Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch Diamond (P3700)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

- Με λιγο παιδεμα πιστευω θα τα καταφερεις, γιατι πρεπει να παθει κατι η οθονη?

 

Ευχαριστώ Κόναν! Ακριβής και γρήγορος!

 

Ο πιο συνηθισμένος τρόπος θανάτου των ppc μου παραδοσιακά ήταν η οθόνη! Στο ΕΤΕΝ την άλλαξα μόνος μου εκτός εγγύησης αλλά το διαμαντάκι ούτε που θέλω να φανταστώ πόσο στριμωχτό είναι μέσα.. :lol:

 

για να βλεπεις επεισοδια που λες tv τι προγραμμα χρησιμοποιεις?

 

Ιλκα, έχω τον παραδοσιακό tcpmp, τελευταία έκδοση, με όλα τα plugins, καθώς και ένα plugin για υπότιτλους που δουλεύει άψογα.. Αν θές να τα ανεβάσω, πες.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ευχαριστώ Κόναν! Ακριβής και γρήγορος!

 

Ο πιο συνηθισμένος τρόπος θανάτου των ppc μου παραδοσιακά ήταν η οθόνη! Στο ΕΤΕΝ την άλλαξα μόνος μου εκτός εγγύησης αλλά το διαμαντάκι ούτε που θέλω να φανταστώ πόσο στριμωχτό είναι μέσα.. :lol:

 

 

 

Ιλκα, έχω τον παραδοσιακό tcpmp, τελευταία έκδοση, με όλα τα plugins, καθώς και ένα plugin για υπότιτλους που δουλεύει άψογα.. Αν θές να τα ανεβάσω, πες.

εγω ενσωματωνω τους υποτιτλους στην ταινια με το aviaddxsubs και εχω την ταινια με ενα αρχειο avi.θα το παιξει?η θα πρεπει να εχω τα κλασσικα 2 αρχεια avi και srt?

ναι εαν μπορεις να τα ανεβασεις πλιζ:O

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ιλκα, έχω τον παραδοσιακό tcpmp, τελευταία έκδοση, με όλα τα plugins, καθώς και ένα plugin για υπότιτλους που δουλεύει άψογα.. Αν θές να τα ανεβάσω, πες.

 

Όλα αυτά είναι free, μπορείς να τα ανεβάσεις εδώ για κάθε ενδιαφερόμενο.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Μια βοήθεια ρε παιδιά: παρατήρησα χθες ότι η οθόνη παρουσιάζει μία περίεργη ανωμαλία στο τζάμι, σαν να έχει μαζέψει υγρασία ή κάτι τέτοιο. Είναι πολύ περίεργο και φαίνεται μόνο υπό φως κανονικής λάμπας και όχι πάντα, αλλά είναι πολύ εκνευριστικό. Μάλλον θα το πάω για service στη Vodafone, αλλά έχει συμβεί και σε κανέναν άλλον;

 

Υ.Γ.: Κάποια στιγμή που είχα ψηθεί να αλλάξω ROM έβαλα το HardSPL αλλά πριν αλλάξω ROM "κόλωσα" και έτσι έμεινα με τη μαμίσια, την ελληνική voda, αλλά με το hardSPL. Λέτε να το καταλάβουν; Και αν ναι λογικά θα μου πουν ότι είναι άκυρη η εγγύηση; Μπορεί κάποιο παλικάρι που έχει συσκευή της Vodafone να το αναφέρει εδώ για να δούμε ποιά SPL έχει κανονικά το κινητό μήπως υπάρχει πουθενά για να την επαναφέρω;

Υ.Γ.2: Επισυνάπτω εικόνα με το πρόβλημα για να δείτε.

Link to comment
Share on other sites

Μια βοήθεια ρε παιδιά: παρατήρησα χθες ότι η οθόνη παρουσιάζει μία περίεργη ανωμαλία στο τζάμι, σαν να έχει μαζέψει υγρασία ή κάτι τέτοιο. Είναι πολύ περίεργο και φαίνεται μόνο υπό φως κανονικής λάμπας και όχι πάντα, αλλά είναι πολύ εκνευριστικό. Μάλλον θα το πάω για service στη Vodafone, αλλά έχει συμβεί και σε κανέναν άλλον;

 

Υ.Γ.: Κάποια στιγμή που είχα ψηθεί να αλλάξω ROM έβαλα το HardSPL αλλά πριν αλλάξω ROM "κόλωσα" και έτσι έμεινα με τη μαμίσια, την ελληνική voda, αλλά με το hardSPL. Λέτε να το καταλάβουν; Και αν ναι λογικά θα μου πουν ότι είναι άκυρη η εγγύηση; Μπορεί κάποιο παλικάρι που έχει συσκευή της Vodafone να το αναφέρει εδώ για να δούμε ποιά SPL έχει κανονικά το κινητό μήπως υπάρχει πουθενά για να την επαναφέρω;

Υ.Γ.2: Επισυνάπτω εικόνα με το πρόβλημα για να δείτε.

