Jump to content

Πιστωτικές κάρτες/Τράπεζες


CptBill
 Κοινοποίηση

Έχεις Πιστωτική Κάρτα;  

1.712 members have voted

  1. 1. Έχεις Πιστωτική Κάρτα;

    • Έχω Visa
      925
    • Έχω MasterCard
      446
    • Έχω Amex [aka American Express]
      143
    • Έχω Cash Card [Maestro κλπ.]
      276
    • Έχω Άλλη [Euroline κλπ.]
      59
    • Τις Έχω Όλες [Είμαι Credit Card Addicted!!!]
      87
    • Έχω Diners
      78
    • Δεν Έχω
      452


Recommended Posts

Σύμφωνα με την σελίδα http://photo.kathimerini.gr/xtra/files/Bank/html/T4.htm

 

η Τράπεζα Πειραιώς χρεώνει με τον εξής τρόπο

Στα δικά της ΑΤΜ 0

Δίκτυο ALPHANET: 0,20%+ €1 μεγ.€3

Μέσω ΔΙΑΣ: 1,00% ελαχ €1,10 μεγ.€3

σε Χώρες Εντός Ευρώ:1,00%

ελαχ €1,10-μεγ.€3

Link to comment
Share on other sites

Απίστευτα πολύ χρεώνει...

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

 

Προς ενημέρωση όλων όσων χρησιμοποιούν ή πρόκειται να χρησιμοποιήσουν πιστωτική κάρτα για συναλλαγή μέσω internet θα σας αναφέρω αυτό που μου έτυχε πρό ημερών μετά από πολλά χρόνια αγορών:

 

Μ. Πέμπτη απόγευμα με πήραν τηλέφωνο από AlphaBank και με ενημέρωσαν ότι επρόκειτο εντός της ώρας να ακυρώσουν την πιστωτική Mastercard που έχω διότι έλαβαν ενημέρωση απο τη Mastercard International ότι ο αριθμός της (μαζί με άλλους) υπεκλάπη από server στη Μ. Βρεταννία. (αυτό είναι το "καλό" της υπόθεσης, η άμεση ενημέρωση και δράση της τράπεζας δηλαδή).

 

Σήμερα επικοινώνησα με το αρμόδιο τμήμα της τράπεζας και αυτό που έμαθα είναι ότι η ίδια η Mastercard International ΔΕΝ έδωσε το όνομα της εταιρείας στην οποία συνέβη το περιστατικό και ο ευγενής υπάλληλος μου είπε πως και έγω να κάνω ενέργειες δεν πρόκειται να μου πούνε το όνομα της εταιρείας.

 

Ψάχνοντας τα αρχεία μου βρήκα μόνο μια συναλλαγή με εταιρεία εδρεύουσα στην Αγγλία που να είναι "ύποπτη". Φυσικά μέχρι σήμερα ΚΑΜΙΑ ειδοποίηση δεν έχω λάβει σαν πελάτης της (εύλογο νομίζω θα ήταν να με ενημερώσουν έστω και εμπιστευτικά χωρίς δημόσια ανακοίνωση).

 

Επίσης είναι πιθανό η υποκλοπή να έγινε ακόμα και σε εταιρεία που βρίσκεται σε άλλη χώρα (ακόμα και στην Ελλάδα) αλλά ο server που κράτησε την βάση δεδομένων με τα στοιχεία να βρίσκεται σε αγγλικό έδαφος (θα μπορούσε να είναι ενας hosting provider).

 

Αυτό σημαίνει ότι εν δυνάμει όλες οι συναλλαγές με τη συγκεκριμένη κάρτα είναι ύποπτες και έτσι ΔΕΝ μπορώ να είμαι σίγουρος πρός τα πού να κινηθώ ή να πώ ότι η τάδε εταιρεία έχει προβληματική ασφάλεια.

 

Θα ήθελα να ρωτήσω αν έχει κάποιος εμπειρία από παρόμοιο περιστατικό ειδικά με άλλου τύπου κάρτα (πχ. VISA) και αν γνωρίζει τι τακτική ακολουθείται σχετικά με την ανακοίνωση ή μη του ενόχου.

