Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch Diamond (P3700)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

TF3D ... Ειναι πολυ βολικο (και ομορφο) και ειναι και ενας απο τους λογους που καποιοι διαλεξαμε το Diamond απο καποια αλλη συσκευη.

Αυτό το λαθος εκαναν πολλοί και το μετάνιωσαν.

s100-Artemis-Cruise-Diamond

HTC-Touch-Diamond.jpg.bc5fa35baa0b6f97517a6b8f6b247b68.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

οι χαρτες απο google maps εχετε βρει που αποθηκευονται?

 

Πουθενά, καλό θα ηταν όμως.

s100-Artemis-Cruise-Diamond

HTC-Touch-Diamond.jpg.bc5fa35baa0b6f97517a6b8f6b247b68.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
καλησπερα παιδια. ειμαι σιγουρος οτι εχει ξανααπαντηθει παμπολεες φορες, αλλα μπορει να μου πει καποιος πως λεγεται το προγραμμα που στελνεις 160 χαρακτηρες ελληνικα σμσ με το δαχτυλο οπως σε νοκια ?? εχω καιρο να παρω windows mobile k prepei na αρχισω να ξαναμπαινω στο κλιμα...

 

http://www.navimania.gr/showthread.php?t=9234

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Αυτό το λαθος εκαναν πολλοί και το μετάνιωσαν.

 

Μπα... εγώ πιστεύω ότι εάν δεν ήταν και το TF3D θα το είχαν μετανιώσει πολλοί περισσότεροι. :rolleyes:

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Μπα... εγώ πιστεύω ότι εάν δεν ήταν και το TF3D θα το είχαν μετανιώσει πολλοί περισσότεροι. :rolleyes:

 

Σωστό κι αυτό, το σίγουρο είναι οτι οι διαστάσεις και το TF3D ηταν που εκανε θραύση το διαμαντι.

s100-Artemis-Cruise-Diamond

HTC-Touch-Diamond.jpg.bc5fa35baa0b6f97517a6b8f6b247b68.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Σωστό κι αυτό, το σίγουρο είναι οτι οι διαστάσεις και το TF3D ηταν που εκανε θραύση το διαμαντι.

 

Ο παράγοντας του μεγέθους είναι όντως καθοριστικός μιας και ούτε το Pro, ούτε το HD θα μπορέσουν να το φτάσουν σε πωλήσεις.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το λαθος εκαναν πολλοί και το μετάνιωσαν.

 

Μπα... εγώ πιστεύω ότι εάν δεν ήταν και το TF3D θα το είχαν μετανιώσει πολλοί περισσότεροι. :rolleyes:

 

Σωστό κι αυτό, το σίγουρο είναι οτι οι διαστάσεις και το TF3D ηταν που εκανε θραύση το διαμαντι.

 

Ο παράγοντας του μεγέθους είναι όντως καθοριστικός μιας και ούτε το Pro, ούτε το HD θα μπορέσουν να το φτάσουν σε πωλήσεις.

 

Είναι ο συνδυασμός μεγέθους, προδιαγραφών και TF3d.

 

Στα δικα μου ματια δεν εχει καποιο ελατωμα μιας και τα 4gb εσωτερικης μνημης μου ειναι παραπανω απο αρκετα, η μπαταρια μου κραταει 2 μερες με αρκετη χρηση, δεν με ενδιαφερει η καμερα του αν και τα 3.2mp ειναι μια χαρα.

 

Εκει που θελω να ειναι απλως ενα τηλεφωνο ειναι απλως ενα τηλεφωνο και οταν θελω κατι παραπανε ειναι ενα πολυ δυνατο ppc.

 

Δεν μπορω να καταλαβω γιατι γκρινιαζουν καποιοι.

play4free.gr | Το blog της δωρεάν διασκέδασης :)
Link to comment
Share on other sites

Είναι ο συνδυασμός μεγέθους, προδιαγραφών και TF3d.

 

Στα δικα μου ματια δεν εχει καποιο ελατωμα μιας και τα 4gb εσωτερικης μνημης μου ειναι παραπανω απο αρκετα, η μπαταρια μου κραταει 2 μερες με αρκετη χρηση, δεν με ενδιαφερει η καμερα του αν και τα 3.2mp ειναι μια χαρα.

 

Εκει που θελω να ειναι απλως ενα τηλεφωνο ειναι απλως ενα τηλεφωνο και οταν θελω κατι παραπανε ειναι ενα πολυ δυνατο ppc.

 

Δεν μπορω να καταλαβω γιατι γκρινιαζουν καποιοι.

 

Αυτοί που γκρινιάζουν ποιο πολυ ειναι αυτοί που δεν ξέρουν τι αγόρασαν.

