokia 7610 -> Nokia N73 -> HTC Touch Diamond -> Apple iPhone 3GS + Nokia 5310 Xpress Music -> Apple iPhone 4 + Nokia E71 -> Apple iPhone 4 + Samsung Galaxy S2 -> Apple iPhone 4 + Samsung Galaxy S3 -> Apple iPhone 4 + LG Nexus 5 -> Samsung Galaxy S5 -> Samsung Galaxy S8 --> Samsung Note 10+
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Φίλε μου θα μου επιτρέψεις να διαφωνήσω μαζί σου. Εγώ το έχω αγοράσει από Cosmote και το τηλέφωνο είχε Ελληνικά κανονικότατα. Από τον Αύγουστο που το αγόρασα μέχρι σήμερα ίσως αλλάξανε τα πράγματα. Πάντως εάν η συσκευασία της συσκευής έχει αυτοκόλλητο της ACE είναι δύσκολο να μην έχει Ελληνικά.

 

Εχει αυτοκολλητο της ACE αλλα εκει που εχει να επιλεξεις γλωσσα δεν υπαρχει η ελληνικη γλωσσα....

Ρυθμιζετε απο καπου αλλου?

Παντως εχει ελληνικο πληκτρολογιο και διαβαζει γενικοτερα ελληνικα (μνμ) αλλα το μενου του δεν ειναι....

Link to comment
Share on other sites

Εχει αυτοκολλητο της ACE αλλα εκει που εχει να επιλεξεις γλωσσα δεν υπαρχει η ελληνικη γλωσσα....

Ρυθμιζετε απο καπου αλλου?

Παντως εχει ελληνικο πληκτρολογιο και διαβαζει γενικοτερα ελληνικα (μνμ) αλλα το μενου του δεν ειναι....

 

Κατι δεν εχει κατσει καλα με το hard reset που εκανες στην συσκευη σου οταν την αγορασες. Αν ειναι της ace hellas δεν πρεπει να μην εχει Ελληνικα το μενου σου.

iphone 6 Sony Vaio duo 13 ipod nano 6th
Link to comment
Share on other sites

εχω εγκαταστησει το igo8 και το garmin. υπαρχει περιπτωση να δημιουργησει καποιο προβλημα το ενα στο αλλο. εχω την εντυπωση αυτη;

My History:

Ericsson 337-Ericsson 768-Nokia 5110-Ericsson 788-Nokia 8210-Nokia 8510-Nokia 6510-Sharp Gx20-Sharp SH703-Nokia 6288-Samsung i560-HTC Diamond-Nokia E51-HTC Hero-HTC Legend-Sony Xperia S-Sony Xperia Z1-HTC 10-Samsung Note 9-Samsung Galaxy S23 UTRA

Link to comment
Share on other sites

Μια βοήθεια ρε παιδιά: παρατήρησα χθες ότι η οθόνη παρουσιάζει μία περίεργη ανωμαλία στο τζάμι, σαν να έχει μαζέψει υγρασία ή κάτι τέτοιο. Είναι πολύ περίεργο και φαίνεται μόνο υπό φως κανονικής λάμπας και όχι πάντα, αλλά είναι πολύ εκνευριστικό. Μάλλον θα το πάω για service στη Vodafone, αλλά έχει συμβεί και σε κανέναν άλλον;

 

 

Eχει συμβει και σε μενα... ειναι απο το δακτυλο (αντιχειρα) που βαζεις αντισταση για να ανοιξεις το καπακι της μπαταριας...

Αλιωθηκε η οθονη σου... (βασικα το φιλμ που εχει η touchscreen)

Link to comment
Share on other sites

πως μπορουμε να δουμε την εφαρμογη "καιρος" με απενεργοποιημενο το touch flo 3d?ευχαριστω...:rolleyes:
Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
πως μπορουμε να δουμε την εφαρμογη "καιρος" με απενεργοποιημενο το touch flo 3d?ευχαριστω...:rolleyes:

 

Πρέπει να βάλεις άλλη εφαρμογή... πχ. Spb Weather, weather panel, κτλ.

 

εχω εγκαταστησει το igo8 και το garmin. υπαρχει περιπτωση να δημιουργησει καποιο προβλημα το ενα στο αλλο. εχω την εντυπωση αυτη;

 

Κανένα πρόβλημα όσα και να βάλεις.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Κατι δεν εχει κατσει καλα με το hard reset που εκανες στην συσκευη σου οταν την αγορασες. Αν ειναι της ace hellas δεν πρεπει να μην εχει Ελληνικα το μενου σου.

 

Sorry που σας τα λεω ενα-ενα, αλλα επειδη το εχει η κοπελια μου και οχι εγω στα χερια μου, μεταφερω την κατασταση και τις αποριες της...

Λοιπον, μου ειπε οτι στην αρχη της εβγαλε κατι στην οθονη για να επιλεξει χωρα/γλωσσα/ωρα κλπ και μαλλον μου λεει οτι πατησε κατι λαθος... της ειπα να βγαλει την μπαταρια (ξερεις, Ο ΣΧΕΤΙΚΟΣ!!!) και να την ξαναβαλει μηπως της ξαναζητησει να επιλεξει χωρα και γλωσσα, αλλα δεν πετυχε....

Ειναι της ACE hellas.

Γινεται να κανουμε κατι ωστε "να κατσει καλα" αυτο το κατι που λες κι εσυ?

Sorry που ρωταω συνεχεια!

Της ελεγα εγω να παρει ενα nokia που ειναι ευκολα στη χρηση!!! :lol: :D

Link to comment
Share on other sites

Με την μπαταρια εγινε η ζημια, δεν προλαβε να κανει εγκατασταση τα Ελληνικα.

