Jump to content

Πιστωτικές κάρτες/Τράπεζες


CptBill
 Κοινοποίηση

Έχεις Πιστωτική Κάρτα;  

1.713 members have voted

  1. 1. Έχεις Πιστωτική Κάρτα;

    • Έχω Visa
      926
    • Έχω MasterCard
      446
    • Έχω Amex [aka American Express]
      143
    • Έχω Cash Card [Maestro κλπ.]
      276
    • Έχω Άλλη [Euroline κλπ.]
      59
    • Τις Έχω Όλες [Είμαι Credit Card Addicted!!!]
      87
    • Έχω Diners
      78
    • Δεν Έχω
      452


Recommended Posts

Η εθνική έχει μόνο οnline atm σε όλη την ελλάδα δηλαδή?Αν θυμάμαι καλά ένας φίλος μου σε εθνική τράπεζα,εδώ στην επαρχία, έκανε κατάθεση από το ατμ και ενημερώθηκε αμέσως.

 

Δεν εχει μονο η Εθνική.. Έχει και η Εθνική.. αλλά έχει και η Citibank και η Πειραιώς, η Eurobank .. Γενικά σχεδόν όλες έχουν κάποια ΑΤΜ με online κατάθεση. Το έχουμε ξανασυζητήσει σε άλλες σελίδες..

 

Η Εθνική έχει ένα αρκετά καλό ποσοστό με τέτοια ATM.

Η Citibank έχει στο 100% όλα τα ΑΤΜ δηλαδή είναι έτσι.

Η Πειραιώς έχει και αυτή αρκετά. (μπορείς να κάνεις αναζήτηση και στο site να δεις πού είναι)

Η alpha όπως σου πα στην επαρχία δεν έχει κανένα τέτοιο.. Αλλά και στην Αθήνω μόνο 4.

Η eurobank έχει λίγα

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχει μονο η Εθνική.. Έχει και η Εθνική.. αλλά έχει και η Citibank και η Πειραιώς, η Eurobank .. Γενικά σχεδόν όλες έχουν κάποια ΑΤΜ με online κατάθεση. Το έχουμε ξανασυζητήσει σε άλλες σελίδες..

 

Η Εθνική έχει ένα αρκετά καλό ποσοστό με τέτοια ATM.

Η Citibank έχει στο 100% όλα τα ΑΤΜ δηλαδή είναι έτσι.

Η Πειραιώς έχει και αυτή αρκετά. (μπορείς να κάνεις αναζήτηση και στο site να δεις πού είναι)

Η alpha όπως σου πα στην επαρχία δεν έχει κανένα τέτοιο.. Αλλά και στην Αθήνω μόνο 4.

Η eurobank έχει λίγα

 

Σε ευχαριστώ Αλεξ για την απάντηση.:)

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

Γερμανία επίσης πολύ διαδεδομένες οι Maestro. Οι πιο πολλές debit είναι Maestro και είναι η πιο συνηθισμένη πληρωμή, ακόμα και 10€ λογαριασμό τον πληρώνουν με την κάρτα.

 

Γενικά στο εξωτερικό είναι ιδιαίτερα διαδεδομένες οι Maestro.Θυμάμαι στο Amsterdam πέρυσι μόνο οι χρεωστικές maestro ηταν παντού αποδεκτές.Υπήρχαν ταμεία σε supermarket πχ που δεν δεχόντουσαν πιστωτικές ή μετρητά και δεχόντουσαν μόνο maestro.Δεν το είχα ξαναδεί αυτό...

Link to comment
Share on other sites

πάντως τελευταία μόνο visa και mastercard βλεπω παντού. Οι Maestro τρεινουν να εξαφανιστουν, ειδικα στο διαδικτυο. Edited by Grogas
Link to comment
Share on other sites

Ειχα πιστωτικη της εθνικης(go national) η οποια εληξε τον 8 του 12.Ακομα δεν μου εχουν στειλει την καινουρια.Οταν τους πηρα τηλ πριν κανα τριμηνο μου ειπαν οτι επεξεργαζονται τα στοιχεια.Εχει συμβει σε αλλον αυτο να καθυστερουν τοσο πολυ;

 

Τι έγινε τελικά? Πήρες κάποια απάντηση μετα απο τόσους μήνες?

