Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch Diamond (P3700)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

σε βλεπω παλι να καταληγεις στο diamond....

Με τίποτα.Ετσι κι αλλιώς από την αρχή ήταν η τρίτη μου επιλογή.Ας όψεται η καθυστέρηση των iphone 3g,omnia...

...Δεν ξέρω ποιες είναι οι απαιτήσεις σου από μια συσκευή, αλλά το Diamond δεν έχει καμία σχέση με το iphone.

 

Οι απαιτήσεις μου είναι το όσο το δυνατόν πιο απροβλημάτιστο σερφάρισμα...και νομίζω ότι δεν χρειάζεται να πω περισσότερα...

Παναγιώτης
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ειλικρινά δυσκολεύομαι να καταλάβω.

Καλά εγώ είμαι καινούργιος, αλλά υποτίθεται όσοι είναι καιρό στο φόρουμ είναι ψαγμένοι και μπορούν να διακρίνουν τι είναι αυτό που αγοράζουν.

Πριν πάρω απόφαση να το παραγγείλω ψάχτηκα τουλάχιστον 2,5 μήνες.

Έχω ξεκοκκαλήσει όλες τις σελίδες που αφορούσαν τα 2-3 κινητά που με ενδιέφεραν, έχω διαβάσει όλα τα previews, παρακολουθώ βήμα βήμα τα reports του panosha στο navimania που έχει το κινητό από τον Ιούνιο, το είδα ζωντανά και το περιεργάστηκα.

Δεν λέω κάποια στιγμή κλωνίστηκα όταν ο zaharakis το έδωσε και είπα θα πάρω το Kaiser κι ας παλιότερο μοντέλο.

Το ξανασκέφτηκα και αποφάσισα ότι δεν είναι λογικό να πάω πίσω. Άλλωστε κι ο zaharakis είπε ότι ΑΝ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΚΑΪΖΕΡ τότε παίρνεις Diamond.

 

Με τόσα που έχω διαβάσει είναι σαν να το ξέρω. Άρα τι θα με έκανε να το δώσω ακόμα καλά καλά δεν το πήρα?

Μα μια επιπόλαια απόφαση. Μέχρι πριν λίγο έπαιζε μόνο του στην κατηγορία ήταν το πιο "ΙΝ", τεχνολογία αιχμής κλπ, οπότε ολα εντάξι.

Τώρα όμως που μπήκαν κι αλλα, με πάρτυ και φαμφάρες, κάποιοι αισθάνονται άβολα.

 

Δεν τα βάζω προσωπικά με κανένα, δικαίωμα του καθενός είναι, , αυτός πληρώνει.

Απλά καλό είναι όταν λες το πουλάω να αναφέρεις και τους λόγους. Διαφορετικά με υπονοούμενα κάνεις ζημιά όχι τόσο στους υποψήφιους αγοραστές ενός κανούργιου Diamond, αλλά στους πιθανούς αγοραστές μιας μεταχειρισμένης συσκευής.

Μοναδική αιτία για τόσο σύντομη αλλαγή που θα την κατανοούσα, θα ήταν η αγορά ενός Pro γιατί είναι πιο πλήρες και ίσως η έλειψη πληκτρολόγιου τους δυσκολεύει την ζωή.

 

Τέλος πάντων, το ότι κάποιοι το μετάνιωσαν δεν σημαίνει ότι το diamond είναι προβλημαικό. Για άλλη συσκευή βγήκανε φιρμάνια πριν λίγες μέρες.

 

Το κακό είναι ότι δεν πρόλαβα αυτή την μεταστροφή για να το πάρω μεταχειρισμένο σε τιμή ευκαιρείας. Βρε τι μου κανε η Vodafone με την αργοπορεία της:X

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Μετα απο ενα μηνα σχεδον χρησης του διαμαντιου περα απο τα αρκετα πλεονεκτηματα που εχει η συσκευη εχει και σημαντικοτατα μειονεκτηματα οπως:

 

 

1.Η μπαταρια του ειναι ΚΑΚΗ.Δεν μπορω να πω οτι διαπιστωνω να στρωνει με τον καιρο.....με μετρια χρηση το πολυ μια μερα κραταει.....δεν συζηταω με ανοιχτο ραδιακι-gps κτλ εκει πραγματικα ειναι απογοητευτικη.....