Η καθε η συσκευή έχει αρνητικά και θετικά για τον καθένα διαφορετικά, λογικό είναι να υπαρχει και γκρινια σε έμπειρους χρηστες, δεν ειναι κακό.

s100-Artemis-Cruise-Diamond

HTC-Touch-Diamond.jpg.bc5fa35baa0b6f97517a6b8f6b247b68.jpg

Link to comment
Share on other sites

Kαλημέρα

παρατηρησα οτι η ενδειξη μπαταριας στην επανω μπαρα εχει χαθεί. Υπαρχει τροπος να επανελθει η ενδειξη της μπαταριας, ισως μεσα στο ψαξιμο των πρωτων ημερων κατι πατηθηκε

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Είναι ο συνδυασμός μεγέθους, προδιαγραφών και TF3d.

 

Στα δικα μου ματια δεν εχει καποιο ελατωμα μιας και τα 4gb εσωτερικης μνημης μου ειναι παραπανω απο αρκετα, η μπαταρια μου κραταει 2 μερες με αρκετη χρηση, δεν με ενδιαφερει η καμερα του αν και τα 3.2mp ειναι μια χαρα.

 

Εκει που θελω να ειναι απλως ενα τηλεφωνο ειναι απλως ενα τηλεφωνο και οταν θελω κατι παραπανε ειναι ενα πολυ δυνατο ppc.

 

Δεν μπορω να καταλαβω γιατι γκρινιαζουν καποιοι.

 

 

 

Θα συμφωνησω, και εγω ηθελα εδω και πολυ καιρο να παρω ενα WM και να φυγω απο τα symbian αλλα δεν εβρισκα κατι που θα μου εκανε "κλικ", ειδικα μετα την αγορα του W890I που αντικατεστησε το Ν95 ολα μου φαινονταν "τεραστια" ... και μια μερα βλεπω το διαμαντακι, λιγα καρατια ... ε, μικρο βαρος ηθελα να πω, πολλες δυνατοτητες, και γενικα πληρες τηλεφωνο και πληρες PPC.

Το μονο κακο για μενα ειναι που δεν παιρνει καρτα μνημης και εχει την ενσωματομενη 4 γιγα (οχι οτι ειναι μικρη αλλα ειναι δεσμευση) κατα τα αλλα ειναι αψογο.

Αν ξερεις τι θελεις ειναι μια αριστη επιλογη , αν δεν ξερεις τι θελεις οτι και να παρεις θα γκρινιαζεις.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
akribws ayta poy mou proteines ekana...

alla tzifos!!

 

opote kai na kaoitaxw panta trexei sto paraskhnio....

 

Το έχω ψάξει πολύ στο παρελθόν αυτό το θέμα και με τη λύση αυτή έχει λύσει το πρόβλημα αυτό πολύς κόσμος! Τι να πω... κάτι θα σκεφτώ! :O

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Το έχω ψάξει πολύ στο παρελθόν αυτό το θέμα και με τη λύση αυτή έχει λύσει το πρόβλημα αυτό πολύς κόσμος! Τι να πω... κάτι θα σκεφτώ! :O

 

Kατι δεν κανει σωστα. Καπου σε αυτο το θεμα νομιζω ειχα κανει μια μικρη μεταφραση, ας το δει και απο εκει γιατι μια κοπελα απο εδω το ελυσε το προβλημα.

play4free.gr | Το blog της δωρεάν διασκέδασης :)
Link to comment
Share on other sites

Γράφω για να ειμαστε πανω απο το ομνια.

:) :)

οπου και να ειμαστε δεν πειραζει ... ετσι και αλλιως το ΟΜΝΙΑ δεν ειναι και το καλυτερο, απλα πιο καινουργιο, ασε που αν το βαλεις διπλα στο διαμαντι ειναι τεραστιο.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Kατι δεν κανει σωστα. Καπου σε αυτο το θεμα νομιζω ειχα κανει μια μικρη μεταφραση, ας το δει και απο εκει γιατι μια κοπελα απο εδω το ελυσε το προβλημα.

 

Κατεύθυνε στον φίλο που αντιμετωπίζει το πρόβλημα στο σχετικό link και καλό είναι να μας ενημερώσει για τα αποτελέσματα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Γράφω για να ειμαστε πανω απο το ομνια.

:) :)

 

 

Θα το 'παιρνα κι εγώ το omnia (λεφτά έχουμε!) αλλά με ξενέρωσε που δεν έχει θύρα usb.

To μεγαλύτερο μείον της συσκευής.