 

***Update***

Φαίνεται ότι η ιστορία έχει σχέση με κάτι που βρήκα στα ακόλουθα link και ίσως αφορούν τεράστιο αριθμό καρτών. To εξοργιστικό είναι ότι ενώ παλαιότερα έλεγαν τι ακρίβως είχε συμβεί, τώρα αποφάσισαν να μην πούν πολλά για να μη "θίγει" το όνομα του ενόχου ... :mad: :mad:

 

http://news.zdnet.co.uk/internet/security/0,39020375,39265534,00.htm

http://software.silicon.com/security/0,39024655,39158448,00.htm

Link to comment
Share on other sites

Για αυτό attica gift card ή electron visa για να μην τρέχεις...

 

 

Ναι παιδια attica gift αν και ειναι ολιγον τι ακριβη.........μου φαινεται για να ''φορτισω'' την καρτα με 30 ευρο η τραπεζα παιρνει κερδος 1,5 ευρο για 60 3 και παει λεγοντας:mad: :mad: :mad: ............................................................

Link to comment
Share on other sites

Είναι σίγουρα αναλογικό το κόμιστρο;

 

Γιατί με 500 ή 1000 ευρώ για κάποια σοβαρή αγορά το κόστος θα ήταν μεγάλο.

 

(δηλ για 1000 ευρώ κρατούν 50 ευρώ;...δεν νομίζω)

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Για αυτό attica gift card ή electron visa για να μην τρέχεις...

 

kai me tis electron visa ton idio akribws kindyno eheis. malista an einai syndedemenes me to logariasmo sou ta pragmata einai ligo heirotera giati ta lefta eksafanizontai apiko kai paleyeis na ta pareis pisw, enw me ti pistwtiki mporeis apla na min plirwseis pote mehri na ksekatharistei i ypothesi.

 

file, oxygene,

to se poies etairies anathetei i mastercard ti diaxeirisi den se afora, etsi apla. akoma kai na to matheis den mporeis na elegxeis se poia etairia tha pesei i dikia sou karta, opote den ehei noima.

esena to mono pou se noiazei einai an deis mia ypopti synallagi kai peis stin trapeza oti den tin ekanes esy, na tin antilogisoun hwris polla polla.

prosfata egine mia megali hackeria se tetoia etairia pou to edeikse i tileorasi, kai ligo kairo meta o adelfos mou eide 2k hrewsi se spa kai bar sto londino (symptwsi?). ekane mia epistoli stin trapeza kai dyo tilefwna ston epomeno logariasmo eihan eksafanistei.

Dulce et decorum est pro sciencia mori.

----------------------------------------------

milan - kountera : 1 - 0

Link to comment
Share on other sites

να ρωτήσω κάτι once again, καλύτερη electron visa για αγορές στο νετ με την μεγαλύτερη αποδοχή σε eshops είναι της Alpha?
Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

και της πειραιως γινεται δεκτη παντου:cool:
Link to comment
Share on other sites

να ρωτήσω κάτι once again, καλύτερη electron visa για αγορές στο νετ με την μεγαλύτερη αποδοχή σε eshops είναι της Alpha?

 

Εχω της αλφα και δεν εχει τυχει να μη τη κανουν δεκτη καπου. Ωστοσο λενε οτι και της Πειραιως ειναι το ιδιο αποδεκτη.

Link to comment
Share on other sites

Πειραιώς δεν έχω στην περιοχή μου. Εχω όλες μα όλες τις άλλες πλην αυτής.

Κι επειδή είμαι υπερ-ευχαριστημένος από την εξυπηρέτηση της Αlpha Bank μάλλον θα ανοίξω έναν λογαριασμό με 1500-2000 ευρώ σε αυτήν και θα ζητήσω και μία Εlectron Visa. Πόσο καιρό κάνουν να την βγάλουν;

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

 

file, oxygene,

to se poies etairies anathetei i mastercard ti diaxeirisi den se afora, etsi apla. akoma kai na to matheis den mporeis na elegxeis se poia etairia tha pesei i dikia sou karta, opote den ehei noima.

esena to mono pou se noiazei einai an deis mia ypopti synallagi kai peis stin trapeza oti den tin ekanes esy, na tin antilogisoun hwris polla polla.

prosfata egine mia megali hackeria se tetoia etairia pou to edeikse i tileorasi, kai ligo kairo meta o adelfos mou eide 2k hrewsi se spa kai bar sto londino (symptwsi?). ekane mia epistoli stin trapeza kai dyo tilefwna ston epomeno logariasmo eihan eksafanistei.

