Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch Diamond (P3700)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

  • Administrators
Εάν η συσκευή σου φοράει την επίσημη ROM και δεν είναι πειραγμένο το stock SPL, σε καλύπτει η εγγύηση.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

μολις ςκανα μια βλακεια. περασα το memmaid αλλα κατα λαθος εσβησα το shortcut που ειναι για reclaim ram. μπορει καποιος να μου πει που μπορω να το βρω παλι η να το φιταξω απο την αρχη ? αποτι προσεξα στα properties enoς αλλου shortcut και συγκεκριμενα του memmaid quick clean στο τελος εξω απο την παρενθεση της διαδρομης του shortcut diladi, ...memaid.exe" -Q exei ayto to -Q, το οποιο οπως καταλαβναινω κανει shortcut εσωτερικα στο προγραμα κατευθειαν . πως μπορω να φτιαξω το αναλογο ? η ακομα καλυτερα μπορει καποιος να κοιταξει με δεξι κλικ κ Properties πανω στο εικονιδιο το quick clean kai να μο πει την διεθυνση για το reclaim ram ?

 

ευχαριστω

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/6396my_car.jpg

 

https://www.facebook.com/JpaulsCarWash?ref=hl

^^Autoglym Detail Center^^

βιολογικοί καθαρισμοί, γυάλισμα-κέρωμα

Link to comment
Share on other sites

Όχι, δεν έχει δημιουργηθεί αυτό που είπες.

Το έκανα όμως με το Tweak. Σ' ευχαριστώ πολύ!

Σε τι άλλο μπορεί να χρησιμεύσει το diamond tweak;

 

που υπαρχει η επιλογη για απενεργοποιηση disable SMS threading στο diamond tweak.? εγω δεν μπορω να το βρω.

Link to comment
Share on other sites

μολις ςκανα μια βλακεια. περασα το memmaid αλλα κατα λαθος εσβησα το shortcut που ειναι για reclaim ram. μπορει καποιος να μου πει που μπορω να το βρω παλι η να το φιταξω απο την αρχη ? αποτι προσεξα στα properties enoς αλλου shortcut και συγκεκριμενα του memmaid quick clean στο τελος εξω απο την παρενθεση της διαδρομης του shortcut diladi, ...memaid.exe" -Q exei ayto to -Q, το οποιο οπως καταλαβναινω κανει shortcut εσωτερικα στο προγραμα κατευθειαν . πως μπορω να φτιαξω το αναλογο ? η ακομα καλυτερα μπορει καποιος να κοιταξει με δεξι κλικ κ Properties πανω στο εικονιδιο το quick clean kai να μο πει την διεθυνση για το reclaim ram ?

 

ευχαριστω

δηλαδη στο 3600 μου που μετα απο καποια ωρα χανει 7-9 Mb ram με αυτο το προγραμμα θα την ξαναγεμισει??

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Θα σου δώσει λίγη RAM πίσω αλλά μην περιμένεις εντυπωσιακά πράγματα.

 

Εγώ πάλι προτιμώ το FreeUp RAM που υπάρχει ενσωματωμένο στο SKTools.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Θα σου δώσει λίγη RAM πίσω αλλά μην περιμένεις εντυπωσιακά πράγματα.

 

Εγώ πάλι προτιμώ το FreeUp RAM που υπάρχει ενσωματωμένο στο SKTools.

 

τιποτα τα δοκιμασα ολα και το πολυ να μου δινουν μερικα kb:(

Link to comment
Share on other sites

που υπαρχει η επιλογη για απενεργοποιηση disable SMS threading στο diamond tweak.? εγω δεν μπορω να το βρω.

 

Πας στο 2.3 του diamond tweak και επιλέγεις "Classic mode".

 

Μετά από ενά soft reset, οι ενδείξεις της μπαταρίας και της έντασης του ήχου χάθηκαν από της επάνω μπάρα:

Αν και δοκίμασα όλους τους συνδυασμούς από το Diamond tweak, τίποτα δεν κατάφερα.

Καμιά ιδέα;

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Οφείλεται μάλλον στο ανεξέλεγκτο "πείραγμα" με το Diamond Tweak. Ψάξτο λίγο πιστεύω ότι θα τη βρεις την άκρη. Αλλιώς εύχομαι να είχες πάρει backup πρώτα, κάτι που το συστήνουμε ανελλιπώς όταν πρόκειται να χρησιμοποιήσουμε προγράμματα που έχουν να κάνουν με tweaking και πειράζουν τη registry.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Μετά από ενά soft reset, οι ενδείξεις της μπαταρίας και της έντασης του ήχου χάθηκαν από της επάνω μπάρα:

Αν και δοκίμασα όλους τους συνδυασμούς από το Diamond tweak, τίποτα δεν κατάφερα.

Καμιά ιδέα;

 

Ευχαριστώ.

 

Οφείλεται μάλλον στο ανεξέλεγκτο "πείραγμα" με το Diamond Tweak. Ψάξτο λίγο πιστεύω ότι θα τη βρεις την άκρη. Αλλιώς εύχομαι να είχες πάρει backup πρώτα, κάτι που το συστήνουμε ανελλιπώς όταν πρόκειται να χρησιμοποιήσουμε προγράμματα που έχουν να κάνουν με tweaking και πειράζουν τη registry.

 

Σ' ευχαριστώ.

Όσο για το backup, πλέον κάνω ακόμη κι όταν αλλάζω θήκη στο κινητό...:)

Link to comment
Share on other sites

Τελικά το Resco contact manager δεν το χρησιμοποιεί κανείς ε;

Κρίμα γιατί είναι πολύ καλό.