 

2. Η φωτογραφικη του ειναι τρια-τεσσερα χρονια πισω.....θολες και με ατονα χρωματα....Αν πρεπει να αφαιρεις το πλαστικο καθε φορα για να δεις μια αξιοπρεπη φωτο τοτε......

 

3.Ο ηχος του ειναι πολυ μετριος....εννοω οταν ακους ραδιακι-μουσικη οχι στις κλησεις...

 

Ελπιζω αυτα ειδικα το 1 και 2 να μπορεσουν να διορθωθουν καποια στιγμη για να μιλαμε για μια σχεδον πληρης συσκευη.....:)

Link to comment
Share on other sites

Ειλικρινά δυσκολεύομαι να καταλάβω.

Καλά εγώ είμαι καινούργιος, αλλά υποτίθεται όσοι είναι καιρό στο φόρουμ είναι ψαγμένοι και μπορούν να διακρίνουν τι είναι αυτό που αγοράζουν.

Πριν πάρω απόφαση να το παραγγείλω ψάχτηκα τουλάχιστον 2,5 μήνες.

Έχω ξεκοκκαλήσει όλες τις σελίδες που αφορούσαν τα 2-3 κινητά που με ενδιέφεραν, έχω διαβάσει όλα τα previews, παρακολουθώ βήμα βήμα τα reports του panosha στο navimania που έχει το κινητό από τον Ιούνιο, το είδα ζωντανά και το περιεργάστηκα...

...Με τόσα που έχω διαβάσει είναι σαν να το ξέρω. Άρα τι θα με έκανε να το δώσω ακόμα καλά καλά δεν το πήρα?[

 

Οσο κι αν το έχεις ψάξει,όσα κι αν έχεις διαβάσει,ότι και αν έχεις ρωτήσει,να ξέρεις ένα πράγμα.Το αν σου κάνει πραγματικά ένα κινητό ή όχι το διαπιστώνεις (δυστυχώς) μόνο κατά την διάρκεια της χρήσης του (κανονικής χρήσης και όχι δοκιμαστικής σε κάποιο κατάστημα).

Θα μπορούσα να σου δώσω εκατό παραδείγματα για κάποια ελαττωματάκια του diamond που δεν αναφέρονται εδώ μέσα,είτε γιατί οι χρήστες του έχουν συμβιβαστεί με αυτά, είτε γιατί είναι υποκειμενικά (για άλλον είναι εκνευριστικά,άλλον τον αφήνουν τελείως αδιάφορο)

 

Απλά καλό είναι όταν λες το πουλάω να αναφέρεις και τους λόγους. Διαφορετικά με υπονοούμενα κάνεις ζημιά όχι τόσο στους υποψήφιους αγοραστές ενός κανούργιου Diamond, αλλά στους πιθανούς αγοραστές μιας μεταχειρισμένης συσκευής.

Αν αναφέρω τους λόγους (εγώ ή κάποιος άλλος) που το πουλάω τότε είναι που θα κάνω ζημιά,γιατί κάποιος θα μου απαντήσει,μετά θα ξαναπαντήσω εγώ,θα μπει κάποιος άλλος στην διαμάχη και τότε θα γίνει το thread vs σε χρόνο dt...

Παναγιώτης
Link to comment
Share on other sites

Γνώμη μου είναι ότι το TF3D είναι πολύ καλό για να προτείνω αντικαταστάτη.

 

Αυτά που λες έχει βρεθεί τρόπος να αλλάξουν, για το tweaking που θες να κάνεις ρίξε μια ματιά εδώ αλλά και εδώ.