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να μου πει τι δικαιολογητικά χρειάζεται για άνοιγμα τραπεζικού λογαριασμού στην Εθνική Τράπεζα?

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να μου πει τι δικαιολογητικά χρειάζεται για άνοιγμα τραπεζικού λογαριασμού στην Εθνική Τράπεζα?

 

Βασικά Ταυτότητα και εκκαθαριστικό. Δες στην ιστοσελίδα της nbg ,ιδιώτες,καταθέσεις.Δεν γνωρίζω αν μπορώ να κάνω copy paste το Link. Εγώ είχα ανοίξει λογαριασμό το 2003 απο μεταφορά/κλείσιμο άλλου λογαριασμού,χωρίς κανένα δικαιολογητικό και όταν πήγα να κάνω μια κατάθεση σε ταμείο (πριν 2 χρόνια που κάπου τότε άλλαξαν πολιτική με ταυτοποίηση κλπ) έβλεπαν alarm στον υπολογιστή τους...οτι ήταν απαιτητά κάποια έγγραφα..Η υπάλληλος δεν μπορούσε να αντιληφθεί πως άνοιξε ο λογαριασμός :lol:

Edited by xspy
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να μου πει τι δικαιολογητικά χρειάζεται για άνοιγμα τραπεζικού λογαριασμού στην Εθνική Τράπεζα?

 

Ταυτότητα, εκκαθαριστικό αν δουλευεις, βεβαιωση αποδοσης αφμ, βεβαίωση ότι δεν εχεις εισοδημα απο την εφορια αν δεν δουλευεις, μπορει να ζητησουν και λογαριασμο δεη η τηλεφωνου για να πιστοποιησουν την διευθυνση κατοικιας. Αυτα ζητησαν σε εμενα :)

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να μου πει τι δικαιολογητικά χρειάζεται για άνοιγμα τραπεζικού λογαριασμού στην Εθνική Τράπεζα?

 

Κοίτα κανονικά αυτοί πρέπει να επιβεβαίωσουν τα εξής

 

Ονοματεπώνυμο, Αριθμό Ταυτότητα, Ημερομηνία και Τόπος γέννησης.. Αυτά μπορείς να τα επιβεβαιώσεις με την αστυνομική ταυτότητα δηλαδή..

 

Ακόμα χρειάζεται να επιβεβαιώσεις Εισόδημα και ΑΦΜ που επιβεβαιώνεται με εκκαθαριστικό ή με βεβαίωση περί μη υποχρεωσης υποβολής δήλωσης αν είσαι προστατευόμενο μέλος..

 

Επίσης χρειάζεταιν να δουν την τωρινή σου διεύθυνση , και το τηλέφωνο επικοινωνίας. Γι αυτά απαιτείται είτε λογαριασμός ΔΕΚΟ , είτε μισθωτήριο, ΚΑΙ λογαριασμός κινητής τηλεφωνίας (δεν είναι απόλυτα υποχρεωτικό το τελευταίο αλλά κάποιες ζητάνε και το κινητό).

 

 

Επίσης χρειάζεται να δουν το επάγγελμα που κάνεις . Αυτό το επιβεβαιώνης με βεβαίωση εργοδότη, ή αντίγραφο μισθοδοσίας,ή έναρξη επιτηδεύματος ή επαγγελματική ταυτότητα.

 

 

Τα παραπάνω ισχύουν σε όλες τις τράπεζες και είναι υποχρεωτικά η κάθε τράπεζα που τηρεί λογαριασμό στο καταστημα, να έχει τα παραπάνω δικαιολογητικά για τον δικαιούχο. Είναι απόφαση της ΤτΕ.