Έχεις δει μήπως έχει μαζέψει υγρασία κάτω από το screen protector? είναι περίεργο να πήρε υγρασία, αλλά και αν πήρε δεν θα είναι στην εγγύηση.

Link to comment
Share on other sites

Έχεις δει μήπως έχει μαζέψει υγρασία κάτω από το screen protector? είναι περίεργο να πήρε υγρασία, αλλά και αν πήρε δεν θα είναι στην εγγύηση.

Εϊναι κάτω από το screen protector. Το έβγαλα το screen protector και παραμένει. Είναι κάτω από την οθόνη. Δεν πρέπει να είναι υγρασία. Κάτι άλλο το προκάλεσε, υποθέτω. Και, όπως είπα, δε φαίνεται σε όλα τα είδη φωτός. Πχ, στις λάμπες αυτές που είναι σαν "σωλήνες" δεν εμφανίζεται. Σε κανονικό φως, τι κλασικές τις λάμπες που έχουμε σπίτι μας, φαίνεται πολύ. Αλλά δεν μπορεί να μην είναι στην εγγύηση. Ούτε μου έπεσε ούτε τίποτα! Απλώς εμφανίστηκε. Σίγουρα δεν του έκανα κάποια κακομεταχείρηση για να το προκαλέσω. Δεν επιτρέπεται μια συσκευή των 600€ να παρουσιάζει κάτι τέτοιο χωρίς κάτι χοντρό να συμβέι...:mad:

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν είναι υγρασία τότε πρέπει να στο καλύψουν.

Είμαι περίεργος όμως να μάθω τι είναι!

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Πρέπει να είναι πρόβλημα στο digitizer που βρίσκεται κάτω από την οθόνη. Η εγγύηση θα το καλύψει αλλά... όχι με hard-spl στη συσκευή. Πρέπει να περάσεις το stock-SPL οπωσδήποτε.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας ειμαι καινουργιος στο γραψιμο μεσα στο forum αν και διαβαζω αρκετο καιρο.το προβλημα ειναι το εξης.Η ROM που ειχε το diamond εξ' αρχης ηταν πολυ αργη και ειχε ολο προβληματα και αποφάσισα να βαλω την καινουργια.Εδω και 5 μερες δουλευε αψογα οταν καποια στιγμη εκλεισε και ανοιξε μονο του.Απο εκει και περα φτανει μεχρι εκει που ειναι να βαλω το pin αλλα δεν λειτουργει η οθονη εχει τα γραμματα αλλα δεν πάτιουνται(τα κουμπια κλησεις , φωνης λειτουργουν κανονικα).Το αλλο προβλημα ειναι οτι το ξεβιδωσει το τηλ και εχω χαλασει τις ταινιες που ειχε πανω απο τα βιδακια για την εγγυηση θα το δεχθουν.Το τηλ ειναι αγορασμενο απο Ελλαδα τον Δεκεμβριο.
Link to comment
Share on other sites

@giorgos888

 

Μάλλον δεν μπορείς να κάνεις και πολλά δοκίμασε hard reset και αν δεν δουλέψει στείλε το στο service και θα δεις αν θα δεχθούν την εγγυρότητα της εγγύησης ή όχι.

Twitter.

[sIGPIC][/sIGPIC] Mazda 2 Club

Link to comment
Share on other sites

@giorgos888

 

Μάλλον δεν μπορείς να κάνεις και πολλά δοκίμασε hard reset και αν δεν δουλέψει στείλε το στο service και θα δεις αν θα δεχθούν την εγγυρότητα της εγγύησης ή όχι.

 

Και hard reset κανεις πατωντας

1.το κουμπι που ανοιγει

2.πατας το κουμπι Κατω της φωνης και ταυτοχρονα το reset απο πισω με τον στυλο

και enter???

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Εάν έχεις βάλει χέρι και έχεις ανοίξει τη συσκευή... δυστυχώς πρέπει να ξεχάσεις το θέμα της εγγύησης. Επίσης... δεν βρίσκω λόγο γιατί να το κάνει κάποιος αυτό από τη στιγμή που έχει την υποστήριξη της ACE Hellas.