 

Thanks, very usefull links! Πως κανουμε edit τη Registry στα WM ομως? παω για ψαξιμο στο navimania :)

_____________________________________________

Be the change you want to see in the world.

Mahatma Gandhi

Link to comment
Share on other sites

Οσο κι αν το έχεις ψάξει,όσα κι αν έχεις διαβάσει,ότι και αν έχεις ρωτήσει,να ξέρεις ένα πράγμα.Το αν σου κάνει πραγματικά ένα κινητό ή όχι το διαπιστώνεις (δυστυχώς) μόνο κατά την διάρκεια της χρήσης του (κανονικής χρήσης και όχι δοκιμαστικής σε κάποιο κατάστημα).

.

 

Εν μέρι δεν έχεις άδικο σ' αυτό.

Απλά εγώ δεν αγοράζω ποτέ μια συσκευή πριν περάσει ένα λογικό διάστημα κυκλοφορίας και να την δω σε κάποια αξιόπιστα χέρια ή σε ανθρώπους με ίδιες προτιμήσεις.

Έπειτα λίγο πολύ στο φόρουμ κάποιον θα έχεις εντοπίσει με τα ίδια γούστα, ρωτάς και μαθαίνεις. Αν δεν θέλει να τα πει ανοιχτά θα το κάνει μέσω πμ.

 

Η καλύτερη συνταγή είναι αυτό που είπα πριν, αγορά χωρίς βιασύνες και top συσκευή. Όσες φορές το έκανα βγήκα κερδισμένος ακόμα και στην μεταπώληση.

Μια φορά την πάτησα και μάλιστα πρόσφατα, που βιάστηκα να αγοράσω το Samsung D880 με τις 2 sim, γιατί χρειαζόμουν 2 sim. Καλό γι' αυτή την δουλειά αλλά δεν το μπορούσα. Δεν το πούλησα, το έδωσα στην γυναίκα μου και της το παίρνω όταν ταξιδεύω.

Τώρα βέβαια με το Diamond δεν θα μπορώ να το αποχωριστώ, θα τα κολλησω πλάτη με πλάτη με το Ε51 και θα έχω πάλι 2 sim:D

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Μετα απο ενα μηνα σχεδον χρησης του διαμαντιου περα απο τα αρκετα πλεονεκτηματα που εχει η συσκευη εχει και σημαντικοτατα μειονεκτηματα οπως:

 

 

1.Η μπαταρια του ειναι ΚΑΚΗ.Δεν μπορω να πω οτι διαπιστωνω να στρωνει με τον καιρο.....με μετρια χρηση το πολυ μια μερα κραταει.....δεν συζηταω με ανοιχτο ραδιακι-gps κτλ εκει πραγματικα ειναι απογοητευτικη.....

 

2. Η φωτογραφικη του ειναι τρια-τεσσερα χρονια πισω.....θολες και με ατονα χρωματα....Αν πρεπει να αφαιρεις το πλαστικο καθε φορα για να δεις μια αξιοπρεπη φωτο τοτε......

 

3.Ο ηχος του ειναι πολυ μετριος....εννοω οταν ακους ραδιακι-μουσικη οχι στις κλησεις...

 

Ελπιζω αυτα ειδικα το 1 και 2 να μπορεσουν να διορθωθουν καποια στιγμη για να μιλαμε για μια σχεδον πληρης συσκευη.....:)

 

1) Φιλε μου παρε ενα νοκια ή samsung και βαλε ραδιο και gps να δουμε ποσο θα κρατησει, η μπαταρια για wm ειναι μια χαρα μην λεμε οτι θελουμε.

2) Η φωτογραφικη σε κανονικο φωτισμο γα....ει, παλι λες οτι να ναι.

3) Για τον ηχο συμφωνω οτι ειναι χαμηλος. Η htc σε καμια συσκευη δεν τα πηγε καλα με το ηχειο.