Link to comment
Share on other sites

Κάρτα = λογαριασμός..

 

Δεν υπάρχει περίπτωση να στα βάλει στην κάρτα και όχι στον λογαριασμό. Ότι μπαίνει στην κάρτα είναι διαθέσιμο στον λογαριασμό σου.. Αν σου επιστρέψει τα χρήματα στην debit card δηλαδή θα φανεί αμέσως στο διαθέσιμο υπόλοιπο του λογαριασμού.

 

Σας ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις. Πράγματι σήμερα είδα μια κίνηση με αιτιολογία "ΑΝΤΙΛΟΓΙΣΜΟΣ ΑΓΟΡΩΝ ΧΡ.ΚΑΡΤΑΣ" και το ποσό της αγοράς να έχει μπει στον τραπεζικό λογαριασμό μέσω Paypal (και προφανώς μέσω της κάρτας που χρησιμοποιώ στο Paypal.

 

Μαθαίνω σιγά-σιγά :)

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

Να δούμε πότε θα δώσουν τη δυνατότητα κατάθεσης μετρητών σε όλα τα ΑΤΜ της Πειραιώς. Όταν λέω Πειραιώς αναφέρομαι σε αυτό που γράφει η ταμπέλα γιατί δεν υπάρχει και κάποιος τρόπος πλέον να ξεχωρίσεις την κανονική Πειραιώς από την -μετά την συγχώνευση- Πειραιώς. Δεν καταλαβαίνω τη βιασύνη να αλλάξουν ταμπέλες στις τράπεζες Κύπρου. Τουλάχιστον κάπου ας έγραφαν πρώην Κύπρου να ξέρουμε τι δυνατότητες έχει. Επίσης τώρα άρχισαν να αλλάζουν και τις παλιές ταμπέλες των καταστημάτων Πειραιώς βάζοντας τις ίδιες που έβαλαν στις πρώην Κύπρου (που ήταν και ο μόνος τρόπος να τις ξεχωρίσεις)!
Link to comment
Share on other sites

Να δούμε πότε θα δώσουν τη δυνατότητα κατάθεσης μετρητών σε όλα τα ΑΤΜ της Πειραιώς. Όταν λέω Πειραιώς αναφέρομαι σε αυτό που γράφει η ταμπέλα γιατί δεν υπάρχει και κάποιος τρόπος πλέον να ξεχωρίσεις την κανονική Πειραιώς από την -μετά την συγχώνευση- Πειραιώς. Δεν καταλαβαίνω τη βιασύνη να αλλάξουν ταμπέλες στις τράπεζες Κύπρου. Τουλάχιστον κάπου ας έγραφαν πρώην Κύπρου να ξέρουμε τι δυνατότητες έχει. Επίσης τώρα άρχισαν να αλλάζουν και τις παλιές ταμπέλες των καταστημάτων Πειραιώς βάζοντας τις ίδιες που έβαλαν στις πρώην Κύπρου (που ήταν και ο μόνος τρόπος να τις ξεχωρίσεις)!

 

Υπάρχει αφίσα με το λεκτικό "κατάστημα εξυπηρέτησης πελατών της Τράπεζας Κύπρου / CPB" σε αυτά που έχουν αλλάξει πινακίδα...

Σχετικά με τη "βιασύνη", θα μπορούσε να επικαλεστεί κάποιος από λόγους marketing / ψυχολογικούς, μέχρι και αποφυγή αξίωσης αποζημίωσης από τις Κυπριακές τράπεζες.

Για την κατάθεση μετρητών σε όλα τα ΑΤΜ, ελπίζω να καταλαβαίνετε πως δεν είναι το πιο εύκολο / ανέξοδο project...

Edited by l3ft3r1s
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει αφίσα με το λεκτικό "κατάστημα εξυπηρέτησης πελατών της Τράπεζας Κύπρου / CPB" σε αυτά που έχουν αλλάξει πινακίδα...

