Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch Diamond (P3700)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γίνομαι πιο λεπτομερής: η υποδοχή usb εχει 3 ορθίες γωνίες και 2 αμβλείες.

Σαν τετράγωνο που του λείπει η πάνω δεξιά γωνία. Ενώ το usb που πήρα είναι το γνωστό mini usb που κυκλοφορεί και ταιριάζει και σε παλαιότερα htc.

Φωτογραφία όταν πάω σπίτι. Μου κάνει εντύπωση πάντως και νομίζω οτι είναι φουρνιά με διαφορετική usb υποδοχή.

 

ΥΣ. Τώρα που το δοκίμασα μπαίνει το usb αλλά δεν ξέρω αν δουλεύει.

 

μια χαρά δουλεύουν όλα τα απλά mini usb. μην ξοδεύεσαι για επώνυμα καλώδια.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Πατα απο την αρχικη οθόνη την ΕΝΑΡΞΗ, επέλεξε ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ, πήγαινε στο TAB ΣΥΣΤΗΜΑ, και ΔΙΑΓΡΑΦΗ ΜΝΗΜΗΣ!

 

Εκει στην ΔΙΑΓΡΑΦΗ ΜΝΗΜΗΣ θα επιλεξεις ΔΙΑΜΟΡΦΩΣΗ ΜΝΗΜΗΣ 4GB MONO. Λογικά θα ξαναβλέπει το μηχάνημα σου την Internal storage.

 

*** Εννοειτε πως θα χασεις οτι εχεις μεσα στην 4GB...

 

Ελυσα το ποβλημα που δεν εβλεπε την εσ.μνημη με hard reset με κλειστη την συσκευη(μετα απο ενα βιντεακι που ειδα στο youtube) και επανηλθε.Δεν μπορούσα να κάνω διαγραφη μνήμης απο το tab συστημα.Επίσης θα πρέπει να πώ στους καινούργιους κατόχους του κινητου οτι όλα γίνονται μεσω activesync.Οτι θελουμε να περασουμε στο κινητό (photo,mp3,προγραμματα)τα παιρνάμε μέσω του παραπάνω και οχι με copy paste μεσω usb.Αργησα να το πάρω χαμπάρι και νόμιζα οτι η συσκευή εχει κάποιο πρόβλημα,τωρα ολα ειναι οκ και επιτελους αρχισα να χαιρομαι την συσκευη:p

και μια ερωτηση ,στην αρχική οθόνη κατι πάτησα και το ρολοι μου το δειχνει με μικρα γραμματακια(οχι πως ειναι ασχημο),πως επαναφερουμε το κανονικο?

Υ/Γ: ευχαριστώ τους φιλους που βοήθησαν για το πέρασμα του destinator .Τελικα επρεπε να το περασω και αυτο μεσω activesync για να δουλεψει.Τωρα ειναι τα πάντα τέλεια!!

Link to comment
Share on other sites

 

Yparxou Quad Band Radio ekdoseis kai doulevei kanonikotata kai sta 850MHz tis Amerikis. ;)

 

 

Υποθετω οτι διαφορα στο hardware δεν υπαρχει, αρα ειναι θεμα software? αυτη που θα αγορασω εδω δε θα δουλεψει δηλαδη εκτος αν την πειραξω?

_____________________________________________

Be the change you want to see in the world.

Mahatma Gandhi

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Υποθετω οτι διαφορα στο hardware δεν υπαρχει, αρα ειναι θεμα software? αυτη που θα αγορασω εδω δε θα δουλεψει δηλαδη εκτος αν την πειραξω?

 

Nai... an kai stin arxi ypirxan amfibolies, einai thema mono software. Sto hardware den yparxei kamia apolytws allagi. Afti pou tha agoraseis edw foraei to swsto Radio version kai doulevei pantou xwris na peirakseis tipota. (Oi prwtes ekdoseis eixan to problima giati forousan palio radio).

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

και μια ερωτηση ,στην αρχική οθόνη κατι πάτησα και το ρολοι μου το δειχνει με μικρα γραμματακια(οχι πως ειναι ασχημο),πως επαναφερουμε το κανονικο?

Υ/Γ: ευχαριστώ τους φιλους που βοήθησαν για το πέρασμα του destinator .Τελικα επρεπε να το περασω και αυτο μεσω activesync για να δουλεψει.Τωρα ειναι τα πάντα τέλεια!!