 

Ασφαλώς και με ενδιαφέρει να γνωρίζω όλες τις παραμέτρους της υπόθεσης που αφορά την κλοπή προσωπικών στοιχείων.

 

Θα ήθελα να ξέρω πότε και πού έγινε η κλοπη όπως θα ήθελα επίσημη διαβεβαίωση ότι ΔΕΝ εκλάπησαν και άλλα προσωπικά στοιχεία (εκτός από το νούμερο της κάρτας).

 

Εφόσον η Mastercard ΔΕΝ λέει τι έγινε μπορώ να υποθέσω ότι ή επίθεση θα μπορούσε να περιλαμβάνει και διάρρηξη ασφαλείας σε κάποιο server στο e-shop από το οποίο έγινε η αποστολή του αριθμού της κάρτας. Αν το eshop έχει πρόβλημα ασφαλείας ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ ότι θέλω να το γνωρίζω. Δεν είναι δουλειά μου να ξέρω τις τεχνικές hacking και πού εφαρμόζονται. Εγώ συναλλάσομαι με e-shops (ως πελάτης). Επομένως όταν μου πούνε ότι "σας κλέψανε τον αριθμό" και ΔΕΝ μου πούνε κανένα άλλο στοιχείο τι πετυχαίνουνε? Να πλήξουν συνολικά το αίσθημα ασφάλειας προς το κάθε eshop.

 

Γενικά θα έλεγα ότι είναι προτιμότερο να χαλάσει το όνομα μιας εταιρείας που διαχειρίζεται τις κάρτες (όποια κι αν είναι) από το να αιωρείται ότι συνολικά η Mastercard δέχεται συνεχή χτυπήματα γιατί συνεργάζεται με εταιρείες ευάλωτες. Είμαι σίγουρος ότι όπως και γω έτσι και οι άλλοι που έχασαν τα νούμερά τους θα ρώτησαν τις τράπεζες τους: "τί πού πώς πότε?". Απάντηση δε θα πήραν. Οπότε αυτό που θα μείνει είναι μια γενική ανασφάλεια που τελικά είναι εις βάρος της Mastercard.

 

Το να σε παίρνουν τηλέφωνο και να σου λένε ότι "κάπου κάποιοι κάποια στιγμή σας έκλεψαν το νούμερο και θα σας δώσουμε ένα άλλο" , σαν πληροφορία είναι ελλειπέστατο. Αναφέρομαι περισσότερο στο τρόπο αντιμετώπισης των πελατών από την Mastercard και όχι στο ποσοστό οικονομικού κινδύνου (που εξαρτάται περισσότερο από χειρισμούς της εκάστοτε εκδότριας τράπεζας).

Link to comment
Share on other sites

Ασφαλώς και με ενδιαφέρει να γνωρίζω όλες τις παραμέτρους της υπόθεσης που αφορά την κλοπή προσωπικών στοιχείων.

 

Θα ήθελα να ξέρω πότε και πού έγινε η κλοπη όπως θα ήθελα επίσημη διαβεβαίωση ότι ΔΕΝ εκλάπησαν και άλλα προσωπικά στοιχεία (εκτός από το νούμερο της κάρτας).

 

Εφόσον η Mastercard ΔΕΝ λέει τι έγινε μπορώ να υποθέσω ότι ή επίθεση θα μπορούσε να περιλαμβάνει και διάρρηξη ασφαλείας σε κάποιο server στο e-shop από το οποίο έγινε η αποστολή του αριθμού της κάρτας. Αν το eshop έχει πρόβλημα ασφαλείας ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ ότι θέλω να το γνωρίζω. Δεν είναι δουλειά μου να ξέρω τις τεχνικές hacking και πού εφαρμόζονται. Εγώ συναλλάσομαι με e-shops (ως πελάτης). Επομένως όταν μου πούνε ότι "σας κλέψανε τον αριθμό" και ΔΕΝ μου πούνε κανένα άλλο στοιχείο τι πετυχαίνουνε? Να πλήξουν συνολικά το αίσθημα ασφάλειας προς το κάθε eshop.