Σχετικά με τη "βιασύνη", θα μπορούσε να επικαλεστεί κάποιος από λόγους marketing / ψυχολογικούς, μέχρι και αποφυγή αξίωσης αποζημίωσης από τις Κυπριακές τράπεζες.

Για την κατάθεση μετρητών σε όλα τα ΑΤΜ, ελπίζω να καταλαβαίνετε πως δεν είναι το πιο εύκολο / ανέξοδο project...

 

για το ευκολο κατανοητο και σεβαστο, για το ανεξοδο αδιαφορω παντελως.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μιας που μιλάμε για ATM, μετά την εξαγορά της Probank από την Εθνική βγήκε ανακοίνωσε που αναφέρεται ότι οι cash cards της Probank μπορούν πλέον να χρησιμοποιούνται χωρίς χρέωση και στα ATM της Εθνικής. Ξέρει κανείς αν ισχύει και το αντίστροφο (αν μπορούν να χρησιμοποιηθούν δωρεάν οι κάρτες της Εθνικής στα ΑΤΜ της Probank?).

 

Έκανα ερώτηση σε γκισέ της Probank αλλά δεν ήξεραν να μου απαντήσουν με βεβαιότητα...

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει αφίσα με το λεκτικό "κατάστημα εξυπηρέτησης πελατών της Τράπεζας Κύπρου / CPB" σε αυτά που έχουν αλλάξει πινακίδα...

Σχετικά με τη "βιασύνη", θα μπορούσε να επικαλεστεί κάποιος από λόγους marketing / ψυχολογικούς, μέχρι και αποφυγή αξίωσης αποζημίωσης από τις Κυπριακές τράπεζες.

Για την κατάθεση μετρητών σε όλα τα ΑΤΜ, ελπίζω να καταλαβαίνετε πως δεν είναι το πιο εύκολο / ανέξοδο project...

 

Υπάρχει όντως σε όλες; Δεν το νομίζω.

 

Για την κατάθεση που έλεγα, ευτυχώς που τουλάχιστον τα ΑΤΜ της πρωην ΑΤΕ έχουν τη δυνατότητα. Από πότε αγόρασε την ΑΤΕ η Πειραιώς είπαμε; Αύγουστο του '12 αν θυμάμαι σωστά. Από τότε λοιπόν, μόλις πριν λίγο καιρό έγινε πλήρως η συγχώνευση και έδωσαν τις ίδιες δυνατότητες στα ΑΤΜ! Χρειάστηκαν 12 μήνες!

Link to comment
Share on other sites

Χρειάστηκαν 12 μήνες!

Και το βρίσκεις αυτό παράλογο επειδή...?

Όποιος είν' έξω απ' το χορό, πολλά τραγούδια ξέρει.

Edited by l3ft3r1s
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει όντως σε όλες; Δεν το νομίζω.

 

Για την κατάθεση που έλεγα, ευτυχώς που τουλάχιστον τα ΑΤΜ της πρωην ΑΤΕ έχουν τη δυνατότητα. Από πότε αγόρασε την ΑΤΕ η Πειραιώς είπαμε; Αύγουστο του '12 αν θυμάμαι σωστά. Από τότε λοιπόν, μόλις πριν λίγο καιρό έγινε πλήρως η συγχώνευση και έδωσαν τις ίδιες δυνατότητες στα ΑΤΜ! Χρειάστηκαν 12 μήνες!

 

Ευτυχως η εθνικη ειναι πολυ μπροστα στο τομεα αυτο. Και να το χρονικο διαστημα των 12 μηνών είναι λίγο, πάλι κάλά που έγινε τόσο νωρις

Link to comment
Share on other sites

Μηδενικές χρεώσεις σε διατραπεζικά έξοδα / προμήθειες (Ταχυδρομικό Ταμιευτήριο)

Χωρίς επιβαρύνσεις θα πραγματοποιούνται από 03/09/2013 οι διατραπεζικές συναλλαγές των πελατών του Νέου Ταχυδρομικού Ταμιευτηρίου, της Eurobank και της Νέας Proton Bank από το σύνολο των δικτύων καταστημάτων, τα ΑΤΜ και τις υπηρεσίες ηλεκτρονικής τραπεζικής των τριών τραπεζών.