 

Κάνε μια με το δάχτυλο προς τα κάτω και θα μεγαλώσει!

http://i18.tinypic.com/5zbc3mu.jpg...Κωστής

iPhone 6 64GB-Mac Mini 2011-iPad Air 2 64GB

"Απο τη Χώρα το Σφακιό να πάει στο Τυμπάκι, με έβαλε να τσι κουβαλώ νερό με ένα σταμνάκι"

Link to comment
Share on other sites

kalispera sas mipos tha mporousate na mou peite pos to kalo vazoume mp3 gia ixo klisis gt exo faei olo mou to proi na to vro kai dn exo vrei tpt a kai kati allo eno sindeo to pc me to diamond mou to diamond vlepei to pc alla to pc tpt kamia voitheia

Φιλικά Σπύρος

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5663692#post5663692 <--πωλείται

Link to comment
Share on other sites

σε ποιο φακελο βαζουμε τους χαρτες του destinator 7 ? :) γιατι εχω μπερδευτει

 

destinatorApps

iphone 6 Sony Vaio duo 13 ipod nano 6th
Link to comment
Share on other sites

kalispera sas mipos tha mporousate na mou peite pos to kalo vazoume mp3 gia ixo klisis gt exo faei olo mou to proi na to vro kai dn exo vrei tpt a kai kati allo eno sindeo to pc me to diamond mou to diamond vlepei to pc alla to pc tpt kamia voitheia

 

Μεσα στον φακελο my documents

iphone 6 Sony Vaio duo 13 ipod nano 6th
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
σε ποιο φακελο βαζουμε τους χαρτες του destinator 7 ? :) γιατι εχω μπερδευτει

 

/DestinatorApps/Destinator

 

kalispera sas mipos tha mporousate na mou peite pos to kalo vazoume mp3 gia ixo klisis gt exo faei olo mou to proi na to vro kai dn exo vrei tpt

 

/Internal Storage/My Documents

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

kalispera sas mipos tha mporousate na mou peite pos to kalo vazoume mp3 gia ixo klisis gt exo faei olo mou to proi na to vro kai dn exo vrei tpt a kai kati allo eno sindeo to pc me to diamond mou to diamond vlepei to pc alla to pc tpt kamia voitheia

 

yparxei kai akoma poio aplos tropos,pas kai briskeis to mp3 pou 8es gia ringtone me ton file explorer ,patas pano tou sunexeia kai sto neo para8uro epilegeis such as ringtone kai etoimos

Link to comment
Share on other sites

Το πήρα!!!

 

Απλά είναι υπέροχο, βέβαια δε ξέρω που πάνε τα 4… Ελπίζω εδώ να υπάρχουν καλοί Σαμαρείτες…:)

 

Και έρχομαι στη πρώτη μου ερώτηση:

Η συσκευή μου έχει

 

ROM version: 1.93.401.2 WWE

ROM date: 07/10/08

Radio version : 1.00.25.05

Protocol version: 52.29.25.12Η

 

Από ότι καταλαβαίνω το πρώτο και το τελευταίο έχουν νέες εκδόσεις. Τι κάνω?

 

Το CD που ήταν με τη συσκευή έχει δυο apps μου από τους τίτλους φαίνεται ότι είναι για backup. Όντως? Έχω βάλει το windows mobile device center της MS. Θέλω κάτι άλλο για την επικοινωνία με το PC??

Ευχαριστώ για κάθε βοήθεια, προέρχομαι από 12 χρόνια Νοκια και νιώθω ότι είμαι σε άλλο κόσμο…

Και μια και είπα για νοκια, τις επαφές μου θα τις περάσω στο Outlook και από εκεί στο diamond e?

_____________________________________________

Be the change you want to see in the world.

Mahatma Gandhi

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Από ότι καταλαβαίνω το πρώτο και το τελευταίο έχουν νέες εκδόσεις. Τι κάνω?

 

Έχεις ελληνική συσκευή; Εάν ναι... κάνε εγγραφή στο site της ACE Hellas και θα ενημερωθείς εκεί για τα διαθέσιμα updates για τη συσκευή σου.

 

Εάν όχι... μπες http://www.htc.com/member/login.aspx και κάνε registration κατευθείαν εκεί.

 

Το CD που ήταν με τη συσκευή έχει δυο apps μου από τους τίτλους φαίνεται ότι είναι για backup. Όντως?

 

Σωστά... το Sprite Backup.

 

Έχω βάλει το windows mobile device center της MS. Θέλω κάτι άλλο για την επικοινωνία με το PC??

 

Εάν έχεις vista ok. Θα χρειαστείς βέβαια και το USB καλώδιο για να συνδέσεις τη συσκευή στον υπολογιστή.

