Jump to content

Πιστωτικές κάρτες/Τράπεζες


CptBill
 Κοινοποίηση

Έχεις Πιστωτική Κάρτα;  

1.713 members have voted

  1. 1. Έχεις Πιστωτική Κάρτα;

    • Έχω Visa
      926
    • Έχω MasterCard
      446
    • Έχω Amex [aka American Express]
      143
    • Έχω Cash Card [Maestro κλπ.]
      276
    • Έχω Άλλη [Euroline κλπ.]
      59
    • Τις Έχω Όλες [Είμαι Credit Card Addicted!!!]
      87
    • Έχω Diners
      78
    • Δεν Έχω
      452


Recommended Posts

και εδώ τα ίδια...:)

και λογικά με τους ίδιους όρους ( δηλαδή χωρίς συνδρομή, αν γίνουν κινήσεις πάνω από 2500 ευρώ τον χρόνο).

μια χαρά!:)

 

Αν ισχύει αυτός ο όρος για την συνδρομή εντάξει. Αλλιώς, νομίζω, ότι η platinum έχει πολύ μεγαλύτερη συνδρομή από την amex

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

έχει όντως...80 ευρώ τον χρόνο...θεωρώ όμως απίθανο, σε κάρτα αντικατάστασης να σου ζητήσουν ξαφνικά 80 ευρώ συνδρομή. Αν ήταν έτσι, λογικά θα μας πήγαιναν στην gold με 50 ευρώ συνδρομή. Εκτιμώ ότι συνεχίζουμε με τους αρχικούς όρους της ΑΜΕΧ :)
Link to comment
Share on other sites

έχει όντως...80 ευρώ τον χρόνο...θεωρώ όμως απίθανο, σε κάρτα αντικατάστασης να σου ζητήσουν ξαφνικά 80 ευρώ συνδρομή. Αν ήταν έτσι, λογικά θα μας πήγαιναν στην gold με 50 ευρώ συνδρομή. Εκτιμώ ότι συνεχίζουμε με τους αρχικούς όρους της ΑΜΕΧ :)

 

Πιστευω οτι θα το γραφει στους ορους που θα στειλουν

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

H eurobank ακομα ζει στο 1974 με τις ονομασίες... ελλαδισταν :)

 

Εδω τα ΤΕΙ ακομα υπαρχουν...η ονομασια θα καταργηθει οταν τα ΤΕΙ απορροφηθουν απο τα πανεπιστημιακα ιδρυματα.

Φαντασου ειμαι στο Ιονιο Πανεπιστημιο και φαινομαι σε ηλεκτρονικα συστηματα ως ΤΕΙ Ιονιων Νησων

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Έχω μια yes και μια mastercard. Στη yes μου το είπαν ότι η συνδρομή είναι για πάντα δωρεάν. Στη mastercard 30€ συνδρομή μετά το πρώτο 6μηνο που είναι δωρεάν.. Επειδή έχω βάλει δόσεις για ένα χρόνο και δε μπορώ να τους πω να κάνω διακοπή μήπως μου χάριζαν τη συνδρομή, υπάρχει άλλος τρόπος να γλιτώσω τη συνδρομή;
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να κάνεις διακοπή.

Θα σου χαρίσουν την συνδρομή για να μην φύγεις,. Δεν σε αφήνουν εύκολα.

Link to comment
Share on other sites

Πιστευω οτι θα το γραφει στους ορους που θα στειλουν

 

Έχω μεγάλη απορία να δω τι θα στείλουν σε εμένα. Έχω amex και στους όρους ήταν ότι δεν θα έχω συνδρομή καθόλου.

 

Έτσι και βάλουν συνδρομή απλά την καταργώ και κρατάω την visa.

Link to comment
Share on other sites

Έχω μεγάλη απορία να δω τι θα στείλουν σε εμένα. Έχω amex και στους όρους ήταν ότι δεν θα έχω συνδρομή καθόλου.

 

Έτσι και βάλουν συνδρομή απλά την καταργώ και κρατάω την visa.