Μην γραφουμε οτι θελουμε, τρομαζουμε τα παιδια που ψαχνοντε χωρις λογο.

s100-Artemis-Cruise-Diamond

HTC-Touch-Diamond.jpg.bc5fa35baa0b6f97517a6b8f6b247b68.jpg

Link to comment
Share on other sites

1) Φιλε μου παρε ενα νοκια ή samsung και βαλε ραδιο και gps να δουμε ποσο θα κρατησει, η μπαταρια για wm ειναι μια χαρα μην λεμε οτι θελουμε.

2) Η φωτογραφικη σε κανονικο φωτισμο γα....ει, παλι λες οτι να ναι.

3) Για τον ηχο συμφωνω οτι ειναι χαμηλος. Η htc σε καμια συσκευη δεν τα πηγε καλα με το ηχειο.

Μην γραφουμε οτι θελουμε, τρομαζουμε τα παιδια που ψαχνοντε χωρις λογο.

Σε πληροφορω οτι το προηγουμενο κινητο μου ηταν το U600 και η μπαταρια του ηταν σαφως ανωτερη απο του diamond...τωρα αν ειναι καλυτερη απο αλλα wm θα σε γελασω μιας και ειναι η πρωτη συσκευη τετοιου ειδους που αποκτω.....

Η φωτογραφικη του ειναι μετρια αν την συγκρινεις με ενα οποιοδηποτε κινητο τελευταιας τεχνολογιας.....

Δεν ειναι κακο να λεμε και τα αρνητικα....Τα θετικα που εχει σαν συσκευη ειναι απειρως περισσοτερα και αξιζει στο επακρο η αγορα του...και επειδη ειπε καποιος για iphone πριν θεωρω οτι ειναι ελλειπεστατο σε σχεση με το diamond....τι να το κανω το desing οταν δεν εχει πολλα απο τα βασικα οπως gps-mms-radio-ελληνικα κτλ....

αυτα:)

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Σε πληροφορω οτι το προηγουμενο κινητο μου ηταν το U600 και η μπαταρια του ηταν σαφως ανωτερη απο του diamond...τωρα αν ειναι καλυτερη απο αλλα wm θα σε γελασω μιας και ειναι η πρωτη συσκευη τετοιου ειδους που αποκτω.....

Η φωτογραφικη του ειναι μετρια αν την συγκρινεις με ενα οποιοδηποτε κινητο τελευταιας τεχνολογιας.....

 

Afto einai to lathos pou kanoun pleon olo kai perissoteroi... sygkrinoun ta PPC phones me ta apla kinita.

 

Thanks, very usefull links! Πως κανουμε edit τη Registry στα WM ομως? παω για ψαξιμο στο navimania :)

 

Gia mena to kalytero einai to Resco Registry pou einai enswmatwmeno ston Resco Explorer.

 

Οι απαιτήσεις μου είναι το όσο το δυνατόν πιο απροβλημάτιστο σερφάρισμα...και νομίζω ότι δεν χρειάζεται να πω περισσότερα...

 

Tote symfwnw gia to iphone.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ο Opera 9.5 είναι καλύτερος από το Safari κατά την άποψη μου (btw θυμίζω ότι είχα iPhone πάνω από ένα μήνα). Από την άλλη η 3.κάτι είναι καλύτερη από την 2.8 αν θες browsing. Όμως αν είναι έτσι, πάρε το Advantage με την τεράστια οθόνη και βάλε του Opera.

 

...

 

...Αυτή η συνεχής σύγκριση WM με κινητά και smartphones (που ουσιαστικά ΑΥΤΑ πρώτα έκλεψαν ιδέες από τα WM και ΜΕΤΑ τα WM έγιναν και "κινητά"), το λιγότερο που κάνει, με αηδιάζει.