 

Και μια και είπα για νοκια, τις επαφές μου θα τις περάσω στο Outlook και από εκεί στο diamond e?

 

Ναι... στο Outlook της σουίτας Microsoft Office.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Me again!:p

 

Είδα ότι η έκδοση για download που έχει η ACE είναι αυτή που έχω 1.93.401.2. κάποιοι έχετε νεότερες εκδόσεις από άλλες πηγές?? Τι παίζει με αυτές?:confused:

 

Επίσης κάτι άλλο, καθότι newbee δεν έχω ιδέα τι μπορεί να κάνει ένα κινητό με Windows Mobile. :wacko:

Μπορεί κάποιος να προτείνει ενδιαφέρουσες εφαρμογές, παιχνίδια ίσως κλπ?

 

Εχω δει τα σχετικα threads στο subforum, αλλα ψαχνω για diamond ιδεες :p

_____________________________________________

Be the change you want to see in the world.

Mahatma Gandhi

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Είδα ότι η έκδοση για download που έχει η ACE είναι αυτή που έχω 1.93.401.2. κάποιοι έχετε νεότερες εκδόσεις από άλλες πηγές?? Τι παίζει με αυτές?:confused:

 

Έχεις την τελευταία έκδοση... δε χρειάζεσαι τίποτα άλλο (προς το παρόν)!

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ athanaso77!

 

Λοιποοον… Πέρασα όλες τις επαφές και το ημερολόγιο από το Νοκια στο Outlook και από εκεί στο Diamond, όλα καλά εκτός από τα γενέθλια. Ενώ στο Outlook έχουν περάσει ως recurent events με υπενθύμιση, στο ημερολόγιο του Diamond δε τα βλέπω.

Καμιά ιδέα?

 

Thanks!!!

_____________________________________________

Be the change you want to see in the world.

Mahatma Gandhi

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά προσπαθώ να κατεβάσω μια ΡΟΜ από το site της htc αλλά πάντα μου λέει "this software is not suitable with your device" ... έκανα παντού register (ευρπώπη, ελλάδα , Ασία) αλλά πάλι δεν γίνεται τίποτα ... τι λέτε να συμβαίνει ?
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά προσπαθώ να κατεβάσω μια ΡΟΜ από το site της htc αλλά πάντα μου λέει "this software is not suitable with your device" ... έκανα παντού register (ευρπώπη, ελλάδα , Ασία) αλλά πάλι δεν γίνεται τίποτα ... τι λέτε να συμβαίνει ?

 

Τι προελευση εχει η συσκευη σου, Ελληνικη/Αγγλικη ?

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ athanaso77!

 

Λοιποοον… Πέρασα όλες τις επαφές και το ημερολόγιο από το Νοκια στο Outlook και από εκεί στο Diamond, όλα καλά εκτός από τα γενέθλια. Ενώ στο Outlook έχουν περάσει ως recurent events με υπενθύμιση, στο ημερολόγιο του Diamond δε τα βλέπω.

Καμιά ιδέα?

 

Thanks!!!

Εγώ θα σου προτέινω τον σωστό τρόπο (και λίγο ταλαιπωρία).

Σβήνεις ΟΛΑ τα recurent events και περνάς τα γενέθλια στο σωστό πεδίο στο outlook ("birthday") και είσαι αρχηγός. :D

Αλλιώς θα πρέπει να συγχρονίσεις και το ημερολόγιο εκτός από τις επαφές (γιατί τα events είναι στο calendar και όχι στις επαφές). Αν το έχεις συγχρονίσει και το ημερολόγιο και δεν τα έχει πάρει, τότε στις ρυθμίσεις συγχρονισμού άλλαξε τις ρυθμίσεις συγχρονισμού του ημερολογίου. Το Default είναι να συγχρονίζει τις τελευταίες 2 εβδομάδες, βάλτο στο ALL.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν θέλω ένα προγραμματάκι για στρώσω τα ringtones.

Παλιότερα χρησιμοποιούσα το Photocontacts (και για την full screen εικόνα όταν σε καλούσαν) αλλά ήταν βαρύ.

Τώρα έχω πάνω το Icontacts αλλά αναρωτιέμαι αν έχετε συναντίσει κάτι το οποίο να κάνει αποκλειστικά αυτή την δουλειά και όχι να είναι ολόκληρος contact manager.

Aυτό που θέλω είναι να βάλω ringtones ανα κατηγορία και τίποτα άλλο. Ο default contact manager κατα τα αλλα με καλύπτει πλήρος.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...