 

Γενικά θα έλεγα ότι είναι προτιμότερο να χαλάσει το όνομα μιας εταιρείας που διαχειρίζεται τις κάρτες (όποια κι αν είναι) από το να αιωρείται ότι συνολικά η Mastercard δέχεται συνεχή χτυπήματα γιατί συνεργάζεται με εταιρείες ευάλωτες. Είμαι σίγουρος ότι όπως και γω έτσι και οι άλλοι που έχασαν τα νούμερά τους θα ρώτησαν τις τράπεζες τους: "τί πού πώς πότε?". Απάντηση δε θα πήραν. Οπότε αυτό που θα μείνει είναι μια γενική ανασφάλεια που τελικά είναι εις βάρος της Mastercard.

 

Το να σε παίρνουν τηλέφωνο και να σου λένε ότι "κάπου κάποιοι κάποια στιγμή σας έκλεψαν το νούμερο και θα σας δώσουμε ένα άλλο" , σαν πληροφορία είναι ελλειπέστατο. Αναφέρομαι περισσότερο στο τρόπο αντιμετώπισης των πελατών από την Mastercard και όχι στο ποσοστό οικονομικού κινδύνου (που εξαρτάται περισσότερο από χειρισμούς της εκάστοτε εκδότριας τράπεζας).

 

 

Oxygene εχεις απολυτο δικιο...Δυστυχως η αντιμετωπιση του θεματος απο την Mastercard ειναι τελειως παιδικη...Σαν να μην θελει το παιδακι (Mastercard) να καρφωσει τους συμμαθητες του (συνεργατες-eshops)...

Κατ αρχην θα εστελνα στη θεση σου ενα mailακι στην μαμα Mastercard διαμαρτυρομενος...και αν δεν με ικανοποιουσε η απαντηση στο ΙΝΚΑ :shifty:

Link to comment
Share on other sites

Πειραιώς δεν έχω στην περιοχή μου. Εχω όλες μα όλες τις άλλες πλην αυτής.

Κι επειδή είμαι υπερ-ευχαριστημένος από την εξυπηρέτηση της Αlpha Bank μάλλον θα ανοίξω έναν λογαριασμό με 1500-2000 ευρώ σε αυτήν και θα ζητήσω και μία Εlectron Visa. Πόσο καιρό κάνουν να την βγάλουν;

 

Εκεινη την ωρα σου δινουν το pin και σε περιπου 10 μερες - 2 εβδομαδες θα σου στειλουν τη καρτα στο σπιτι.

Link to comment
Share on other sites

file oxygene to massive breach pou anaferei sta links sou mallon einai ayto.

http://money.cnn.com/2003/02/18/technology/creditcards/

anaferetai kai to onoma tis etairias pou psahneis kathws kai ta stoixeia ta opoia eklapisan (an kai nomizw oti paraplanitika anaferei oti den eklapisan kai ta onomata, mias kai to onoma einai basiko stoixeio gia tin oloklirwsi tis synallagis).

gia mia akomi fora, den ehei na kanei katholou me kapoio sygkekrimeno eshop, alla me etairies opws i parapanw, stis opoies den eheis kanenan elegxo.

an thes na eisai sigouros oti ta parapanw dedomena den tha pesoun pote se lathos xeria tote to mono pou mporeis na kaneis einai na min xrisimopoieis pistwtikes kartes (an kai den mporw na katalabw giati thewroume de facto px tin mastercard "swsta xeria"...)

Dulce et decorum est pro sciencia mori.

----------------------------------------------

milan - kountera : 1 - 0

Link to comment
Share on other sites

Για αυτό attica gift card ή electron visa για να μην τρέχεις...

 

Η electron visa είναι ακριβώς ότι και η attica gift card? :confused:

Αν όχι τι διαφορές έχουν??

 

Αν θέλω να πάρω μία τι ακριβώς χρειάζομαι εκτός από μια αίτηση που προφανώς θα πρέπει να συμπληρώσω?

Πρέπει να πληρώσω κάποιο extra ποσό εκτός από τα χρήματα που θέλω να έχει ¨μέσα¨ η κάρτα?

Την electron visa που μπορώ να τη βγάλω?

 

PS. Sorry για τις πολλές ερωτήσεις... :p

Link to comment
Share on other sites

Η electron visa είναι ακριβώς ότι και η attica gift card? :confused:

Αν όχι τι διαφορές έχουν??

 

Αν θέλω να πάρω μία τι ακριβώς χρειάζομαι εκτός από μια αίτηση που προφανώς θα πρέπει να συμπληρώσω?

