Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch Diamond (P3700)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

οσοι πηρατε τωρα απο πλαισιο εχει πανω τη τελευταια rom 193?στο γερμανο που δουλευει ενας γνωστος μου λεει οτι ολα ειναι η πρωτη παραλαβη με 137.

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδια να κανω και γω μια ερωτηση , το cd που συνοδευει το τηλ και εχει τα windows mobile σε trial , τι στο καλο ειναι ?? κατι σαν pc suite της νοκια??

λογισμικο που κανεις απο pc διαφορα χωρις να πειραζεις το τηλ ( παντα αν ειναι συνδεμενο)..???

 

Και γιατι trial ? να το βαλω στο pc ή δεν αξιζει??

Αυτο που λες ειναι το activesync για να συνδεθει με το pc αν καταλαβα καλα.Αυτο υπαρχει στο cd.

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

sos!!κατι εκανα και δεν βρισκω την ιnternal storage .εκανα hard reset και δεν επαναφερεται.Τι μπορω να κάνω.Στο pc μου λεει οτι ειναι κατεστραμενο ή δεν υπαρχει.Πως μπορω να την επαναφέρω?

 

Καντο και ενα soft.Δεν μπορει να μη βλεπει την internal storage ψαξε διαχειρηση αρχειων.

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Καντο και ενα soft.Δεν μπορει να μη βλεπει την internal storage ψαξε διαχειρηση αρχειων.

τιποτα φιλε μου ουτε με soft ,απο τον υπολογιστη μου τη βλεπω αλλα δεν μαφηνει να μπω και μου λεει κατεστραμενη μνημη ή δεν επιτρεπεται η εισοδο:(

Link to comment
Share on other sites

Αυτο που λες ειναι το activesync για να συνδεθει με το pc αν καταλαβα καλα.Αυτο υπαρχει στο cd.

 

εννοω το cd με τα windows mobile trial version που εχει μεσα τι ρολο βαραει??

Link to comment
Share on other sites

τιποτα φιλε μου ουτε με soft ,απο τον υπολογιστη μου τη βλεπω αλλα δεν μαφηνει να μπω και μου λεει κατεστραμενη μνημη ή δεν επιτρεπεται η εισοδο:(

 

Πατα απο την αρχικη οθόνη την ΕΝΑΡΞΗ, επέλεξε ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ, πήγαινε στο TAB ΣΥΣΤΗΜΑ, και ΔΙΑΓΡΑΦΗ ΜΝΗΜΗΣ!

 

Εκει στην ΔΙΑΓΡΑΦΗ ΜΝΗΜΗΣ θα επιλεξεις ΔΙΑΜΟΡΦΩΣΗ ΜΝΗΜΗΣ 4GB MONO. Λογικά θα ξαναβλέπει το μηχάνημα σου την Internal storage.

 

*** Εννοειτε πως θα χασεις οτι εχεις μεσα στην 4GB...

Current status: Galaxy S7 Duos, HP Spectre X360, Synology DS215j
Link to comment
Share on other sites

Ακούσατε ακούσατε.

Κυκλοφόρησαν σπασμένα τα ελληνικά της ACE hellas, 160 χαρακτήρες στα sms, ελληνικά γενικότερα και όλα τα υπόλοιπα tweaks. Για όλα τα diamonds, ελληνικά και μη, με οποιαδήποτε ROM και spl :D :D :D

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ακούσατε ακούσατε.

Κυκλοφόρησαν σπασμένα τα ελληνικά της ACE hellas, 160 χαρακτήρες στα sms, ελληνικά γενικότερα και όλα τα υπόλοιπα tweaks. Για όλα τα diamonds, ελληνικά και μη, με οποιαδήποτε ROM και spl :D :D :D

 

Μιας και έχει δημιουργηθεί κάποιο θέμα με την ACE Hellas για αυτό, καλό θα ήταν να είμαστε περισσότερο διακριτικοί.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Μιας και έχει δημιουργηθεί κάποιο θέμα με την ACE Hellas για αυτό, καλό θα ήταν να είμαστε περισσότερο διακριτικοί.

εχεις απολυτο δικιο.εξαλλου απο τη στιγμη που μπορουμε να βαλουμε ελληνικα στο touch flow γιατι να εχεις ολο το λογισμικο εξελληνισμενο?θα συμφωνησω μαζι σου.στην τελικη οποιος θελει ελληνικα στο λογισμικο ας το παρει απο ελλαδα.εμενα προσωπικα δεν με ενοχλει αφου το gui του touch flow ειναι στα ελληνικα.ουτως η αλλως αυτο το μενου χρησιμοποιω.για αυτο λιγη προσοχη στο τι γραφουμε [βαζω κ τον εαυτο μου μεσα] περι σπασμενων .cab εξελληνισμου.