 

το i contact νομιζω ειναι καλυτερο

My History:

Ericsson 337-Ericsson 768-Nokia 5110-Ericsson 788-Nokia 8210-Nokia 8510-Nokia 6510-Sharp Gx20-Sharp SH703-Nokia 6288-Samsung i560-HTC Diamond-Nokia E51-HTC Hero-HTC Legend-Sony Xperia S-Sony Xperia Z1-HTC 10-Samsung Note 9-Samsung Galaxy S23 UTRA

Link to comment
Share on other sites

Μετά από ενά soft reset, οι ενδείξεις της μπαταρίας και της έντασης του ήχου χάθηκαν από της επάνω μπάρα:

Αν και δοκίμασα όλους τους συνδυασμούς από το Diamond tweak, τίποτα δεν κατάφερα.

Καμιά ιδέα;

 

Ευχαριστώ.

 

 

 

Σ' ευχαριστώ.

Όσο για το backup, πλέον κάνω ακόμη κι όταν αλλάζω θήκη στο κινητό...:)

το εικονιδιο των windows διπλα στην εναρξη πως αλλαζει και που θα βρω το εικονιδιο που εχεις βαλει εσυ;

My History:

Ericsson 337-Ericsson 768-Nokia 5110-Ericsson 788-Nokia 8210-Nokia 8510-Nokia 6510-Sharp Gx20-Sharp SH703-Nokia 6288-Samsung i560-HTC Diamond-Nokia E51-HTC Hero-HTC Legend-Sony Xperia S-Sony Xperia Z1-HTC 10-Samsung Note 9-Samsung Galaxy S23 UTRA

Link to comment
Share on other sites

Ψάξε στο παρών θέμα να βρεις " Colored top bar " και θα σου αρέσει η αλλαγή της!

Το icontact δεν είναι τόσο εύχρηστο στην περίπτωση που βγάλεις το TF3D.

Το έχω δοκιμάσει, όπως και πολλά άλλα!

Link to comment
Share on other sites

το εικονιδιο των windows διπλα στην εναρξη πως αλλαζει και που θα βρω το εικονιδιο που εχεις βαλει εσυ;

 

http://rapidshare.com/files/197380274/Colored_Top_Bar.rar

Link to comment
Share on other sites

Ψάξε στο παρών θέμα να βρεις " Colored top bar " και θα σου αρέσει η αλλαγή της!

Το icontact δεν είναι τόσο εύχρηστο στην περίπτωση που βγάλεις το TF3D.

Το έχω δοκιμάσει, όπως και πολλά άλλα!

 

εψαξα αλλα δεν βρησκω ακρη.εγω θελω να αλλαξω μονο το σημα των windows,γινεται;

My History:

Ericsson 337-Ericsson 768-Nokia 5110-Ericsson 788-Nokia 8210-Nokia 8510-Nokia 6510-Sharp Gx20-Sharp SH703-Nokia 6288-Samsung i560-HTC Diamond-Nokia E51-HTC Hero-HTC Legend-Sony Xperia S-Sony Xperia Z1-HTC 10-Samsung Note 9-Samsung Galaxy S23 UTRA

Link to comment
Share on other sites

εψαξα αλλα δεν βρησκω ακρη.εγω θελω να αλλαξω μονο το σημα των windows,γινεται;

 

τσεκαρε εδω και θα τα καταφερεις

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=2791165#post2791165

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
εψαξα αλλα δεν βρησκω ακρη.εγω θελω να αλλαξω μονο το σημα των windows,γινεται;

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=426264

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

 

επειδη ειμαι αρχαριος και δεν μπορω να καταλαβω θα σου ηταν ευκολο να μου δωσεις πολυ αναλυτικες οδηγιες

 

εχω την Rom 2.03 και θελω να βαλω το office.png

My History:

Ericsson 337-Ericsson 768-Nokia 5110-Ericsson 788-Nokia 8210-Nokia 8510-Nokia 6510-Sharp Gx20-Sharp SH703-Nokia 6288-Samsung i560-HTC Diamond-Nokia E51-HTC Hero-HTC Legend-Sony Xperia S-Sony Xperia Z1-HTC 10-Samsung Note 9-Samsung Galaxy S23 UTRA

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Δεν είναι τόσο δύσκολο...

 

Κάνε πρώτα install το Start_Menu_Certificates.cab στην κύρια μνήμη της συσκευής σου και μετά αντικαθιστάς το shell.192.dll.0409.mui που βρίσκεται στον φάκελο /Windows της συσκευής σου με τη βοήθεια ενός καλού explorer (πχ. Resco Explorer ή Total Commander). Αυτό το mui αρχείο αντιστοιχεί στο εικονίδιο που θέλεις και κάποιος θα έχει φτιάξει στο XDA στα link που σου έδωσα εγώ και ο φίλος πιο πάνω. Ψάξε λίγο εκεί και θα βρεις πολλές ενδιαφέρουσες επιλογές.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Μήπως δεν είναι η μπαταρία που δημιουργεί αυτό το πρόβλημα; Είσαι σίγουρος ότι δεν είναι κάποια ενεργοβόρα εφαρμογή;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Μήπως δεν είναι η μπαταρία που δημιουργεί αυτό το πρόβλημα; Είσαι σίγουρος ότι δεν είναι κάποια ενεργοβόρα εφαρμογή;

 

Και πώς μπορώ να το διαπιστώσω αυτό;

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Το πιο σωστό είναι να κάνεις hard reset για να παρακολουθήσεις την απόδοσή της χωρίς φορτωμένα προγράμματα αλλά επειδή το θεωρώ δύσκολο... σύγκρινε τη με την official όπως είναι τώρα η συσκευή σου.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...