Jump to content

Πιστωτικές κάρτες/Τράπεζες


CptBill
 Κοινοποίηση

Έχεις Πιστωτική Κάρτα;  

1.713 members have voted

  1. 1. Έχεις Πιστωτική Κάρτα;

    • Έχω Visa
      926
    • Έχω MasterCard
      446
    • Έχω Amex [aka American Express]
      143
    • Έχω Cash Card [Maestro κλπ.]
      276
    • Έχω Άλλη [Euroline κλπ.]
      59
    • Τις Έχω Όλες [Είμαι Credit Card Addicted!!!]
      87
    • Έχω Diners
      78
    • Δεν Έχω
      452


Recommended Posts

Μετα την αποστολή των εγγράφων με courier που μου ζητήθηκαν, σε ποσο διάστημα περιπου θα παραλάβω την κάρτα;;; Προκειται για την alpha bonus visa (πιστωτικη)

 

Αν και εφόσον εγκριθεί(πολύ δύσκολο), σε 2-3 μέρες την έχεις

Edited by athanaso77
Link to comment
Share on other sites

 

Αν και εφόσον εγκριθεί(πολύ δύσκολο), σε 2-3 μέρες την έχεις

 

Με 11500€ εισόδημα, μισθοδοσία στην ίδια τράπεζα και χωρις αλλη πιστωτική, εχω ελπίδες;

Edited by athanaso77
Link to comment
Share on other sites

 

Με 11500€ εισόδημα, μισθοδοσία στην ίδια τράπεζα και χωρις αλλη πιστωτική, εχω ελπίδες;

 

πολλά παίζουν ρόλο. Η άλφα είναι πιο ελαστική σε σχέση με την πειραιώς (μιλώντας από αυτά που έχω ακούσει). Αυτά τα κρητήρια που αναφέρεις παίζουν σημαντικό ρόλο και βοηθάνε πολύ!

Edited by athanaso77
Link to comment
Share on other sites

 

Με 11500€ εισόδημα, μισθοδοσία στην ίδια τράπεζα και χωρις αλλη πιστωτική, εχω ελπίδες;

 

Με 11 χιλιάρικα θα σε απογοητεύσω αλλά το αίτημα θα απορριφθεί, μακάρι να βγω ψεύτης.

Edited by athanaso77
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή χρονιά.

Γνωρίζει κάποιος αν υπάρχουν κρατήσεις και ποιες είναι αυτές για πληρωμή πιστωτικής κάρτας Alpha Bank από ebanking eurobank ή εθνικής;

 

Προμήθεια αποκαλείται αυτό το ποσό που εννοείς και όχι "κρατήσεις". Και είναι επιπλέον του ποσού που ζητάς να πληρωθεί. Για να είμαστε ακριβείς στις εκφράσεις μας και να μη δημιουργούνται παρανοήσεις.

Link to comment
Share on other sites

 

Με 11 χιλιάρικα θα σε απογοητεύσω αλλά το αίτημα θα απορριφθεί, μακάρι να βγω ψεύτης.

Το αίτημα μου αρχικα εγκρίθηκε & μου ζητήθηκαν τα υπόλοιπα δικαιολογητικά, γιατι να απορριφθεί τωρα; Ευχαριστω για τον χρόνο σας

Edited by athanaso77
Link to comment
Share on other sites

εχω μια χρεωστικη mastercard , στο paypal που την βαζω στο credit cards η στο bank acounts? δοκιμασα στο credit cards να την περασω αλλα δεν την δεχεται! μου γραφει This card is not accepted. Please use a different card. Edited by dream_master
Link to comment
Share on other sites

Αν και εφόσον εγκριθεί(πολύ δύσκολο), σε 2-3 μέρες την έχεις

 

Οταν κανεις αιτηση ηλεκτρονικα ερχεται με ελτα απλο ταχυδρομειο σπιτι σου η καρτα οχι με courier. Εμενα απο τη μερα που με πηραν οτι εγκριθηκε και τη στελνουν 14/12 εφτασε σπιτι Αθηνα 27/12 σκεψου και 30/12 τα πιν.

 

Το αίτημα μου αρχικα εγκρίθηκε & μου ζητήθηκαν τα υπόλοιπα δικαιολογητικά, γιατι να απορριφθεί τωρα; Ευχαριστω για τον χρόνο σας

εμενα εγκριθηκε με πολυ χαμηλοτερο εισοδημα απλα εχω και τρεις καρτες εδω και καμια δεκαετιανοποτε εχουν ιστορικο πληρωμων οποτε μονο αυτο να τους κανει να σε κοψουν αλλα δυσκολο το θεωρω

Edited by athanaso77

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Οταν κανεις αιτηση ηλεκτρονικα ερχεται με ελτα απλο ταχυδρομειο σπιτι σου η καρτα οχι με courier. Εμενα απο τη μερα που με πηραν οτι εγκριθηκε και τη στελνουν 14/12 εφτασε σπιτι Αθηνα 27/12 σκεψου και 30/12 τα πιν.

 

 

εμενα εγκριθηκε με πολυ χαμηλοτερο εισοδημα απλα εχω και τρεις καρτες εδω και καμια δεκαετιανοποτε εχουν ιστορικο πληρωμων οποτε μονο αυτο να τους κανει να σε κοψουν αλλα δυσκολο το θεωρω

 

Της alpha bank ηταν η κάρτα;

Edited by athanaso77
Link to comment
Share on other sites

Σορρυ για το οφφ, αλλά αυτά τα αδέσποτα QUOTE τι είναι, τα έπαιξε το φορουμ;
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Σορρυ για το οφφ, αλλά αυτά τα αδέσποτα QUOTE τι είναι, τα έπαιξε το φορουμ;

 

Όχι... έγινε μία φορά το λάθος πειράζοντας μίας παράθεση και με τις υπόλοιπες παραθέσεις που κάνετε κουβαλάτε και αυτό το λάθος μαζί σας.