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Μετά από πολύ καιρό και μετά από αλλαγή θέματος λόγο αγοράς του diamond είπα και εγώ να ποστάρω αφού το διαμάντι μου έχει ενα πολύ σοβαρό bug.

Εχω την ROM 1.93 γαλλική και radio 1.00.25.05.

Λοιπόν μετά από καποιο διάστημα η μερικές αναπάντητες η συσκευή δεν παίζει πια το ringtone παρα μόνο αναβοσβήνουν τα κουμπιά και παίζει η δόνηση (αν έχει επιλεχτεί). Βασικά από εκείνο το σημείο και έπειτα κανένας ήχος δεν δουλέυει ούτε sms αλλά ούτε και όταν το κλείνο το κινητό κάνει τον ήχο της HTC.

Εχω ψάξει στο xda και γενικότερα στο net και το πρόβλημα έχει ήδη αναφερθεί σε κάποιες συσκευές αλλά καμία λύση απο ότι ξέρω. Να σημειώσω ότι το bug είναι reproductable δηλαδή μπορώ να το κάνω να γίνει όποια στιγμή θέλω απλά κάνοντας στην σειρά πολλές αναπάντητες.

Το έχει παρατηρήσει κανείς άλλος; έχετε δεί τίποτα σε κανα forum που μπορεί να με βοηθήσει; Aλλιώς ας μου πεί κάποιος που έχει δοκιμάσει πολλές ROM ποιές είναι οι καλύτερες για να βάλω άλλη cooked. Ευχαριστώ!

 

PS: Έχω κάνει hard reset και έχω μάλιστα ξαναπεράσει την ROM από την αρχή χωρίς να λυθεί το θέμα.

Επίσης μου φαίνεται απίθανο το πρόβλημα να είναι hardware διότι 1) αν ήταν τέτοιο δεν θα δουλευε καθόλου και 2) δεν θα λυνόταν μονίμως με soft reset για να ξαναρχίσει λίγο αργότερα

PS2: Link σε ένα από τα θέματα στους XDA: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=420606&highlight=ring+issue

Τώρα μάλιστα! τα κινητά μοιάζουν πια με υπολογιστές...
Link to comment
Share on other sites

Κατεύθυνε στον φίλο που αντιμετωπίζει το πρόβλημα στο σχετικό link και καλό είναι να μας ενημερώσει για τα αποτελέσματα.

 

dhmhtrhsel_diabl δες εδω

play4free.gr | Το blog της δωρεάν διασκέδασης :)
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια ειμαι ετοιμος να το παρω αλλα κολλαω λιγο στο θεμα μπαταρια.

ποσο σας βγαζει με μετρια χρηση????

το ομνια ακουω βγαζει διπλασια διοτι κακα τα ψεμματα 900mAh ειναι λιγα..

ευχαριστω :)

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια ειμαι ετοιμος να το παρω αλλα κολλαω λιγο στο θεμα μπαταρια.

ποσο σας βγαζει με μετρια χρηση????

το ομνια ακουω βγαζει διπλασια διοτι κακα τα ψεμματα 900mAh ειναι λιγα..

ευχαριστω :)

 

Εμενα να μετρια χρηση μου βγαζει 2 μερες. Τι εννοεις εσυ ομως με το μετρια χρηση?

 

Οσο και να το εχω ζορισει ποτε δεν χρειαστηκε να το φορτισω 2 φορες μεσα στην ιδια μερα.

play4free.gr | Το blog της δωρεάν διασκέδασης :)
Link to comment
Share on other sites

ε οχι και 2 φορες την ιδια μερα!!!!! :)

παντως μετρια χρηση εννοω τηλεφωνο νορμαλ και κανα μειλ και που και που κανα browsing....

 

:)

Link to comment
Share on other sites

ε οχι και 2 φορες την ιδια μερα!!!!! :)

παντως μετρια χρηση εννοω τηλεφωνο νορμαλ και κανα μειλ και που και που κανα browsing....

 

:)

 

Κοιτα να δεις. Το wiFi θα το γονατισει οπως και ολες τις συσκευες. Με μικρη χρηση wifi δεν ειδα τρομερη διαφορα στην αυτονομια.

 

Παντως αρκετοι δεν ειναι ικανοποιημενοι με την μπαταρια, δεν ξερω τι χρηση κανουν βεβαια. Οπως και να εχει υπαρχει και η πιο μεγαλη μπαταρια σαν αξεσουαρ.

play4free.gr | Το blog της δωρεάν διασκέδασης :)
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω! απλα ηθελα να ασκουσω γνωμη απο πρωτο χερι-απο καποιον που το χει ηδη επειδη ακουω πως το Omnia βγαζει και διπλασια ισως μπαταρια απο το Diamond :)
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...