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον ξέρω την απάντηση, απλά για να το επιβεβαιώσω: Ο πιο συμφέρον τρόπος για να κάνει κανείς συνάλλαγμα (δολλάρια Αμερικής) είναι πρώτα από την Τράπεζα της Ελλάδος, μετά από τράπεζα (που θέλει ειδοποίηση 2-3 μέρες νωρίτερα) και στο τέλος από ανταλλακτήριο συναλλάγματος (ειδικά στο αεροδρόμιο)?

 

Επίσης αναφέρεται ότι "συναλλαγές με ιδιώτες πραγματοποιούνται σε όλα τα υποκαταστήματα της ΤτΕ εκτός του Κεντρικού" - εγώ το μόνο που βρήκα στην Αθήνα είναι αυτό επί της Πανεπιστημίου, υπάρχει και άλλο?

Edited by geoponer
Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

Η λίστα με τα υποκαταστήματα είναι εδώ : http://www.bankofgreece.gr/Pages/el/Bank/Organization/buildings/branches.aspx#ypma

Δεν υπάρχει άλλο στην Αθήνα.

Η τράπεζα της Ελλάδος πέρνει προμήθεια 3 ευρώ μόνο , τα ανταλλακτήρια που δουλεύουν χωρίς προμήθεια συμφέρουν για μικρά ποσά ,

Στα ανταλλακτήρια αεροδρομίου είναι βαριά τα έξοδα ...

Link to comment
Share on other sites

Και το βρίσκεις αυτό παράλογο επειδή...?

Όποιος είν' έξω απ' το χορό, πολλά τραγούδια ξέρει.

 

Πες μας εσύ που είσαι εντός του χορού λοιπόν. Γιατί χρειάστηκαν 12 μήνες για να δώσουν τις ίδιες δυνατότητες στα ΑΤΜ; Είναι κάτι παραπάνω από αλλαγή λογισμικού (κατανοώ ότι δεν είναι ένα απλό λογισμικό αλλά η διαδικασία αυτή είναι); Ακόμα και τραπεζικοί παραδέχονται ότι υπήρξε καθυστέρηση στη συγχώνευση, πόσο μάλλον στη συγχώνευση των ΑΤΜ που ήταν κάτι "απλό".

Link to comment
Share on other sites

Παιδια, εχω την ΑΜΕΞ Εντερ Μπονους της Αλφα... σε περιπτωση που τραβηξω λεφτα απο ΑΤΜ εξωτερικου (εκτος Ε.Ε), οι κρατησεις ποσες ειναι?
Link to comment
Share on other sites

Πες μας εσύ που είσαι εντός του χορού λοιπόν. Γιατί χρειάστηκαν 12 μήνες για να δώσουν τις ίδιες δυνατότητες στα ΑΤΜ; Είναι κάτι παραπάνω από αλλαγή λογισμικού (κατανοώ ότι δεν είναι ένα απλό λογισμικό αλλά η διαδικασία αυτή είναι); Ακόμα και τραπεζικοί παραδέχονται ότι υπήρξε καθυστέρηση στη συγχώνευση, πόσο μάλλον στη συγχώνευση των ΑΤΜ που ήταν κάτι "απλό".

 

Ναι, όντως καθυστέρησε η συγχώνευση. Αλλά δεν καθυστέρησε επειδή κάποιοι χάζευαν και δεν έκαναν την δουλειά τους.