 

Για hard reset... http://www.hardreset.eu/htc_touch_diamond_hard_reset_soft_reset_en.html

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να είναι πρόβλημα στο digitizer που βρίσκεται κάτω από την οθόνη. Η εγγύηση θα το καλύψει αλλά... όχι με hard-spl στη συσκευή. Πρέπει να περάσεις το stock-SPL οπωσδήποτε.

Πιστεύεις ότι θα το κοιτάξουν; Γιατί για θέματα hardware μου φαίνεται περίεργο να κοιτάξει ο άλλος το SPL, όταν υπάρχει πάνω η stock ROM.

 

Εν πάση περιπτώσει, επειδή δεν έχω καταλάβει καλά, η stock SPL είναι κάτι εξειδικευμένο ή υπάρχουν μόνο 2-3 και θα είναι κάποια από αυτές; Γιατί αν κάθε διαφορετική ROM έχει και δική της SPL, δεν παίζει να βρω πουθενά την ελληνική της Vodafone (όπως και την αντίστοιχη ROM).

 

Υ.Γ.: Η υπόθεση που έκανε για digitizer δεν ξέρω αν είναι σωστή. Το πρόβλημα δεν εμφανίζεται στην οθόνη, αλλά στο "τζαμάκι" της ή κάτι τέτοιο. Δηλαδή είναι ορατή και με κλειστή οθόνη.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Κοίτα... υπό κανονικές συνθήκες και σε hardware προβλήματα δεν θα κοίταζαν το SPL. Όμως, λόγω του γεγονότος ότι γίνεται χαμός με το hard-spl απ' ότι ξέρω είναι το πρώτο που κοιτάζουν. Ίσως και να το παρακάμψουν, αλλά οφείλω να σε ενημερώσω πως έχουν τα πράγματα.

 

Όσον αφορά το stock-SPL είναι συγκεκριμένο για κάθε official ROM. Δηλαδή εάν έχεις τη ROM 1.19.ΧΧ.ΧΧ (για παράδειγμα), τότε το SPL θα είναι 1.19. Κάνε μια αναζήτηση για το δικό σου stock SPL πάντως εδώ ή στο XDA.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

οταν εγκαθιστω ενα αρχειο με cab καταληξη μετα την εγκατασταση μπορω να το σβησω η θα εχω προβλημα με το αρχειο?που πρεπει να εγκαθιστω τα προγραμματα για να μην μου εμφανιζει το μυνημα της πληρης μνημης τηλεφωνου?ευχαριστω...:wacko:
Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Μετά την εγκατάσταση μπορείς να το πετάξεις το .cab

 

Τα περισσότερα μπαίνουν στην Internal Storage άφοβα εκτός από κάποιες εξαιρέσεις (όταν πχ πρόκειται για κάποιον task manager και γενικά προγράμματα που τρέχουν συνέχεια στο background της συσκευής).

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

για να μην ταλαιπωριέσαι μπορείς να χρησιμοποιήσεις το Advanced Congif και να πας κάτω χαμηλά στα options και να του πεις να σβήνει τα cab μετά την εκτέλεσή τους.

 

προσωπικά δεν το προτείνω να σβήνουμε τα cab. εγώ ΟΛΑ τα έχω μέσα στην Storage μου την οποία δεν την κάνω backup. άμα χαλάσει την ......σα

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω παιδια,αλλα τωρα αντιμετωπιζω αλλο προβλημα..ξαφνικα το διαμαντι μου βουβαθηκε!δεν εχει ηχο,μονο δονηση,ακομα κι αν επιλεξω ηχο κ δονηση απο τις ρυθμισεις δεν παιζει κανενα ηχο ουτε πατωντας το play..σαν να καηκε το ηχειο..παρεπιπτοντως εχω περασμενο το diamond tf3d config αλλα δεν εχω πειραξει τπτ απο θεμα ηχων εκει μεσα..μονο το htc black θεμα εχω ενεργοποιησει..τωρα τι κανω?εκανα sr αλλα τιποτα..hr δεν το γλιτωνω ε??:cry:
Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια... Μια ερωτηση:

Εχει ελληνικο μενου?

 

Το πηρε η κοπελα μου και τα εχει ολα στα αγγλικα και επειδη ειναι το πρωτο της mobile κινητο και ουτε εγω ξερω απο αυτα, το ψαχνουμε αλλα ματαια να βρουμε ελληνικο μενου....

Καποια βοηθεια.... Please!

Απο cosmote το πηρε....