Με λένε Νίκο, και είμαι καλά...
Link to comment
Share on other sites

ασχετο αλλα εχοντας το diamond στην κατοχη μου ενα μηνα περιπου πιστευω πως ειναι οτι καλυτερο εχει κυκλοφορησει απο την htc κ οτι καλυτερο εχει δει ο κοσμος των ppc στο συνολο του.βεβαια εχθρος του καλου παντα ειναι το καλυτερο αλλα αυτη τη στιγμη πιστευω πως δυσκολα θα ξεπεραστει το διαμαντι.μικρο,λεπτο,οθονη vga.....και οσο για την μπαταρια πηρα κ μια αλλη και εχω βρει την υγεια μου.δεν ξεμενω ποτε πια.ια μενα οποιος το κατηγορει ειναι ιεροσυλος.ειναι μια πραγματικη καινοτομια .
Με λένε Νίκο, και είμαι καλά...
Link to comment
Share on other sites

Hi guys, το πήρα κι εγώ το διαμάντι και θα ήθελα τα φώτα σας. Παρεμπιπτόντως, το πήρα πριν από μια εβδομάδα από wind ελληνικότατο και με αυτοκολλητάκι ace. Μου είπαν ότι το φέρνουν και αγγλικό, οπότε πρέπει να το ζητήσει κανείς ελληνικό για να είναι βέβαιος.

 

Aπο ποιο καταστημα wind το πηρες? :worry:

:)
Link to comment
Share on other sites

Επειδη ειναι παρα πολλες σελιδες, προφανως καπου θα υπαρχουν οι απαντησεις στα παρακατω αλλα δεν τις βρηκα.

1. Τι αναλυση video γραφει η καμερα? Γραφει 640χ480 σε 30 καρε? και αν ναι,

σε συγκριση με nokia n95 γραφει καλυτερα ή χειροτερα?

2. Η αναλυση της οθονης, το γεγονος δηλαδη οτι εχει 640χ480 αντι για 320χ240 που

εχουν πολλα αλλα κινητα, πρακτικα αποτελει σοβαρο πλεονεκτημα ή το γεγονος οτι

η οθονη ειναι τοσο μικρη (2.8) πρακτικα σε κανει να βλεπεις τα ιδια πραγματα στις 2 αυτες αναλυσεις? Το ρωταω περισσοτερο για internet serfing. Εχω δει σε κινητο μονο σε αναλυση 320χ240 , 2.8 και δεν με ενθουσιασε καθολου. Με 640χ480 ειναι πολυ καλυτερα τα πραγματα?

3. Πρακτικα χρειαστικατε πραγματικο πληκτρολογιο, ή στις περισσοτερες περιπτωσεις το εικονικο που φανταζομαι οτι βγαζει ειναι μια χαρα? (Δε μιλαμε να κατσεις να γραψεις εκθεση στο κινητο, αλλα για απλα καθημερινα πραγματα, sms, excel,internet). Στο ιντερνετ, φανταζομαι στην οθονη του κινητου βλεπεις κατι σαν τον internet explorer. Αμα θες να γραψεις μια νεα διευθυνση π.χ http://www.myphone.gr πατας καποιο συμβολακι στην οθονη και σου βγαζει το εινονικο πληκτρολογιο για να το πληκτρολογησεις? Στην πραξη ειναι πρακτικο? Χρειαζεται την γραφιδα?

Οπως καταλαβαινεται ειμαι σχετικα ασχετος. οποιος θελει ας απαντησει, ευχαριστω προκαταβολικα.

Link to comment
Share on other sites

1.δεν ξερω αλλα η ληψη του ειναι πολυ καλη.

2.η οθονη του ειναι απλα μαγευτικη.δεν εχει καμια σχεση με οτι εχεις δει μεχρι τωρα.

3.κοιτα το hardware ληκτρολογιο σιγουρα ειναι καλυτερο απο το εικονικο.ομως και μ αυτο κανεις καλα τη δουλεια σου.αν ειχε κ hardware πληκτρολογιο τοτε δεν θα λεγοταν diamond αλλα τουβλο.

Να ξερεις οτι αν δεν ειχες ξανα ppc, ενδεχομενως να σε ζορισει λιγο στην αρχη.μετα απο μερικες μερες χρησης ομως θα καταλαβεις ποσο πολυ υπερτερει ενα ppc σε σχεση με ενα απλο κινητο.