 

Δεν μπορώ να μην το πω: Σε όποιον δεν αρέσει και δεν μπορεί, πάρτε το αγαπημένο σας νόκια και αφήστε εμάς στην τρέλα μας, αν δεν θέλετε εσείς τα δικά μας, το σίγουρο είναι ότι δεν θέλουμε και εμείς τα δικά σας (ή "εσάς" κατ' επέκταση, όχι σαν ανθρώπους βέβαια, ως "συνάδελφους χρήστες WM").

 

Αν ακούγεται ελιτιστικό και κομπλεξικό, είναι επειδή ακριβώς έτσι είναι: Ελιτίστικο και κομπλεξικό. Because we can.

 

Το είπα και ξελάφρωσα, σκέφτομαι να το βάλω και στο sig αλλά υποψιάζομαι θα είναι μεγάλο (και θα μου μεγαλώσει και τις αντιπάθειες).

---

NLS

ilogic.gr

Link to comment
Share on other sites

Το είπα και ξελάφρωσα, σκέφτομαι να το βάλω και στο sig αλλά υποψιάζομαι θα είναι μεγάλο (και θα μου μεγαλώσει και τις αντιπάθειες).

 

Αυτό νομίζω οτι ήδη το κατάφερες πολύ καλά :lol:

Το θέμα είναι πάρα πολύ απλό.

Αν θέλετε απλά μια συσκευή τηλεφώνου υπάρχουν 10δες επιλογές και η λύση WM ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΕΣΑΣ.

Αν θέλετε ενα μουσικό κινητό, υπάρχουν 10δες επιλογές και η λύση WM ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΕΣΑΣ.

Αν θέλετε ένα φωτογραφικό κινητο υπάρχουν 10δες επιλογές και η λύση WM ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΕΣΑΣ.

Αν θέλετε στυλάτο κινητο υπάρχουν 10δες επιλογές και η λύση WM ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΕΣΑΣ.

 

Αν θέλετε να τα έχετε όλα αυτά μαζί και μερικά παραπάνω, τότε κάνεται κάποιες υποχωρήσεις (πχ διάρκεια μπαταριας) και πηγαίνεται σε WM. To μεγαλύτερο "μειον" τους ήταν η δυσχρηστεία και το design και το diamond έκανε τεράστια βήματα βελτίωσης σε αυτούς τους τομείς. Τα WM δεν είναι για χρήστες που θέλουν να ανοίξουν το κινητο και να τα έχουν όλα έτοιμα. Αλλά με ψάξιμο μπορούν να φέρουν την συσκευή στο 99% αυτού που θέλουν.

 

Αλήθεια, ποιο απο τα κινητά που αναφέρεται κατα περιόδους μπορεί να με ενημερώνει για:

τις γιορτες, τους λογαριασμους μου (τραπεζων κτλ), τον καιρο, τα μαιλ μου και 100δες άλλα πράγματα (αναλογα με το τι θέλω) σε μία σελίδα?

Φυσικά και εγώ θα ήθελα πχ να διαρκέι η μπαταρία του όπως του θρυλικού μου 6310ι αλλά αυτά απλά δεν γίνονται !!!

Link to comment
Share on other sites

Αυτή η σφραγίδα εξωτερικά του κουτιού που σηματοδοτεί ότι η συσκευή έχει περάσει από ACE Hellas.

 

nai to exei kai malista gia na to anoikso evala maxairi

Φιλικά Σπύρος

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5663692#post5663692 <--πωλείται

Link to comment
Share on other sites

paidia vlepo oti epeidi kapoioi 8eloume na dosoume to diamond pisteyoun oti to thlefono den einai kalo.

arxisame na kanoume sygkrisi mexri kai me nokia,an einai dynaton na sugkrinoume mia windows mobile syskeyh me ta nokia kai eidika to diamond,to kinito taxei ola,alla kapoioi exoume to mikrovio na allazoume synexeia syskeyes,an mporousa na eixa to diamond mazi kai to omnia mazi kai kati allo tote 8a ta eixa kai isos na anoiga kai magazi sto telos me kinita,epanalambano oti to diamond taxei ola kai einai mia aproblhmatisth suskeyh.