Link to comment
Share on other sites

Μια βοήθεια ρε παιδιά: παρατήρησα χθες ότι η οθόνη παρουσιάζει μία περίεργη ανωμαλία στο τζάμι, σαν να έχει μαζέψει υγρασία ή κάτι τέτοιο. Είναι πολύ περίεργο και φαίνεται μόνο υπό φως κανονικής λάμπας και όχι πάντα, αλλά είναι πολύ εκνευριστικό. Μάλλον θα το πάω για service στη Vodafone, αλλά έχει συμβεί και σε κανέναν άλλον;

 

Υ.Γ.: Κάποια στιγμή που είχα ψηθεί να αλλάξω ROM έβαλα το HardSPL αλλά πριν αλλάξω ROM "κόλωσα" και έτσι έμεινα με τη μαμίσια, την ελληνική voda, αλλά με το hardSPL. Λέτε να το καταλάβουν; Και αν ναι λογικά θα μου πουν ότι είναι άκυρη η εγγύηση; Μπορεί κάποιο παλικάρι που έχει συσκευή της Vodafone να το αναφέρει εδώ για να δούμε ποιά SPL έχει κανονικά το κινητό μήπως υπάρχει πουθενά για να την επαναφέρω;

Υ.Γ.2: Επισυνάπτω εικόνα με το πρόβλημα για να δείτε.

Έτσι γίνετε η οθόνη άμα πιεστεί πολύ στο τζιν, το είχα πάθει στο cruise και με κάλυψε η εγγύηση, ace.

s100-Artemis-Cruise-Diamond

HTC-Touch-Diamond.jpg.bc5fa35baa0b6f97517a6b8f6b247b68.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια... Μια ερωτηση:

Εχει ελληνικο μενου?

 

Το πηρε η κοπελα μου και τα εχει ολα στα αγγλικα και επειδη ειναι το πρωτο της mobile κινητο και ουτε εγω ξερω απο αυτα, το ψαχνουμε αλλα ματαια να βρουμε ελληνικο μενου....

Καποια βοηθεια.... Please!

Απο cosmote το πηρε....

 

καπου στις ρυθμισεις εχει ενα εικονιδιο με ρυθμισεις γλωσσας!

My Devices:Motorola timeport,one touch 701,se t29,N 6510,Siemens s55,5100,6610,3650,se p800,6600,7610,6630,nokia n70,nokia 6101,se k310,nokia n73,nokia 5500d,se k800i,Htc p3300,Htc p3600i,SE k850i vf,samsung d880,samsung d980,Htc touch diamond white,Samsung omnia2,nokia e52,blackberry 9700,Htc hero,Htc Desire,Iphone 4 16gb,Iphone 4s 64gb,samsung x-cover,samsung galaxy s3 mini,iphone 5s,iphone 6,samsung s6,note 5,mi max , mi5s plus ...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια... Μια ερωτηση:

Εχει ελληνικο μενου?

 

Το πηρε η κοπελα μου και τα εχει ολα στα αγγλικα και επειδη ειναι το πρωτο της mobile κινητο και ουτε εγω ξερω απο αυτα, το ψαχνουμε αλλα ματαια να βρουμε ελληνικο μενου....

Καποια βοηθεια.... Please!

Απο cosmote το πηρε....

 

Η cosmote δεν πουλαει diamond με Ελληνικα, αν εχεις εμπειρια σε ppc μπορεις να τα περασεις μονος σου με αλλαγη rom. Διαβασε καλα εδω , εδω , εδω (διαβασε κατω κατω στο πρωτο post για να καταλαβεις πως θα περασεις νεα rom) και εδω εχει μια αρκετα καλη Ελληνικη rom αν πιστευεις οτι θα τα καταφερεις προχωρα.

 

Τσεκαρε και αυτο που σου γραφει ο φιλος nikos2004dj αν και δεν νομιζω, start-settings-system-language

s100-Artemis-Cruise-Diamond

HTC-Touch-Diamond.jpg.bc5fa35baa0b6f97517a6b8f6b247b68.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ταχεια εξυπηρετηση!!!

Ευχαριστω παιδια! Θα τα προσπαθησω αυριο (που θα δω και την κοπελα μου και θα εχω στα χερια μου το κινητο)

 

Καλο βραδυ!

Link to comment
Share on other sites

Έτσι γίνετε η οθόνη άμα πιεστεί πολύ στο τζιν, το είχα πάθει στο cruise και με κάλυψε η εγγύηση, ace.

Χμ, και την ψηλιαζόμουν την ιστορία ότι παίζει να ήταν θέμα πίεσης... Εσύ στην ACE ήσουν τυχερός, εγώ που έχω φορτωθείς τις... λαλακίες τις Vodafone και τα περίεργα service να δω πως θα βγάλω άκρη. Ελπίζω να μη μου κάνουν κόνξες. :(

 

Ευχαριστώ για τη βοήθεια, πάντως, και όλους όσους απάντησαν πιο πριν. ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...