Κανε εγγραφη εδω και κατεβασε το Firmware Update.

s100-Artemis-Cruise-Diamond

HTC-Touch-Diamond.jpg.bc5fa35baa0b6f97517a6b8f6b247b68.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Το παραπάνω link είναι για άλλη συσκευή. Μην το βάλεις, θα έχεις πρόβλημα.

 

Αυτό είναι το σωστό: http://www.htc.com.gr/forum/showthread.php?t=9495

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα... υπό κανονικές συνθήκες και σε hardware προβλήματα δεν θα κοίταζαν το SPL. Όμως, λόγω του γεγονότος ότι γίνεται χαμός με το hard-spl απ' ότι ξέρω είναι το πρώτο που κοιτάζουν. Ίσως και να το παρακάμψουν, αλλά οφείλω να σε ενημερώσω πως έχουν τα πράγματα.

 

Όσον αφορά το stock-SPL είναι συγκεκριμένο για κάθε official ROM. Δηλαδή εάν έχεις τη ROM 1.19.ΧΧ.ΧΧ (για παράδειγμα), τότε το SPL θα είναι 1.19. Κάνε μια αναζήτηση για το δικό σου stock SPL πάντως εδώ ή στο XDA.

 

Αρα χωρίς stock SPL πάπαλα η εγγύηση (βρήκανε νέο πάτημα), άρα δεν πειράζω τίποτα εκτός αν βρει κάποιος SPL + ROM της Ελληνικής Vodafone.

 

Αλήθεια αυτά δεν έχει ακουστεί να έχουν κυκλοφορήσει;

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Αλήθεια αυτά δεν έχει ακουστεί να έχουν κυκλοφορήσει;

 

Πρέπει να το ψάξεις αρκετά. Εάν δεν έχουν βγει ήδη, δεν το βλέπω να τα βρίσκεις.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Αλλαγή κλίματος, έχει κανένας καταφέρει να στήσει γέφυρα ιντερνετ μέσω ΒΤ; Βρήκα έναν οδηγό αλλά είναι για άλλο μοντέλο HTC και δεν μπορώ να το φτιάξω από τη μεριά του τηλεφώνου.
Link to comment
Share on other sites

Το παραπάνω link είναι για άλλη συσκευή. Μην το βάλεις, θα έχεις πρόβλημα.

 

Αυτό είναι το σωστό: http://www.htc.com.gr/forum/showthread.php?t=9495

 

ουπςςςςς! sorry στο φιλο.

Μπραβο ρε athanaso77 αξιος :)

 

Αλλαγή κλίματος, έχει κανένας καταφέρει να στήσει γέφυρα ιντερνετ μέσω ΒΤ; Βρήκα έναν οδηγό αλλά είναι για άλλο μοντέλο HTC και δεν μπορώ να το φτιάξω από τη μεριά του τηλεφώνου.

 

Τι εννοεις? το pc να δινει στο diamond (Η ποιο απλη λυση ειναι συνδεση activesync μεσω bt) ή το αναποδο?

s100-Artemis-Cruise-Diamond

HTC-Touch-Diamond.jpg.bc5fa35baa0b6f97517a6b8f6b247b68.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Όλα καλά αλλά βάση των κανονισμών του forum δεν επιτρέπεται να γράφουμε συνεχόμενα μηνύματα. Για ότι θέλεις να προσθέσεις χρησιμοποίησε την "Τροποποίηση" ή την "Πολλαπλή Παράθεση" εξαρχής.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

πως ενεργοποιω το μικρο led το πρασινο στο ακουστικο διπλα να αναβοσβηνει?ευχαριστω...:rolleyes:
Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Αλλαγή κλίματος, έχει κανένας καταφέρει να στήσει γέφυρα ιντερνετ μέσω ΒΤ; Βρήκα έναν οδηγό αλλά είναι για άλλο μοντέλο HTC και δεν μπορώ να το φτιάξω από τη μεριά του τηλεφώνου.

 

 

Ναι αμέ μέσα στο internet sharing έχει επιλογή για bluetooth απλά το ενεργοποιείς και μετά ψάξτο από το laptop. Κάνε pair και ΤΑΡΑΑΑΑ internet ασυρματά στο λάπτοπ μέσω ΒΤ.

 

Αν και δεν βολεύει, να φορτίζει και το κακόμοιρο το κινητό όσο δίνει internet. Έτσι κι αλλιώς μικρή απόσταση πρέπει να έχουν

Kill with Power !!!
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα εβαλα την μεγαλυτερη μπαταρια 1340mah και ολα πανε καλα. εχω ομως προβλημα διοτι η συσκευή δεν ταιριαζει στη βαση στηριξης στο αυτοκινητο. τι να παρω για να ταιριαξω και αν ξερετε απο που?
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα εβαλα την μεγαλυτερη μπαταρια 1340mah και ολα πανε καλα. εχω ομως προβλημα διοτι η συσκευή δεν ταιριαζει στη βαση στηριξης στο αυτοκινητο. τι να παρω για να ταιριαξω και αν ξερετε απο που?

 

Μπορείς να πάρεις μια universal βάση .

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα εβαλα την μεγαλυτερη μπαταρια 1340mah και ολα πανε καλα. εχω ομως προβλημα διοτι η συσκευή δεν ταιριαζει στη βαση στηριξης στο αυτοκινητο. τι να παρω για να ταιριαξω και αν ξερετε απο που?

 

παρε του pro απο το nettimes

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...