Με λένε Νίκο, και είμαι καλά...
Link to comment
Share on other sites

καλα εχει πολυ πλακα αυτο το θεμα.Συνεχεια οι ιδιες ερωτησεις! Εχει ελληνικα;Μπορω να βαλω ελληνικα; Μπορω να στειλω ελληνικα μηνυματα; Η πλακα δεν ειναι στις ερωτησεις που γινονται αλλα στο ποσο συχνα γινονται.Παιζει σε καθε σελιδα να εχει και απο μια. Εγω με την σειρα μου θελω να κανω την εξης ερωτηση... Ποιο δουλευει καλυτερα; ενα κινητο της ace hellas η ενα ξενο;
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
καλα εχει πολυ πλακα αυτο το θεμα.Συνεχεια οι ιδιες ερωτησεις! Εχει ελληνικα;Μπορω να βαλω ελληνικα; Μπορω να στειλω ελληνικα μηνυματα; Η πλακα δεν ειναι στις ερωτησεις που γινονται αλλα στο ποσο συχνα γινονται.Παιζει σε καθε σελιδα να εχει και απο μια.

 

Έχεις απόλυτο δίκιο... Πολύς νέος κόσμος έχει μπει στον κόσμο των PPC με το Diamond και δυστυχώς δεν έχουν τη διάθεση να καθίσουν και να διαβάσουν πέντε πράγματα πριν αρχίσουν τις ερωτήσεις. :O

 

Εγω με την σειρα μου θελω να κανω την εξης ερωτηση... Ποιο δουλευει καλυτερα; ενα κινητο της ace hellas η ενα ξενο;

 

Οι συσκευές που έχουν περάσει από ACE Hellas έχουν την αγγλική ROM στην οποία έχουν βάλει από πάνω τα ελληνικά. Είναι δυνατόν να δουλεύει καλύτερα από την αυτούσια αγγλική; ;)

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ποιο δουλευει καλυτερα; ενα κινητο της ace hellas η ενα ξενο;

 

περιπου η απαντηση:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2453198#post2453198

Link to comment
Share on other sites

Σε καταλαβαίνω, γιαυτό δε βλέπεις και 10 mirrors. Άσε που αυτοί θα συσχετίσουν usernames emails και ΙΜΕΙ από το site τους και θα με κάνουν black list :lol:

 

Ένιωσα πολύ ωραία πάντως, γιατί δεν πρόκειται ποτέ να ξεχάσω την άρνηση της ACE να μου φτίαξει το mini usb σε ελληνικό qtek S100.

 

Ελπίζω κάποιος προγραμματιστής να κάνει reverse engineering στην μέθοδο της ACE και να υπάρξει νόμιμη λύση που θα μπορούμε να διακινούμε ελεύθερα. (Πάντα για sms 160 μιλάω)

 

Μιας και έχει δημιουργηθεί κάποιο θέμα με την ACE Hellas για αυτό, καλό θα ήταν να είμαστε περισσότερο διακριτικοί.
Link to comment
Share on other sites

Η ACE Hellas βγάζει το Diamond με ελληνικά πληκτρολόγια ή ότι άλλο προσθέτει, αλλά με αγγλικά windows?

 

Έχω καταλάβει σωστά ότι τα ελληνικά windows είναι έκδοση 6 και τα αγγλικά 6.1?

_____________________________________________

Be the change you want to see in the world.

Mahatma Gandhi

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ ακόμα το ψάχνω! :wacko:

 

Eιχα ρωτησει κατι παρομοιο 4-5σελιδες πισω και μου ειχαν πει μονο για τα sms με τους 160χαρακτηρες.

Εγω ρωτησα πλεονεκτηματα και ο φιλος ποιο δουλευει καλυτερα. τεσπα.....:)

Link to comment
Share on other sites

Η ACE Hellas βγάζει το Diamond με ελληνικά πληκτρολόγια ή ότι άλλο προσθέτει, αλλά με αγγλικά windows?

 

Έχω καταλάβει σωστά ότι τα ελληνικά windows είναι έκδοση 6 και τα αγγλικά 6.1?

 

η ACE Hellas απλα εξελληνιζει το αγγλικο περιβαλλον των windows mobile. Οσον αφορα την εκδοση 6.0 και την 6.1 δεν εχουν να κανουν με αγγλικα η ελληνικα. Ειναι απλα2 διαφορετικες εκδοσεις του λογισμικου...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...