Πρέπει να πληρώσω κάποιο extra ποσό εκτός από τα χρήματα που θέλω να έχει ¨μέσα¨ η κάρτα?

Την electron visa που μπορώ να τη βγάλω?

 

PS. Sorry για τις πολλές ερωτήσεις... :p

Όλες οι ερωτήσεις αυτές έχουν απαντηθεί χιλιάδες φορές μερικές μόλις σελίδες πριν... :O

Link to comment
Share on other sites

Η electron visa είναι ακριβώς ότι και η attica gift card? :confused:

Αν όχι τι διαφορές έχουν??

 

Αν θέλω να πάρω μία τι ακριβώς χρειάζομαι εκτός από μια αίτηση που προφανώς θα πρέπει να συμπληρώσω?

Πρέπει να πληρώσω κάποιο extra ποσό εκτός από τα χρήματα που θέλω να έχει ¨μέσα¨ η κάρτα?

Την electron visa που μπορώ να τη βγάλω?

 

PS. Sorry για τις πολλές ερωτήσεις... :p

 

http://www.bankofattica.gr/kartes/giftcardfaq.htm

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

 

Μήπως έχεις και κανένα λινκ για την electron visa ?

 

PS. Στις τελευταίες 10 σελίδες δεν αναφερόταν κάτι, γι'αυτό είπα να ρωτήσω... :O

 

EDIT: Στην 11η (που διάβασα μόλις τώρα :p ) μου λύθηκαν κάποιες απορίες. ;)

Οπότε μάλλον θα προτιμήσω electron visa της Πειραιώς :O

Την προτείνεται και σεις καλύτερα από την giftcard?

Link to comment
Share on other sites

EDIT: Στην 11η (που διάβασα μόλις τώρα :p ) μου λύθηκαν κάποιες απορίες. ;)

Οπότε μάλλον θα προτιμήσω electron visa της Πειραιώς :O

Την προτείνεται και σεις καλύτερα από την giftcard?

Eγώ σου προτείνω για τους λόγους που αναφέρω σε εκείνα τα ποστ μου την ELECTRON της Πειραιώς. Ούτε ελάχιστο ποσό κατάθεσης (ανοίγεις λογαριασμό και με μηδέν υπόλοιπο), κάνεις αίτηση για web banking με 5€ (διαχειρίζεσαι το λογαριασμό σου από το σπίτι σου, πληρώνεις λογαριασμούς κλπ.) και κάνεις όλες τις ηλεκτρονικές αγορές σου με την χρεωστική καρτούλα που σου προσφέρει εντελώς δωρεάν. :)

Link to comment
Share on other sites

basika i attica gift card einai gia tis pistwtikes oti i kartokinhth sta kinhta tilefwna :)

kai fysika synodeyetai me ayksimeno timologio...

Dulce et decorum est pro sciencia mori.

----------------------------------------------

milan - kountera : 1 - 0

Link to comment
Share on other sites

Έχω μία κάρτα Nova Bank που πήρα όταν είχα ανοίξει ένα λογαριασμό μισθοδοσίας.

Παρατήρησα ότι πάνω η κάρτα γράφει Electron Visa.

 

Μπορώ να χρησιμοποιήσω και αυτήν? (Αντί να πάω να βγάλω στην Πειραιώς?)

 

Οι συγκεκριμένες Electron Visa φαντάζομαι δεν σε πιστώνουν...? :confused:

Δηλαδή απλά αν δεν έχεις κάποιο ποσό μέσα δεν μπορείς να τις χρησιμοποιήσεις! Σωστά?

 

(Sorry αν οι ερωτήσεις μου ακούγονται ηλίθιες... :O )

Link to comment
Share on other sites

Έχω μία κάρτα Nova Bank που πήρα όταν είχα ανοίξει ένα λογαριασμό μισθοδοσίας.

Παρατήρησα ότι πάνω η κάρτα γράφει Electron Visa.

 

Μπορώ να χρησιμοποιήσω και αυτήν? (Αντί να πάω να βγάλω στην Πειραιώς?)

 

Οι συγκεκριμένες Electron Visa φαντάζομαι δεν σε πιστώνουν...? :confused:

Δηλαδή απλά αν δεν έχεις κάποιο ποσό μέσα δεν μπορείς να τις χρησιμοποιήσεις! Σωστά?