 

Μια μεμονωμένη τράπεζα έχεις πολλές, πάρα πολλές διαδικασίες, και πολλά υπολογιστικά συστήματα, που στην πλειονότητα τους αλληλοεξαρτώνται. Όταν γίνεται η συγχώνευση δύο τραπεζών λοιπόν, πρέπει τα συστήματα αυτά και οι διαδικασίες, που πολύ σπάνια συμπίπτουν ή εφάπτονται, να γίνουν κοινά και για τις δύο τράπεζες. Όταν μιλάμε για συστημική ενοποίηση λοιπόν, δεν μπορούμε σήμερα να στήσουμε τα ΑΤΜ, αύριο το λογισμικό των ταμείων, μεθαύριο το λογισμικό των εμβασμάτων, ίσως και λίγο τις καρτέλες πελατείας, ε να πάμε και διακοπές, και όταν γυρίσουμε να ασχοληθούμε με τα υπόλοιπα. Δεν πάει έτσι, γιατί όλα αυτά αλληλοεξαρτώνται μεταξύ τους. Οι διαδικασίες μπορούν (και πρέπει) να αρχίσουν να ομογενοποιούνται από πιο πριν, αλλά και πάλι η πλειονότητα αυτών, ιδιαίτερα όταν απαιτούν συστημική υποστήριξη, θα υφίστανται ως έχουν μέχρι την ημερομηνία της μετάπτωσης.

 

Επομένως ναι, για το ΑΤΜ μπορεί να κάνεις ένα απλό install σε ένα pc ουσιαστικά, αλλά αυτό που θα ακολουθήσει μετά το install είναι αποτέλεσμα της απίστευτης προετοιμασίας.

 

Όλα τα παραπάνω λοιπόν πρέπει να λάβουν χώρα σε μια μέρα, με όσο το δυνατόν μικρότερο downtime γίνεται, και πίστεψε με, δεν υπάρχει περιθώριο να πάει κάτι στραβά. Δεν μπορείς να κινηθείς με τη νοοτροπία «ας το τρέξουμε και αν δεν πάει καλά, το ξανακοιτάμε». Πρέπει όταν τρέξει να ξέρεις και να το έχεις τεστάρει ότι θα τρέξει σωστά. Και παράλληλα, όλοι οι τραπεζικοί που εμπλέκονται με το συγκεκριμένο κομμάτι, να είναι έτοιμοι να το υποστηρίξουν και το χειριστούν.

 

Πρόσθεσε λοιπόν στα παραπάνω ότι η γνώση και η εξειδίκευση για όλα αυτά είναι μοιρασμένη και διασκορπισμένη σε διάφορους ανθρώπους, τμήματα και υπηρεσίες, και μερικοί ίσως να μην έχουν την ίδια εργασιακή κουλτούρα με τη δική σου, και πρέπει όλοι αυτοί να κάτσουν να βρουν τι πρέπει να γίνει και πως, μέχρι και την παραμικρή λεπτομέρεια. Και φυσικά καταλαβαίνεις ότι άλλο χρόνο χρειάζεται να συγχωνευθούν οι τράπεζες Α+Β, και άλλο χρόνο οι Γ+Δ.

 

Βάλε και την Black Rock στο κεφάλι σου παράλληλα κάθε τρεις και λίγο να έρχεται να σου ζητάει τα απίστευτα πράγματα, με τις απίστευτες προδιαγραφές, που μπορεί να μην έχουν καμία επαφή με τα δικά σου αρχεία, και να πρέπει να σκιστείς για να τα δώσεις εχθές αλλιώς έφαγες μαύρο…

 

Καταλαβαίνεις νομίζω με όλα αυτά πως μια ουσιαστική συγχώνευση μπορεί να πάρει από 3 μήνες μέχρι και 2 χρόνια…

Edited by l3ft3r1s
Link to comment
Share on other sites

Τεχνικής φύσης η απορία μου:

 

Υπάρχει άλλη χρεωστική κάρτα, εκτός της τράπεζας Κύπρου, η οποία να έχει ανάγλυφους χαρακτήρες; (ξέρετε, οι "σκαλιστές":p). Είναι εξαιρετικά σπαστικό να σβήνονται με τον καιρό οι αριθμοί...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...