Στη visa έχεις συνδρομή;

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην ομάδα στο επιστροφή app μπορώ να προσθέσω κι άλλη κάρτα;;ή πρέπει να φτιάξω άλλο με την καινούργια;θέλω να συνδεσω και την πιστωτική αλλά δε βλέπω κάτι..
Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειάζεται. Ο λογαριασμός Επιστροφή είναι ενιαίος για όλες τις κάρτες σου. Εφόσον είναι στο ίδιο Α.Φ.Μ.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας, ήθελα να ρωτήσω για φοιτητική πιστωτική πιάνετε οι σπουδές σε δημόσιο ΙΕΚ;

 

Απο το site της Eurobank για την φοιτητική κάρτα της:

Ποιες είναι οι προϋποθέσεις για να αποκτήσω τη Student Eubank VISA;

 

Πρέπει να είστε 18 ετών και πάνω και να είστε φοιτητής σε ένα από τα ακόλουθα εκπαιδευτικά ιδρύματα:

 

Ανώτατο Εκπαιδευτικό Ίδρυμα.

Ανώτερο Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα.

Deree – The American College of Greece, University of Indianapolis, New York College, SBS, American College of Thessaloniki, City College of Thessaloniki.

 

Μάλλον τα ίδια περίπου θα ισχύουν και για την φοιτητική της Πειραιώς.

 

Στην Πειραιώς έβγαλα όντας φοιτητής Ιδιωτικού ΙΕΚ. Στην Eurobank μου την απέρριψαν την αίτηση δυο φορές κιόλας αλλά δεν μου είπαν ότι τους ενόχλησε αυτό.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Έχω μεγάλη απορία να δω τι θα στείλουν σε εμένα. Έχω amex και στους όρους ήταν ότι δεν θα έχω συνδρομή καθόλου.

 

 

 

Έτσι και βάλουν συνδρομή απλά την καταργώ και κρατάω την visa.

 

 

 

Οταν παραλαμβανεις νεα καρτα απο καταργηση αλλης θα πρεπει να αναγραφονται και οι ισχυοντες οροι.

Σε amex που μου αντικατεστησαν με master την ειχα χωρις συνδρομη για παντα και στο συνοδευτικο χαρτι της master που παρελαβα, γραφει οτι η καρτα αντικαθιστα την amex με τους ιδιους ακριβψς ορους που ισχυαν.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Γ Ι Ω Ρ Γ Ο Σ
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως έχω την blue και δεν μου έχει έρθει καμία ενημέρωση ακόμα ούτε μέσω του app ούτε ταχυδρομικά
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως έχω την blue και δεν μου έχει έρθει καμία ενημέρωση ακόμα ούτε μέσω του app ούτε ταχυδρομικά

Θα σου έρθει. Η AMEX φεύγει.

Our greatest weakness lies in giving up. The most certain way to succeed is always to try just one more time -- Thomas A. Edison
Link to comment
Share on other sites

Θα σου έρθει. Η AMEX φεύγει.

 

Εμένα τηλεφωνικά πριν λίγες εβδομάδες μου είπαν ότι θα γίνει gold master. Από τότε δεν είχα κάποια ενημέρωση.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα τηλεφωνικά πριν λίγες εβδομάδες μου είπαν ότι θα γίνει gold master. Από τότε δεν είχα κάποια ενημέρωση.

 

Σε τηλεφωνική επικοινωνια που ειχες εσυ μαζι τους για αλλο θεμα και ερωτηση που τους εκανες ή σου τηλεφωνησαν αυτο για να σε ενημερωσουν γι αυτο το θεμα ;

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Σε τηλεφωνική επικοινωνια που ειχες εσυ μαζι τους για αλλο θεμα και ερωτηση που τους εκανες ή σου τηλεφωνησαν αυτο για να σε ενημερωσουν γι αυτο το θεμα ;

 

Εγώ είχα πάρει. Μιλάω για την μπλου

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είχα πάρει. Μιλάω για την μπλου

 