Link to comment
Share on other sites

Δε τίθεται θέμα σύγκρισης ενός Nokia με το Diamond . Είναι ανόμοια πράγματα. Όμως αν κάποιος θέλει μόνο κινητό μεσαίων δυνατοτήτων τότε απλά παίρνει το Nokia 6300 και έχει την απόλυτη ευχρηστία. Όσοι θέλουμε κάτι παραπάνω παίρνουμε το Diamond ή κάποιο άλλο WM και απλά αναρωτιόμαστε γιατί τους είναι τόσο δύσκολο να αντιγράψουν τα phone functions της Nokia….

_____________________________________________

Be the change you want to see in the world.

Mahatma Gandhi

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
βλεπω οτι το βασικο παραπονο ειναι η μπαταρια,σιγουρα καλο θα ηταν να ειχε μεγαλυτερη διαρκεια,εγω στο λιγο που το ειχα με εβγαζε με πολυ χρηση απο το πρωι μεχρι το βραδυ,ολοι καποια στιγμη θα βρεθουμε το βραδυ σπιτι μας οποτε το βαζουμε στον φορτιστη,παιδια χαρειτε την συσκευη που εχετε εχει πολλα πολλα συν;)
Link to comment
Share on other sites

Οι απαιτήσεις μου είναι το όσο το δυνατόν πιο απροβλημάτιστο σερφάρισμα...και νομίζω ότι δεν χρειάζεται να πω περισσότερα...

 

Δε ξέρω αν υπάρχει κάτι άλλο...αλλά το Review του Gsm Arena, δες τι λέει για το Iphone και το.."σερφάρισμα".

 

 

Safari browser doesn't support Flash and Java, doesn't have a download manager

 

Ούτε flash, ούτε Java;; Δε μπορώ να το καταλάβω αυτό...

Link to comment
Share on other sites

ενα προγραμμα που λεγετε protekt τι ειναι??το ανοιγω και εχει κατι κουμπια sos και λοιπα και λεει οτι ειναι της ace...Τι ρολο βαραει αραγε αυτο το προγραμμα??:blink:
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν,επειδή θέλω να ξεδιαλύνω λίγο την όλη ιστορία με τη συγκεκριμένη συσκευή,θα αναφέρω τα εξής:

 

Η συσκευή σαν συσκευή ειναι οτι πιο καινοτόμο υπάρχει μέχρι στιγμής σε αυτό το τομέα.Έχει εκπληκτικά χρώματα και λειτουργίες,εξαιρετικό design,και πολύ καλή σχέση μεταξυ τιμής και προιόντος.Τώρα θα αναρωτηθείτε γιατί ενώ λέω ολα αυτά τα καλά αναφέρω στο τίτλο πρώην,σωστά?Απλά,εμένα δε με βόλεψε σαν κινητό οτι ακριβώς σημαίνει αυτή η έκφραση.Τι εννοώ?Δε μπορούσα με τίποτα να στείλω μηνύματα,να κάνω κλήσεις και γενικά να συνηθίσω σε αυτή τη νοοτροπία.Η HTC βεβαίως και δεν έχει κανένα μερίδιο ευθύνης πάνω σε αυτό το κομμάτι,για να μη πω οτι ο μόνος που έχει είμαι εγώ..Και μη ξεχνάτε οτι ο πρώτος ρόλος αυτού του είδους κινητών,αναφέρεται στην ορολογία PPC και μετά κινητό τηλέφωνο,ενω εγώ ήθελα πρώτα ενα κινητό τηλέφωνο και μετά ενα PPC,όπως και απέκτησα μετά την πώληση του.Απο'δω και πέρα,τα συμπεράσματα δικά σας.Ελπίζω να βοήθησα τους υποψήφιους αγοραστές και τους εν δυνάμει χρήστες της συγκεκριμένης συσκευής οι οποίοι πολύ πιθανών να διακατέχονται απο εσωτερικές απορίες του στύλ:

"Μα έδωσα τόσα χρήματα και να το πουλήσω?"