 

Διορθώθηκε.

Edited by athanaso77

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Της alpha bank ηταν η κάρτα;

 

H aegean bonus visa της alpha bank ναι

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

εχω μια χρεωστικη mastercard , στο paypal που την βαζω στο credit cards η στο bank acounts? δοκιμασα στο credit cards να την περασω αλλα δεν την δεχεται! μου γραφει This card is not accepted. Please use a different card.την καρτα σημερα την εβγαλα σε εναν λογαριασμο που ειχα καιρο και ειναι αδρανεις με υπολειπο 1.20 ευρω. μηπος φτεει οτι ειναι σε αδρανεια?
Link to comment
Share on other sites

εχω μια χρεωστικη mastercard , στο paypal που την βαζω στο credit cards η στο bank acounts? δοκιμασα στο credit cards να την περασω αλλα δεν την δεχεται! μου γραφει This card is not accepted. Please use a different card.την καρτα σημερα την εβγαλα σε εναν λογαριασμο που ειχα καιρο και ειναι αδρανεις με υπολειπο 1.20 ευρω. μηπος φτεει οτι ειναι σε αδρανεια?

 

Μονο με 1,2 ευρώ δεν γίνεται, βάλε 5-6 και είσαι οκ

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλα δεν θα επρεπε να την δεχτη και απλα να μην μπορουσε να την κανει confirm? στην αρχη την δεχτηκε οταν την εβαλα και περιμενα να με χρεωση το paypal για να την κανω confirm. Αλλα τωρα το βραδυ που μπηκα μου εβγαλα οτι δεν γινετε δεκτη.
Link to comment
Share on other sites

εχω μια χρεωστικη mastercard , στο paypal που την βαζω στο credit cards η στο bank acounts? δοκιμασα στο credit cards να την περασω αλλα δεν την δεχεται! μου γραφει This card is not accepted. Please use a different card.την καρτα σημερα την εβγαλα σε εναν λογαριασμο που ειχα καιρο και ειναι αδρανεις με υπολειπο 1.20 ευρω. μηπος φτεει οτι ειναι σε αδρανεια?

Πρέπει να πας στην τράπεζα να ενεργοποιήσεις το λογαριασμό. Αν είναι αδρανής, δε μπορείς να κάνεις καμιά συναλλαγή

 

Στάλθηκε από το K6000 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Oukitel K6000 Pro

LG G3

Link to comment
Share on other sites

Με 11 χιλιάρικα θα σε απογοητεύσω αλλά το αίτημα θα απορριφθεί, μακάρι να βγω ψεύτης.

Έχω δει να εγκρίνουν και με χαμηλότερο, και μάλιστα χωρίς μισθοδοσία στην ίδια τράπεζα.

Link to comment
Share on other sites

Έχω δει να εγκρίνουν και με χαμηλότερο, και μάλιστα χωρίς μισθοδοσία στην ίδια τράπεζα.

 

και δεν λενε και τον λογο που ενεκριναν ή που απερριψαν

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Οι αγορές με ελληνικές κάρτες από το εξωτερικό θα μετράνε για το αφορολόγητο;
Link to comment
Share on other sites

Οι αγορές με ελληνικές κάρτες από το εξωτερικό θα μετράνε για το αφορολόγητο;

 

Δεν ειναι λογικο να μετρανε .....

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι λογικο να μετρανε .....

Σίγουρα, απλά δεν έχει ακουστεί κάτι για αυτό. Όπως επίσης δεν γνωρίζουμε αν μετράνε οι αγορές μέσω PayPal σε ελληνικά καταστήματα

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα, απλά δεν έχει ακουστεί κάτι για αυτό. Όπως επίσης δεν γνωρίζουμε αν μετράνε οι αγορές μέσω PayPal σε ελληνικά καταστήματα

 

Εδω ειναι λογικο να μετρανε. Μια αλλη απορια εχω εγω. Κανω αγορα π.χ. 450€ , αγοραζω μια ηλεκτρονική συσκευη. Πληρωνω με καρτα αρα η απόδειξη θα μετρησει για μενα. Αν δωσω την απόδειξη στον πατέρα μου που ειναι 80 χρονων και δεν υποχρεούται να πληρωνει με καρτα, θα μετρησει σε αυτον η ιδια απόδειξη;

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Εδω ειναι λογικο να μετρανε. Μια αλλη απορια εχω εγω. Κανω αγορα π.χ. 450€ , αγοραζω μια ηλεκτρονική συσκευη. Πληρωνω με καρτα αρα η απόδειξη θα μετρησει για μενα. Αν δωσω την απόδειξη στον πατέρα μου που ειναι 80 χρονων και δεν υποχρεούται να πληρωνει με καρτα, θα μετρησει σε αυτον η ιδια απόδειξη;

 

Θέλεις επίσημη ή ανεπίσημη απάντηση? :)

Link to comment
Share on other sites

Θέλεις επίσημη ή ανεπίσημη απάντηση? :)

 

Υποθετω οτι δεν μπορεις να δωσεις επισημη απαντηση. Απλα παρατηρησα ενα παραθυρακι και το επεσημανα

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...