Κι εγω Blue εχω. Μηνυμα στην εφαρμογη στο κινητο εμφανιστηκε. Το εχω δημοσιευσει πιο πανω

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Κι εγω Blue εχω. Μηνυμα στην εφαρμογη στο κινητο εμφανιστηκε. Το εχω δημοσιευσει πιο πανω

 

Επίσης κάποιος νομίζω είχε αναφέρει ότι η νοτος όλα έχει καταργηθεί κάτι το οποίο δεν ισχύει. Βγαίνει ακόμα κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

H Notos AMEX δεν δίνεται πλέον , όπως και καμία ΑΜΕΧ.

Η Notos Visa εκδίδετααι κανονικά., https://www.alpha.gr/el/idiotes/kartes/pistotikes-kartes/notosplus-visa

Link to comment
Share on other sites

H Notos AMEX δεν δίνεται πλέον , όπως και καμία ΑΜΕΧ.

Η Notos Visa εκδίδετααι κανονικά., https://www.alpha.gr/el/idiotes/kartes/pistotikes-kartes/notosplus-visa

 

Για τη Blue AMex περιμένω τόσο καιρό να μου έρθει ενημερωτικό για άλλη μου ήρθε τελικά.

Τώρα μου ήρθε mail ότι εκδόθηκε προς αντικατάσταση της NOTOSGALLERIES BONUS AMERICAN EXPRESS η NOTOS PLUS VISA.

Αυτή ήταν χωρίς χρέωση η κάρτα και με βόλευε ότι δίνει 3ώρες παρκινγκ στο νοτο με αγορά ακόμα και 1€ οπότε μόνο γι αυτο δε με πειράζει που δεν ειναι bonus αρκεί να παραμείνει free συνδρομή αλλιώς θα τη κόψω.

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Μολις μου ηρθε ειδοποιηση στο alpha app/web banking και μαιλ για την notosgalleries amex για αλλαγη σε notos visa. Αναμενω ταχυδρομικως λοιπον και αυτη και την platinum για να δουμε τους ορους τους..
Link to comment
Share on other sites

και ναι επιτέλους....η καινούργια Platinum Mastercard έφτασε σπίτι! :)

κανονικά πλαστική, σε 2 τόνους του γκρι, αρκετά όμορφη στο μάτι ( κατά τ'άλλα, την ίδια δουλειά κάνει :p )

κιντερ έκπληξη: Η ετήσια συνδρομή παραμένει ίδια με αυτήν της ΑΜΕΧ για ένα έτος (δηλαδή δωρεάν μιας και έκανα πάνω από 2500 ευρώ τον χρόνο) και στη συνέχεια θα διαμορφωθεί σε ευρώ 80. :!: (εδώ ή θα παίξει αντιλογισμός ή θα παίξει αντίο...) Οι λοιποί οικονομικοί όροι, παραμένουν ίδιοι!

 

με γεια μου, καλές αγορές! :)

Link to comment
Share on other sites

και ναι επιτέλους....η καινούργια Platinum Mastercard έφτασε σπίτι! :)

κανονικά πλαστική, σε 2 τόνους του γκρι, αρκετά όμορφη στο μάτι ( κατά τ'άλλα, την ίδια δουλειά κάνει :p )

κιντερ έκπληξη: Η ετήσια συνδρομή παραμένει ίδια με αυτήν της ΑΜΕΧ για ένα έτος (δηλαδή δωρεάν μιας και έκανα πάνω από 2500 ευρώ τον χρόνο) και στη συνέχεια θα διαμορφωθεί σε ευρώ 80. :!: (εδώ ή θα παίξει αντιλογισμός ή θα παίξει αντίο...) Οι λοιποί οικονομικοί όροι, παραμένουν ίδιοι!

 

με γεια μου, καλές αγορές! :)

Σε πόσες μέρες μετά την ειδοποίηση έφθασε η καρτα στο σπίτι;

Η Blue δεν είχε συνδρομή 80€. Επομένως δεν είναι οι ίδιοι οροι

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...