Ναι,να το πουλήσεις,αν δε σου κάνει να το πουλήσεις και να μη το σκέφτεσαι καν,γιατι όσο το σκέφτεσαι τόσο θα αρνητικοποιείσαι και θα το βγάζεις παραέξω.

 

Φιλικούς χαιρετισμούς σε όλους!

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
ενα προγραμμα που λεγετε protekt τι ειναι??το ανοιγω και εχει κατι κουμπια sos και λοιπα και λεει οτι ειναι της ace...Τι ρολο βαραει αραγε αυτο το προγραμμα??:blink:

 

Mia xazomara tis ACE. Den yparxei logos na asxolitheis mazi tou.

 

Και μη ξεχνάτε οτι ο πρώτος ρόλος αυτού του είδους κινητών,αναφέρεται στην ορολογία PPC και μετά κινητό τηλέφωνο

 

Exei maliasei i glwssa mas na to leme afto.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

ενα προγραμμα που λεγετε protekt τι ειναι??το ανοιγω και εχει κατι κουμπια sos και λοιπα και λεει οτι ειναι της ace...Τι ρολο βαραει αραγε αυτο το προγραμμα??:blink:

 

για το τι ακριβώς είναι ρίξε μια ματιά εδώ

http://www.htc.com.gr/forum/showthread.php?p=66131

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν,επειδή θέλω να ξεδιαλύνω λίγο την όλη ιστορία με τη συγκεκριμένη συσκευή,θα αναφέρω τα εξής:

 

Η συσκευή σαν συσκευή ειναι οτι πιο καινοτόμο υπάρχει μέχρι στιγμής σε αυτό το τομέα.Έχει εκπληκτικά χρώματα και λειτουργίες,εξαιρετικό design,και πολύ καλή σχέση μεταξυ τιμής και προιόντος.Τώρα θα αναρωτηθείτε γιατί ενώ λέω ολα αυτά τα καλά αναφέρω στο τίτλο πρώην,σωστά?Απλά,εμένα δε με βόλεψε σαν κινητό οτι ακριβώς σημαίνει αυτή η έκφραση.Τι εννοώ?Δε μπορούσα με τίποτα να στείλω μηνύματα,να κάνω κλήσεις και γενικά να συνηθίσω σε αυτή τη νοοτροπία.Η HTC βεβαίως και δεν έχει κανένα μερίδιο ευθύνης πάνω σε αυτό το κομμάτι,για να μη πω οτι ο μόνος που έχει είμαι εγώ..Και μη ξεχνάτε οτι ο πρώτος ρόλος αυτού του είδους κινητών,αναφέρεται στην ορολογία PPC και μετά κινητό τηλέφωνο,ενω εγώ ήθελα πρώτα ενα κινητό τηλέφωνο και μετά ενα PPC,όπως και απέκτησα μετά την πώληση του.Απο'δω και πέρα,τα συμπεράσματα δικά σας.Ελπίζω να βοήθησα τους υποψήφιους αγοραστές και τους εν δυνάμει χρήστες της συγκεκριμένης συσκευής οι οποίοι πολύ πιθανών να διακατέχονται απο εσωτερικές απορίες του στύλ:

"Μα έδωσα τόσα χρήματα και να το πουλήσω?"

Ναι,να το πουλήσεις,αν δε σου κάνει να το πουλήσεις και να μη το σκέφτεσαι καν,γιατι όσο το σκέφτεσαι τόσο θα αρνητικοποιείσαι και θα το βγάζεις παραέξω.

 

Φιλικούς χαιρετισμούς σε όλους!

 

και τι πηρες σαν αντικατασταση αν επιτρεπετε??