 

(Sorry αν οι ερωτήσεις μου ακούγονται ηλίθιες... :O )

Eίπαμε ότι από ΝΟΒΑ ΒΑΝΚ οι χρεωστικές κάρτες (όχι οι πιστωτικές δηλαδή) δύσκολα δέχονται ηλεκτρονικές αγορές σύμφωνα με μαρτυρίες παιδιών από δω μέσα.

 

Όχι οι χρεωστικές δεν σε πιστώνουν. Αν δεν υπάρχει επαρκές υπόλοιπο στο λογαριασμό σου, πολύ απλά δεν διεκπεραιώνεται η συναλλαγή.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια αποφασισα κι εγω ο ερημος να βγαλω μια electron αλλα εχω μερικα ερωτηματα :O

 

Σκεφτομουν να βγαλω στην Alpha στο 1-2-3 αλλα καπου πιο πισω θυμαμαι που διαβασα για κατι χρεωσεις αν κανεις πολλες καταθεσεις/αναληψεις/αγορες.

Ισχυει αυτο; το ξαναεψαξα τωρα αλλα δεν μπορω να βρω που αναφερθηκε :O

 

Να υποθεσω πως αν βγαλω στο 1-2-3 μετα απο 4 χρονια που θα τελειωσω, θα με βαλουν σε κανονικο λογαριασμο που θες ελαχιστα ορια και διαφορα τετοια που σου κλεβουν λιγα λιγα τα € νομιμα;

 

Επειδη με βλεπω για Πειραιως αν ισχυουν τα παραπανω, τι χαρτια θα χρειαστω για να ανοιξω λογαριασμο; θα πρεπει να τους πω εγω να μου βγαλουν electron ή τη βγαζουν στανταρ;

 

Ααα, για να ανοιξεις λογαριασμο θες και ΑΦΜ;

Αυτο το ΑΦΜ παλι πως το βγαζεις; (Παναγια μου βοηθα να μην τρεχω στην εφορια :p )

 

Μην με στειλετε για ψαξιμο πιο πισω...μιση ωρα ψαχνω και τα εχω κανει @ στο μυαλο μου...:O

Link to comment
Share on other sites

Θα σου απαντήσω στο 2ο μισό του ποστ σου, μιας και για το 1ο μισό δε γνωρίζω:

 

Επειδη με βλεπω για Πειραιως αν ισχυουν τα παραπανω, τι χαρτια θα χρειαστω για να ανοιξω λογαριασμο; θα πρεπει να τους πω εγω να μου βγαλουν electron ή τη βγαζουν στανταρ;

 

Θα χρειαστείς μόνο την ταυτότητα σου. Θα σου βγάλουν μόνοι τους την electron (αφού χρειάζεται και για αναλήψεις από τα ΑΤΜ), αλλα μπορείς να κάνεις μια ερώτηση επιβεβαίωσης εκείνη την ώρα. π.χ. "Η κάρτα που θα πάρω χρησιμποιείται και για online αγορές, σωστά?" ;)

 

Ααα, για να ανοιξεις λογαριασμο θες και ΑΦΜ;

Αυτο το ΑΦΜ παλι πως το βγαζεις; (Παναγια μου βοηθα να μην τρεχω στην εφορια :p )

 

Απ' ό,τι θυμάμαι δεν είναι απαραίτητο. Επειδή όμως μπορεί να σου χρειαστεί κάπου αλλού, μπορείς να βγάλεις πολύ εύκολα στην εφορία. Είναι υπόθεση 10 λεπτών αν δεν έχει κόσμο. Αν το αποφασίσεις πάντως καλό θα ήταν να περιμένεις καμιά δεκαριά μέρες να περάσουν οι προθεσμίες υποβολής φορολογικών δηλώσεων και να αδειάσουν οι εφορίες από τον πολύ λαό... ;)

 

 

 

ΥΓ. Στην Πειραιώς αξίζει να δώσεις 5 € και να αποκτήσεις κωδικούς για την υπηρεσία winbank (intrenet banking), μιας και θα σου λύσει τα χέρια σε πολλά πράγματα. Από το να τσεκάρεις το υπόλοιπό του λογαριασμού σου μέχρι να δώσεις πάγιες εντολές εξόφλησης λογαριασμών και να μην σταθείς ξανά σε ουρά!

seventh_heaven

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...