Link to comment
Share on other sites

Απο εμένα βεβαίως και επιτρέπεται,απο τους mods δε ξέρω..Το Sony Ericsson g900 πήρα το οποίο είναι ακριβώς αυτό που έψαχνα εγω προσωπικά.
Link to comment
Share on other sites

Τι προγραμμα πηγανε και βαλανε στο ερμο το διαμαντι...:lol:

Συσκευη εντοπισμου...Θα το δοκιμασω παντως:p

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά όπως ειπώθηκε και από άλλους δεν μπορεί να γίνει σύγκριση μεταξύ ΝΟΚΙΑ @ WM.

Βεβαίως ο χρήστης που θέλει απλά να κάνει τις εργασίες που του προσφέρει η συσκευή του, καθόλου δεν ενδιαφέρεται για τον τρόπο υλοποίησης τους.

Τον νοιάζει να κάνει γρήγορα αυτό που θέλει την ώρα που το θέλει.

Δεκτόν

Όταν όμως αποφασίζεις να αγοράσεις μια συσκευή που ανήκει σε άλλη κατηγορία σημαίνει ότι ξέρεις τι έχεις να περιμένεις.

Αν δεν ξέρεις ρωτάς, διαβάζεις, μαθαίνεις.

Επίσης η επιλογή έχει να κάνει με την μετάβαση σε μια κατηγορία που σου δίνει όλα όσα ήθελες και δεν τα είχες πριν. Δηλαδή την δυνατότητα να κάνεις το κινητό σου όπως ακριβώς εσύ το θέλεις και όχι το tim της ΝΟΚΙΑ, samsung, κ.λ.π.

 

Το αν για να πραγματοποιήσεις μια κλήση ή να αποστείλεις ένα SMS χρειάζεται ένα κλικ παραπάνω, δεν νομίζω ότι είναι λόγος να στερηθείς τα πλεονεκτήματα ένος PPC.

 

Χρειάζεται λίγος χρόνο για προσαρμογή, λίγο διάβασμα που θα σου κάνει καλό γιατί θα μάθεις πολλά καινούργια πράγματα και το βασικότερο: δεν θα χρειάζεσαι να κουβαλάς το laptop σου για απλές εργασίες που το diamond τις κάνει το ίδιο καλά και ίσως πιο γρήγορα.

 

Πάμε στην μπαταρία τώρα, εγινε σύγκριση με κάποιο ΝΟΚΙΑ.

Το Ε51 που χρησιμοποιώ είναι ένα μικρο επαγγελματικό κινητό. Διαθέτει ότι πιο σύχρονο υπάρχει αυτή την στιγμή.

Η μπαταρία του είναι 1050, αν το χρησιμοποιήσεις σαν απλό συμβατικό κινητό με απενεργοποιημένα 3G, WiFi, ΒΤ, ξεχνάς να το φορτίσεις.

Αν όμως θέλεις να εκμεταλευτείς όλες τις δυνατότητες του, δηλαδή συχνές συνδέσεις για λείψη των mail, σερφάρισμα μέσω WiFi, λίγο μουσική κλπ, αν δεν το φορτίσεις το βράδυ την επόμενη μέρα το απόγευμα θα σε αφήσει.

Πολλές φορές βαριόμουν τα απογεύματα να ανοίγω το pc ή καθόμουν στον κήπο και ήθελα να σερφάρω χωρίς να το κλείνω. Το αλαρμ της μπαταρίας άρχιζε πριν πάω για ύπνο και φόρτιση.

Με λίγα λόγια όταν πρόκειται υπολογιστή τσέπης υπάρχει μεγάλη κατανάλωση ενέργειας. Ακόμα και με την ογκοδέστατη 1800αρα.

Όπως έχω ξαναπεί εμένα με ενδιαφέρει να μου βγάζει την μέρα.

Το Ελεύθερο camping το σταμάτησα:D, όλο και κάπου θα βρω μια πρίζα. Αν όχι τότε στο αυτοκίνητο.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...